RSS
امروز دوشنبه ، ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

تراز تجاری مثبت ۲۷۱ میلیون دلار شد

پدر تجارت چای ایران در گذشت

سعید لیلاز قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو دیزل شد

هشدار به خریداران طلا

طرح ممنوعیت واگذاری سکه بهار آزادی اعلام وصول شد

تعداد وام‌های مسکن پرداختی ۲ برابر شد

مشتریان خوش «پیمان» بانک صادرات جایزه ویژه می‌گیرند

کاربران کانون جوانه‎های بانک ملی، مدیران اقتصادی آینده ایران

بانک رفاه پیشقراول حوزه سلامت

تفحص از بانک مرکزی کلید خورد

اعضای هیات مدیره ایران خودرو انتخاب شدند

نسبت‌های عجیب نرخ ارز در سامانه سنا

سرگردانی خریداران خودروهای پیش خرید خارجی

جزییات بازگشایی نماد معاملاتی «های وب»

تغییرات نرخ تورم در ۱۶ ماه گذشته

لزوم اصلاح نقشه ارزی کشور

کاهش قیمت سکه در بازار

رشد ۲۸۱۸ واحدی شاخص کل بورس

برگزاری کارگاه آموزشی بیمه های عمر و پس انداز بیمه آسیا

راه‌اندازی سامانه‌ای برای اعلام قیمت ارز برای عامه مردم

خریدوفروش مصنوعات طلا در حد صفر است

صنعت بیمه بر پایه دانش بیم‌سنجی استوار است

تهیه بیمه نامه عمر از محل خسارت فوت

بیمه کارآفرین نه به سهامداران سود داد نه به هیات مدیره پاداش

اطمینان نهاوندیان در مورد کنترل نوسانات ارزی

مدیرعامل سمات مطرح کرد

ریل گذاری اساسی سپرده گذاری مرکزی در بازار سرمایه

۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۲/۳کد خبر: 240056
ایستانیوز:مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی، به کارگیری ظرفیت فین تک ها و استارت آپ ها و تکنولوژی های روز را در ارائه خدمات بهتر به فعالان بازار سرمایه تعیین کننده دانست و گفت: این موضوع، افق روشن و چشم انداز امیدبخشی در مقابل بازار مالی کشور و به ویژه بازار سرمایه قرار داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از سنا، حسین فهیمی گفت: در فاینکس 2018 تمام نهادهای تاثیرگذار از هر سه بخش صنعت مالی کشور حضور داشتند و نکته حائز اهمیت این است که همگی تلاش کرده بودند  آخرین دستاوردها و خدماتی را که می توانند به مشتریان خود ارائه دهند عرضه کنند. همچنین بین ارائه دهندگان خدمات، رقابت قابل ملاحظه و تلاش ارزشمندی برای ارائه خدمات بهتر و ارزان تر بین نهادهای مالی دیده می شد.
 
وی ابراز امیدواری کرد با اتکا به این ظرفیت ها، بن بست های مالی موجود در کشور شکسته و تهدیدهایی که در بازار مالی وجود دارد به فرصت تبدیل شود تا اقتصاد کشور را به شکوفایی مورد انتظار برساند.
 
فهیمی در ادامه در خصوص برنامه های پیش روی سمات گفت: سمات به عنوان شرکتی که نقش بسترسازی و فراهم کننده زیرساخت ها را در بازار سرمایه به عهده دارد، بر آن است که نقش حیاتی خود را پررنگ تر از قبل برای فعالیت نهادهای مالی، فین تک ها، فین استارزها و استارت آپ ها ایفا کند.
 
مدیرعامل سمات توضیح داد: ما امسال روی پروژه های متعددی متمرکز شده ایم که به سرانجام و بهره برداری برسد. به تازگی از یکی از جامع ترین سیستم های موجود در بازار سرمایه که خدمات پایه و زیرساختی را ارائه می دهد در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه رونمایی و بلافاصله از آن بهره برداری کردیم؛ پروژه ای تحت عنوان سجام یا سامانه جامع اطلاعات مشتریان که در واقع پیش نیاز و زیرساختی برای سایر سیستم ها و سامانه ها خواهد بود.
 
وی افزود: یکی از آرزوهای فعالان بازار این بود که وقتی به نهادهای مالی موجود در بازار مالی کشور مانند کارگزاری ها، مشاوران سرمایه گذاری و سبدگردان ها مراجعه می کنند، اطلاعات جامعی داشته باشند. اگر ده ها سال در بورس فعال باشید و بخواهید کارگزار ناظر خود را تغییر دهید، کارگزار جدید با ارائه فرمی از شما حجم انبوهی از اطلاعات را می خواهد. مضاف بر اینکه هیچ کدام از این نهادها قادر به راستی آزمایی این اطلاعات هم نیستند.
 
فهیمی ادامه داد: این مساله باعث می شد بعضی از فعالان بازار با اطلاعات مختلف در سامانه های مختلف ثبت و ضبط شوند؛ لذا شفافیت از بین می رفت و همچنین برای فعالان دشواری هایی ایجاد می شد مثلاً با کوچکترین تغییرات ممکن بود یک شخص به عنوان دو فرد جداگانه تلقی شود.
 
مدیرعامل سمات اظهار داشت: با سامانه سجام، وضعیت متعدد سیستم های اطلاعاتی مشتریان برچیده می شود و یک سامانه جامع اطلاعات مشتریان، جایگزین همه می شود و آنها یک بار در این سامانه ثبت نام می کنند و دیگر در بازار سرمایه هیچ نهاد مالی از آنها اطلاعات نخواهد گرفت.
 
فهیمی افزود: حتی برای صندوق ها، سبدگردان ها، تمامی کارگزاری ها و شرکت هایی که سهام آنها خریداری می شود، یک شماره حساب از فعالان گرفته می شود و تمامی عایدی به آن شماره حساب واریز می شود. بنابراین، سجام به دلیل این جامعیت و شفافیت،  یکی از سرویس های جامع موفق خواهد بود.
 
وی درخصوص دیگر برنامه ها افزود: متعاقباً پروژه احراز هویت و مجمع الکترونیکی و سپس سیستم های مدیریت ریسک رونمایی می شود و خدمات پایه را ارائه خواهد داد.
 
به گفته فهیمی، در چهار چوب این ریل گذاری اساسی که در بازار سرمایه انجام می شود، بورس ها، ارکان، نهادهای مالی و ارائه دهندگان خدمات،  فرصت رقابت با هم را خواهند داشت.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *