RSS
امروز یکشنبه ، ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
آخرین اخبار

مسیر ناهموار جذب سرمایه خارجی در سال ۹۷

انتشار چکیده آمارهای اقتصادی دی و بهمن‌ماه

افزایش زنان ثروتمند در جهان؛ چرا و چگونه؟

۱۰۰ شرکت معتبر دنیا را بشناسید

۹۹ ، رتبه جهانی ایران در شاخص بین المللی حقوق مالکیت

منازعه دلار در اقتصاد ایران

تکریم همکاران فرزند شهید بانک رفاه

فعالیت شعب کشیک بیمه رازی در تعطیلات نوروز

عملکرد بانک مسکن در حوادث غیرمترقبه استان کرمانشاه

رشد ۷۹درصدی ارزش معاملات بورس کالا

جاده فیروزکوه - قائمشهر چهار خطه شد

میانگین حقوق معلمان چقدر است؟

تأمین اجتماعی در دولت تدبیر و امید به نقطه قوت تبدیل شده است

ماهانه بیش از ۴ هزار میلیارد تومان مستمری می پردازیم

سر دلالان از صرافی‌ها شلوغ‌تر است

اسکناس نو در بازار چند؟

عرضه موفق ذرت در بورس کالا

بلوک ۲.۸۹ درصدی «شپنا» بر روی میز فروش بورس تهران

عرضه ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت از سوی خزانه‌داری کل کشور

عرضه بلوک ۱.۶۶ درصدی سهام بورس تهران به قیمت ۳۷۵ تومان

نقدینگی بورس در بازار ارز چال شد

یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی اسفند امشب واریز می‌شود

عرضه پژو ۳۰۱ سال آینده به بازار

نقش حسابداری در سلامت اقتصادی

بازدید مدیرعامل بانک ملی از شعبه دانشگاه تهران و فخر رازی

مرکز آمار اعلام کرد:

۲۰ شهر مهاجرپذیر کشور/ تهران؛ مقصد اول مهاجران

۱۴:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲کد خبر: 238423
ایستانیوز:مرکز آمار ایران ۲۰ شهر کشور از جمله تهران، کرج، مشهد و اصفهان را به عنوان مهاجر پذیرترین شهرستان‌های کشور معرفی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ١٣٩٥ نشان می‌ دهد در فاصله زمانی سال‌های ١٣٩٠ تا  ١٣٩٥، چهار میلیون و ٣٠٠ هزار و ٩٨٨ نفر بین ٤٢٩ شهرستان کشور جا به جا شده‌اند. بر اساس این نتایج شهرستان‌های تهران، کرج، مشهد، شیراز، اصفهان، شهریار، قم، رشت، بندرعباس، کرمانشاه، تبریز، رباط کریم، اهواز، ارومیه، یزد، البرز، اسکو، سنندج، همدان و پاکدشت به ترتیب بیست شهرستانی هستند که دارای بیشترین تعداد مهاجرپذیری هستند، به طوری که این بیست شهرستان به تنهایی ٤٢,٨٥ درصد از سهم کل مهاجران را به خود اختصاص داده‌اند.
 
همچنین شهرستان‌های سیروان، فاریاب، سرعین، حمیدیه، قصرقند، فهرج، ملکشاهی، رودبار جنوب، نرماشیر، هویزه، قلعه گنج، بشاگرد، چاراویماق، بدره، دلگان، اندیکا، هیرمند، آرادان، لالی و ارزوئیه نیز با سهم اندک ٠.١٩١ درصدی، به ترتیب دارای کمترین سهم از تعداد مهاجران وارد شده هستند. تهران با سهم ٩.٥٣ درصدی، در صدر شهرستان‌هایی است که بیشترین تعداد مهاجران را در این سرشماری در خود جای داده است.
 
پدیده سرریز جمعیتی در شهرستان تهران
 
بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ١٣٩٥ و در فاصله زمانی ١٣٩٠ تا ١٣٩٥ از بین ٤٢٩ شهرستان کشور شهرستان‌های تهران، مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، اهواز، کرمانشاه، قزوین، قم، شهریار، رشت، بندرعباس، خرم آباد، اراک، زاهدان، اسلام شهر، سنندج، همدان و ارومیه به ترتیب مهاجرفرست‌ترین شهرستان‌های کشور تلقی می‌شوند. این بیست شهرستان به تنهایی ٣٤,٤ درصد از سهم کل مهاجران خارج شده کشور را به خود اختصاص داده‌اند.
 
همچنین شهرستان‌های نیمروز، فهرج، ابوموسی، سیمرغ، هامون، ریگان، آرادان، داورزن، کارون، نرماشیر، فاریاب، هویزه، سرخه، قصرقند، بهاباد، زاوه، طالقان، سرعین، خور و بیابانک و مهرستان نیز با سهم اندک ٠.٣٣٤ درصدی، به ترتیب دارای کم‌ترین سهم از تعداد مهاجران خارج شده هستند.
 
نتایج این سرشماری نشان می‌دهد در حالی که شهرستان تهران با ٩,٥٣ درصد مهاجرپذیرترین شهرستان کشور محسوب می‌شود، با ٨.٩ درصد نیز مهاجرفرست‌ترین شهرستان کشور نیز به شمار می‌رود. لازم است اشاره شود که خالص مهاجرت در شهرستان تهران طی این دوره پنج ساله ٦٥ هزار و ٨٢١ نفر بوده است.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *