RSS
امروز دوشنبه ، ۱ بهمن ۱۳۹۷
آخرین اخبار

بانک مرکزی جور سمت تقاضا را هم می کشد!

نگاه فناورانه اساس فعالیت بانک گردشگری در فصل جدید

وظیفه بانک توسعه تعاون ارائه خدمات تخصصی بانکی به تعاونگران است

وزیر اقتصاد: از ممنوع‌الخروجی رییس خصوصی‌سازی بی‌اطلاعم

قدردانی از بانک سامان درهمایش ملی تجلیل ازبرگزیدگان مسئولیت‌پذیری

عرضه مرحله سوم نفت در بورس قطعی شد

رضایت اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی درودگران از بانک توسعه تعاون

تسهیلات ارزان‌قیمت بانک‌پاسارگاد برای فعالان اقتصادی

محصول بانک رفاه محصول برتر ایرانی شد

حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد

ارسال لایحه CFT به مجمع تشخیص مصلحت نظام

ثبت افزایش سرمایه ۱۲درصدی «فخاس»

سودسازی ۹۰۱ریالی «شتران» برای هرسهم

سود ۴۴ تومانی برای هرسهم «فسرب»

سود ۴ریالی در گزارش ۹ ماهه «خشرق»

افزایش سرمایه ۱۰۰درصدی در «سمگا»

افزایش سرمایه «اتکام» تصویب شد

باجه بانک سینا در یاسوج به بهره برداری رسید

حمایت از اشتغال و کسب و کار با اعطای تسهیلات بدون سود

اعلام زمان برگزاری مجمع صاحبان سهام بانک گردشگری

آغاز ثبت نام در آزمون استخدامی بانک ملی ایران

واریز سود سهام عدالت مشمولان ادامه دارد

اقتصاد پویا و مولد در سایه صلح جاری است

رکورد شکنی سهام بانک دی در بازار سرمایه

نرخ دلار ۱۱هزارو ۳۳۴تومان

IMF پایگاه اطلاعاتی بدهی کشورها را تاسیس می‌کند

۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۲/۲۴کد خبر: 243248
ایستانیوز:صندوق بین المللی پول (IMF) در حال راه اندازی یک پایگاه اطلاعاتی در مورد بدهی بخش خصوصی و دولتی کشورها از دهه ۱۹۵۰ میلادی به بعد است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از رویترز، با توجه به این نکته که سطح بدهی فعلی جهان در بالاترین رکورد خود قرار دارد، صندوق بین المللی پول در حال راه اندازی یک پایگاه اطلاعاتی برای بدهی بخش دولتی و خصوصی در ۱۹۰ کشور جهان است که اطلاعات مرتبط به بدهی آنها از دهه ۱۹۵۰ میلادی به بعد در آنجا ثبت شده است.
 
در ماه گذشته میلادی صندوق بین المللی پول اعلام کرد که اقتصاد جهانی در حال حاضر بیش از دوره قبل از بحران مالی جهان مقروض است و در شرایط فعلی نیاز به اقدام فوری به منظور جلوگیری از یک دوره رکود جدید هستیم.
 
صندوق بین المللی پول در ماه آوریل اعلام کرد که بدهی جهان اکنون ۱۶۴ تریلیون دلار است که معادل ۲۲۵ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان است؛ در حالی که بدهی جهان در سال ۲۰۰۹ میلادی معادل ۲۱۳ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان ثبت شده است.
 
بانک های مرکزی که اقتصاد جهانی را حمایت می کنند و از طرفی هم با اعمال سیاست ها اعطای وام ارزان به افزایش بدهی دامن می زنند، افزایش نرخ بهره را در دستور کار خود قرار داده اند که فشار زیادی را بر روی مصرف کنندگان و بنگاهای اقتصادی مقروض وارد می کند.
 
صندوق بین المللی پول اعلام کرد با توجه به در پیش گرفتن سیاست افزایش نرخ بهره در شرایط فعلی درک صحیح از این موضوع که چه کسی تحت فشار بدهی است و این خود چه پیامی برای سیاست گذاران دارد، مهم تر از هر زمان دیگری است.
 
IMF پول ماه گذشته اعلام کرد که چین بیشتر مسئول افزایش بدهی جهان در بیش از یک دهه اخیر است و تقریبا ۴۰ درصد افزایش وام توسط بانک های تجاری این کشور در این بازه زمانی ثبت شده است؛ ضمن اینکه بازارهای پیشرفته، نوظهور و کشورهای با سطح درآمد پایین به نظر آسیب پذیر می رسند.
 
این نهاد بین المللی اعلام کرد کشورهایی که کسری بودجه خود را کاهش می دهند، اگر شرایط مالی در آنجا وخیم تر شود در جایگاه خوبی قرار می گیرند. صندوق بین المللی در پایان اعلام کرد که اکنون یک اقدام قاطع برای مستحکم کردن ضربه گیرهای مالی، ضروری است و باید نهایت استفاده را از رونق در فعالیت اقتصادی برد.» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *