RSS
امروز دوشنبه ، ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

تراز تجاری مثبت ۲۷۱ میلیون دلار شد

پدر تجارت چای ایران در گذشت

سعید لیلاز قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو دیزل شد

هشدار به خریداران طلا

طرح ممنوعیت واگذاری سکه بهار آزادی اعلام وصول شد

تعداد وام‌های مسکن پرداختی ۲ برابر شد

مشتریان خوش «پیمان» بانک صادرات جایزه ویژه می‌گیرند

کاربران کانون جوانه‎های بانک ملی، مدیران اقتصادی آینده ایران

بانک رفاه پیشقراول حوزه سلامت

تفحص از بانک مرکزی کلید خورد

اعضای هیات مدیره ایران خودرو انتخاب شدند

نسبت‌های عجیب نرخ ارز در سامانه سنا

سرگردانی خریداران خودروهای پیش خرید خارجی

جزییات بازگشایی نماد معاملاتی «های وب»

تغییرات نرخ تورم در ۱۶ ماه گذشته

لزوم اصلاح نقشه ارزی کشور

کاهش قیمت سکه در بازار

رشد ۲۸۱۸ واحدی شاخص کل بورس

برگزاری کارگاه آموزشی بیمه های عمر و پس انداز بیمه آسیا

راه‌اندازی سامانه‌ای برای اعلام قیمت ارز برای عامه مردم

خریدوفروش مصنوعات طلا در حد صفر است

صنعت بیمه بر پایه دانش بیم‌سنجی استوار است

تهیه بیمه نامه عمر از محل خسارت فوت

بیمه کارآفرین نه به سهامداران سود داد نه به هیات مدیره پاداش

اطمینان نهاوندیان در مورد کنترل نوسانات ارزی

قوامی مطرح کرد؛

تکلیف پرداخت یارانه‌های نقدی در سال ۹۷

۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۱/۱۱کد خبر: 238806
ایستانیوز:نایب رییس کمیسیون بودجه مجلس با بیان اینکه از سال ۱۳۸۹ تاکنون ۳۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به مردم پرداخت شد، گفت: دولت می تواند یارانه هیچ فردی را در سال ۹۷ قطع نکند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل ازخانه ملت، هادی قوامی با اشاره به تعیین تکلیف هدفمندی یارانه ها برای سال جاری، گفت: در لایحه دولت پیش بینی شده بود که ۲۳ هزار میلیارد تومان بابت هدفمندی به خانوارها پرداخت شود که قبول پیشنهاد دولت یعنی حذف ۳۴ میلیون یارانه بگیر، اما دولت پیشنهاد مجلس را درباره حذف یارانه ثروتمندان قبول نکرد.
 
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت تدابیری برای حذف این ۳۴ میلیون نفر اتخاذ نکرده بود، افزود: نگرانی های شدیدی در نمایندگان مجلس ایجاد کرد که نمایندگان برای اینکه فشار اجتماعی سال آینده کم شود، این ۲۳ هزار میلیارد تومان را به ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش دادند.
 
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت می تواند یارانه هیچ کسی را قطع نکند و همانند سال ۹۶ پرداخت کند، ادامه داد: به دولت اجازه داده شده که از سایر ردیف ها و منابع در صورتی که این ۳۰ هزار میلیارد تومان جوابگو نباشد برداشت و یارانه نقدی را پرداخت کند.
 
وی یادآور شد: این نشان می دهد که دولت می تواند یارانه هیچ کسی را حذف نکند، البته اگر فقط ۳۰ هزار میلیارد تومان را پرداخت کند نمی تواند به همه یارانه پرداخت کند. قوامی با بیان اینکه دولت ذیل جدول حکم گرفته که اگر این ۳۰ هزار میلیارد تومان کفایت نکند از سایر ردیف ها و ظرفیت های قانون بودجه نیز منابع به دست آورده و یارانه پرداخت کند، افزود: یک منبع برای پرداخت یارانه تعریف نشده و از منابع دیگر نیز به دولت اجازه برداشت داده شده است و دولت از منابع عمرانی و جاری می تواند برای پرداخت یارانه برداشت کند.
 
وی با اشاره به اینکه در بودجه سال ۹۶ به دولت اجازه داده شده بود که ۱۱ هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی برداشت کند و یارانه دهد، ادامه داد: دولت در ۶ ماهه نخست ۱۶ هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی برداشت و یارانه پرداخت کرده که تا پایان سال قطعا این رقم بیشتر شده است چرا که درآمدهای دولت از یارانه ها هنوز محقق نشده البته پیشنهاد انضباطی داده شده که دولت نتواند تا هر مقدار که خواست برداشت کند و اظهار شد که تا ۱۰ درصد بیشتر نباید برداشت کند.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهارداشت: موضوع تعیین سقف کمی به دولت فشار می آورد که بخشی از یارانه های دهک های بالا را حذف کند، البته دولت ممکن است نتواند این کار را انجام دهد و یک اصلاحیه بیاورد و این تبصره را اصلاح کند.
 
وی با بیان اینکه از سال ۸۹ تاکنون ۳۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت کردیم و قرار بوده که ۲۰ درصد از منابع هدفمندی به دولت اختصاص یابد، افزود: این هدف که محقق نشده هیچ، ۳۰ درصد از بودجه عمومی نیز به یارانه ها اختصاص یافته، یعنی ۹۰ هزار میلیارد تومان از این ۳۰۰ هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی پرداخت شده و پولی برای عمران و آبادانی نبوده است.
 
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: معاون وزیر نیرو اظهار داشت که در بهمن سال ۹۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از بودجه وزارت نیرو به یارانه ها اختصاص یافته است.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:بودجه 97، مجلس، یارانه
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *