RSS
امروز چهارشنبه ، ۱ اسفند ۱۳۹۷
آخرین اخبار

راه‌اندازی ابزارهای مالی جدید مشروط شد!

نقش کم رنگ رتبه بندی‌ها در بازار بدهی

تسهیلات بانک توسعه صادرات گرگان برای فرآوری و صادرات یُد

روسیه به دنبال فروش و مونتاژ خودروی «آوتواز» در ایران

پزشکان مکلف به استفاده از پایانه‌های فروشگاهی شدند

معاملات نامتعادل بورس در بهمن ماه

کلنگ زنی دو مدرسه با مشارکت بانک ملی ایران در آذربایجان شرقی

۲ روش واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در بازار سرمایه

تقدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) از بانک قرض الحسنه مهر ایران

ذخیره داروخانه‌ها به ۲ماه رسید

عوامل سه‌گانه تلاطم ارزی

کم‌خونی مزمن در نظام بانکی

سایه رکود بر اقتصاد جهان

"ایران کیش" ۳۰ درصد افزایش سرمایه می دهد

امکان اخذ مالیات از ثروتمندان براساس حساب‌ بانکی

مراقب رمز کارت های بانکی خود باشید

تحقق ضریب نفوذ ۳.۵ درصد بیمه زندگی دور از دسترس نیست

اعلام زمان دومین عرضه میعانات گازی در بورس انرژی

کاهش ۲۰درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن

عرضه سهام امید گامی در جهت خروج از به بنگاه داری

پذیرش معاملات ثانویه اوراق مشارکت در فرابورس

افزایش ۴۲ درصدی جذب سپرده‌های قرض‌الحسنه بانک سرمایه

تشکیل ETF برای بانک ها

کاهش نرخ ۹ ارز بانکی + جدول

بانک صادرات همچنان در کنار مردم سرپل ذهاب خواهد ایستاد

مدیر عامل بیمه آرمان مطرح کرد؛

راهکار اثر نوسانات نرخ ارز بر بازار بیمه

۱۴:۷ - ۱۳۹۷/۲/۱۱کد خبر: 241613
ایستانیوز:بیمه گران با توجه به شرایط بازار ارز اگر در میزان پرتفوی و قیمت سرمایه بیمه شده برخی بیمه نامه ها تغییر ایجاد نکنند، ممکن است در زمان وقوع خسارت در زمینه ایفای تعهدات دچار مشکل شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، علیرضا بیانیان با بیان اینکه بازار بیمه با توجه به  نوسانات نرخ دلار تحت تاثیر قرار گرفته، به اثرات  بازار ارز بر صنعت بیمه اشاره کرد و گفت: اولین اثر نوسانات نرخ ارز بر بازار بیمه این است که بیمه گران باید افزایش سرمایه بدهند، به عبارتی، موجودی آنها ممکن است با دلار ۳۸۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان ارزیابی شده باشد اما اگر بخواهند با ارزش روز محاسبه کنند باید با دلار۶۱۰۰ یا ۶۲۰۰ و بالاتر ارزیابی گردد. به گفته وی در حال حاضر ارز تک نرخی شده است اما در بازار غیر رسمی همچنان نوسانات نرخ ارز مشهود است.
 
وی در تشریح دیگر اثرات نوسان نرخ ارز بر بازار بیمه افزود: نوسان نرخ ارز نه تنها بر موجودی مواد اولیه کارخانجات بلکه بر تمام دارایی های آنها نیز تاثیر می گذارد یعنی به صورت اتوماتیک اگر اغراق نکرده باشیم حدوداً ۱۰۰ درصد باید سرمایه بیمه شده در کارخانجات افزایش پیدا کند.
 
به گفته وی، این اثرات در خصوص بیمه های باربری نیز مشهود است و نوسانات نرخ دلار به شدت بر روی تعهداتی که در این رشته باید ایفا شود احساس می شود چرا که نوسانات نرخ دلار  روی خودرو، بدنه، بیمه آتش سوزی کار خانجات، بیمه های باربری، کالای وارد شده و مواد اولیه و کالاهای آماده عرضه تاثیر دارد.
 
بیانیان با اشاره به اثرات نوسان نرخ ارز معتقد است، اگر بخواهیم به صورت منطقی عمل کنیم حدوداً بین ۶۰ تا ۶۵ درصد به صورت اتوماتیک وار باید افزایش پرتفوی داشته باشیم.
 
به گفته مدیر عامل بیمه آرمان، نوسان نرخ ارز روی مواد اولیه نیز اثر دارد و در نتیجه، درصد بهره ای هم که سرمایه دار باید از آن ببرد تغییر می­کند، چون وقتی کالا بخواهد عرضه شود دقیقا باید روی قیمت روز حساب شود و شما در نظر بگیرید که سرمایه دار برای آن که بتواند منافع خودش را حفظ بکند باید کالا یا خدمات را به ارزش روز بیاورد نه به قیمت تمام شده و نه به ارزش دفتری …بلکه به ارزش جایگزینی.
 
وی گفت نگرانی اینجاست که بیمه گران با توجه به شرایط متلاطم بازار ارز اگر در میزان پرتفوی و قیمت سرمایه بیمه شده در بیمه نامه هایی مانند آتش سوزی و باربری تغییر ایجاد نکنند در این صورت ممکن است در زمان وقوع  خسارت در زمینه ایفای تعهدات دچار مشکل شوند.
 
مدیرعامل بیمه آرمان در خصوص افزایش سرمایه بیمه آرمان نیز گفت: ما در خواست دو مرحله افزایش سرمایه در بیمه آرمان را ارایه دادیم؛ افزایش سرمایه تا ۱۵۰ میلیارد تومان در مرحله اول و تا ۲۰۰ میلیارد تومان نیز در مرحله بعدی؛ اما حداقل دو سوم از سهامداران باید تایید می کردند که برخی ازآنها موافقت نکردند و در نتیجه کار به وقفه افتاد.
 
بیانیان گفت به هر روی تحقق افزایش سرمایه بیمه آرمان تا ۲۰۰ میلیارد در مجمع تایید نشد و فقط ۱۵۰ میلیارد به تایید رسید که امیدواریم در مراحل بعدی این مبلغ را افزایش دهیم.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *