RSS
امروز پنج شنبه ، ۳ خرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

احتمال جایگزین شدن طلا با پول برای پرداخت به ایران

مغایرت ارز مجازی با قانون پولشویی

پیشنهاد صندوق بین المللی پول به سعودی‌ها

خطر بروز سفته بازی در بازار مسکن

تقدیر امام جمعه ارومیه از بانک مهر اقتصاد

عذرخواهی بانک تجارت برای اختلال درخدمات الکترونیک

پیش بینی یک موسسه آمریکایی از نتایج اقتصادی تحریم ایران

اعلام زمان مجمع فوق العاده بانک قوامین

امرالهی مدیر عامل بیمه رازی استعفاء داد

علت توقف عرضه های اولیه، هیجان بورس است

معاملات آتی بورس فلزات لندن به یوآن

صدور و تمدید غیرحضوری دفترچه‌های درمانی

گرانی طلا

رشد قیمت سکه / دلار یک تومان گران شد

کاهش متقاضیان انواع تسهیلات خرید مسکن

بلاک چین وارد عرصه بانکداری می شود

۴محصول ایران خودرو گران شد

شرط حذف وثیقه از وام اشتغال روستایی

آسان پرداخت ۶ خردادماه به مجمع می‌رود

رئیس‌جمهوری: تامین ارز مورد نیاز مردم

مدیریت ریسک قیمت و ارتقای شفافیت با قراردادهای آتی

ادامه توزیع سود سهام عدالت مشمولان باقی مانده

ایران نرخ مرجع زعفران را در دنیا تعیین می کند

وزارت امور خارجه تحریم رییس کل بانک مرکزی را محکوم کرد

دیدار مدیران و کارکنان بانک دی با جانبازان آسایشگاه ثارالله

قوامی مطرح کرد؛

تکلیف پرداخت یارانه‌های نقدی در سال ۹۷

۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۱/۱۱کد خبر: 238806
ایستانیوز:نایب رییس کمیسیون بودجه مجلس با بیان اینکه از سال ۱۳۸۹ تاکنون ۳۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به مردم پرداخت شد، گفت: دولت می تواند یارانه هیچ فردی را در سال ۹۷ قطع نکند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل ازخانه ملت، هادی قوامی با اشاره به تعیین تکلیف هدفمندی یارانه ها برای سال جاری، گفت: در لایحه دولت پیش بینی شده بود که ۲۳ هزار میلیارد تومان بابت هدفمندی به خانوارها پرداخت شود که قبول پیشنهاد دولت یعنی حذف ۳۴ میلیون یارانه بگیر، اما دولت پیشنهاد مجلس را درباره حذف یارانه ثروتمندان قبول نکرد.
 
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت تدابیری برای حذف این ۳۴ میلیون نفر اتخاذ نکرده بود، افزود: نگرانی های شدیدی در نمایندگان مجلس ایجاد کرد که نمایندگان برای اینکه فشار اجتماعی سال آینده کم شود، این ۲۳ هزار میلیارد تومان را به ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش دادند.
 
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت می تواند یارانه هیچ کسی را قطع نکند و همانند سال ۹۶ پرداخت کند، ادامه داد: به دولت اجازه داده شده که از سایر ردیف ها و منابع در صورتی که این ۳۰ هزار میلیارد تومان جوابگو نباشد برداشت و یارانه نقدی را پرداخت کند.
 
وی یادآور شد: این نشان می دهد که دولت می تواند یارانه هیچ کسی را حذف نکند، البته اگر فقط ۳۰ هزار میلیارد تومان را پرداخت کند نمی تواند به همه یارانه پرداخت کند. قوامی با بیان اینکه دولت ذیل جدول حکم گرفته که اگر این ۳۰ هزار میلیارد تومان کفایت نکند از سایر ردیف ها و ظرفیت های قانون بودجه نیز منابع به دست آورده و یارانه پرداخت کند، افزود: یک منبع برای پرداخت یارانه تعریف نشده و از منابع دیگر نیز به دولت اجازه برداشت داده شده است و دولت از منابع عمرانی و جاری می تواند برای پرداخت یارانه برداشت کند.
 
وی با اشاره به اینکه در بودجه سال ۹۶ به دولت اجازه داده شده بود که ۱۱ هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی برداشت کند و یارانه دهد، ادامه داد: دولت در ۶ ماهه نخست ۱۶ هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی برداشت و یارانه پرداخت کرده که تا پایان سال قطعا این رقم بیشتر شده است چرا که درآمدهای دولت از یارانه ها هنوز محقق نشده البته پیشنهاد انضباطی داده شده که دولت نتواند تا هر مقدار که خواست برداشت کند و اظهار شد که تا ۱۰ درصد بیشتر نباید برداشت کند.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهارداشت: موضوع تعیین سقف کمی به دولت فشار می آورد که بخشی از یارانه های دهک های بالا را حذف کند، البته دولت ممکن است نتواند این کار را انجام دهد و یک اصلاحیه بیاورد و این تبصره را اصلاح کند.
 
وی با بیان اینکه از سال ۸۹ تاکنون ۳۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت کردیم و قرار بوده که ۲۰ درصد از منابع هدفمندی به دولت اختصاص یابد، افزود: این هدف که محقق نشده هیچ، ۳۰ درصد از بودجه عمومی نیز به یارانه ها اختصاص یافته، یعنی ۹۰ هزار میلیارد تومان از این ۳۰۰ هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی پرداخت شده و پولی برای عمران و آبادانی نبوده است.
 
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: معاون وزیر نیرو اظهار داشت که در بهمن سال ۹۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از بودجه وزارت نیرو به یارانه ها اختصاص یافته است.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:بودجه 97، مجلس، یارانه
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *