RSS
امروز سه شنبه ، ۲۳ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

اگر بانک مرکزی دخالت نکند، حباب سکه می‌ترکد

از "الف" تا "ی" ارزهای دیجیتالی

شگرد جدید صرافان در فروش ارز

زمان واریز یارانه مردادماه مشخص شد

امکان ثبت اینترنتی درخواست برای دریافت پایانه فروشگاهی بانک ملت

حمایت بانک کشاورزی از سنت حسنه ازدواج

انتشار شماره جدید ماهنامه بیمه دانا

پاسخگویی صددرصدی بیمه آسیا

افزایش اعتماد عمومی و رشد سرمایه‌گذاری در بانک شهر

نقش حساس تأمین اجتماعی در شرایط دشوار اقتصادی

مکاتبه مالیاتی بانک‌ها با جهانگیری

رشد ۲۴۰۰واحدی شاخص بورس

دستورالعمل توازن صادراتی تصویب شد

متوسط مالیات هر پزشک ۵.۷ میلیون

نرخ دلار به زیر ۸ هزار تومان رسید

انتخاب رئیس و نایب رئیس شورای عمومی سندیکای بیمه گران

شرکت مخابرات سرویس های ویژه به صنعت بیمه ارایه می دهد

بیمه گذاران الحاقیه بیمه بدنه خودرو تهیه کنند

سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار بیمه‌ای به ۴ میلیارد دلار رسید

دستورالعمل تامین و انتقال ارز هزینه‌های حمل‌ونقل کالا ابلاغ شد

راهکارهای ۱۰ گانه ساماندهی بازار مسکن

ابلاغ صورت‌های مالی نمونه به شرکت‌های کارگزاری

انتصاب مدیر امور سرمایه انسانی و آموزش بانک ایران زمین

نظام پیشنهادها، محور مجله شماره ۲۵۳ بانک ملی ایران

شارژ آزمایشی مگامدول چادرملو با موفقیت انجام شد

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس عنوان کرد:

لیگ ستارگان بورس، رویداد ارزشمند بازار سرمایه

۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۳/۱۹کد خبر: 246655
ایستانیوز:معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس با اشاره به اینکه در رویداد هایی همچون لیگ ستارگان بورس پدیده ها و نخبه ها کشف می شوند، گفت: ممکن است افرادی در میان دانشجوهای مالی حاضر باشند که تا به حال فضایی برای کشف استعداد آنها فراهم نشده باشد و این رقابت فرصت بسیار خوبی برای شناسایی این گروه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، در ابتدای این نشست سعید فلاح پور، عضو شورای سیاست گذاری دومین لیگ ستارگان بورس، با تاکید بر اینکه این رویداد اتفاق بسیار مثبت و ازشمندی بود که از سال گذشته با همت روابط عمومی و شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس برگزار شد، گفت: همیشه در دانشگاه ها به دانشجویان به ویژه در حوزه رشته های مالی و حسابداری و مشابه این رشته ها توصیه می شود از مباحث آموزشی به صورت عملی استفاده کنند.
 
وی با اشاره به یک تفاوت بزرگ بین رشته های مالی با سایر رشته های علوم انسانی، علوم پایه یا مهندسی تاکید کرد: دانشجویان سایر رشته ها ممکن است به صورت تصادفی با بازار سرمایه آشنا شوند اما کسانی که در رشته مالی تحصیل می کنند در جریان مطالب بازار سرمایه قرار میگیرند و ضروری است که آموخته های خود را به صورت عملی تجربه کنند.
 
معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس معتقد است دانشجوهای رشته های مالی بهتر است هرچه سریعتر در بازار سرمایه فعال شوند و معامله انجام دهند.
 
فلاح پور، لیگ ستارگان را فرصت بسیار خوبی برای فرهنگ سازی دانست و گفت: در این رقابت می توان تئوری ها را عملی کرد.
 
وی با اشاره به اینکه در چنین رقابت هایی پدیده ها و نخبه ها نیز کشف می شوند، تاکید کرد: ممکن است افرادی در میان دانشجوهای مالی حاضر باشند که تا به حال فضایی برای کشف استعداد آنها فراهم نشده باشد و این رقابت فرصت بسیار خوبی برای شناسایی این گروه است. در همین راستا سال گذشته 15 نفر از کسانی که در رقابت ها حاضر بودند به استخدام نهادهای مالی بازار سرمایه درآمدند.
 
عضو شورای سیاست گذاری دومین لیگ ستارگان بورس اهداف این رقابت را ارتباط با صنعت، شناسایی نخبگان، کارآفرینی و فرهنگ سازی اعلام کرد.
 
فلاح پور به تجربه سال گذشته لیگ ستارگان اشاره کرد و گفت: امسال تغییراتی در اجرای این رقابت به وجود آمده است. زمان مسابقه از یک به دو ماه افزایش یافته و همچنین سال گذشته نقدهایی درباره اینکه چرا این رقابت در سطح استان تهران بود مطرح شد که امسال دومین لیگ ستارگان بورس در سطح کشوری برگزار می شود و فراخوان به دانشگاه های سراسر کشور ارسال شده است.
 
وی اعلام کرد قرار است حداکثر 30 تیم در این لیگ باهم به رقابت بپردازند و تا امروز 28 دانشگاه اعلام آمادگی کرده اند و مهلت اعلام حضور که تا 20 خرداد ماه بود تا 27 خرداد تمدید شد.
 
فلاح پور ادامه داد: تغییر دیگر رقابت امسال شبیه سازی بیشتر این رقابت با بازار است. محدودیت های معاملاتی کمتر شده و برخی ابزارها که سال گذشته ممنوعیت داشتند، امکان معامله دارند. در رقابت امسال همه ابزارهای معاملاتی به جز ابزارهایی که محدودیت فنی دارند می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.
 
عضو شورای سیاست گذاری دومین لیگ ستارگان بورس آغاز این رقابت را از نیمه دوم تیر ماه تا نیمه دوم شهریور ماه اعلام کرد و درباره اعلام روزانه نتایج مسابقه گفت: لیگ ستارگان یک رقابت است و در هر صورت هیجان برای یک رقابت لازم است علاوه بر اینکه با اعلام روزانه نتایج شفافیت اطلاعات افزایش می یابد و ابهامی ایجاد نمی شود. البته پیشنهاد اعلام هفتگی نتایج را هم می توان در شورای سیاست گذاری بررسی کرد.
 
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره برگزاری چنین مسابقاتی برای عامه مردم علاقمند به بازار سرمایه گفت: سازمان بورس این مسابقات را با محوریت شرکت خدمات و اطلاع رسانی بورس آغاز کرد. البته سال گذشته برخی فعالان باازر با الگو برداری از این رقابت ، به روش دیگری مسابقاتی برگزار کردند. برگزار چنین رقابت هایی برای فعالان بازار نیز در دستور کار سازمان قرار دارد. باید با بررسی بازخوردهای لیگ ستارگان ، می توان رقابت متفاوت دیگری را برگزار کرد.
 
فلاح پور درباره فرهنگ سازی و موفقیت این رقابت در سال گذشته گفت: به هر ترتیب برگزاری چنین رقابت هایی یکی از ابزار های فرهنگ سازی است. بحث های دیگر مثل انتشار کتاب، کلیپ،تبلیغات و همچنین اطلاع رسانی رسانه ها از دیگر ابزارها هستند. اما این رقابت به اندازه خودش مفید بود و توانسته ایم به اهدافی که تعریف کردیم، برسیم.
 
عضو هیات مدیره سازمان بورس درباره قوانین معاملاتی لیگ ستارگان گفت: شورای سیاست گذاری مجموعه مقرراتی را تهیه کرده که به صورت شفاف کارهایی مجاز و غیر مجاز و نحوه برخورد با تخلف ها و موارد تخلف را اعلام کرده است. درباره محدودیت ها امسال معامله در بازار پایه محدودیتی ندارد. معاملات آپشن نیز محدودیت ندارد. البته به زودی  فهرست ابزارهای مجاز معاملاتی اعلام می شود، مقررات هم نهایی و به صورت شفاف توضیح داده خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه امسال قرار است در سلسله مصاحبه هایی از شرکت کنندگان درباره نحوه معاملات پرسش شود،گفت: از برگزار کننده ها درباره جزییات معاملات، خرید و فروش ها پرسیده می شود و باید با مستندات و توضیحات شفاف دلیل خرید و فروش هایشان را توضیح دهند.
 
عضو شورای سیاست گذاری دومین لیگ ستارگان بورس حضور همه دانشگاه ها در این مسابقات را مجاز اعلام کرد و گفت: چند واحد دانشگاه آزاد برای حضور اعلام آمادگی کردند. همچنین دانشگاه های دولتی زاهدان، گیلان، مازندارن و زنجان نیز برای حضور اعلام آمادگی کرده اند.
 
فلاح پور در ادامه به جوایز اشاره کرد و گفت: برای هر گروه 5 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته می شود که اگر سود شناسایی کنند متعلق به خودشان است اما زیانشان را ما متقبل می شویم. همچنین تیم اول 25 میلیون تومان، تیم دوم15 میلیون و تیم سوم 10 میلیون تومان جایزه دریافت خواهند کرد.
 
وی گفت: شورای داوری از شرکت های بورس، فرابورس، سازمان بورس و شرکت اطلاع رسانی بر مقررات وضع شده در رقابت نظارت می کنند و اگر از مقررات تخطی صورت گیرد تخلف محسوب می شود.
                          نظارت مستقیم سازمان بورس بر دومین لیگ ستارگان بورس
 
در ادامه این مراسم یاسر فلاح، مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با اشاره به شورای داوری گفت: کمیته داوری متشکل از یک نماینده از بورس تهران،  یک نماینده از فرابورس، دو نفر از اعضای سازمان بورس و یک نفر از کارگزاری است.
 
به گفته رییس کمیته اجرایی " لیگ ستارگان بورس ایران" شورای داوری این رقابت زیر نظر محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بورس ها تشکیل شده و از آنجایی که معاملات  کاملا واقعی و بر بستر بازار تاثیر گذار است سازمان بورس به طور مستقیم بر آن نظارت می کند.
 
مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس درباره کارگزاری که سیستم آنلاین معاملات را می پذیرد، نیز گفت: این موضوع یک هفته قبل از شروع لیگ مشخص می شود. سال گذشته اعتباری که به تیم ها تعلق گرفت یک میلیون تومان بود و امسال به 5 میلیون تومان ارتقا پیدا کرده است.
 
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس تاکید کرد: هر تیم بیش از 25 درصد زیان کند از رقابت حذف می شود. امسال هم مانند سال گذشته یک کارگزاری یا تامین سرمایه اعتبار 5 میلیون تومانی هر تیم را تقبل خواهد کرد.
 
یاسر فلاح  درباره محل برگزاری این رقابت گفت: امسال به دلیل افزایش تعداد شرکت کنندگان با دانشگاه علم و فرهنگ مکاتباتی صورت گرفته است. همچنین ساختمان جدید شرکت بورس تهران در سعادت آباد نیز یکی از مکان های احتمالی برگزاری این لیگ است. بورس کالا نیز برای میزبانی از شرکت کنندگان این مسابقه اعلام آمادگی کرده است. همچنین با دانشگاه علامه طباطبائی مذاکره داشتیم تا پذیرای دانشجویان سایر استان ها در خوابگاه های تحت پوشش خود باشد.
  

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *