RSS
امروز سه شنبه ، ۲۰ آذر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

عملکرد مثبت بانک توسعه صادرات در واگذاری اموال مازاد

اتوپلاس نوین، دغدغه و نگرانی مشتریان را رفع می کند

پیاده سازی پارکینگ هوشمند توسط شرکت فناپ زیرساخت

دریافت نشان تعالی منابع انسانی در جایزه استاندارد ۳۴۰۰۰ توسط بیمه زندگی خاورمیانه

مدیریت منابع انسانی بیمه دی برنده جایزه مدل ۳۴۰۰۰ شد

آغاز به کار مرکز تخصصی بیمه‌های زندگی شرکت بیمه نوین

وین‌کارت خود را کارت سوخت کنید جایزه ببرید

"سعید معادی" مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک توسعه تعاون شد

چالش کسب‌وکارها در سال ۲۰۱۹

سکه ۳میلیون و ۶۱۰هزار تومان شد

قیمت خرید دلار بازهم کاهشی شد

کاهش ۶۸۰ واحدی شاخص کل بورس

قراردادهای آتی سبد سهام، ۲۵ آذر در بورس تهران

مقاله برتر بیمه آسیا در همایش ملی بیمه و توسعه

تابلوی اوراق تسهیلات مسکن باز قرمز شد

نایب قهرمانی تیم شنای بانوان بانک ملی

نقش موزه بانک ملّی در استراتژی فرهنگی

بانک صادرات١٢٠ هزار فقره وام قرض‌الحسنه پرداخت کرد

تمدیدبیمه تکمیلی مستمری بگیران تامین اجتماعی

سرمایه گذاری ۱۰هزار میلیارد تومانی چادرملو در معدن

اعلام اسامی برندگان قرعه‌کشی سومین هفته جشنواره پرداخت الکترونیکی بانک کشاورزی

موافقت بانک مرکزی با بازگشت تهاتری ارز صادراتی

خدمات بانک تجارت با شتاب جدید

کسب رتبه برتر گزینش توسط بانک مسکن

شرط افزایش یارانه نقدی

رشد دو واحدی شاخص کل بورس

۱۶:۷ - ۱۳۹۷/۳/۱کد خبر: 243803
ایستانیوز:معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد اصلاح قیمت سهام در اغلب نمادهای معاملاتی بودند که سهم‌های فرابورسی و تک سهم‌های دارویی در کانون توجه بورس‌بازها قرار داشت. شاخص بورس هم در کانال ۹۵ هزار واحدی باقی ماند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه اول خرداد ماه 97 با افزایش 2 واحدی روی رقم 95 هزار و 229 واحد ایستاد.
 
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 21 واحدی عدد 17 هزار و 274 واحد را به نمایش گذاشت.
 
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 59 واحدی به رقم  101 هزار و 678 واحد دست یافت.
 
شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 50 واحدی به رقم 67 هزار و 773 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 50 واحدی عدد  288 هزار و 202 واحد را به نمایش گذاشت.
 
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش 4 واحدی روی رقم یک هزار و 102 واحد ایستاد.
 
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی فولاد مبارکه با 36 واحد ، گل گهر با 26 واحد و پتروشیمی جم با 20واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
 
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان با 37 واحد، پالایش نفت تبریز با 24 واحد و ملی صنایع مس ایران با 22 کاهش  بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
 
 ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 148 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 644 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 50 هزار و 998 نوبت داد و ستد بود.
 
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه پاسارگاد، ارتباطات سیار ایران، کارخانجات سیمان با صوفیان، سیمان تهران، قند ارومیه، مبین‌وان‌ کیش، بیمه سامان، سرمایه‌گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران، قرارداد اختیار معامله خرید و فروش تبعی سهام سرمایه‌گذاری دارویی تامین، بانک گردشگری، سرمایه‌گذاری سایپا، اوراق اختیار خرید و فروش مخابرات ایران و عمران و توسعه شاهد از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های قند لرستان، فولاد آلیاژی ایران، مخابرات ایران، پخش البرز، عمران وتوسعه شاهد، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، بیمه سامان،‌گسترش صنایع و خدمات کشاورزی بین‌المللی محصولات پارس، پتروشیمی فنآوران، سرمایه‌گذاری گروه صنعتی ملی، تولید مواد اولیه داروپخش، سیمان بجنورد، سیمان خزر، حق تقدم خرید سهام شیشه همدان، بازگشایی شدند.
 
امروز همچنین نماد معاملاتی سایپا دیزل به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر و همچنین سرمایه‌گذاری دارویی تامین به دلیل عدم رعایت الزامات دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار تعلیق شدند.
 
 امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، کمتر از 11 میلیون سهم همکاران سیستم به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان کد به کد شد.
 
همچنین 10 میلیون سهم سیمان شمال به ارزش بیش از یک میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده روبرو بود. در صنایع پتروشیمی خلیج فارس نیز 10 میلیون سهم به ارزش 5 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.
 
همچنین 10 میلیون سهم معدنی و صنعتی چادرملو به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت و بیش از 6 میلیون سهم نهادهای مالی بورس اوراق بهادار به ارزش بیش از دو میلیارد تومان میان سهامداران عمده منتقل شد.
 
امروز بیش از 2 و نیم میلیون سهم داروسازی امین به ارزش 400 میلیون تومان کد به کد شد. همین وضعیت در مبین‌وان کیش با کد به کد شدن 2 میلیون سهم به ارزش بیش از یک و نیم میلیارد تومان تکرار شد.
 
بر اساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی با معاملات کم حجم نظاره‌گر اصلاح قیمتی سهام در اغلب نمادهای معاملاتی بود که تک سهم‌های فرابورسی در کنار گروه دارویی‌ها و غذایی‌ها و برخی سهم‌های کوچک بازار دومی برای بورس‌بازها همچنان جذابیت نوسان گیری داشت. با توجه به حجم پایین معاملات بازار بورس، حجم معاملات همچنان چنگی به دل نمی‌زند.برچسب‌ها:شاخص بورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *