RSS
امروز دوشنبه ، ۲ مهر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

توضیحات بانک صادرات از صورت های مالی سال ۹۶

نقش آفرینی بانک سپه در عرصه کلان اقتصادی

با مجوز بانک ملت، تراکنش های شرکت سکه ثامن نامحدود بود!

افزایش موجودی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک ملّی

دستگیری باند جعل اسکناس‌ و چک پول

کاردگر مدیرعامل بیمه دانا شد

دلیل اصلی‌ صعودی شدن بازار سرمایه

شکست بسترسازی برای حذف نفت ایران

نظام بازار جایگرین ارز ۴۲۰۰ تومانی شود

کاهش قیمت طلا به دلیل لغو مذاکره چین با آمریکا

۲۲.۷ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی باید به چرخه اقتصادی بازگردد

توصیه های بانک‌مرکزی برای افزایش امنیت پرداخت‌های الکترونیک

ارزش روز پرتفوی سهام عدالت بیشتر شد

بهره برداری از دهمین مدرسه از مجموعه مدارس «اُمید آینده» در استان تهران

نقش «کاردان» در بازارگردانی اوراق مشارکت «رایان سایپا»

پیمان‌سپاری ارزی با دستور قابل اجرا نیست

خدمات ویژه برای دارندگان کارت خوان های بانک ملّی

عرضه بیش از ۱۱۹ هزار تن انواع ورق « فولاد مبارکه اصفهان»

مدیرعامل صندوق بازنشستگی، بازنشسته محسوب نمی‌شود

چند درصد از بازار ارز ثانویه در اختیار دولت است؟

کاهش نرخ ۲۲ ارز بانکی + جدول

برگزاری دوره های آموزشی بازاریابی و فروش بیمه ما

آغاز واریز مابه التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان

استقرار سیستم تحویلداری تحت وب در ۲۰۰۰ شعبه بانک ملی

سیف ممنوع الخروج است

رشد ۱۲۴۳ واحدی شاخص کل بورس

۱۶:۰ - ۱۳۹۷/۴/۱۱کد خبر: 249020
ایستانیوز:معاملات تالار شیشه ای روز جاری با رشد ۱۲۴۳ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۱۰۹ هزار و ۹۳۷ واحد به پایان رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، روند پُر نوسان بازار سهام همچنان ادامه دارد به طوری که بعد از ریزش روز گذشته تالار شیشه ای امروز این بازار با افزایش شاخص ها همراه شد تا نشان دهد بورس همانند گذشته در یک مسیر نامتعادل قرار گرفته است.
 
بر اساس این گزارش، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش یک هزار و ۲۴۳ واحدی به رقم ۱۰۹ هزار و ۹۳۷ واحد، شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۶۴ واحدی به ۱۸ هزار و ۶۲۵ واحد، شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش یک هزار و ۴۵۰ واحدی به رقم  ۱۲۰ هزار و ۷۹۲ واحد، شاخص بازار اول با افزایش یک هزار و ۴۳ واحدی به رقم ۸۰ هزار و ۴۹۰ واحد و شاخص بازار دوم با افزایش یک هزار و ۸۲۲ واحدی به  ۲۲۱ هزار و ۳۵۰ واحد رسید.
 
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۲۱۴ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲۱۳ واحد و ملی صنایع مس ایران با ۱۱۴ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردن و در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی جم با ۳۸ واحد، پتروشیمی جم با ۳۳ واحد و پتروشیمی پردیس با ۲۶واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
 
از سویی دیگر، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۲۶۲ میلیارد و۸۰۰ میلیون تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۹۵۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۶۵ هزار و ۵۵۶ نوبت داد و ستد بود.
 
همچنین طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «مجتمع صنعتی آرتاویل تایر، فولاد خراسان و حق تقدم خرید سهام آن، صنایع شیمیایی فارس، ایران یاسا تایر و راور، بیمه پارسیان، ‌ توسعه سرمایه‌گذاری کشاورزی آرین توسکا، فولاد هرمزگان جنوب، سرمایه‌گذاری ساختمانی اعتمادگستر، بیمه اتکایی ایرانیان، تولید محور خودرو، گروه مپنا و قراردادهای آتی آن و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری ایران» ارقام از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «فرآورده‌های غذایی و قند پیرانشهر، ‌ حق تقدم خرید سهام شیشه ‌سازی مینا، مجتمع صنایع و معادن احیا سپاهان، ایران ارقام، شیرین دارو، حق تقدم خرید سهام ویتانا، حق تقدم استفاده نشده بیمه سرمد، اوراق مرابحه شرکت صنعت غذایی کوروش، شرکت‌های کاشی پارس، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، ‌سیمان سپاهان، حق تقدم خرید سهام فنرسازی خاور و فراورده‌های سیمان شرق» بازگشایی شدند.
 
نگاهی به آمارهای منتشر شده نشان می دهد: ‌ امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، ۵۰ میلیون سهم بانک تجارت به ارزش ۳ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. در سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی نیز ۲۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۵ میلیارد تومان با معاملات درون گروهی روبرو بود کمتر از ۱۵ میلیون سهم بیمه نوین به ارزش کمتر از ۱.۵ میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد.
 
افزون بر این ۱۲ میلیون سهم گسترش نفت و گاز پارسیان به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده تجمیع شد و ۱۱ میلیون سهم آهنگری تراکتورسازی ایران به ارزش کمتر از ۵ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده منتقل شد؛ همچنین بیش از ۹ میلیون سهم ایران ترانسفو به ارزش بیش از ۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامدار عمده روبرو شد.
 
براساس این گزارش، ‌ امروز بازار سهام در حالی با معاملاتی کم حجم در اغلب نماندهای معاملاتی روبرو بود که به مدد حقوقی‌ها و همچنین اقبال برای جمع‌آوری سهام شرکت‌های معدنی و فولادی، بازار سهام شاهد سبزپوش شدن دسته‌جمعی نماگرهای منتخب خود بود.
 برچسب‌ها:شاخص بورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *