RSS
امروز سه شنبه ، ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

صورت‌های مالی سال ٩٦ بانک صادرات ایران تصویب شد

مخالف تمام‌قد کینز

امضاء شرایط عمومی ضمانتنامه اعتبار خریدار فیمابین صندوق ضمانت صادرات و بانک پارسیان

ارائه خدمات بانک شهر در مراکز عرضه دام پایتخت

برگزاری کلاس آموزشی بیمه های مسئولیت بیمه ما

موافق تصمیم شورای عالی بورس هستیم

افزایش شفافیت بازار سرمایه با حضور موسسات رتبه‌بندی

واگذاری چهار سیلوی دولتی

مهلت تعویض دسته چک‌ها دو ماه تمدید شد

جشنواره عید تا عید بانک ایران زمین

نام نویسی بیش از ۱۶ هزار مشتری در طرح عید تا عید ایران خودرو

لوح یادبود چهارمین همایش ملی کیفیت به بانک انصار اعطاء شد

چشم انداز صنعت دارو تا سال ۲۰۳۵

تقویت ۲۷۱۸ واحدی شاخص کل بورس

سپ به سامانه نسیم بانک مرکزی متصل شد

افزایش ۱۳۳ هزار تومانی قیمت سکه

امکان بازگشت مبلغ بیمه دریافتی از مشترکان گاز وجود دارد

افزایش قیمت خُرده‌فروشی ۹ گروه مواد خوراکی

پیش‌بینی جهش۸۰درصدی قیمت خودرو

افتتاح ۹ طرح صنعتی و اشتغال ۱۴۹ نفر در سال ۱۳۹۶

وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه ۱۰ میلیون شد

بانک ها بهترین پناهگاه برای مردم هستند

زیان ۱۳۹۵ ریالی هر سهم بانک تجارت

اقدامات بانک صادرات برای سودآوری بیشتر

چرا دو سوم بودجه سالیانه کشور در کمیسیون تلفیق بررسی نمی‌شود؟

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس اعلام کرد؛

آمادگی مجلس برای ارتقاء ظرفیت‌های قانونی بورس کالا

۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۵/۱۶کد خبر: 254068
ایستانیوز:در نشست مشترک اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس و بورس کالا، رئیس کمیسیون کشاورزی بر استفاده از ظرفیت‌های قانونی بورس کالا در بازار محصولات کشاورزی تاکید و آمادگی کمیسیون کشاورزی را در اصلاح، تنقیح و تصویب طرح‌ها و لوایح مورد نیاز در این رابطه اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از بورس کالا، نورمحمد تربتی نژاد در تشریح نشست کمیسیون کشاورزی با بورس کالای ایران که در محل این بورس تشکیل شد، گفت: این نشست با حضور اعضای کمیسیون کشاورزی و سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالا و معاونان و مدیران وی برگزار شد که در این نشست نقش بورس های کالایی بر بازار محصولات کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت.
 
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، افزود: در این جلسه نقش بورس کالایی در ایجاد شرایط رقابتی، استاندارد سازی محصولات، توسعه عملیات بازاریابی، شفاف سازی اطلاعات، کاهش ریسک قیمت، تضمین معاملات و توسعه بازار محصولات کشاورزی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 
سابقه بورس کالا در ایران حدود یک دهه است
 
وی با بیان اینکه بورس‌های کالایی در حوزه محصولات کشاورزی از قدمت چند صد ساله در برخی از کشورهای توسعه یافته برخوردار بوده اما سابقه این بورس در ایران فقط حدود یک دهه است، ادامه داد: ساختار سنتی بخش کشاورزی به دلیل پاره‌ای از مشکلات نظیر ساختار کشاورزی خرد، نبود دانش مالی کافی در کشاورزان و تجار بخش کشاورزی و عدم حمایت دولت از بورس سبب شده همچنان بخش کشاورزی از کارکردهای بورس در توسعه این بخش محروم بماند.
 
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: سیاست خرید تصمینی دولت در حمایت از بخش کشاورزی در قالب خرید کالا به قیمت مصوب دولت از کشاورزان، منجر به انبار کردن کالاها، تعطیلی بازار، ناکارآمدی‌هایی نظیر عدم شفافیت و فساد در خرید، نگهداری و فروش و اتلاف منابع می شود، لذا ضروری بوده اصلاحاتی در اعمال این سیاست ایجاد شود.
 
راهکار بهینه و بلند مدت در بازار کشاورزی
 
وی با تاکید بر لزوم تقویت بورس کالا، افزود: راهکار بهینه و بلند مدت در بازار محصولات کشاورزی حذف سیاست خرید تضمینی و جایگزین آن با روش های مبتنی بر بازار نظیر اوراق مشتقه و بیمه است و در کوتاه مدت نیز می توان از بسترهای موجود در بورس کالای ایران جهت بهبود فرآیندها استفاده کرد.
 
سخنگوی کمیسیون کشورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در این نشست رئیس کمیسیون کشاورزی بر استفاده از ظرفیت های قانونی بورس کالاها در بازار محصولات کشاورزی تاکید و آمادگی کمیسیون کشاورزی را در اصلاح، تنقیح و تصویب طرح ها و لوایح مورد نیاز در این رابطه اعلام کرد.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *