RSS
امروز پنج شنبه ، ۴ بهمن ۱۳۹۷
آخرین اخبار

کاهش چشمگیر نسبت خسارت بیمه‌ های حوادث کوثر

افزایش تراکنش‌های اینترنتی بانک صادرات

نرخ تورم تولیدکننده خدماتی ۸.۸ درصد افزایش یافت

واگذاری سهام چهار انبار، یک سردخانه و یک سیلوی دولتی با مذاکره

واردات بدون انتقال ارز منتفی شد

پرداخت سه هزارو۶۰۸ میلیاردریال تسهیلات قرض‌الحسنه دربانک کارگشایی

اثر غیرمستقیم بخشنامه جدید بانک مرکزی در حذف حساب‌های پشتیبان

نوسانات جزئی نرخ ارز

نرخ سکه به ۴ میلیون و ۹۰ هزار تومان رسید

فردمحور کردن بیمه شخص ثالث نیازمند توجه همه جانبه به مزایا و معایب آن است

واریز عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن

صندوق با درآمد ثابت پیروز رقابت با سپرده بانکی

نحوه انجام قرارداد سلف موازی در بورس کالا

ارزش بازار "سفارس" افزایش یافت

"وسبحان" خریدار و فروشنده بود

احتمال پنج عرضه اولیه در بورس تهران

زیان ۴۶ریالی سیمان تهران برای هر سهم

"والبر" ۷۰۱ میلیارد ریال سود واگذاری کسب کرد

"وغدیر" تنها فروشنده بود

«مهرام» سود ۵۳۶ ریالی را پوشش داد

مشاوران سازمان تامین اجتماعی از ۳۰ به ۹ نفر کاهش یافت

بانک سامان، خدمات شعبه‌ای را تلفنی ارایه می‌دهد

ضریب نفوذ بازار سرمایه افزایشی است

زیان ۵۹۶۸ریالی هر سهم بانک دی

افزایش سرمایه بانک‌ها در دستور کار شورای سران قوا

با مصوبه هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار

مجوز نماد گردشگری حذف شد

۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۳/۲۳کد خبر: 247908
ایستانیوز:بر اساس مصوبه هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار، سازمان میراث فرهنگی به‌عنوان متولی اصلی صدور مجوز دفاتر خدمات مسافرتی اعلام شده و ادامه فعالیت سامانه نماد گردشگری غیرقانونی است. بر این اساس، فروشندگان خدمات دفاتر گردشگری نیازی به اخذ نماد گردشگری نخواهند داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار، ادامه فعالیت سامانه نماد گردشگری را غیرقانونی دانست و رأی به حذف آن داد.
 
حسین میرشجاعیان حسینی، معاون وزیر اقتصاد و دبیر هیات مقررات زدایی و تسهیل مجوزهای کسب‌وکار در نامه‌ای به علی‌اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اعلام کرد: طبق مصوبه آبان‌ماه هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار، سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به‌عنوان دستگاه اصلی صدور مجوز دفاتر خدمات مسافرتی، سیاحتی، جهانگردی و گردشگری معرفی شده و بر همین اساس ادامه فعالیت سامانه صدور مجوز نماد گردشگری برخلاف مصوبه هیات بوده و غیرقانونی است.
 
در متن ابلاغیه دبیر هیات مقررات زدایی به رئیس سازمان میراث فرهنگی که خردادماه نوشته شده، ضمن تأکید بر مسدود کردن این سامانه، آمده است: دفاتر مذکور طبق مصوبه 1380 هیات وزیران موظف به اخذ مجوز بند "ب" از آن سازمان بوده و برای فروشندگان خدمات دفاتر مذکور در فضای مجازی (واسطه‌ها)، تنها پروانه کسب صادره از اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی کافی است و مسئولیت نظارت بر آنها نیز بر عهده اتحادیه مذکور است.
 
این در حالی است که پیش‌تر سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، متقاضیان کسب‌وکار اینترنتی در فضای مجازی را ملزم کرده بود که بر اساس توافق معاونت گردشگری با سازمان توسعه تجارت الکترونیک باید برای احراز صلاحیت به معاونت گردشگری مراجعه و پس‌ازآن برای دریافت نماد معرفی شوند و به همین ترتیب سامانه tnamad.ichto.ir از سوی سازمان یاد شده، ایجاد شده و مراحلی در این سامانه جهت اخذ مجوزی با عنوان نماد اطمینان گردشگری اعلام شده بود.
 
در همین راستا ولی تیموری، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری، تیرماه 96 در پاسخ به اعتراضات نسبت به تعدد صدور مجوز و سنگ‌اندازی در مسیر کسب‌وکارهای اینترنتی گفته بود که معاونت گردشگری و سازمان میراث فرهنگی به‌هیچ‌وجه قصد ایجاد انحصار و ایجاد اخلال در فضای کسب‌وکار ندارند و تنها خواسته این است افرادی که متقاضی ایجاد کسب‌وکار در فضای مجازی صنعت گردشگری هستند ابتدا برای تأیید صلاحیت تخصصی به معاونت گردشگری مراجعه کنند و درخواست خود را در سامانه تی نماد این معاونت ثبت کنند تا به آنها اجازه دریافت این نماد داده شود.
 
اکنون با توجه با توجه به اینکه، هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار یک هیات فرا قوه‌ای است و مصوبات آن چنانکه در قانون اجرای سیاست‌های اصل 44 آمده، لازم‌الاجراست، ازاین‌پس فروشندگان خدمات دفاتر گردشگری نیازی به اخذ نماد گردشگری ندارند.
 
شایان ذکر است، هیات مقررات زدایی به ریاست وزیر امور اقتصاد تشکیل شده و مطابق قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی با حضور دادستان کل کشور، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، رئیس دیوان محاسبات کشور، رئیس اتاق ایران، رئیس اتاق تعاون و رئیس اتاق اصناف کشور و دو نماینده مجلس، وظیفه حذف موانع و مقررات زائد کسب‌وکار و کاهش مهلت صدور مجوزها را بر عهده دارد.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *