RSS
امروز جمعه ، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

راه‌حل جذب سپرده‌های سرگردان

پرونده ادغام بانک‌ها و موسسات در بانک سپه نهایی شده است

ارز بالای ۸ هزار تومان صرفه اقتصادی ندارد

پیش‌خرید طلا در ترکیه ۲ برابر شد

اطلاعیه بانک کارآفرین در خصوص واگذاری چک‌های غیر صیادی

برگریزان استارتاپ‌ها در چله تابستان

نرخ ارز در بازار آزاد چطور تعیین می‌شود؟

بودجه‌ریزی عملیاتی کلید خورد

جلسه ویژه نوبخت با ۳۸اقتصاددان امضاکننده نامه به رئیس‌جمهور

ممنوعیت ۱۳۹۹ قلم کالای وارداتی بازنگری شد

آینده کشاورزی ایران چگونه رقم می خورد؟

قیمت ارز کاهش می یابد

یارانه مردادماه امشب در حساب سرپرستان خانوار

دردسر دلار برای طلا

برگ برنده بسته جدید ارزی

افزایش نرخ مبادله ای پوندو یورو

اگر یارانه ها بالا نرود اقتصاد قفل می شود

مواد اولیه تولید از پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز مستثنا شود

پرداخت وام ۵میلیونی بازنشستگان از مهرماه

ترخیص کالاهای معاف از پرداخت سود بازرگانی طبق سنوات گذشته

صرافی یک بانک پملب شد!

انتشار کتاب آموزشی و بهسازی منابع انسانی با رویکرد صنعت بیمه

اجرایی شدن بیمه تکمیلی واعطای وام به خبرنگاران

کاهش ۹۰ هزار تومانی قیمت سکه

جزییات بخشنامه جدید ارزی

روابط قطر با چهار کشور هم چنان تیره و تار است

تحریم های جدید برای کالاهای عربی

۱۵:۳۱ - ۱۳۹۷/۳/۶کد خبر: 245101
ایستانیوز:در آستانه یک ساله شدن بحران سیاسی قطر با کشورهای حاشیه خلیج فارس، این کشور اعلام کرد که خرید کالاهای تولید امارات متحده عربی، مصر، بحرین و عربستان سعودی را تحریم می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، تقریبا نزدیک به یک سال است که این کشورها به اتهام حمایت از تروریسم قطر را تحریم کرده اند. رویترز خبر داده که یک مقام دولتی در روز شنبه با اشاره به محاصره اقتصادی قطر توسط این کشورها از ضرورت بررسی گمرکی  تمام کالاها گفته است.
 
به گفته او دولت قطر برای حمایت از مصرف کنندگان و مبارزه با قاچاق کالا دستورالعملی را تعیین کرده که کالاهای تحریم شده از تامین کنندگان جدید به قطر وارد شود. روزنامه الوطن  هم در گزارشی به نقل از وزارت اقتصاد و بازرگانی قطر نوشته: این وزارت خانه به بازرگانان و توزیع کنندگان دستور داده تا معامله کالای تولیدی این چهار کشور را متوقف کنند. اجرای این سیاست در بازار قطر قرار است توسط بازرسان مورد نظارت قرار بگیرد.
 
چهار کشور عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین در ژوئن سال گذشته میلادی روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کرده و مبادی حمل و نقل به این کشور را هم تحریم کردند. قطر که تجارت گسترده ای با امارات متحده عربی داشت و بیشتر نیاز به تازه خوری هایش را از مرز عربستان سعودی تامین می کرد اتهاماتی که منجر به اجرای این تحریم ها شده را رد کرده است.
 
رویترز نوشته که در هفته های آغازین تحریم واردات قطر 40 درصد کاهش یافت اما قطری ها با یافتن منابع جدید برای تامین نیازهایشان از جمله ترکیه و البته توسعه روابط  حمل و نقل با کشورهایی مثل عمان به شرایط عادی باز گشته اند. این کشور هم چنین تلاش می کند تا بیش از گذشته به تولید داخل اتکا کند.
 
از ژوئن گذشته کالاهای تولید شده در چهارکشور تحریم کننده از کشور سوم به قطر صادر می شدند. سخنگوی  دولت قطر درباره کالاهای جدیدی که مشمول تحریم های آینده می شود حرفی نزده است و هنوز به این سوال پاسخ نداده که آیا تحریم کالای چهار کشور صرفا کالای تولید شده آن ها را شامل می شود یا کالای منتقل شده به این کشورها را هم در بر می گیرد؟
 
وزیر خارجه بحرین به روزنامه الشرق الاوسط گفته بود که هم چنان هیچ راه حل دیپلماتیکی در چشم انداز روابط با قطر وجود ندارد.
 
پس از بروز تنش سیاسی بین قطر و چهار کشور حاشیه خلیج فارس بازرگانی ایران برای افزایش سهم از بازار این کشور تلاش کرده است.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *