RSS
امروز سه شنبه ، ۲۴ مهر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

حضور بیمه سامان در نمایشگاه دنیای اسباب بازی

انستیتو paintech ایران کیش افتتاح می شود

خدمت به مردم و کمک به ایجاد اشتغال را وظیفه خود می دانیم

روزهای موعود FATF برای ایران

سطح یک توانگری مالی بیمه نوین تمدید شد

تعامل پست بانک با دهیاری‌ها، سرآغاز ایجاد یک سرمایه اجتماعی ارزشمند بود

آمادگی موسسه اعتباری ملل برای خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی

ارزش معاملات فرابورس ۵۰ درصد افزایش یافت

کشف قیمت ۳۳۰۰ ریالی سهام داروسازی آوه سینا

حبس نرخ دلار در کانال ۱۴ هزار تومانی

خدمات بانک صادرات برای فعالان بورس

ضرورت ثبت‌نام سهام‌داران بانک سامان در سامانه سِجام

چک لیست ۴۰۰ راهکار ضد تحریمی تدوین شد

رشد ۵۵۰۰ و احدی شاخص بورس

دومین مجمع فصلی بانک اقتصادنوین برگزار شد

روسای ۳ شعبه بانک ملّی معارفه شدند

صدور انواع ضمانت‌نامه بانکی در شعبه‌های بانک‌پاسارگاد

تکریم مشتریان اولویت اول بانک مهر اقتصاد

از موسسه ملل تقدیر شد

جزئیات نامه‌نگاری بانک مرکزی با وزارت صمت

ساز و کار جدید واردات خودرو اعلام شد

آینده بازار ارز پس از تحریم ۱۳آبان

نرخ ارز بایستی براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین شود

بستن حساب‌های ایرانیان در خارج از کشور به دلیل عدم عضویت در FATF است

نقش ویژه تعاونی ها در تامین مالی و توزیع مویرگی کالا

روابط قطر با چهار کشور هم چنان تیره و تار است

تحریم های جدید برای کالاهای عربی

۱۵:۳۱ - ۱۳۹۷/۳/۶کد خبر: 245101
ایستانیوز:در آستانه یک ساله شدن بحران سیاسی قطر با کشورهای حاشیه خلیج فارس، این کشور اعلام کرد که خرید کالاهای تولید امارات متحده عربی، مصر، بحرین و عربستان سعودی را تحریم می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، تقریبا نزدیک به یک سال است که این کشورها به اتهام حمایت از تروریسم قطر را تحریم کرده اند. رویترز خبر داده که یک مقام دولتی در روز شنبه با اشاره به محاصره اقتصادی قطر توسط این کشورها از ضرورت بررسی گمرکی  تمام کالاها گفته است.
 
به گفته او دولت قطر برای حمایت از مصرف کنندگان و مبارزه با قاچاق کالا دستورالعملی را تعیین کرده که کالاهای تحریم شده از تامین کنندگان جدید به قطر وارد شود. روزنامه الوطن  هم در گزارشی به نقل از وزارت اقتصاد و بازرگانی قطر نوشته: این وزارت خانه به بازرگانان و توزیع کنندگان دستور داده تا معامله کالای تولیدی این چهار کشور را متوقف کنند. اجرای این سیاست در بازار قطر قرار است توسط بازرسان مورد نظارت قرار بگیرد.
 
چهار کشور عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین در ژوئن سال گذشته میلادی روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کرده و مبادی حمل و نقل به این کشور را هم تحریم کردند. قطر که تجارت گسترده ای با امارات متحده عربی داشت و بیشتر نیاز به تازه خوری هایش را از مرز عربستان سعودی تامین می کرد اتهاماتی که منجر به اجرای این تحریم ها شده را رد کرده است.
 
رویترز نوشته که در هفته های آغازین تحریم واردات قطر 40 درصد کاهش یافت اما قطری ها با یافتن منابع جدید برای تامین نیازهایشان از جمله ترکیه و البته توسعه روابط  حمل و نقل با کشورهایی مثل عمان به شرایط عادی باز گشته اند. این کشور هم چنین تلاش می کند تا بیش از گذشته به تولید داخل اتکا کند.
 
از ژوئن گذشته کالاهای تولید شده در چهارکشور تحریم کننده از کشور سوم به قطر صادر می شدند. سخنگوی  دولت قطر درباره کالاهای جدیدی که مشمول تحریم های آینده می شود حرفی نزده است و هنوز به این سوال پاسخ نداده که آیا تحریم کالای چهار کشور صرفا کالای تولید شده آن ها را شامل می شود یا کالای منتقل شده به این کشورها را هم در بر می گیرد؟
 
وزیر خارجه بحرین به روزنامه الشرق الاوسط گفته بود که هم چنان هیچ راه حل دیپلماتیکی در چشم انداز روابط با قطر وجود ندارد.
 
پس از بروز تنش سیاسی بین قطر و چهار کشور حاشیه خلیج فارس بازرگانی ایران برای افزایش سهم از بازار این کشور تلاش کرده است.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *