آخرین اخبار

قیمت واقعی ارز در کشور ۸هزار تومان است

چشم انداز بازار مسکن در سال آینده

برنامه‌ای برای بازگشایی ثبت سفارش خودرو نداریم

طرح اروپا برای تحریم علیه ایران

کدام کارگران سبد کالا می‌گیرند؟

برای تامین مالی تولید به سمت بورس کالا برویم

رشد ۳۶ درصدی حجم معاملات بورس کالای ایران

سهم ۸۰ درصدی معاملات الگوریتمی از داد و ستد جهانی سهام

حمایت اینستاگرامی دوستداران محیط زیست از توقف چاپ سررسید نامه در بانک ملت

ابزارهای مالی جدید در راه بورس

برگزاری همایش هنر، صلح و توسعه پایدار با حمایت بانک شهر

تأمین مالی پروژه های صادرات محور در صندوق ضمانت صادرات ایران

شارژ مجدد کاراکارت از سوی بانک رفاه ممکن شد

سهم کارمزد ۳۴ بانک از تراکنش‌های خرید

شرط موفقیت حذف صفر از پول ملی

همایش سراسری مدیران بانک‌پاسارگاد برگزار شد

مدیریت ریسک، هدف اصلی ابزار آتی سهام

قیمت سکه طرح جدید ۳میلیون و ۹۴۵ هزار تومان شد

اجرایی شدن طرح عقیق بانک‌انصار با سقف ۱۰ میلیارد ریال

پایگاه داده‌ای از اطلاعات هویتی تمام مشتریان بانکی ایجاد شد

نگرانی مردم از بیمه نامه های راننده محور

عرضه ۱۰درصد سهام لوتوس پارسیان

هزینه ساخت مسکن به ۲.۵تا ۴میلیون تومان رسید

جزئیات روند کاری«شرکت سهامی مدیریت بازار متشکل ارزی»

رانت و فساد دلیل ناکامی در خصوصی سازی

قوامی مطرح کرد؛

تکلیف پرداخت یارانه‌های نقدی در سال ۹۷

۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۱/۱۱کد خبر: 238806
ایستانیوز:نایب رییس کمیسیون بودجه مجلس با بیان اینکه از سال ۱۳۸۹ تاکنون ۳۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به مردم پرداخت شد، گفت: دولت می تواند یارانه هیچ فردی را در سال ۹۷ قطع نکند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل ازخانه ملت، هادی قوامی با اشاره به تعیین تکلیف هدفمندی یارانه ها برای سال جاری، گفت: در لایحه دولت پیش بینی شده بود که ۲۳ هزار میلیارد تومان بابت هدفمندی به خانوارها پرداخت شود که قبول پیشنهاد دولت یعنی حذف ۳۴ میلیون یارانه بگیر، اما دولت پیشنهاد مجلس را درباره حذف یارانه ثروتمندان قبول نکرد.
 
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت تدابیری برای حذف این ۳۴ میلیون نفر اتخاذ نکرده بود، افزود: نگرانی های شدیدی در نمایندگان مجلس ایجاد کرد که نمایندگان برای اینکه فشار اجتماعی سال آینده کم شود، این ۲۳ هزار میلیارد تومان را به ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش دادند.
 
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت می تواند یارانه هیچ کسی را قطع نکند و همانند سال ۹۶ پرداخت کند، ادامه داد: به دولت اجازه داده شده که از سایر ردیف ها و منابع در صورتی که این ۳۰ هزار میلیارد تومان جوابگو نباشد برداشت و یارانه نقدی را پرداخت کند.
 
وی یادآور شد: این نشان می دهد که دولت می تواند یارانه هیچ کسی را حذف نکند، البته اگر فقط ۳۰ هزار میلیارد تومان را پرداخت کند نمی تواند به همه یارانه پرداخت کند. قوامی با بیان اینکه دولت ذیل جدول حکم گرفته که اگر این ۳۰ هزار میلیارد تومان کفایت نکند از سایر ردیف ها و ظرفیت های قانون بودجه نیز منابع به دست آورده و یارانه پرداخت کند، افزود: یک منبع برای پرداخت یارانه تعریف نشده و از منابع دیگر نیز به دولت اجازه برداشت داده شده است و دولت از منابع عمرانی و جاری می تواند برای پرداخت یارانه برداشت کند.
 
وی با اشاره به اینکه در بودجه سال ۹۶ به دولت اجازه داده شده بود که ۱۱ هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی برداشت کند و یارانه دهد، ادامه داد: دولت در ۶ ماهه نخست ۱۶ هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی برداشت و یارانه پرداخت کرده که تا پایان سال قطعا این رقم بیشتر شده است چرا که درآمدهای دولت از یارانه ها هنوز محقق نشده البته پیشنهاد انضباطی داده شده که دولت نتواند تا هر مقدار که خواست برداشت کند و اظهار شد که تا ۱۰ درصد بیشتر نباید برداشت کند.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهارداشت: موضوع تعیین سقف کمی به دولت فشار می آورد که بخشی از یارانه های دهک های بالا را حذف کند، البته دولت ممکن است نتواند این کار را انجام دهد و یک اصلاحیه بیاورد و این تبصره را اصلاح کند.
 
وی با بیان اینکه از سال ۸۹ تاکنون ۳۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت کردیم و قرار بوده که ۲۰ درصد از منابع هدفمندی به دولت اختصاص یابد، افزود: این هدف که محقق نشده هیچ، ۳۰ درصد از بودجه عمومی نیز به یارانه ها اختصاص یافته، یعنی ۹۰ هزار میلیارد تومان از این ۳۰۰ هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی پرداخت شده و پولی برای عمران و آبادانی نبوده است.
 
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: معاون وزیر نیرو اظهار داشت که در بهمن سال ۹۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از بودجه وزارت نیرو به یارانه ها اختصاص یافته است.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:بودجه 97، مجلس، یارانه
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *