RSS
امروز سه شنبه ، ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
آخرین اخبار

اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی برای آزادی زندانیان

اپلیکیشن پرداخت صاپ ٤٠ سکه بهار آزادی جایزه می‌دهد

تعطیلی خزانه جواهرات ملی در روز ۲۸ اسفند ماه

موزه بانک ملی ایران در ایام نوروز میزبان گردشگران است

۱۰ هزار میلیارد تومان وام خرید مسکن پرداخت شد

ادامه اصلاح مقررات بازار پایه فرابورس

پرداخت بیش از ۱۳ میلیارد ریال خسارت در یک فقره جرحی

تولید بیش از ۴ هزار خودرو در روز

رشد ۳۳۷۶واحدی شاخص بورس

کدام ارزها بیشترین وابستگی را به اقتصاد چین دارند؟

نفت برای هفتمین بار به بورس می‌آید

کاهش قیمت طلای جهانی

وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران وارد پکن شد

چرخ ادغام بانک ها به راه افتاد

قیمت دلار امروز به ۱۲۸۹۰ تومان رسید

مرغ محبوب‌ترین گوشتِ جهان ثروتمند است

اعلام نظر در باره پالرمو و CFT با رعایت منافع ملی

اقتصاد سالم زیر چتر ابزارهای مالی اسلامی

بازدید مدیرعامل بانک ملت از ۲ شرکت داروسازی در استان خراسان رضوی

مدیرعامل بانک ملت در جمع فرزندان شاهد:تکریم خانواده شهدا را وظیفه و افتخار می دانم

شرط بازگشت ارزش به پول ملی

تفکیک مصارف پایه پولی خلق شده توسط بانک مرکزی

در خصوص واگذاری شرکتهای"تامین سرمایه"

۱۱ هزار میلیارد ریال در بورس انرژی تامین مالی شد

۱۵۰ شعبه بانک تجارت میزبان مشتریان در تعطیلات نوروز

مدیرعامل سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد:

تحول زیر ساختی در بازار سرمایه با «سجام»

۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۴/۲کد خبر: 248429
ایستانیوز:مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان «سجام» خدمات زیرساختی بازار سرمایه را متحول می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان «سجام» خدمات زیرساختی بازار سرمایه را متحول می کند. بر اساس این گزارش، حسین فهیمی در نشست آشنایی اصحاب فنی بازار سرمایه با سامانه سجام با بیان مطلب فوق ابراز داشت: تاکید می کنم سمات فقط و فقط بر روی خدمات زیرساختی تمرکز دارد و نه بیشتر از آن.
 
وی با اشاره به اینکه شرکت سپرده گذاری مرکزی، مسوول خدمات زیرساختی قبل و بعد از معامله است و نباید وارد فضایی شود که ورود به آن حوزه برای دیگران توجیهی ندارد، ادامه داد: یکی از این مسوولیت ها؛ سامانه اطلاعات مشتریان است.
 
همچنین فهیمی با اشاره به اینکه بر همین اساس، برنامه ریزی ها به منظور راه اندازی سامانه سجام انجام شد و اقدامات لازم صورت گرفت؛ گفت: راه اندازی سامانه اطلاعات مشتریان «سجام» نیازمند میزانی سرمایه گذاری است که برای هیچ نهاد مالی دیگری توجیهی ندارد که چنین حجمی از سرمایه گذاری را انجام دهد.
 
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی تصریح کرد: در فقدان یک سرویس مرکزی، هر نهادی، یک نوع خدمات انجام می داد و پراکندگی در دیتابیس ها انجام شده بود. اما هم اکنون سجام به مرحله بهره برداری رسیده است.
 
وی افزود: آنچه برای سرویس دهی به این سامانه دیده ایم، به مراتب از ماژول سیستم های قبلی ارزانتر، باکیفیت تر وسریع تر است. فهیمی به سهامداران توصیه کرد پیش از الزام آور شدن، نسبت به ثبت نام اقدام کنند و ادامه داد: سامانه سجام، پیش نیاز سامانه متمرکز توزیع عایدی اوراق بهادار میان مالکان آن ها، است.
 
وی در خصوص مزایای سامانه سجام گفت: یکی از خدماتی که سمات در نیمه دوم سال جاری ارائه خواهد داد، فرآیند دریافت و پرداخت یکپارچه و متمرکز سود اوراق بهادار است که با کمک آن، تمامی سودهای سهام و اوراق بهادار در شرکت های مختلف به شماره حسابی که مشتری از طریق سامانه سجام اعلام کرده، واریز می شود.
 
این مقام رسمی با اشاره به اینکه شرکت سپرده گذاری مرکزی در سال جاری مجمع خود را از طریق این سامانه و به صورت الکترونیکی برگزار خواهد کرد، گفت: سامانه مجامع الکترونیکی از ابتدای سال ۹۸ آماده ارایه خدمات به همه شرکت ها است.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *