RSS
امروز یکشنبه ، ۲۵ آذر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

پیام تبریک مدیر عامل چادرملو به رییس هیات عامل ایمیدرو

برگزاری جلسه روسای شعب استان گیلان بانک ایران زمین

پرداخت ۹میلیاردو۹۶۴میلیون ریال به زیان‌ دیده خراسانی

پرداخت نرخ سود بالا نشانه ورشکستگی بانک‌ است

اجرای موفقیت آمیز دومین رزمایش سایبری در بانک دی

حضور فعال شرکت چاپ ونشر بانک ملی در نمایشگاه بین المللی چاپ

انتقاد از نبود صورت مالی شفاف در شستا

سکه طرح جدید ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شد

زندان یا وثیقه سنگین درانتظار اجاره‌دهندگان حساب

اعلام زمان واریز یارانه آذرماه

درج ۷ نماد آتی سبد سهام در سامانه پس از معاملات

اختلال موقت در ارائه خدمات بانک سینا به دلیل اجرای رزمایش سایبری

تامین مالی موفق صنعت طیور از مسیر بورس کالا

تحقق شفافیت اقتصادی به واسطه فعالیت بورس کالا

ادعایی درباره ارتباط ایران‌خودرو با عظام +آمار

نرخ جدید سود سپرده‌ بانک‌های خصوصی

فصل سیاه وال استریت

شرط موفقیت اجرای مبادلات بین‌المللی بر پایه بلاک‌چین

آزاد شدن واردات ارز تاثیر مثبت بر بازار داخل خواهد گذاشت

مصوبه جدید هیات مقررات زدایی برای سازمان مالیاتی

پولشویی از طریق چک‌های تضمینی و کارت‌های بانکی متوقف شد

بانک شهر پشتوانه طرح های توسعه ای در کلانشهرها

رشد ۵۰.۶ درصدی تسهیلات اعطایی بانک مسکن

بهبود شاخص عملکرد فنی بیمه ایران در ۸ ماهه سال ۹۷

تیزر بانک ملی در جشنواره LAMPA روسیه اول شد

سعید مستشار عنوان کرد؛

رسانه ها، دارایی بازار سرمایه

۱۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۴/۲۵کد خبر: 250803
ایستانیوز:برگزاری جشنواره بورس و رسانه توسط سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهاد ناظر بازار سرمایه، در واقع این پیام را منتقل می کند که رسانه ها جایگاه کلیدی و مهمی دارند. این پیام عامل دلگرمی فعالان رسانه ای است و نشان می دهد نقش آنها در توسعه بازار سرمایه دیده می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،سعید مستشار، مدیرعامل گروه راهبران اقتصادی آرمان ضمن بیان مطلب فوق به سنا گفت: ساز و کار اطلاع رسانی در همه حوزه ها از جمله بازار سرمایه از اجزای مختلفی تشکیل شده و یکی از مهمترین این اجزا رسانه ها هستند.
 
سعید مستشار با تاکید به نقش مهم رسانه ها در تولید و توزیع اطلاعات مورد نیاز بازار سرمایه، گفت: فضای اطلاع رسانی شفاف و انتشار دقیق و سریع اطلاعات قطعا کارایی بیشتر بازار سرمایه را به همراه دارد و کارایی بیشتر زمینه توسعه بازار سرمایه را فراهم می کند. بر اساس همین نقش کلیدی است که گفته می شود سازه اطلاعات در کنار سایر ارکان بازار سرمایه قرار دارد.
 
به گفته مدیرعامل گروه راهبران اقتصادی آرمان، رسانه ها، می توانند در مدت زمان اندک پایه ساز تصمیم ها باشند و از این رو، برخورداری از رسانه های شفاف، تخصصی، مستقل و از همه مهمتر کارآمد و اثر بخش به ویژه در حوزه های اقتصادی و بازار سرمایه یک ضرورت است.  
 
وی با تاکید بر اینکه رسانه ای که در خدمت اهداف و منافع سرمایه گذاران اقتصادی و فعالین بازار سرمایه باشد، نقش کلیدی در توسعه و بهبود عملکرد بازار ایفا می کند، ادامه داد: در این جا این پرسش مطرح است که برای توسعه و تقویت رسانه ها چه ابزار و امکانی در اختیار است؟!
 
مستشار با بیان اینکه بهبود وضعیت فرهنگی و آموزشی از مهمترین اقدامات لازم برای توسعه رسانه های فعال در بازار سرمایه است، افزود: یکی از راه های آموزش و فرهنگ سازی برگزاری جشنواره های تخصصی است.
 
وی یکی از اقدامات مثبت سازمان بورس در این زمینه را برگزاری جشنواره بورس و رسانه دانست و گفت: ایجاد فضای رقابت سالم از نخستین نتایج مثبت جشنواره بورس و رسانه است. جمعی از خبرنگاران معیارهای رسانه ای مناسب بازار سرمایه را تجربه می کنند و خود را در قیاس با سایر فعالان رسانه ای محک می زنند.
 
مدیرعامل گروه راهبران اقتصادی آرمان، افزود: فضای رقابتی جشنواره بورس و رسانه، کیفیت آثار خبری را افزایش می دهد و بهبود نحوه اطلاع رسانی را به همراه دارد.
 
این مدیر اقتصادی کارکرد بعدی جشنواره بورس و رسانه را درک اهمیت و نقش رسانه ها از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار دانست و گفت: این جشنواره ویترین رسانه های بازار سرمایه محسوب می شود. برگزاری این رویداد توسط سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهاد ناظر بازار سرمایه، در واقع این پیام را منتقل می کند که رسانه ها جایگاه کلیدی و مهمی دارند. این پیام  باعث دلگرمی فعالان رسانه ای است و نشان می دهد نقش آنها در توسعه بازار سرمایه دیده می شود.
 
داور نخستین جشنواره بورس و رسانه افزود: زمانیکه آثار برتر معرفی می شود می توان از آنها به عنوان الگو یاد کرد، آثار برتر قطعا از استاندارد های خبری برخوردار هستند و می توانند کلیدی برای بهبود کیفیت آثار تولیدی بازار سرمایه باشند.
 
مدیرعامل گروه راهبران اقتصادی آرمان نتایج برگزاری اولین جشنواره بورس و رسانه را مثبت دانست و گفت: شاید بتوان گفت اولین قدم برای هر کار و رویدادی کامل نیست اما قطعا ارزشمند است و گام های بعدی نتایج مثبت بیشتری به همراه خواهد داشت.
 
داور نخستین دوره جشنواره بورس و رسانه گفت: در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه نیز همین فضا حاکم بود و هر چه جلوتر رفتیم اشتیاق بیشتر و رویداد گسترده تر شد و امیدوارم جشنواره بورس و رسانه همین مسیر را طی کند.
 
مدیرعامل گروه راهبران اقتصادی آرمان در پایان از خبرنگاران و رسانه های فعال در بازار سرمایه دعوت کرد تا در این رویداد مهم مشارکت کنند و برگزاری دومین جشنواره بورس و رسانه را قابل تقدیر دانست. » ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *