RSS
امروز شنبه ، ۲۶ آبان ۱۳۹۷
آخرین اخبار

از مدیرعامل بانک‌پاسارگاد به‌عنوان خیر نمونه در ساخت کتابخانه تقدیر شد

کشف قیمت ۶۸۰۰ ریالی سهام سنگ‌آهن گهر زمین

رشد ۴۸ درصدی پرداخت وام مسکن

قطع موقت سامانه ۱۵۵۷ بانک سپه

کاهش هزار و ۳۲۷ میلیارد تومان زیان در بانک صادرات

انتشار نخستین کتاب قصه کانون جوانه ها

هیات داوران جشنواره عکس «نگاه به آینده» معرفی شدند

تامین اعتبار ۲۹ طرح صنعتی در استان سیستان و بلوچستان توسط بانک صنعت و معدن

ورود سکه امامی به کانال ۳.۸

آموزش بانکداری الکترونیک با «موش‌های دندان اره‌ای» بانک ملی ایران

حجم روابط اقتصادی ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلار می‌رسد

۳۹ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت در ۶ ماه به فروش رسید

ورود ۵۰اتوبوس باتامین مالی پست بانک به ناوگان عمومی کلانشهراراک

نرخ ارز پتروشیمی‌ها در نیما تغییر می‌کند؟

از ابتدای دی‌ماه چه اتفاقی برای خودروها رخ می‌دهد؟

شرایط واردات خودرو دیپلمات‌های خارجی + سند

کاهش ۳۱۷۴ واحدی شاخص کل بورس

از طریق کدال صورت گرفت انتشار گزارش عملکرد ۹ ماهه کگهر

درج نماد راهیابان فردا در فرابورس

یارانه نقدی امشب واریز می شود

مجتمع طلای موته اصفهان توسعه می یابد

مناقصه بانک ایران زمین برای تأمین ۴۸۰هزار قطعه کارت بانکی

سهم بانک ایران زمین در بانکداری دیجیتال

تحلیل تی دی اس از عوامل موثر بر قیمت طلا

همکاری روسیه و ایران برای توسعه ارزهای دیجیتال

شرط پرداخت مالیات مقطوع مشاغل ارائه اظهارنامه عملکرد است

مالیات برخی صاحبان مشاغل تقسیط می‌شود

۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۳/۲۸کد خبر: 248150
ایستانیوز:براساس تفاهم اصناف با سازمان امور مالیاتی کشور، برخی از صاحبان مشاغل مشمول پرداخت مالیات مقطوع هستند که شرط بهره‌مندی از این تسیهلات ارائه اظهارنامه عملکرد در موعد مقرر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، گروه سوم مشاغل طبق قانون مالیات‌های مستقیم برای پرداخت مالیات عملکرد سال 1396 با سازمان امور مالیاتی توافق کردند.
 
براساس این توافق که برحسب تبصره 100 قانون مالیات‌های مستقیم انجام شد، مالیات عملکرد این سال گروه سوم مشاغل 5 درصد نسبت به مالیات قطعی عملکرد سال 1395 افزایش خواهد یافت.
 
با این وجود صاحبان مشاغل باید توجه داشته باشند، برای آنکه مشمول بهره‌مندی از تسهیلات مالیات مقطوع تبصره 100 قانون مالیات‌های مستقیم شوند، باید به وظایف و تعهدات خود برابر قانون عمل کنند.
 
بنا به اختیارات حاصل از مفاد تبصره ماده 100 قانون مالیاتهای مستقیم، به منظور تکریم و جلب رضایت مودیان مالیاتی، ترویج فرهنگ خوداظهاری مالیات و تسهیل و تسریع در قطعیت پرونده‌های مالیاتی صاحبان مشاغل، سازمان امور مالیاتی کشور آن دسته از صاحبان مشاغل گروه سوم ماده 2 آیین نامه اجرایی موضوع ماده 95 اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم که مجموع فروش کالا و خدمات آنان برای سال 1396 حداکثر مبلغ 2.400.000.000 ریال باشد را از نگهداری اسناد و مدارک موضوع قانون مذکور و تسلیم اظهارنامه مالیاتی، معاف کرده و مالیات مودیان مذکور را به صورت مقطوع تعیین و وصول می‌کند.
 
نحوه تعیین مالیات و پرداخت آن
 
میزان مالیات عملکرد سال 1396 برای صاحبان مشاغل گروه سوم که دارای شرایط فوق‌الذکر باشند، با افزایش 5 درصد نسبت به مالیات قطعی عملکرد سال 1395 به صورت مقطوع تعیین و مبلغ آن برای مودیانی که امکان پرداخت یکجا، تا پایان خرداد ماه را ندارند، حداکثر تا 4 ماه به صورت مساوی تقسیط می‌شود.
 
 برای بهره‌گیری از این تسهیلات، مودیان باید تقاضای خود را در همان مهلت تسلیم اظهارنامه با تکمیل فرم مربوط در سامانه تسلیم اظهارنامه الکترونیکی به نشانی tax.gov.ir به سازمان امور مالیاتی کشور اعلام و فرم رسید دریافت کند. عدم پرداخت به موقع مالیات با اقساط، مشمول جرایم موضوع ماده 190 قانون مالیاتهای مستقیم خواهد بود.
 
مودیانی که مالیات عملکرد سال 1395 آنها حسب مورد با اعمال مقررات موضوع مواد 137، 165 و 172 قانون مالیاتهای مستقیم، محاسبه شده و یا به دلیل عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی، بدون اعمال معافیت موضوع ماده 101 قانون مالیات های مستقیم محاسبه شده و یا در طی سال 1395 به صورت کامل فعالیت نداشته‌اند، ابتدا باید مالیات سال 1395 آنها بدون رعایت موارد مذکور محاسبه و سپس مبنای رشد مورد نظر (5 درصد) قرار گیرد.
 
موارد عدم امکان استفاده از تسهیلات موضوع تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم برای مالیات عملکرد سال 1396
 
1-مودیانی که فرم مربوط به استفاده از تسهیلات تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم را در مهلت مقرر قانونی 31/03/1397 به صورت الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی کشور تسلیم ننمایند و یا پس از تسلیم فرم مذکور، نسبت به تکمیل و تسلیم اظهارنامه اقدام نمایند.
 
 2- مودیانی که متقاضی اعمال مقررات قانونی راجع به کسر وجوه از درآمد مشمول مالیات خود از جمله مفاد مواد 1137 165و 172 قانون مالیات‌های مستقیم در مورد درآمد عملکرد سال 1396 هستند.
 
برای بهره مندی از تسهیلات تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم، آخرین اقدام مودی ملاک عمل است. بنابراین چنانچه مودیان مشمول این تسهیلات، پیش از این نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی اقدام کرده‌اند، می توانند تا پایان خرداد ماه سال جاری31/03/1397 با مراجعه مجدد به وب‌گاه سازمان امور مالیاتی کشور و تکمیل و ارسال فرم مربوط، از تسهیلات مذکور بهره‌مند شوند.
 
به گزارش فارس به غیر از امروز مودیان مالیاتی حقیقی 3 روز فرصت دارند اظهارنامه خود را ارائه دهند، البته مودیان شهر تهران تا دوم تیرماه می‌توانند نسبت به تسلیم اظهارنامه عملکرد خود اقدام کنند.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *