RSS
امروز دوشنبه ، ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

صورت‌های مالی سال ٩٦ بانک صادرات ایران تصویب شد

مخالف تمام‌قد کینز

امضاء شرایط عمومی ضمانتنامه اعتبار خریدار فیمابین صندوق ضمانت صادرات و بانک پارسیان

ارائه خدمات بانک شهر در مراکز عرضه دام پایتخت

برگزاری کلاس آموزشی بیمه های مسئولیت بیمه ما

موافق تصمیم شورای عالی بورس هستیم

افزایش شفافیت بازار سرمایه با حضور موسسات رتبه‌بندی

واگذاری چهار سیلوی دولتی

مهلت تعویض دسته چک‌ها دو ماه تمدید شد

جشنواره عید تا عید بانک ایران زمین

نام نویسی بیش از ۱۶ هزار مشتری در طرح عید تا عید ایران خودرو

لوح یادبود چهارمین همایش ملی کیفیت به بانک انصار اعطاء شد

چشم انداز صنعت دارو تا سال ۲۰۳۵

تقویت ۲۷۱۸ واحدی شاخص کل بورس

سپ به سامانه نسیم بانک مرکزی متصل شد

افزایش ۱۳۳ هزار تومانی قیمت سکه

امکان بازگشت مبلغ بیمه دریافتی از مشترکان گاز وجود دارد

افزایش قیمت خُرده‌فروشی ۹ گروه مواد خوراکی

پیش‌بینی جهش۸۰درصدی قیمت خودرو

افتتاح ۹ طرح صنعتی و اشتغال ۱۴۹ نفر در سال ۱۳۹۶

وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه ۱۰ میلیون شد

بانک ها بهترین پناهگاه برای مردم هستند

زیان ۱۳۹۵ ریالی هر سهم بانک تجارت

اقدامات بانک صادرات برای سودآوری بیشتر

چرا دو سوم بودجه سالیانه کشور در کمیسیون تلفیق بررسی نمی‌شود؟

دکتر حسین زاده:

اولویت اصلی بازرسی بانک ملی ، پیشگیری است

۱۴:۱۵ - ۱۳۹۷/۲/۸کد خبر: 241417
ایستانیوز:مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: اساس سیاست ها و اولویت بازرسی در بانک ملی ایران بر رویکرد پیشگیری از وقوع جرم و تخلف متکی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران،دکتر محمد رضا حسین زاده طی ارتباط تصویری با نوزدهمین همایش و کارگاه آموزشی بازرسان و حسابرسان این بانک در بابلسر با تقدیر از تلاش های موثر بازرسان به ویژه در سه ماهه پایانی سال ٩٦ برای کمک به وصول حداکثری مطالبات معوق ابراز داشت:حضور بازرسان در کنار روسای شعب به عنوان راهنما نقش موثری در افزایش حجم وصول مطالبات در سال گذشته داشت و این روند در سال جاری هم باید تداوم یابد. 
 
وی بازرسی بانک ملی ایران را از جمله موفق ترین و سرآمدترین بازرسی های سازمان ها در کشور دانست و در ادامه با اشاره به نظارت آنلاین بر نقل و انتقالات در بانک ملی ایران اظهار داشت:این سامانه به صورت شبانه روزی و آنلاین تمام نقل و انتقالات در ٣٤٠٠ شعبه بانک را رصد می کند که تحسین برانگیز و در جهت سیاست پیشگیرانه بازرسی است.
 
حسین زاده ،تعیین سقف برای نقل و انتقالات شعب را گامی موثر در پیشگیری از بروز تخلفات احتمالی دانست و خواستار نظارت بازرسان بر این امر شد.
 
وی در ادامه به تشریح مهمترین سیاست های بانک ملی ایران در سال ٩٧ پرداخت و گفت:مهمترین رویکرد امسال بانک،کسب سود و درآمد و کارمزد محوری بوده چون بانک یک بنگاه تجاری است و بازرسان باید اجرای این سیاست را در شعب کنترل کنند.
 
مدیرعامل بانک ملی ایران،صدور ضمانتنامه،گشایش اعتبارات اسنادی،انجام معاملات خرید دین،صدور کارت هدیه ،افتتاح حساب جاری بدون دسته چک و اخذ کارمزد از تراکنش های عظیم بانک را از جمله منابع مهم درآمدی در کار شعب قلمداد کرد و خواستار نظارت بازرسان بر عملکرد شعب در این خصوص شد.
 
وی با اشاره به ارایه محصولات جدید و خلاقانه بانک ملی ایران در دو سال اخیر تاکید کرد:بانک ملی ایران در حال حاضر به جهت ارایه چنین محصولات نوینی زبانزد عام و خاص شده است و این روند با قدرت و سرعت در سال جاری هم ادامه خواهد یافت.
 
در ابتدای این همایش دو روزه مدیر امور بازرسی و حسابرسی بانک ملی ایران  با تشریح مهمترین سیاست های امسال این بخش گفت:دوری از محافظه کاری،شفافیت و ارایه آسیب شناسی در گزارش ها ،حضور بازرسان به عنوان راهنما و مربی در شعب و رصد کردن مداوم شاخص های مرتبط با سودآوری  همچون سال قبل دردستور کار بخش بازرسی است.
 
حسن سعیدی اصل افزود:امسال بازرسان نظارت موثری بر مواردی نظیر سوآوری،جذب منابع ارزان قیمت و اخذ سیستمی کارمزد خواهند داشت.
 
حسن شهرآشوب مدیر امور طرح و برنامه بانک ملی ایران نیز در ادامه با اشاره با اهمیت کاری  و حساسیت بازرسی در بانک گفت:رویکرد اصلاحی و پیشگیرانه در بازرسی بانک مشهود است 
 
در عین حال بازرسان باید اطلاعات خود را بالاتر ببرند تا بتوانند راهنمای خوبی برای شعب باشند.
 
موسی اسلامیان رییس اداره امور شعب مازندران بانک نیز کار بازرسان را بسیار مهم دانست و ابراز داشت:نظام بازرسی هوشمند و نظام مند از ارکان مهم بانک ملی ایران بوده که موجب تقویت جایگاه بانک شده است.
 
در روز اول این همایش سربازرس گروه بانک های سازمان بازرسی کل کشور،رییس گروه بازرسی اداره نظارت بر بانک های بانک مرکزی و رییس مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته و ملی پلیس فتا نیز سخنرانی کردند.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *