RSS
امروز سه شنبه ، ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

صورت‌های مالی سال ٩٦ بانک صادرات ایران تصویب شد

مخالف تمام‌قد کینز

امضاء شرایط عمومی ضمانتنامه اعتبار خریدار فیمابین صندوق ضمانت صادرات و بانک پارسیان

ارائه خدمات بانک شهر در مراکز عرضه دام پایتخت

برگزاری کلاس آموزشی بیمه های مسئولیت بیمه ما

موافق تصمیم شورای عالی بورس هستیم

افزایش شفافیت بازار سرمایه با حضور موسسات رتبه‌بندی

واگذاری چهار سیلوی دولتی

مهلت تعویض دسته چک‌ها دو ماه تمدید شد

جشنواره عید تا عید بانک ایران زمین

نام نویسی بیش از ۱۶ هزار مشتری در طرح عید تا عید ایران خودرو

لوح یادبود چهارمین همایش ملی کیفیت به بانک انصار اعطاء شد

چشم انداز صنعت دارو تا سال ۲۰۳۵

تقویت ۲۷۱۸ واحدی شاخص کل بورس

سپ به سامانه نسیم بانک مرکزی متصل شد

افزایش ۱۳۳ هزار تومانی قیمت سکه

امکان بازگشت مبلغ بیمه دریافتی از مشترکان گاز وجود دارد

افزایش قیمت خُرده‌فروشی ۹ گروه مواد خوراکی

پیش‌بینی جهش۸۰درصدی قیمت خودرو

افتتاح ۹ طرح صنعتی و اشتغال ۱۴۹ نفر در سال ۱۳۹۶

وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه ۱۰ میلیون شد

بانک ها بهترین پناهگاه برای مردم هستند

زیان ۱۳۹۵ ریالی هر سهم بانک تجارت

اقدامات بانک صادرات برای سودآوری بیشتر

چرا دو سوم بودجه سالیانه کشور در کمیسیون تلفیق بررسی نمی‌شود؟

شاخص کل بورس از میانه کانال ۱۳۳ هزار واحدی عبور کرد

بازار سهام در بیم و امید فردا

۱۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۵/۱۵کد خبر: 254017
ایستانیوز:بازار بورس امروز در حوزه‌ فولاد، خودرو ، معدنی و ارزی بازار سهام با پرش نماگرهای منتخب خود و پیشرو شدن صنایع فولادی و پتروشیمی رو به رو شد و شاخص کل بورس تهران به رقم ۱۳۳۶۴۶واحد رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه 15 مرداد ماه 97 با افزایش 5198 واحدی به رقم 133 هزار و 646 واحد رسید.
 
شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 73 واحدی عدد 18 هزار و 958 واحد را به نمایش گذاشت.
 
شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 4902 واحدی به رقم  141 هزار و 880 واحد دست یافت.
 
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 4107 واحدی به رقم 97 هزار و 354 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 9029 واحدی عدد 271 هزار و 443 واحد را به نمایش گذاشت.
 
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 53 واحدی بر روی رقم یک هزار و 527 واحد متوقف شد.
 
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 502واحد ، فولاد خراسان با 487 واحد و فولاد مبارکه با 439 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
 
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های آسان پرداخت پرشین با 32 واحد،بانک تجارت با 20 واحد و مخابرات ایران با 14 واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
 
 ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از یک هزار و 426 میلیارد  تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 3 میلیارد و 668 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 184 هزار و 715 نوبت داد و ستد بود.
 
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های فراورده‌های نسوز ایران ، تولید تجهیزات سنگین هپکو، بیمه نوین، سرمایه‌گذاری فنی و مهندسی مشانیز، احیاصنایع خراسان، پتروشیمی فناوران، گروه مپنا، پتروشیمی زاگرس، گروه صنعتی سپاهان، دوده صنعتی پارس، نیرو سرمایه، تجارت معدنی دماوند، از سوی ناظر بازار سهام متوقف و از سوی دیگر نماد معاملاتی شرکت‌های مواد اولیه داروپخش، کنترل خردگی تکین‌کو، سرمایه‌گذاری جامی، پالایش نفت بندرعباس، نفت بحران، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی، پتروشیمی مبین، حق تقدم خرید سهام شیشه‌سازی مینا، احیا سپاهان، مبین وان کیش، پالایش نفت بندرعباس، پتروشیمی غدیر، گروه کارخانجات صنعتی تبرک، نیرو سرمایه، بانک صادرات ایران، کارخانه‌های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان، سرامیک‌های صنعتی اردکان، سرمایه‌گذاری پارس توشه، نساجی بروجرد، موتورسازان و تراکتورسازی ایران، بانک صادرات ایران، کارخانه‌های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان و بیمه ما بازگشایی شدند. 
 
 امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد بیش از 7 میلیون سهم ریل‌پرداز سیر به ارزش بیش از 800 میلیون تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده مواجه بود، همچنین بیش از 5 میلیون سهم مواد اولیه دارویی البرز بالک و ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کد به کد شد.
 
براساس این گزارش، امروز بازار سهام در حالی با نماگرهای سبزپوش واکنشی متفاوت را به اجرای دوباره تحریم‌های هسته‌ای آمریکا بر ضد ایران نشان داد که رونمایی از بسته جدید ارزی بانک مرکزی و اجرای آن از فردا سه‌شنبه اصلی‌ترین دغدغه امروز فعالان این بازار بود. بحث بر سر دلار 5500 تومانی یا 8 تا 9 هزار تومانی در حالی دغدغه اغلب معامله‌گران سهام شده که همچنان صنایع ارزنده بازار از جمله پتروشیمی‌ها در کانون توجه خریداران سهام قرار دارند.
 
اقبال بازار سهام و رشد ارزش معاملات در حالی است که هنوز عده‌ای معتقدند، افت قیمت ارز پس از اجرای سیاست‌های جدید بانک مرکزی نسبت به قیمت‌های فعلی بازار غیررسمی مدام نخواهد بود.
 
باید منتظر ماند و دید که در روز آینده قیمت ارز در بازار توافقی و سامانه نیما در چه محدوده‌ای و با چه حجمی کشف قیمت خواهد شد تا به این ترتیب بازار سهام برای تدوین استراتژی‌های خود؛ چشم‌انداز جدیدی را در مقابل چشمان خود ترسیم کند. برچسب‌ها:شاخص بورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *