RSS
امروز سه شنبه ، ۳ مهر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

بیش از نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند

وضعیت مطلوب منابع و مطالبات بانک ملی

حسینی معاون فنی بیمه اموال بیمه دانا شد

بازدید سفیر نیوزیلند از موزه بانک ملّی

درخشش تیم ملی جودو جمهوری اسلامی ایران با حمایت بیمه‌‌کوثر

اروپا شرایط پرداخت پول نفت ایران را فراهم می‌کند

برخورداری ایران از منافع اقتصادی، یک بخش حیاتی از برجام است

افزایش قیمت خرده‌فروشی ۷ گروه مواد خوراکی

عرضه و تقاضا در بازار ثانویه همچنان بدون تعادل

سد شکنی‌های شاخص بورس ادامه دارد

توضیحات پارس‌خودرو درباره تاخیر در تحویل محصولات رنو

تامین مالی ۲۰ شرکت دارویی داخلی توسط اگزیم‌ بانک ایران

آمادگی بانک مرکزی برای ایجاد دسترسی بخش خصوصی به سامانه نیما

پُربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ۶ ماه نخست سال ۹۷

تصویب صورت‌های مالی سال۹۶ بانک توسعه صادرات

ایجاد روابط بانکی و پوشش بیمه‌ای بین ایران و عراق

صنایع ارزشمند فرابورس معرفی شدند

بانک تجارت در مازندران ۱۸۰۰ شغل ایجاد کرد

سهام پتروشیمی بیستون فردا روی میز واگذاری

سهام عدالت باید قابل خرید و فروش باشد

کاهش قیمت سکه در بازار

"تجارت الکترونیک پارسیان" مدیر عامل جدید گرفت

تمایل عراقی‌ها به ایجاد بانک‌ مشترک با بانک‌های خصوصی ایران

صورت‌های مالی بیمۀ آرمان تأیید و تصویب شد

انصراف بانک دولتی فرانسه از همکاری با ایران

عدم تعاملات بین المللی، در بلند مدت به صنعت بیمه آسیب می زند

صنعت بیمه نیازمند بازار اتکایی جهانی است

۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۲/۲۲کد خبر: 243131
ایستانیوز:چندی پیش رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص عقب نشینی اروپایی‌ها نسبت به خرید سهام بیمه‌های ایرانی به دلیل مواضع ترامپ گفته بود که مذاکراتی با چین، هند و روسیه آغاز شده است. بنابراین با خروج آمریکا از برجام مشکلی در صنعت بیمه و روابط بین المللی ما به وجود نخواهد آمد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،همتی معتقد است که صنعت بیمه ایران ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه همکاری بین شرکت‌ها و نهادهای اقتصادی اروپایی دارد و ظرف دو سال گذشته مذاکرات نزدیکی را با سران بیمه‌های اصلی و تعیین کننده اروپا داشته و امیدواریم این مذاکرات ما را به نتایج بهتری برساند.
 
به گفته همتی در حال حاضر مذاکرات خوبی با اروپایی ها داریم تا پس از برجام، از ظرفیت شرکت های اروپایی برای توسعه پوشش های بیمه ای استفاده  کنیم؛ در این  زمینه اقداماتی آغاز شده است که البته برای ما بسیار ضروری بوده و حوزه کشتیرانی و نفتکش را شامل می‌شود. صنعت بیمه با تمهیداتی که دارد، این اطمینان را می دهد که با خروج آمریکا از برجام هیچ مجموعه ای در کشور بدون پوشش باقی نماند.
 
“علیرضا بیانیان” مدیرعامل بیمه آرمان و از مدیران ارشد صنعت بیمه در گفتگوی کوتاهی دیدگاههای خود را در این زمینه مطرح کرده که در ادامه می خوانید:
مدیرعامل بیمه آرمان با اشاره به تصمیم نهایی ترامپ درخصوص برجام گفت: با خروج امریکا از برجام کشورهای اروپایی نمی‌توانند برخلاف آن تصمیم بگیرند اما می‌توانند با گذاشتن شروطی برای ایران به همکاری خود ادامه داده و درصورت عدم رعایت، همکاری خود با ایران را خاتمه دهند.
 
بیانیان با اشاره به فعالیت های بیمه ای در  زمان تحریم ها افزود: صنعت بیمه تا حدودی در زمان تحریم توانست با همکاری مردم و با حفظ پرتفوی به فعالیت خود ادامه دهد؛ این در حالی است که تحریم‌ها علیه ایران، در بلند مدت به فعالیت های بیمه گری ما آسیب خواهد زد.
 
صنعت بیمه نیازمند بازار اتکایی جهانی است
مدیرعامل بیمه آرمان گفت: صنعت بیمه به تنهایی مقاومت بالایی ندارد و نیازمند بازار اتکایی جهانی است و عدم روابط و تعاملات بین المللی در بلند مدت به صنعت بیمه آسیب خواهد زد.
 
وی با اشاره به نقش بیمه مرکزی در تعامل شرکت‌های بیمه با دنیا، خاطرنشان کرد: بیمه مرکزی با ایجاد صندوق‌هایی نشان داد که توانایی پوشش زیان‌ها و خطرات بزرگ را دارد. به عنوان مثال؛ در حوادثی مانند پالایشگاه، پتروشیمی و زلزله های اخیر توانست خسارات را پوشش دهد.
 
بیانیان ادامه داد: بیمه مرکزی می تواند با کشورهای مختلف  قراردادهای اتکایی منعقد کرده و با فراهم کردن شرایط برای شرکت‌های بیمه اجازه فعالیت با سایر کشورها را به آنها بدهد؛ در غیر این صورت با وجود تحریم علیه ایران نمی‌توانیم فعالیت اتکایی انجام دهیم.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *