RSS
امروز پنج شنبه ، ۲۸ تیر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

تسهیل امور مودیان مالیاتی در بانک ملی+اسامی شعب

سناریوهای نخستین گام اصلاح نظام بانکی ایران

گسترش چتر حمایتی بیمه برای کاهش هزینه های مردم

با تسهیلات کارگشای بانک آینده خرید کنید

دستگیری باند واردکنندگان خودروهای لوکس

خودروی رهام در شیراز رونمایی شد

ماجرای کش‌دار اعلام لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی

طلا نفروشید!

تخصیص ارز دولتی به ۶۰۰ شرکت جدیدالولاده

قطعی‌برق،‌ بدون بیمه خسارت

۴۸ ساعته لیست گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ زنجانی اعدام می‌شود

غول‌های فناوری؛ دردسری جدید برای اقتصاد آمریکا و جهان

تحول درهدایت نقدینگی به بازار سرمایه با مکانیزم ارتقا شفافیت بورس

واکنش متکی و «ح.ص» به خبری درباره ثامن‌الحجج

سارق بانک ملی ایران دستگیر شد

انزوای بانکی ایران

سیاست راهبردی بانک ملی ایران

بازدید از شعبه اسکان بانک ملّی ایران

جایگاه مهم برنامه ریزی در بانک ملی

تأمین اجتماعی مشکل دارو ندارد

اعلام زمان برگزاری مجمع عادی و فوق العاده بیمه کوثر

پرداخت تسهیلات نوسازی ۱۳ هزار تاکسی فرسوده با مشارکت پست بانک

درخشش کوثر در جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی

افزایش قیمت انواع سکه و طلا در بازار

لیگ ستارگان، نقطه پیوند دانشگاه و بورس

مدیرعامل سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد:

تحول زیر ساختی در بازار سرمایه با «سجام»

۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۴/۲کد خبر: 248429
ایستانیوز:مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان «سجام» خدمات زیرساختی بازار سرمایه را متحول می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان «سجام» خدمات زیرساختی بازار سرمایه را متحول می کند. بر اساس این گزارش، حسین فهیمی در نشست آشنایی اصحاب فنی بازار سرمایه با سامانه سجام با بیان مطلب فوق ابراز داشت: تاکید می کنم سمات فقط و فقط بر روی خدمات زیرساختی تمرکز دارد و نه بیشتر از آن.
 
وی با اشاره به اینکه شرکت سپرده گذاری مرکزی، مسوول خدمات زیرساختی قبل و بعد از معامله است و نباید وارد فضایی شود که ورود به آن حوزه برای دیگران توجیهی ندارد، ادامه داد: یکی از این مسوولیت ها؛ سامانه اطلاعات مشتریان است.
 
همچنین فهیمی با اشاره به اینکه بر همین اساس، برنامه ریزی ها به منظور راه اندازی سامانه سجام انجام شد و اقدامات لازم صورت گرفت؛ گفت: راه اندازی سامانه اطلاعات مشتریان «سجام» نیازمند میزانی سرمایه گذاری است که برای هیچ نهاد مالی دیگری توجیهی ندارد که چنین حجمی از سرمایه گذاری را انجام دهد.
 
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی تصریح کرد: در فقدان یک سرویس مرکزی، هر نهادی، یک نوع خدمات انجام می داد و پراکندگی در دیتابیس ها انجام شده بود. اما هم اکنون سجام به مرحله بهره برداری رسیده است.
 
وی افزود: آنچه برای سرویس دهی به این سامانه دیده ایم، به مراتب از ماژول سیستم های قبلی ارزانتر، باکیفیت تر وسریع تر است. فهیمی به سهامداران توصیه کرد پیش از الزام آور شدن، نسبت به ثبت نام اقدام کنند و ادامه داد: سامانه سجام، پیش نیاز سامانه متمرکز توزیع عایدی اوراق بهادار میان مالکان آن ها، است.
 
وی در خصوص مزایای سامانه سجام گفت: یکی از خدماتی که سمات در نیمه دوم سال جاری ارائه خواهد داد، فرآیند دریافت و پرداخت یکپارچه و متمرکز سود اوراق بهادار است که با کمک آن، تمامی سودهای سهام و اوراق بهادار در شرکت های مختلف به شماره حسابی که مشتری از طریق سامانه سجام اعلام کرده، واریز می شود.
 
این مقام رسمی با اشاره به اینکه شرکت سپرده گذاری مرکزی در سال جاری مجمع خود را از طریق این سامانه و به صورت الکترونیکی برگزار خواهد کرد، گفت: سامانه مجامع الکترونیکی از ابتدای سال ۹۸ آماده ارایه خدمات به همه شرکت ها است.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *