RSS
امروز سه شنبه ، ۲۹ اسفند ۱۳۹۶
آخرین اخبار

حداقل دستمزد کارگران تعیین شد

٠.٠١ میلیون خانوار در کپر و آلونک زندگی می‌کنند

نسخه خصوصی‌سازی چرا جواب نداد؟

خداحافظی سبز

شاخص ها از آینده چه می گویند؟

ضروری ترین نیازکشور تعیین و تکلیف نرخ ارز است

بررسی وضعیت بازار سرمایه در سال ۹۶

گزارش بیمه دانا از پرداخت خسارت در سال۹۶

پیام نوروزی مدیرعامل تامین اجتماعی

توصیه نوروزی تامین اجتماعی به مسافران

گشایش ال -سی برای دو طرح بزرگ صنعتی

تجهیز۳شعبه بانک‌آینده به خدمات روشندلان

اقساط تسهیلات را الکترونیکی پرداخت نکنید

فروش ۵۲۸ ملک مازاد بانک ملت در سال ۹۶

پایان خوش بورس برای سهامداران

پرونده بازار ارز و سکه با چه قیمتی بسته شد

آغاز عملیات عمرانی مجموعه فرهنگی ورزشی شهر

پیام نوروزی مدیر عامل بانک تجارت به مشتریان

پویش همین یک زمین

آغاز تسویه سود گروه بیستم مشمولان سهام عدالت

ارتقای شفافیت و حفظ حقوق سهامداران راهبرد اصلی بورس

«تبرک» با قیمت ۱۳۸۱ ریال به فرابورس آمد

بلوک ۱۸.۸۴ درصدی شرکت بیمه آسیا واگذار شد

سامانه سهام عدالت از دسترس خارج شد

موافقتنامه مالی بین نظام بانکی کشور و مؤسسه مالی سیتیک تراست چین

روسای ۵ کمیسیون مجلس از وزیر اقتصاد خواستند

توقف اخذ مالیات از صادرات مواد معدنی

۱۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹کد خبر: 235825
ایستانیوز:روسای ۵ کمیسیون مجلس در نامه‌ای خطاب به وزیر اقتصاد و رییس سازمان مالیاتی، توقف اخذ مالیات از صادرات مواد معدنی را خواستار شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، روسای ۵ کمیسیون مجلس شامل محمدرضا پورابراهمی رییس کمیسیون اقتصادی، غلامرضا تاجگردون رییس کمیسیون برنامه و بودجه، حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه حمیات از تولید ملی، عزیز اکبریان رییس کمیسیون صنایع و معادن و داوود محمد رییس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی خطاب به وزیر اقتصاد و رییس سازمان امور اقتصادی برای توقف اخذ مالیات از صادرات مواد معدنی نامه نوشتند.
 
متن نامه این ۵ رییس کمیسیون به این شرح است:
 
کرباسیان- وزیر امور اقتصادی و دارایی
 
تقوی‌نژاد- رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور 
 
با سلام
 
به استحضار می‌رساند اخیرا برخی از ادارات مالیاتی کشور به استناد مفاد تبصره (۸) بند (الف) ماده (۳۵) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای مالی کشور مصوب یک اردیبهشت ۹۴ و از تاریخ لازم‌الاجرا شدن قانون مذکور یعنی ۱۵ خرداد ۹۴، اقدام به صدور برگ تشخیص و اخذ مالیات از صادرکنندگان مواد معدنی می‌نمایند.
 
در حالی که بر اساس مفاد تبصره (۱۱) بند (الف) ماده (۳۵) قانون مذکور مصادیق مواد خام معدنی طبق مصوبه شورای اقتصاد طی نامه شماره ۶۷۹۶۱۰  مورخ ۱۷ مرداد ۹۵ از تاریخ یک شهریور ۹۵ به بعد اعلام شده است، مضافا طبق مفاد بند (ب) ماده (۱۰۴) قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه اخذ هرگونه مالیات از صادرات کالاهای غیرنفتی در طول برنامه ممنوع بوده و این قانون تا زمان لازم‌الاجرا شدن قانون برنامه ششم توسعه یعنی تا ۶ اردیبهشت ۹۶ اعتبار داشته است.
 
با عنایت به مراتب مذکور و از آنجایی که طبق مفاد بند (الف) ماده (۲۳) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اخذ مالیات از کالاهای صادراتی مجاز ممنوع شده و این قانون موخر بر قانون رفع موانع تولید است علیهذا خواهشمند است برای جلوگیری از هرگونه ابهام و فشار مضاعف بر صادرکنندگان و تولیدکنندگان مواد خام معدنی و همچنین پرهیز از برداشت‌های متفاوت از قوانین فوق‌الذکر و ایجاد وحدت رویه در اجرا دستور فرمایید:
 
طبق تبصره (۱۱) بند (الف) ماده (۳۵) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر دریافت مالیات از صادرات مواد خام معدنی تا قبل از تاریخ تعیین مصادیق یعنی یک شهریور ۱۳۹۵  متوقف شود.
 
به گزارش فارس ، طبق مفاد بند (ب) ماده (۱۰۴) قانون برنامه پنجم توسعه تا زمان لازم‌الاجرا شدن برنامه ششم توسعه یعنی ۱۳۹۶.۲.۶ اقدامات اجرایی مربوط به دریافت مالیات از صادرات کالاهای غیرنفتی از جمله مواد خام معدنی متوقف شود. نسبت به رفع مغایرت حکم تبصره (۸) بند (الف) ماده (۳۵) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر با مفاد بند (الف) ماده (۲۳) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اقدام لازم به عمل آورند تا ادارات مالیاتی و سرمایه‌گذاران و معدن‌کاران و صادرکنندگان دچار ابهام و گرفتاری و اتلاف وقت و انرژی نشوند.
 

 

تصویر نامه روسای ۵ کمیسیون مجلس به وزیر اقتصاد

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *