RSS
امروز یکشنبه ، ۳ تیر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

شرکت بیمه پاسارگاد شفاف ترین شرکت فرابورس در کشور

حمایت از حوزه سلامت همچنان در اولویت

خروج آمریکا از برجام، فرصت‌ طلایی نظام بانکداری

سیاست نسخه واحد نظارتی برای بانک‌ها باید اصلاح شود

اجرای اعطای تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به روستاییان

روند وصول مالیات از تراکنش‌های مشکوک بانکی

سوپر ماریو

حملات و ضدحملات آمریکا و شرکای تجاری در جنگ تعرفه‌ای

چک های برگشتی زخمی بر بدنه اعتماد اقتصادی کشور

«آتیه‌پلاس» محصول جدید بانک سامان برای علاقمندان سرمایه‌گذاری

جایگاه ۵۵ ایران از نظر ریسک‌های زیرساختی در دنیا

مشاغل امریکا در معرض خطر هستند

دوراهی شرکت‌های اروپایی و سردرگمی پرریسک

جدیدترین پیش‌بینی از قیمت ارز

واردات خودرو ممنوع شد +سند

سکه‌هایمان را کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟

پرداخت کمک‌های نقدی برای تقویت معیشت کارگران

رسیدگی دیوان لاهه به شکایت ایران از آمریکا

بیکاری ۱۰ هزار نفر در پی ممنوعیت واردات خودرو

توزیع ۹میلیارد و ۷۰۰میلیون دلار ارز در کشور

عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بهار ۹۷

واکاوی ابعاد تنش ارزی در بهار ۹۷

پیشنهاد طراحی چک الکترونیک

بانک تجارت در زنجان ۶۰ هزار کارت شهروندی صادر کرد

انعقاد تفاهم نامه بانک مرکزی و بورس کالا در عرضه سکه های پیش فروش

رشد دو واحدی شاخص کل بورس

۱۶:۷ - ۱۳۹۷/۳/۱کد خبر: 243803
ایستانیوز:معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد اصلاح قیمت سهام در اغلب نمادهای معاملاتی بودند که سهم‌های فرابورسی و تک سهم‌های دارویی در کانون توجه بورس‌بازها قرار داشت. شاخص بورس هم در کانال ۹۵ هزار واحدی باقی ماند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه اول خرداد ماه 97 با افزایش 2 واحدی روی رقم 95 هزار و 229 واحد ایستاد.
 
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 21 واحدی عدد 17 هزار و 274 واحد را به نمایش گذاشت.
 
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 59 واحدی به رقم  101 هزار و 678 واحد دست یافت.
 
شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 50 واحدی به رقم 67 هزار و 773 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 50 واحدی عدد  288 هزار و 202 واحد را به نمایش گذاشت.
 
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش 4 واحدی روی رقم یک هزار و 102 واحد ایستاد.
 
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی فولاد مبارکه با 36 واحد ، گل گهر با 26 واحد و پتروشیمی جم با 20واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
 
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان با 37 واحد، پالایش نفت تبریز با 24 واحد و ملی صنایع مس ایران با 22 کاهش  بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
 
 ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 148 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 644 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 50 هزار و 998 نوبت داد و ستد بود.
 
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه پاسارگاد، ارتباطات سیار ایران، کارخانجات سیمان با صوفیان، سیمان تهران، قند ارومیه، مبین‌وان‌ کیش، بیمه سامان، سرمایه‌گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران، قرارداد اختیار معامله خرید و فروش تبعی سهام سرمایه‌گذاری دارویی تامین، بانک گردشگری، سرمایه‌گذاری سایپا، اوراق اختیار خرید و فروش مخابرات ایران و عمران و توسعه شاهد از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های قند لرستان، فولاد آلیاژی ایران، مخابرات ایران، پخش البرز، عمران وتوسعه شاهد، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، بیمه سامان،‌گسترش صنایع و خدمات کشاورزی بین‌المللی محصولات پارس، پتروشیمی فنآوران، سرمایه‌گذاری گروه صنعتی ملی، تولید مواد اولیه داروپخش، سیمان بجنورد، سیمان خزر، حق تقدم خرید سهام شیشه همدان، بازگشایی شدند.
 
امروز همچنین نماد معاملاتی سایپا دیزل به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر و همچنین سرمایه‌گذاری دارویی تامین به دلیل عدم رعایت الزامات دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار تعلیق شدند.
 
 امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، کمتر از 11 میلیون سهم همکاران سیستم به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان کد به کد شد.
 
همچنین 10 میلیون سهم سیمان شمال به ارزش بیش از یک میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده روبرو بود. در صنایع پتروشیمی خلیج فارس نیز 10 میلیون سهم به ارزش 5 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.
 
همچنین 10 میلیون سهم معدنی و صنعتی چادرملو به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت و بیش از 6 میلیون سهم نهادهای مالی بورس اوراق بهادار به ارزش بیش از دو میلیارد تومان میان سهامداران عمده منتقل شد.
 
امروز بیش از 2 و نیم میلیون سهم داروسازی امین به ارزش 400 میلیون تومان کد به کد شد. همین وضعیت در مبین‌وان کیش با کد به کد شدن 2 میلیون سهم به ارزش بیش از یک و نیم میلیارد تومان تکرار شد.
 
بر اساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی با معاملات کم حجم نظاره‌گر اصلاح قیمتی سهام در اغلب نمادهای معاملاتی بود که تک سهم‌های فرابورسی در کنار گروه دارویی‌ها و غذایی‌ها و برخی سهم‌های کوچک بازار دومی برای بورس‌بازها همچنان جذابیت نوسان گیری داشت. با توجه به حجم پایین معاملات بازار بورس، حجم معاملات همچنان چنگی به دل نمی‌زند.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:شاخص بورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *