RSS
امروز دوشنبه ، ۲۶ آذر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

کاهش ۲۷۷۸ واحدی شاخص کل بورس

حباب سکه هنوز تخلیه نشده است

بهینه شدن شرایط نیاز به زمان و همراهی کارگران دارد

شرایط فروش آذرماه محصولات ایران خودرو اعلام شد

تولید بیش از ۶۷۰هزار خودرو سواری در ۸ماهه امسال

بازار ارز در فاز تعادل

پل عبور از ناترازی بانکی

اعلام نرخ مواد خوراکی توسط بانک مرکزی

تلاش بانک‌های خصوصی در رعایت نرخ سود مصوب

جزییات مصوبه جدید نحوه تسویه وام‌های بانکی

برگزاری جشنواره فرشته ها در بانک رفاه

شفاف سازی مالی بانک صادرات

جوایز وین‌کارت سنگین‌تر شد

رونمایی از راهکار پایانه های فراهوشمند ملی (BTM)

تیم کشتی بیمه رازی به عنوان قهرمانی جهان دست یافت

بانک مسکن آماده تامین مالی طرح های جزیره کیش است

پرداخت وجه سوخت با تبدیل "نوین کارت" به کارت سوخت

تحویل ٨٠ باب منزل مسکونی ساخته شده توسط خیرین بانک صادرات

مبادلات بانکی ایران و چین در پیچ و خم

پیش بینی"ای بی ان" درباره قیمت نقره

جزئیات پرداخت ارز دانشجویی اعلام شد

ابلاغ موارد تکمیلی دستورالعمل خرید و فروش ارز به صرافی‌های مجاز

سرپرست شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی معرفی شد

شرایط صورتحساب‌های الکترونیکی مشخص شد

افزایش ۱۲.۴ درصدی پروانه‌ ساخت مسکن

حل بحران اشتغال در سال آینده از مسیر تولید صادرات محور می گذرد

ضروری ترین نیازکشور تعیین و تکلیف نرخ ارز است

۱۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹کد خبر: 238692
ایستانیوز:رئیس کمیسیون تسهیل تجارت اتاق تهران معتقد است دولت در سال آینده باید حل بحران اشتغال را در اولویت قرار دهد؛ چالشی که راه حل آن تمرکز بر تولید صادرات محور است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،محسن بهرامی ارض اقدس می گوید: «فکر می کنم توجه به صادرات غیرنفتی و متمرکز شدن روی تولید صادرات محور و تشویق صادر کنندگان کشور و برقراری مشوق های صادراتی برای توسعه صادرات غیر نفتی حتما می تواند روی اشتغال که امروز یکی از مهم ترین چالش های کشور ما است، اثر گذار باشد. حل بحران اشتغال از راه تولید صادرات محور می گذرد، نکته ای که ما در کمیسیون تسهیل تجارت اتاق تهران در سال 96 بارها بر آن تاکید داشته ایم و امیدواریم دولت به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشد.»
 
او در ادامه درباره پیش بینی اش از روند اقتصادی کشور در سال آینده گفت: «من نسبت به روند اجرایی کشور خوش بین هستم، به نظرم می رسد که ما در دوران بلوغ دولت آقای روحانی و دولت تدبیر و امید هستیم و باید نسبت به سال آینده و رشد شاخص های اقتصادی در سال آینده امیدوار باشیم. در واقع اگر بحث تجربه هم بود دولت مردان و شخص رئیس جمهور در 4 سال اول تجربیات لازم را کسب کرده اند و مشکلات و چالش های اصلی کشور آسیب شناسی دقیقی شده است و دولت تدبیر و امید با نقاط ضعف کاملا آشنا است و برنامه ریزی های دقیقی هم برای حل مشکلات تنظیم و تدوین شده است.»
 
محسن بهرامی می گوید: «در حال حاضر راهکارهای اصلاحی و نیازهای اصلاح تشکیلات در کشور کاملا مشخص هست و اگر اتفاق خاصی در عرصه بین الملل رخ ندهد که می تواند روی مسائل داخلی اثرگذار باشد، امیدوار هستیم که در چارچوب برنامه هایی که دولت در واقع در قالب احکام دائمی برنامه ششم داده و هم بحث قانون بودجه 97 اتفاق های مهمی در سال آینده رخ دهد و دولت در حوزه اقتصادی، ساختاری و... حرکت های مثبتی را رقم بزند.»
 
او در بخش دیگری از صحبت هایش به مشکلات ارزی در کشور هم اشاره کرده و سامان دادن به بازار ارز را یکی از ضرورت های کنونی اعلام می کند و می گوید:« از ضروری ترین نیازهای کشور که ما در کمیسیون تسهیل تجارت هم به آن بارها اشاره کرده ایم و مرتب بر آن تاکیید داریم، تعیین و تکلیف نرخ ارز است؛ می دانید که ثبات نرخ ارز به مراتب حتی از میزان نرخ آن مهمتر است. ما باید به یک نرخ با ثباتی در ارز برسیم که اقتصاد کشور را پیش بینی پذیر کند؛ نرخ ارز اثرات مستقیم بسیاری بر بحث جذب سرمایه گذاری خارجی، برنامه ریزی برای صادرات و واردات، گام هایی که فعالان بخش خصوصی می خواهند بر دارند و.. دارد. علاوه بر ارز بحث اصلاح ساختار نظام بانکی هم از موضوعات بسیار مهمی دیگری است که در کمیسیون تسهیل تجارت بارها روی آن بحث کرده ایم و معتقدم که دولت باید در سال آینده تکلیف آن را مشخص کند و به نظام بانکی در کشور سامان دهد.»

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:نرخ ارز، اشتغال
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *