RSS
امروز دوشنبه ، ۷ خرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

حق بیمه قراردادهای حمل و نقل مواد نفتی کاهش یافت

مجمع آپ ٥٩ تومان سود تقسیم کرد

پول سپرده‌گذاران موسسات مالی از کجا پرداخت شد؟

فهرست شرکت‌های اروپایی فعال در ایران‌

تحریم های جدید برای کالاهای عربی

هواپیمای اختصاصی روحانی در لیست تحریم آمریکا

بدهکار بزرگ بانکی از کشور گریخت

نرخ مالیات بر درآمد سال‌۹۷ +جدول

دیدار مدیر منطقه ای بانک ایران زمین و مدیر استانی بیمه آرمان

از ایجاد بانک‌های سرمایه‌گذاری برای رونق‌دهی به تولید تا اصلاح ساختار بانک مرکزی

بازگشت شبکه صرافان مجاز به فعالیت

پروژه‌های میدکو، با حمایت بانک پاسارگاد به بهره‌برداری رسیده‌اند

تولید ۳۷۹.۹میلیارد ریال حق بیمه توسط بیمه دی

تمدید طرح خدمت میان بانک ملی و توسعه صادرات

بانک مرکزی آمریکا خواستار حفظ استقلال خود در مقابل کاخ سفید شد

روایت های «سفیران فرهنگی» بانک صادرات از دریچه دوربین

شفافیت شرکت های سرمایه گذاری بیشتر می شود

کاهش ریسک همکاری‌ با کشورها در شرایط جدید ضرورت دارد

زمان حل و فصل مشکلات بانکی تعیین شد

ارتباط بانک‌های ایرانی با «سوئیفت» حفظ می‌شود؟

پس از افت به ۱۴۰۰ دلار می رسد

تراکنش میلیاردی بانک شهر در نمایشگاه قرآن

لزوم استانداردسازی صورت‌های مالی بانک‌ها

افزایش قیمت طلا و سکه در بازار

بیمه البرز زائران حرم امام خمینی (ره ) را بیمه کرد

قیمت زمین رشد کرد؟

۲۱ میلیون تومان، حداکثر قیمت زمین خانه کلنگی

۱۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۲/۲۶کد خبر: 243418
ایستانیوز:بر اساس سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در کل کشور ۱۰۳۶۸ هزار ریال با میانگین مساحت ۳۰۹ مترمربع بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، مرکز آمار قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی، قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و مبلغ اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی در نقاط شهری کشور در بهار سال 96 را منتشر کرد.
 
بر اساس سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در کل کشور 10368 هزار ریال با میانگین مساحت 309 مترمربع بوده است.
 
حداکثر قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی 21 میلیون تومان بوده است.

 

 

متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در کل کشور 14872 هزار ریال با میانگین مساحت 106 مترمربع و متوسظ عمر بنای 8/9 سال بوده است. همچنین حداکثر قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی 28 میلیون تومان است.

 

طبق این گزارش، متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در کل کشور 80336 ریال با میانگین مساحت 97 مترمربع و متوسط عمر بنای 4/12سال بوده است.

 

این قیمت ها در حالی گزارش شده است که متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران در پاییز 96 ، 52385 هزار ریال با میانگین مساحت 235 مترمربع بوده ا ست که نسبت به فصل قبل 4/1 در صد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 8/17 در صد افزایش داشته است. همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 5/15 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 5/49 درصد، افزایش داشته است.

در این فصل، در میان مناطق 22گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در حدود 110701 هزار ریال با میانگین مساحت 447 مترمربع در منطقه 3 و کمترین آن در حدود 15218 هزار ریال با میانگین مساحت 183 مترمربع در منطقه 20 بوده است.

در پاییز 96، تغییرات قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در معاملات انجام شده بین حداقل 7200 هزار ریال در منطقه 20 و حداکثر 217060 هزار ریال در منطقه 2 بوده است. همچنین از کل معاملات انجام شده برای فروش زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در مناطق 22گانه شهرداری تهران، منطقه 2 با1/12 درصد، دارای بیشترین سهم و منطقه 19 ،17و 9 با 6/0 درصد، دارای کمترین سهم هستند.

 
برچسب‌ها:قیمت زمین
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *