RSS
امروز یکشنبه ، ۶ خرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

تولید ۳۷۹.۹میلیارد ریال حق بیمه توسط بیمه دی

تولید ۳۷۹.۹میلیارد ریال حق بیمه توسط بیمه دی

تمدید طرح خدمت میان بانک ملی و توسعه صادرات

تمدید طرح خدمت میان بانک ملی و توسعه صادرات

بانک مرکزی آمریکا خواستار حفظ استقلال خود در مقابل کاخ سفید شد

روایت های «سفیران فرهنگی» بانک صادرات از دریچه دوربین

شفافیت شرکت های سرمایه گذاری بیشتر می شود

کاهش ریسک همکاری‌ با کشورها در شرایط جدید ضرورت دارد

زمان حل و فصل مشکلات بانکی تعیین شد

ارتباط بانک‌های ایرانی با «سوئیفت» حفظ می‌شود؟

ارتباط بانک‌های ایرانی با «سوئیفت» حفظ می‌شود؟

پس از افت به ۱۴۰۰ دلار می رسد

تراکنش میلیاردی بانک شهر در نمایشگاه قرآن

لزوم استانداردسازی صورت‌های مالی بانک‌ها

افزایش قیمت طلا و سکه در بازار

افزایش قیمت طلا و سکه در بازار

افزایش قیمت طلا و سکه در بازار

بیمه البرز زائران حرم امام خمینی (ره ) را بیمه کرد

کاهش ۱۶۸ واحدی شاخص کل بورس

کاهش ۱۶۸ واحدی شاخص کل بورس

کاهش ۱۶۸ واحدی شاخص کل بورس

کاهش ۱۶۸ واحدی شاخص کل بورس

رشد ۱۲ درصدی قیمت مسکن در اردیبهشت

تقاضای ۱۰ برابری برای مس در بورس کالا

کارگزارهای با سرمایه ۱۵ میلیارد تومان لغو مجوز می‌شوند

مرکز آمار اعلام کرد:

۲۰ شهر مهاجرپذیر کشور/ تهران؛ مقصد اول مهاجران

۱۴:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲کد خبر: 238423
ایستانیوز:مرکز آمار ایران ۲۰ شهر کشور از جمله تهران، کرج، مشهد و اصفهان را به عنوان مهاجر پذیرترین شهرستان‌های کشور معرفی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ١٣٩٥ نشان می‌ دهد در فاصله زمانی سال‌های ١٣٩٠ تا  ١٣٩٥، چهار میلیون و ٣٠٠ هزار و ٩٨٨ نفر بین ٤٢٩ شهرستان کشور جا به جا شده‌اند. بر اساس این نتایج شهرستان‌های تهران، کرج، مشهد، شیراز، اصفهان، شهریار، قم، رشت، بندرعباس، کرمانشاه، تبریز، رباط کریم، اهواز، ارومیه، یزد، البرز، اسکو، سنندج، همدان و پاکدشت به ترتیب بیست شهرستانی هستند که دارای بیشترین تعداد مهاجرپذیری هستند، به طوری که این بیست شهرستان به تنهایی ٤٢,٨٥ درصد از سهم کل مهاجران را به خود اختصاص داده‌اند.
 
همچنین شهرستان‌های سیروان، فاریاب، سرعین، حمیدیه، قصرقند، فهرج، ملکشاهی، رودبار جنوب، نرماشیر، هویزه، قلعه گنج، بشاگرد، چاراویماق، بدره، دلگان، اندیکا، هیرمند، آرادان، لالی و ارزوئیه نیز با سهم اندک ٠.١٩١ درصدی، به ترتیب دارای کمترین سهم از تعداد مهاجران وارد شده هستند. تهران با سهم ٩.٥٣ درصدی، در صدر شهرستان‌هایی است که بیشترین تعداد مهاجران را در این سرشماری در خود جای داده است.
 
پدیده سرریز جمعیتی در شهرستان تهران
 
بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ١٣٩٥ و در فاصله زمانی ١٣٩٠ تا ١٣٩٥ از بین ٤٢٩ شهرستان کشور شهرستان‌های تهران، مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، اهواز، کرمانشاه، قزوین، قم، شهریار، رشت، بندرعباس، خرم آباد، اراک، زاهدان، اسلام شهر، سنندج، همدان و ارومیه به ترتیب مهاجرفرست‌ترین شهرستان‌های کشور تلقی می‌شوند. این بیست شهرستان به تنهایی ٣٤,٤ درصد از سهم کل مهاجران خارج شده کشور را به خود اختصاص داده‌اند.
 
همچنین شهرستان‌های نیمروز، فهرج، ابوموسی، سیمرغ، هامون، ریگان، آرادان، داورزن، کارون، نرماشیر، فاریاب، هویزه، سرخه، قصرقند، بهاباد، زاوه، طالقان، سرعین، خور و بیابانک و مهرستان نیز با سهم اندک ٠.٣٣٤ درصدی، به ترتیب دارای کم‌ترین سهم از تعداد مهاجران خارج شده هستند.
 
نتایج این سرشماری نشان می‌دهد در حالی که شهرستان تهران با ٩,٥٣ درصد مهاجرپذیرترین شهرستان کشور محسوب می‌شود، با ٨.٩ درصد نیز مهاجرفرست‌ترین شهرستان کشور نیز به شمار می‌رود. لازم است اشاره شود که خالص مهاجرت در شهرستان تهران طی این دوره پنج ساله ٦٥ هزار و ٨٢١ نفر بوده است.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *