RSS
امروز دوشنبه ، ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

صورت‌های مالی سال ٩٦ بانک صادرات ایران تصویب شد

مخالف تمام‌قد کینز

امضاء شرایط عمومی ضمانتنامه اعتبار خریدار فیمابین صندوق ضمانت صادرات و بانک پارسیان

ارائه خدمات بانک شهر در مراکز عرضه دام پایتخت

برگزاری کلاس آموزشی بیمه های مسئولیت بیمه ما

موافق تصمیم شورای عالی بورس هستیم

افزایش شفافیت بازار سرمایه با حضور موسسات رتبه‌بندی

واگذاری چهار سیلوی دولتی

مهلت تعویض دسته چک‌ها دو ماه تمدید شد

جشنواره عید تا عید بانک ایران زمین

نام نویسی بیش از ۱۶ هزار مشتری در طرح عید تا عید ایران خودرو

لوح یادبود چهارمین همایش ملی کیفیت به بانک انصار اعطاء شد

چشم انداز صنعت دارو تا سال ۲۰۳۵

تقویت ۲۷۱۸ واحدی شاخص کل بورس

سپ به سامانه نسیم بانک مرکزی متصل شد

افزایش ۱۳۳ هزار تومانی قیمت سکه

امکان بازگشت مبلغ بیمه دریافتی از مشترکان گاز وجود دارد

افزایش قیمت خُرده‌فروشی ۹ گروه مواد خوراکی

پیش‌بینی جهش۸۰درصدی قیمت خودرو

افتتاح ۹ طرح صنعتی و اشتغال ۱۴۹ نفر در سال ۱۳۹۶

وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه ۱۰ میلیون شد

بانک ها بهترین پناهگاه برای مردم هستند

زیان ۱۳۹۵ ریالی هر سهم بانک تجارت

اقدامات بانک صادرات برای سودآوری بیشتر

چرا دو سوم بودجه سالیانه کشور در کمیسیون تلفیق بررسی نمی‌شود؟

IMF پایگاه اطلاعاتی بدهی کشورها را تاسیس می‌کند

۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۲/۲۴کد خبر: 243248
ایستانیوز:صندوق بین المللی پول (IMF) در حال راه اندازی یک پایگاه اطلاعاتی در مورد بدهی بخش خصوصی و دولتی کشورها از دهه ۱۹۵۰ میلادی به بعد است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از رویترز، با توجه به این نکته که سطح بدهی فعلی جهان در بالاترین رکورد خود قرار دارد، صندوق بین المللی پول در حال راه اندازی یک پایگاه اطلاعاتی برای بدهی بخش دولتی و خصوصی در ۱۹۰ کشور جهان است که اطلاعات مرتبط به بدهی آنها از دهه ۱۹۵۰ میلادی به بعد در آنجا ثبت شده است.
 
در ماه گذشته میلادی صندوق بین المللی پول اعلام کرد که اقتصاد جهانی در حال حاضر بیش از دوره قبل از بحران مالی جهان مقروض است و در شرایط فعلی نیاز به اقدام فوری به منظور جلوگیری از یک دوره رکود جدید هستیم.
 
صندوق بین المللی پول در ماه آوریل اعلام کرد که بدهی جهان اکنون ۱۶۴ تریلیون دلار است که معادل ۲۲۵ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان است؛ در حالی که بدهی جهان در سال ۲۰۰۹ میلادی معادل ۲۱۳ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان ثبت شده است.
 
بانک های مرکزی که اقتصاد جهانی را حمایت می کنند و از طرفی هم با اعمال سیاست ها اعطای وام ارزان به افزایش بدهی دامن می زنند، افزایش نرخ بهره را در دستور کار خود قرار داده اند که فشار زیادی را بر روی مصرف کنندگان و بنگاهای اقتصادی مقروض وارد می کند.
 
صندوق بین المللی پول اعلام کرد با توجه به در پیش گرفتن سیاست افزایش نرخ بهره در شرایط فعلی درک صحیح از این موضوع که چه کسی تحت فشار بدهی است و این خود چه پیامی برای سیاست گذاران دارد، مهم تر از هر زمان دیگری است.
 
IMF پول ماه گذشته اعلام کرد که چین بیشتر مسئول افزایش بدهی جهان در بیش از یک دهه اخیر است و تقریبا ۴۰ درصد افزایش وام توسط بانک های تجاری این کشور در این بازه زمانی ثبت شده است؛ ضمن اینکه بازارهای پیشرفته، نوظهور و کشورهای با سطح درآمد پایین به نظر آسیب پذیر می رسند.
 
این نهاد بین المللی اعلام کرد کشورهایی که کسری بودجه خود را کاهش می دهند، اگر شرایط مالی در آنجا وخیم تر شود در جایگاه خوبی قرار می گیرند. صندوق بین المللی در پایان اعلام کرد که اکنون یک اقدام قاطع برای مستحکم کردن ضربه گیرهای مالی، ضروری است و باید نهایت استفاده را از رونق در فعالیت اقتصادی برد.» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *