RSS
امروز دوشنبه ، ۲۵ تیر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

شناسایی متقاضییان واقعی آلومینیوم با همکاری بورس کالا

پتانسیل‌های مثبت بورس، ترمز اصلاح قیمتی را می‌کشد

احمدی‌نژاد و روحانی چقدر نفت فروختند؟

شرایط دریافت ارز دولتی تغییر کرد

تمام خودروهای پژو ۲۰۰۸ ثبت‌نامی تحویل مشتریان می‌شود

امکان تمدید، صدور و تعویض دفترچه بیمه به‌شکل آنلاین با بیمه‌بازار

پرداخت ۲هزار میلیارد تومان وام اشتغال روستایی توسط بانک تعاون

بنیاد مستضعفان به دنبال واگذاری سهام کنترلی «غگل»

افزایش سهم بانک‌های دولتی از سپرده‌ها

کاهش ۸۴۴ واحدی شاخص کل بورس

در اقتصاد واردات محور، بازار ثانویه مشکلی را حل نخواهد کرد

پیشنهاد تاسیس صندوق توسعه‌ای منطقه ای

تلاش برای یافتن راه حل های اقتصادی برای اقتصاد

اقدامات بانک پاسارگاد در حمایت از تولید ملی

انتصاب سرپرست بیمه مرکزی

بانک صادرات سه هزار و ۶۹۰ نفر از اقشار ویژه را صاحب‌خانه کرد

رشد ۲۶درصدی حق‌‌بیمه‌های تولیدی کوثر در سه ‌ماهه اول۹۷

دعوت به مجمع عمومی‌فوق العاده صاحبان سهام بیمه سرمد

افتتاح شعبه اهواز بیمه تجارت نو

نقش بانک مسکن در تسریع جریان نوسازی بافت فرسوده

بیمه نامه آتش سوزی حامی ما توسط بیمه ما ارائه می‌شود

تامین مالی تولید یک هزار مگاوات برق توسط بانک صادرات

ساختار گزارش‌های تفسیری ناشران باید متحول شود

کاهش زمان ثبت افزایش سرمایه

به پرداخت ملت صدر نشین تعداد ومبلغ تراکنش در خاورمیانه و آفریقا

عقب‌گرد ۲۸۳۴ واحدی شاخص کل بورس

۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۴/۱۰کد خبر: 248946
ایستانیوز:معامله‌گران بورس تهران امروز همزمان با انتشار خبر اولیه سهام پتروشیمی پارس در روزهای آینده، شاهد استراحت مقطعی نمادهای معاملاتی همزمان با اصلاح قیمتی در گروه‌های پیشرو بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یک شنبه 10 تیر ماه 97 با کاهش دو  هزار و 834 واحدی به رقم 108 هزار و 694 واحدی رسید.
 
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 185 واحدی عدد 18 هزار و 561 واحد را به نمایش گذاشت.
 
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 3 هزار و 180 واحدی به رقم 119 هزار و 342 واحد دست یافت.
 
شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش دو هزار و 209 واحدی به رقم 79 هزار و 447 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 5 هزا ر و 14 واحدی عدد  219 هزار و 527 واحد را به نمایش گذاشت.
 
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش 36 واحدی روی رقم یک هزار و 230 واحد ایستاد.
 
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های فولاد مبارکه با 342 واحد، ملی صنایع مس ایران با 242 واحد و صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 195 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
 
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های مخابرات ایران با 6 واحد، افست و پارس سوییچ هر یک  با 3 واحد و فولاد آلیاژی ایران با 2 واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
 
 ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 381 میلیارد و 506میلیون تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک  میلیارد و 559 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 77 هزار و 311 نوبت داد و ستد بود.
 
طی معاملات امروز بازار بورس نماد معاملاتی شرکت‌های گروه مپنا و قرارداد آتی سهام آن، تکنو، نیروترانس، صنعتی شیمی دارو، شیشه و گاز، گروه صنایع کاغذ صنایع پارس، کویر تایر، آهنگری تراکتورسازی ایران، ‌سیمان دشتستان از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های فرآورده‌های غذایی و قند پیرانشهر، قند نقش جهان، سایپا آذین، بورس انرژی، تولیدی چدن سازان، فروسیلیس ایران، مهندسی نصیر ماشین، متوقف شدند.
 
 امروز در بازار 2 بورس تهران که با معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، 100 میلیون سهم بانک ملت به ارزش بیش از 9 میلیارد تومان به کدهای درونی بازارگردان منتقل شد. همچنین 95.5 میلیون سهم بانک سینا به ارزش 9.5 میلیارد تومان کد به کد شد. در بانک تجارت نیز بیش از 7.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 4.5 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی بازارگردان انتقال یافت. در ایران‌خودرو نیز بیش از 20 میلیون سهم به ارزش کمتر از 5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی روبه‌رو شد. همچنین بیش از 14 میلیون سهم خدمات انفورماتیک به ارزش کمتر از 37 میلیارد تومان با معاملات درون گروهی روبه‌رو شد و در نهایت 7.5 میلیون سهم تولیدی چدن‌سازان به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد.
 
6.5 میلیون سهم پتروشیمی شیراز به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده منتقل و 3 میلیون سهم ریل سیر کوثر به ارزش کمتر از 700 میلیون تومان با معاملات انتقالی روبه‌رو شد.
 
بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی فاز استراحت فرو رفت که انتشار خبرهایی مبنی بر عرضه قریب‌الوقوع سهام شرکت پتروشیمی پارس با سرمایه 600 میلیارد تومانی از سوی هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس باعث شد، تا بهانه‌ای برای اصلاح قیمت در اغلب‌ گروه‌ها به ویژه در سهم‌های پیشرو در بازار سهام فراهم شود.
 
در این باره مهندسی سهام پتروشیمی‌ها میان سرمایه‌گذاری غدیر، تاپیکو وابسته به شستا و هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس در حالی هم‌اکنون از سوی تأمین اجتماعی و ساتا دنبال می‌شود که قرار است هلدینگی جدید از پتروشیمی‌های بازده با مدیریت صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها ایجاد شود.
 
جمع‌آوری صف فروش سهام در اغلب نمادها امروز در حالی صورت گرفت که به نظر می‌رسید، حقوقی‌ها از فرصت اصلاح قیمتی امروز برای جمع‌آوری سهام به خوبی استفاده کردند.برچسب‌ها:شاخص بورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *