RSS
امروز پنج شنبه ، ۲۲ آذر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

هشدار رییس سابق فدرال‌رزرو درباره وقوع بحران مالی در آمریکا

مراقب صفحات جعلی پرداخت‌های بانکی آنلاین باشید

مدیرعامل بیمه ملت تعیین شد

پرداخت عوارض خروج از کشور الکترونیکی شد

راز از نفس افتادن قیمت دلار

سناتور آمریکایی: برجام پولی به ایران نداد

کشف قیمت ۳۱۵۰ ریالی «زکشت» در فرابورس

آموزشگاه سه کلاسه شهدای بانک رفاه افتتاح شد

شرط سازمان مالیاتی برای احتساب هزینه تنزیل اوراق بهادار اسلامی

۱۲۰برنده جشنواره آوای زرین بانک کشاورزی مشخص شدند

گزارش عملکرد تسهیلاتی بانک توسعه تعاون

صدور مجوز افزایش سرمایه بیمه تعاون

فرصت پایانی برای ارسال اثر به جشنواره عکس «نگاه به آینده»

بخش خصوصی به تامین مالی از طریق بورس کالا و انرژی متمایل است

تاکید عضو هیات مدیره بانک ملی ایران بر لزوم فروش املاک مازاد

آمادگی شعب ارزی بانک ها و صرافی ها جهت خرید ارز

به شرکت‌های تعاونی سهام عدالت نیاز نداریم

بدهکار بزرگ بانکی دستگیر شد

نرخ تورم در عراق و افغانستان، ۰.۲ درصد

نرخ دلار۹۹۰۰ تومان

دلیل اختلال هسته معاملات فرابورس مشخص شد

کاهش ۸۸۲ واحدی شاخص کل بورس

بیمه سامان اساسنامه خود را به روز کرد

زیان سهامداران از اخلال در هسته معاملات بازار سرمایه

در بازار ارز چه خبر است؟

رونق دوباره صندوق‌های با درآمد ثابت

دردسر جدید بورس تهران

۱۶:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰کد خبر: 236994
ایستانیوز:معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی معاملات کم‌حجم و با شیب نزولی قیمتی را نظاره‌گر بودند که اغلب معاملات در محدوده صفر تابلو نوسان کرد، معامله‌گران دوباره به سمت صندوق‌های با درآمد ثابت‌ گرایش پیدا کرده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دو شنبه 30 بهمن ماه 96 با کاهش 152 واحدی روی رقم 98 هزار و 148 واحد ایستاد.
 
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 17 واحدی عدد 17 هزار و 584 واحد را به نمایش گذاشت.
 
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 202 واحدی به رقم  105 هزار و 247 واحد دست یافت.
 
شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 64 واحدی به رقم 69 هزار و 818 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 551 واحدی عدد  208 هزار و 477 واحد را به نمایش گذاشت.
 
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز بدون تغییر چندانی روی رقم یک هزار و 98 واحد ایستاد.
 
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با 31 واحد ،پالایش نفت بندر عباس با 21 واحد و معدنی و صنعتی چادر ملو با 19 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
 
در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 55 واحد، تاپیکو با 42 واحد و گروه مپنا با 34 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
 
 ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 225 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 933 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 76 هزار و 625 نوبت داد و ستد بود.
 
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های کارخانجات تولیدی شهید قندی، بین‌المللی ساروج بوشهر، صنعتی بهشهر از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع بسته‌بندی مشهد، معدنی و صنعتی صبانور، قند قزوین، صنعتی بهشهر، حق‌تقدم استفاده‌نشده بانک حکمت، کارتن ایران، سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس خوزستان بازگشایی شدند.
 
امروز همچنین به دلیل عدم افشای به موقع اطلاعات از سوی بورس تهران دو نماد معاملاتی کارخانجات تولیدی شهید قندی و سرمایه‌گذاری توکا فولاد از تابلوی معاملات این بازار تعلیق شدند.
 
 امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، 20 میلیون سهم معدنی و صنعتی چادرملو به ارزش بیش از 4 میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده این سهم روبرو شد.
 
همچنین 15 میلیون سهم ریل پرداز سیر به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده با معاملات انتقالی روبرو بود و 7.5 میلیون سهم صنایع خاک چینی ایران به ارزش کمتر از 5 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده تجمیع شد.
 
همچنین بیش از 6.5 میلیون سهم بیمه اتکایی امین به ارزش بیش از 700 میلیون تومان میان سهامداران عمده این سهم منتقل شد.
 
در سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات اما امروز 5 میلیون سهم به ارزش کمتر از یک میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده روبرو بود و در نهایت 2.5 میلیون سهم بین‌المللی ساروج بوشهر به ارزش بیش از 400 میلیون تومان کدبه‌کد شد.
 
بر اساس این گزارش امروز بازار سهام در حالی معاملاتی کم‌حجم را به نظاره نشست که در اغلب نمادهای معاملاتی نوسان قیمت‌ها در شیب نزولی و در محدود صفر تابلو قرار داشت.
 
با این‌همه دست و پا زدن بورس‌بازها برای سود کردن در بازار سهام باعث شده تا گروه سایر محصولات کانی غیرفلزی این روزها با ورود و خروج نوسان‌گیران در تک‌سهم‌های نوسانی و برخوردار از سهام شناوری پایین باشد.
 
در گروه شوینده‌ها، هنکل پاکدشت، با معاملات دو طرفه 80 سهمی امروز در سقف کامل قیمتی 10 درصدی بازار پایه ب فرابورس قرار گرفته است. دیگر نماد پربازده عجیب بر روی تابلوی بازار سهام نماد معاملاتی ورزایران است که در بازار پایه ب فرابورس در حالی توانسته امروز زنوسان 50 درصدی را برجای گذارد که از کد حقیقی فروشنده این سهم به کد حقوقی خریدار تنها 6 هزار سهم معامله شده است.
 
معاملات دو طرف در نماد آذریت نیز امروز در حالی به نوسان 27 درصدی این سهم بازار پایه ج فرابورس انجامید که کل حجم معاملات این سهم در روز جاری از 11 هزار و 666 عدد فراتر نرفته است و در پشم‌بافی طوس نوسان 10 درصدی قیمت سهام در حالی است که معاملات دوطرفه در این سهم اندکی بیش از 48 هزار عدد بوده که در نهایت با صف خرید 4 میلیون سهم به کار خود پایان داده است.
 
در نهایت نماد سرمایه‌گذاری معیار صنعت پارس با برجای گذاشتن نوسان 18.5 درصدی در معاملات امروز بازار پایه ج فرابورس شاهد معاملات دوطرفه با حجم 540 هزار سهمی بوده است.
 
بر اساس این گزارش روند معاملات سهام در بازار نشان می‌دهد که سردرگمی و رخوت عمومی در کنار سردرگمی برای اغلب معامله‌گران باعث شده تا بورس از اولویت سرمایه‌گذاری در کنار سایر بازارهای موازی، کنار گذاشته شود.
 
بر هم‌زدن سیاست‌های تنظیم نرخ سود از سوی بانک مرکزی با انتشار اوراق گواهی سپرده بانکی نرخ سود 20 درصدی باعث شده تا جریان نقدینگی در عمل دوباره راه بانک‌ها را در پیش بگیرد، راهی که در صورت تغییر نرخ اوراق بدهی و پیش‌بینی بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری به‌ویژه با درآمد ثابت می‌تواند برای بورس در نیمه اول سال آینده درد سر ساز باشد. بازار بورس که بنا به سنت هر ساله در روزهای پایانی سال با تقاضای پرحجم حقیقی‌ها روبرو بوده است.
 

اخبارپایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) در تلگرام:istanews_ir@

 

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *