RSS
امروز جمعه ، ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

بانک صادرات همچنان در خدمت اشتغالزایی نقاط محروم کشور

اعلام آمادگی موسسه ملل برای سرمایه گذاری در گیلان

یورو ارز مبنای صندوق توسعه ملی شود

تغییر جایگاه شرکت‌های PSP در بازار تراکنش‌های ابزارهای پذیرش

وزیر صنعت دستورالعمل اجرایی ثبت شناسه کالایی خودرو را ابلاغ کرد

سوئیفت برقرار و فعالیت بانک‌ها ادامه دارد

معاملات مسکن در کشور ۳۳ درصد افزایش یافت

اعلام کالاهای صادراتی مشمول دستورالعمل جدید ارزی در هفته آینده

مدل جدید بانک مرکزی برای صرافی‌ها

جزییات طرح کارت رالی کیش بانک سپه

انحصارشکنی ارزی در سامانه نیما

احتمال جایگزین شدن طلا با پول برای پرداخت به ایران

مغایرت ارز مجازی با قانون پولشویی

پیشنهاد صندوق بین المللی پول به سعودی‌ها

خطر بروز سفته بازی در بازار مسکن

تقدیر امام جمعه ارومیه از بانک مهر اقتصاد

عذرخواهی بانک تجارت برای اختلال درخدمات الکترونیک

پیش بینی یک موسسه آمریکایی از نتایج اقتصادی تحریم ایران

اعلام زمان مجمع فوق العاده بانک قوامین

امرالهی مدیر عامل بیمه رازی استعفاء داد

علت توقف عرضه های اولیه، هیجان بورس است

معاملات آتی بورس فلزات لندن به یوآن

صدور و تمدید غیرحضوری دفترچه‌های درمانی

گرانی طلا

رشد قیمت سکه / دلار یک تومان گران شد

چرا بازار محصولات جدید شرکت‌های بیمه رونق ندارد؟

۱۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۲/۲کد خبر: 240044
ایستانیوز:مدیر عامل بیمه خاورمیانه می‌گوید وقتی می‌خواهیم وضعیت بیمه‌ها را در ارایه محصولات جدید بررسی کنیم باید ببینیم که وضعیت بازار چگونه است؟ و آیا محصولات جدیداستقبال می‌شود؟ ضمن اینکه اکنون شرکت‌های بیمه تخصصی به طور جدی با مشکل آیین‌نامه رو به رو هستند که باید اصلاح شود.
خلیل حسن‌زاده ،  مدیرعامل بیمه خاورمیانه ، درباره دلایل عدم استقبال صنعت بیمه‌ از ارایه محصولات جدید گفت: نمی‌توانم تائید کنم که صنعت بیمه تمایل به ارایه محصولات جدید ندارد. در نظر داشته باشید که محصولات ما ناملموس هستند و چنین نیست که به محض اینکه محصولی به بازار عرضه می‌شود همه آن را ببینند، بنابراین باید آرام آرام دیده شود.
 
وی ادامه داد: اینکه بگویم اصلا نوآوری وجود ندارد، مورد قبول من نیست. خود ما در بیمه خاورمیانه در یکی دو سال گذشته حداقل دو محصول جدید ارایه کردیم. یکی از آن‌ها بیمه‌نامه هول لایف بوده که بیمه تمام عمر است و در نوع خود منحصر به فرد. همچنین یک بیمه‌نامه سنوات هم داشتیم که آن‌ هم محصول جدید بود.   این محصول جدید با توجه به تمایل کارفرمایان بر تسویه سالانه سنوات با بیمه‌شدگان تهیه شد. به این ترتیب که با این محصول، بیمه شونده در انتهای دوران خدمت خود به پولی دست خواهد یافت. این در حالی است که تسویه سالانه سنوات با بیمه شونده این امکان را از وی گرفته است.    
 
وی با تاکید بر اینکه معتقد است شرکت‌های بیمه در ارایه محصولات جدید مصمم هستند، این را هم گفت: در بخش خودمان باید بگویم که چنین نیست و معتقدم در یک‌ سال گذشته نیز ما نوآوری‌های لازم را داشته‌ایم. حالا اگر کسی که چنین موضوعی را طرح کرده باید توضیح دهد که چه انتظاری دارد و در چه بخش‌هایی با مشکل عدم تنوع روبه‌رو هستیم.
 
مدیرعامل بیمه خاورمیانه این را هم گفت: البته لازم به ذکر است که مشکلاتی هم وجود دارد که به ویژه در بخش‌ بیمه‌های تخصصی مثل بیمه خاورمیانه که بیمه زندگی است، دست شرکت‌ها برای ارایه محصولات جدید بسته است. ما باید بررسی کنیم و ببینیم که چرا چنین اتفاقی رخ داده؟ که به نظرم می‌تواند پیش‌بینی عدم علت عدم استقبال بازار باشد.
 
حسن زاده ادامه داد: با این همه ذکر این نکته را ضروری می‌بینم که در بخش بیمه‌ها آیین‌نامه و مقررات باید اصلاح شده و به سمتی رود که شرکت‌های بیمه را برای ارایه محصول جدید تشویق کند. اکنون شرکت ما که یک شرکت تخصصی بیمه عمر است واقعا با مشکل آیین‌نامه مختص شرکت‌های تخصصی رو به رو هستیم و همان آیین‌نامه‌های قبلی بر شرکت‌های تخصصی حکمفرماست که با دید کلی تدوین و تهیه شده است.
 
وی با اشاره به اینکه در این زمینه بیمه مرکزی هم باید تغییراتی را بپذیرد گفت: مثلا سیستم نظارتی بیمه مرکزی نیاز به تغییر داد. هر چند نیاز به تاکید داریم که اتفاقات خوبی در بیمه مرکزی افتاده. مثلا برای بخش بیمه‌های زندگی مدیریتی ایجاد شده است. طبیعتا تا چند سال آینده اثر خود را می‌گذارد. ولی به هر حال تا امروز بیمه مرکزی خود هم در بخش بیمه‌های زندگی آیین‌نامه‌های قابل اتکایی ندارد و باید آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها هم اصلاح شود.
 
حسن زاده این را هم گفت: یکی دیگر از مشکلات ما این است که بعضا حتی در بدنه بیمه مرکزی اختلاف نظر وجود دارد. مثلا هیئت عامل و رئیس کل و... از بیمه‌ها حمایت می‌کنند ولی بدنه کارشناسی هم هستند که بعضا همراهی نمی‌کنند که آن هم گفته می‌شود به دلیل آیین‌نامه‌ها است که باید اصلاح شود.  
 
به گزارش ایسنا، چندی پیش محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نسبت به ناتوانی شرکت‌های بیمه در ارایه محصولات جدید بیمه‌ای انتقاد کرد. موضوعی که رئیس کل بیمه مرکزی نیز آن را تائید کرده است.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *