RSS
امروز پنج شنبه ، ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
آخرین اخبار

قطعی موقت سامانه های بانک ملت

پیام تسلیت مدیرعامل بانک رفاه برای محرم

تودیع و معارفه در بانک ایران زمین

تقویت بخش خصوصی از برنامه های جدی بیمه مرکزی است

قیمت سهام بیمه سامان از ۴۰۰ تومان گذشت

چشم انداز قیمت جهانی طلا در روزهای آینده

دلار ۱۴هزارو ۵۰۰تومان شد

سپرده سرمایه گذاری یک‌ساله سودمند بانک آینده

چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

آغاز پرداخت حق تقدم سهام بیمه سرمد در بانک صادرات

هشدار به بانک مرکزی

تصویب صورت های مالی بانک صنعت و معدن

راه اندازی یک پروژه ملّی با تسهیلات بانک ملی ایران

احتمال متمرکز خدمات بانکی بر روی پیام رسان «بله»

صدور مجوز انتشار ۵۰۰ میلیارد صکوک مرابحه

لزوم طراحی دستورالعمل منسجم برای معاملات فردایی ارز

عرضه اولیه ۴۰ میلیون سهام "تاپکیش"

در بازه چهارماهه اجرای سیاست تثبیت نرخ ارز

بانک‌ها مسئول جبران خسارت دارندگان کارت به دلیل نبود OTP شدند

پرداخت ۷۱میلیارد ریال از سوی بیمه‌‌کوثر به خسارت‌‌دیدگان

اقتصاد ایران بیمار است، دولت به اقتصاددانان مراجعه‌ کند

جلسه فراکسیون مستقلان مجلس با رئیس کل بانک مرکزی

سازمان‌ها دیگر از حساب‌های بانکی خود سود نمی‌گیرند

آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

آیا یک بحران جهانی بدهی دیگر در راه است؟

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی:

کارگران باید از اولین روز اشتغال بیمه شوند

۱۶:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰کد خبر: 236991
ایستانیوز:معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه کارگران از همان روز اول اشتغال مشمول قانون تامین اجتماعی هستند، گفت: کارفرما هم از همان ماه اول باید نسبت به پرداخت حق بیمه کارگران اقدام کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، محمد حسن زدا در یک ارتباط تلفنی با برنامه ذره بین رادیو تهران گفت: گاهی از سوی کارگران عنوان می شود که برخی کارفرمایان، بعد از سه ماه اشتغال، قصد بیمه کردن آنها را دارند که این موضوع از سوی سازمان تامین اجتماعی اصلاً پذیرفتنی نیست و در این حالت کارفرما تخلف کرده است.
وی تاکید کرد:  اگر در طول این سه ماهی که کارفرما کارگر را بیمه نکند، حادثه ای پیش بیاید چه کسی پاسخگو است؟
زدا با بیان اینکه مطمئن هستیم که اغلب کارفرمایان طبق ماده ٣٩ قانون تامین اجتماعی نسبت به بیمه کردن کارگران عمل می کنند، گفت: در این قانون مقرر شده که کارفرما مکلف است تا پایان آخرین روز ماه بعد، لیست و حق بیمه کارکنان سازمان تامین اجتماعی را ارائه کند.
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی افزود: در صورتی که کارفرما در زمینه حق بیمه کارگران قصور کند، بیمه شده می تواند با اطلاع دادن به نزدیکترین شعبه و یا مرکز ارتباطات مردمی (١٤٢٠) این سازمان، تقاضای خود را در خصوص مراجعه بازرس به محل کار اعلام کند.
زدا با اشاره به بیمه مشاغل نوین تحت وب گفت: سازمان تامین اجتماعی از اتحادیه استارت آپ ها و مسئولان شرکت های عمده در این زمینه، دعوت کرده و در حال مذاکره هستیم تا زمینه بیمه کسب و کارهای اینترنتی و تحت وب فراهم شود به طوری که نحوه دریافت حق بیمه و ارائه خدمات به این مشاغل، متناسب با وضعیت آنها باشد.

خبرهای مرتبط:



» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *