RSS
امروز شنبه ، ۲۸ مهر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

حضور فعال صندوق ضمانت صادرات ایران در نشست مجمع عمومی اتحادیه برن

مشکلات پیش روی افزایش ضریب نفوذ بیمه

درخشش طلا ادامه خواهد یافت

هشدار ایران‌خودرو نسبت به فروش غیرقانونی خودرو

لامبورگینی ایرانی مو نمی‌زند!

دلیل اختلاف آمارهای مرکز آمار و بانک مرکزی از زبان پارسا

رشد ۵۶۴۶واحدی شاخص بورس

بانک سامان و وزارت علوم تفاهم نامه همکاری امضا کردند

قیمت سکه ۴میلیون و ۲۰۰هزار تومان

جزئیات تأمین ارز اربعین

پیام‌رسان لاین ارز دیجیتالی خود را عرضه کرد

تلاش ایران در استانداردسازی نظام بانکی توجه دنیا را جلب کرد

حمایت گسترده بانک شهر از بزرگترین رویداد فرهنگی شمالغرب کشور

تجلیل از واحدهای برتر بانک رفاه

ماموران دیپلماتیک و کارکنان سازمان ملل در ایران بیمه می‌شوند

صعود ۱۹ پله‌ای ایران در شاخص آزادی‌های اقتصادی

خود اشتغالی ۱۱ هزار جویای کار با تسهیلات بانک ملی

رشد سپ در هر سه ابزار اصلی پرداخت در شهریور ماه

۳ روز تا پایان مهلت ثبت شماره شبا

بررسی عملکرد شعب گیلان بانک ایران زمین

ایران و سوریه آماده تاسیس بانک مشترک

اعلام زمان قرعه‌کشی بانک پارسیان

اعلام نتایج جشنواره ورزشی بانک ملی

تاثیر تنش های ژئوپلیتیک بر افزایش قیمت طلا

حذف دفترچه های درمانی تا پایان سال

آمارهای اقتصادی امریکا چطور پیش می رود؟

چالش های تجاری آینده اشتغال را تهدید می کند

۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۵/۱۳کد خبر: 252849
ایستانیوز:به طور میانگین دستاورد شغلی امریکا در سه ماه گذشته ۲۲۴ هزار شغل بوده است. تا این وقت سال، رشد شغلی به طور میانگین ۲۱۵ هزار شغل در هرماه بوده است که از ۱۸۲ هزار شغل سال گذشته بالاتر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،نرخ بیکاری ایالات متحده در ماه جولای به 3.9 درصد کاهش یافت و اقتصاد امریکا همچنان شغل تولید می کند. وزارت کار ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد نرخ بیکاری کاهش پیدا کرده و در ماه جولای 157 هزار شغل جدید ایجاد شده است.
 
اما حقوق و دستمزد ساعتی از ماه گذشته تنها 2.7 درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته رشد داشته است. البته نسبت به رشد های قبلی، این بیشترین رشد بوده است. اقتصاددانان معتقدند که دستمزدها مانند اقتصاد با رشد همراه خواهد بود.
 
تحلیلگران می گویند با تورم تقریبا دو درصدی خیلی جای کاری برای سرمایه گذاری برای بسیاری از امریکایی ها وجود ندارد. اقتصاددانان هفته آینده زمانی که شاخص قیمت مصرف کننده و تولیدکننده منتشر شد، روی نرخ جدید تورم کار خواهند کرد.
 
با این حال هنوز هم شلوغی استخدام با روند رشد اقتصادی ادامه دارد. اقتصاد امریکا در سه ماه دوم سال 4.1 درصد رشد کرده است که سریع ترین رشد در 4 سال گذشته بوده است.
 
فدرال رزرو در گزارش روز چهارشنبه خود یک تصویر سالم از اقتصاد ایالات متحده منتشر کرد. فدرال رزرو می گوید: دستاوردهای شغلی در ماه های اخیر به طور میانگین قوی بوده و نرخ بیکاری همچنان پایین است.
 
اگرچه تعداد استخدام ها در ماه جولای کمتر از انتظارات اقتصاددانان بود، اما دولت دستاوردهای شغلی ماه قبلی را به 59 هزار شغل اضافه، اصلاح کرد.
 
به طور میانگین دستاورد شغلی امریکا در سه ماه گذشته 224 هزار شغل بوده است. تا این وقت سال، رشد شغلی به طور میانگین 215 هزار شغل در هرماه بوده است که از 182 هزار شغل سال گذشته بالاتر است.
 
در ماه گذشته، بخش تولید 37 هزارشغل اضافه کرد. اما با این حال اقتصاددانان منتظر تنش در تولید با وجود اختلافات تجاری ترامپ و چین و متحدانش هستند. به گفته اقتصاددانان، تنش های تجاری روی محرک های مالی و اقتصاد تاثیر می گذارد و این ماجرا هم می تواند روی ایجاد اشتغال در آینده موثر باشد.
 
در بخش خرده فروشی در ماه مورد بررسی، 7 هزار شغل ایجاد شده است. در عین حال، 32 هزار شغل در کالای ورزشی، سرگرمی، کتاب و موسیقی و اسباب بازی از دست رفته است.
 
علی رغم مشکلات بسیاری از مشاغل در یافتن کارگران ماهر، آنها هنوز استخدام می شوند. این موضوع خبر خوبی برای کارگران بدون مدرک دبیرستان و کسانی است که به دانشگاه نرفته اند و مدرک عالی ندارند. در ماه گذشته نرخ بیکاری برای هر دو گروه کاهش یافته است. 
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *