RSS
امروز دوشنبه ، ۲۳ مهر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

روزهای موعود FATF، ایران از فهرست سیاه خارج می شود؟

سطح یک توانگری مالی بیمه نوین تمدید شد

تعامل پست بانک با دهیاری‌ها، سرآغاز ایجاد یک سرمایه اجتماعی ارزشمند بود

آمادگی موسسه اعتباری ملل برای خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی

ارزش معاملات فرابورس ۵۰ درصد افزایش یافت

کشف قیمت ۳۳۰۰ ریالی سهام داروسازی آوه سینا

حبس نرخ دلار در کانال ۱۴ هزار تومانی

خدمات بانک صادرات برای فعالان بورس

ضرورت ثبت‌نام سهام‌داران بانک سامان در سامانه سِجام

چک لیست ۴۰۰ راهکار ضد تحریمی تدوین شد

رشد ۵۵۰۰ و احدی شاخص بورس

دومین مجمع فصلی بانک اقتصادنوین برگزار شد

روسای ۳ شعبه بانک ملّی معارفه شدند

صدور انواع ضمانت‌نامه بانکی در شعبه‌های بانک‌پاسارگاد

تکریم مشتریان اولویت اول بانک مهر اقتصاد

از موسسه ملل تقدیر شد

جزئیات نامه‌نگاری بانک مرکزی با وزارت صمت

ساز و کار جدید واردات خودرو اعلام شد

آینده بازار ارز پس از تحریم ۱۳آبان

نرخ ارز بایستی براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین شود

بستن حساب‌های ایرانیان در خارج از کشور به دلیل عدم عضویت در FATF است

نقش ویژه تعاونی ها در تامین مالی و توزیع مویرگی کالا

بانک تجارت بلوک "فملی" را واگذار می کند

افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در "خزر"

اطلاعیه مهم در خصوص تعویق زمان عرضه اولیه نماد معاملاتی زپارس

قیمت زمین رشد کرد؟

۲۱ میلیون تومان، حداکثر قیمت زمین خانه کلنگی

۱۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۲/۲۶کد خبر: 243418
ایستانیوز:بر اساس سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در کل کشور ۱۰۳۶۸ هزار ریال با میانگین مساحت ۳۰۹ مترمربع بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، مرکز آمار قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی، قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و مبلغ اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی در نقاط شهری کشور در بهار سال 96 را منتشر کرد.
 
بر اساس سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در کل کشور 10368 هزار ریال با میانگین مساحت 309 مترمربع بوده است.
 
حداکثر قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی 21 میلیون تومان بوده است.

 

 

متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در کل کشور 14872 هزار ریال با میانگین مساحت 106 مترمربع و متوسظ عمر بنای 8/9 سال بوده است. همچنین حداکثر قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی 28 میلیون تومان است.

 

طبق این گزارش، متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در کل کشور 80336 ریال با میانگین مساحت 97 مترمربع و متوسط عمر بنای 4/12سال بوده است.

 

این قیمت ها در حالی گزارش شده است که متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران در پاییز 96 ، 52385 هزار ریال با میانگین مساحت 235 مترمربع بوده ا ست که نسبت به فصل قبل 4/1 در صد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 8/17 در صد افزایش داشته است. همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 5/15 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 5/49 درصد، افزایش داشته است.

در این فصل، در میان مناطق 22گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در حدود 110701 هزار ریال با میانگین مساحت 447 مترمربع در منطقه 3 و کمترین آن در حدود 15218 هزار ریال با میانگین مساحت 183 مترمربع در منطقه 20 بوده است.

در پاییز 96، تغییرات قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در معاملات انجام شده بین حداقل 7200 هزار ریال در منطقه 20 و حداکثر 217060 هزار ریال در منطقه 2 بوده است. همچنین از کل معاملات انجام شده برای فروش زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در مناطق 22گانه شهرداری تهران، منطقه 2 با1/12 درصد، دارای بیشترین سهم و منطقه 19 ،17و 9 با 6/0 درصد، دارای کمترین سهم هستند.

 
برچسب‌ها:قیمت زمین
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *