RSS
امروز سه شنبه ، ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

صورت‌های مالی سال ٩٦ بانک صادرات ایران تصویب شد

مخالف تمام‌قد کینز

امضاء شرایط عمومی ضمانتنامه اعتبار خریدار فیمابین صندوق ضمانت صادرات و بانک پارسیان

ارائه خدمات بانک شهر در مراکز عرضه دام پایتخت

برگزاری کلاس آموزشی بیمه های مسئولیت بیمه ما

موافق تصمیم شورای عالی بورس هستیم

افزایش شفافیت بازار سرمایه با حضور موسسات رتبه‌بندی

واگذاری چهار سیلوی دولتی

مهلت تعویض دسته چک‌ها دو ماه تمدید شد

جشنواره عید تا عید بانک ایران زمین

نام نویسی بیش از ۱۶ هزار مشتری در طرح عید تا عید ایران خودرو

لوح یادبود چهارمین همایش ملی کیفیت به بانک انصار اعطاء شد

چشم انداز صنعت دارو تا سال ۲۰۳۵

تقویت ۲۷۱۸ واحدی شاخص کل بورس

سپ به سامانه نسیم بانک مرکزی متصل شد

افزایش ۱۳۳ هزار تومانی قیمت سکه

امکان بازگشت مبلغ بیمه دریافتی از مشترکان گاز وجود دارد

افزایش قیمت خُرده‌فروشی ۹ گروه مواد خوراکی

پیش‌بینی جهش۸۰درصدی قیمت خودرو

افتتاح ۹ طرح صنعتی و اشتغال ۱۴۹ نفر در سال ۱۳۹۶

وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه ۱۰ میلیون شد

بانک ها بهترین پناهگاه برای مردم هستند

زیان ۱۳۹۵ ریالی هر سهم بانک تجارت

اقدامات بانک صادرات برای سودآوری بیشتر

چرا دو سوم بودجه سالیانه کشور در کمیسیون تلفیق بررسی نمی‌شود؟

در جلسه نمایندگان مجلس با مردان اقتصادی دولت چه گذشت

قول های معاون اول رئیس جمهور برای کنترل بازار ارز به مجلس

۱۹:۲ - ۱۳۹۷/۲/۲۳کد خبر: 243175
ایستانیوز:در جلسه صبح امروز مجلس که اعلام شده بود تعدادی از نمایندگان اصولگرا به دنبال ارائه طرحی دو فوریتی برای خروج ایران از برجام هستند؛ معاون اول رئیس جمهور و تعدادی از مردان اقتصادی دولت حضور پیدا کردند تا در جلسه غیرعلنی از وضعیت اقتصادی کشور گزارشی جامع ارائه دهند و خیال نمایندگان را بابت شرایط اقتصادی و ارزی کشور بعد از خروج آمریکا از برجام آسوده کنند. جلسه ای که غیرعلنی برگزار شد و بعد از آن چند نماینده و رئیس مجلس توضیحاتی درباره آن ارائه کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،علی لاریجانی رئیس مجلس درباره جزییات جلسه در گزارش کوتاهی گفت:« امروز در جلسه‌ای با حضور معاون اول رییس جمهور و تیم اقتصادی دولت بحث هایی مبسوطی درباره وضعیت اقتصادی کشور، مسائل مربوط به ارز، موضوع مهم صادرات و همچنین نیازهای کشور انجام شد. کمیسیون اقتصاد، مرکز پژوهش‌های مجلس و نمایندگان نیز در این زمینه اظهار نظر کردند؛ بنابراین امیدواریم با تعامل در این زمینه، همفکری و رایزنی های صورت گرفته تصمیمات دقیق‌تری گرفته شود.»
 
همچنین بهروز نعمتی عضو هیات رئیسه مجلس بعد از جلسه در جمع خبرنگاران گفت:« جهانگیری و سیف در جلسه غیرعلنی به نمایندگان مجلس قول دادند که هیچ‌ گونه نگرانی در خصوص تأمین ارز وجود ندارد، در مورد صادرات آقای لاریجانی به صورت جدی نسبت به موضوع حساسیت نشان دادند مبنی بر اینکه حتماً باید مشوق‌های صادراتی به تجار اختصاص یابد. آقای جهانگیری در نشست غیرعلنی پارلمان، مبنای محاسباتی برای تعیین نرخ ۴ هزار و ۲۰۰ تومان ارز را تشریح کرد. بحث بعدی در مورد نیازمندی‌های ارزی کشور اعم از صادرات، واردات، نیازهای تولیدکنندگان و داروهای بیماران و ارز دانشجویی بود.»
 
او گفت:« در نشست غیرعلنی مجلس، آقایان جلالی، پورابراهیمی و چهار نفر دیگر از نمایندگان مجلس دغدغه‌های خود را درباره وضعیت بازار ارز بیان کردند که از جمله آنها حل مشکلات تولیدکنندگان بود که آقای سیف و آقای جهانگیری برای حل این دغدغه قول داند. همچنین در مجموع با توجه به توضیحات معاون اول رئیس‌جمهور و همچنین رئیس کل بانک مرکزی و اظهارات نمایندگان مجلس، وفاق بین دولت و مجلس ایجاد و کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه مجلس و همچنین مرکز پژوهش‌های پارلمان از طرف آقای لاریجانی مأ‌مور شوند که گزارشات این جلسه و گزارشات جلساتی که با نخبگان اقتصادی کشور می‌گذارند را جمع‌بندی کرده و دراختیار معاون اول رئیس جمهور قرار دهند، همچنین مقرر شد آقای جهانگیری نیز جلساتی را با حضور نخبگان اقتصادی برگزار کند که نگرانی‌های جامعه درباره بازار ارز رفع شود.
 
علاوه براین غلام محمد زارعی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره جزییات جلسه گفت: معاون اول رئیس جمهور معتقد بود که ارائه ارز بانرخ ۴۲۰۰ تومان موجب تثبیت شرایط اقتصادی خواهد شد و به بازار ارز ثبات می دهد. همچنین رئیس کل بانک مرکزی معتقد بود در بازار ارز ثبات ایجاد شده است و نرخ ارز ثابت خواهد ماند.
 
رئیس کمیسیون عمران مجلس محمدرضا رضایی کوچی هم گفت:« معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد که تلاش می‌کنیم خروج آمریکا از برجام تاثیری بر زندگی و معیشت مردم نگذارد. او برنامه های خود را تشریح و تاکید کرد که تمام تلاش ما بر این است فشاری به مردم وارد نشود و معیشت مردم آسیبی نبیند. معاون اول رئیس جمهور همچنین تاکید کرد خروج آمریکا از برجام مشکلی برای اقتصاد کشور ایجاد نخواهد کرد.»
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *