RSS
امروز جمعه ، ۲۷ مهر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

جزئیات گزارش شاخص رقابت‌پذیری جهانی؛ ایران در جایگاه ۸۹ جهان

تحریم جنگ اقتصادی است و مانور جنگی درست می‌خواهد

واگذاری۷۶۰ میلیارد تومان از اموال دولت در آبان ماه

ترمیم حقوق کارکنان دولت در دستور کار قرار گرفت

طرح نمایندگان ایران در اجلاس اعضای شوراهای فقهی مالزی

نقش مهم بانک گردشگری در فضای اقتصادی بین‌المللی

موزه بانک ملی میزبان رویداد «همفکر»

قطعی سامانه های بانک ایران زمین

سایه بازار ۳درصدی ارز برسایر بازارها

بی‌محلی بازار ارز به تحریم های جدید

سیف: اطلاعات سری را نباید هر جا مطرح کرد

راهکارهای توسعه سودآوری بانک ملی بررسی شد

اطلاعیه بانک پارسیان درباره تحریم های آمریکا

از واحدهای برتر بانک رفاه تجلیل شد

وزارت ورزش سال گذشته ۱۲۰۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی دریافت کرد

واگذاری زیرمجموعه‌ بانک‌ها توسط سازمان خصوصی‌سازی

انتخاب اعضای هیأت مدیره انجمن صنفی نمایندگان بیمه آرمان

قیمت وام مسکن + محاسبات

جزییات ورود اولین صندوق بازنشستگی به بازار سهام

تلاش بانک مرکزی برای خروج از سوئیفت

بررسی ۷ پرونده در دادسرای پولی و بانکی

بررسی عملکرد شعب بانک ایران زمین

واگذاری ۷۶۰ میلیارد تومان از اموال دولت در آبان ماه

کاهش قیمت طلا همزمان با افزایش دلار

امکان حضور تعاونی‌های سهامی خاص در فرابورس ایران

عقب‌گرد ۵۹۶ واحدی شاخص کل بورس

۱۴:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱کد خبر: 232939
ایستانیوز:بورس تهران امروز شاهد غلبه عرضه بر تقاضای سهام در اغلب نمادهای معاملاتی از سوی معامله‌گران حقیقی بود و راه‌اندازی سامانه مدیریت ریسک سهامداران از امروز حرف و حدیث‌ میان معامله‌گران در تالار شیشه‌ای داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه اول بهمن ماه 96 با کاهش 596 واحدی روی رقم 98 هزار و 221 واحد ایستاد.
 
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 104 واحدی عدد 17 هزار و 342 واحد را به نمایش گذاشت.
 
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 978 واحدی به رقم  105 هزار و 714 واحد دست یافت.
 
شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 674 واحدی به رقم 69 هزار و 873 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 50 واحدی عدد  208 هزار و 612 واحد را به نمایش گذاشت.
 
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز بدون تغییر چندانی  روی رقم یک هزار و 83 واحد ایستاد.
 
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی جم هر یک  تا 43  واحد،پتروشیمی خارک با 34 واحد و مخابرات ایران  با 24 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
 
در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های فولاد مبارکه با 137 واحد، پالایش نفت اصفهان و معدنی و صنعتی گل گهر با 67 واحد و بانک ملت با 66 کاهش بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
 
 ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از یک هزار و 28 میلیارد تومان نمایش داده شد که در بازار نقد این بورس 964 میلیارد تومان اندکی بالاتر بود که حاکی از تاثیر قطعیت معاملات بلوکی در ارزش و حجم معاملات امروز بود.
 
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های کارخانجات فارسیت دورود، سرمایه‌گذاری توسعه چشم‌انداز شمال، صنعتی دریایی ایران، بسته‌بندی ایران، مجتمع معادن مس تکنار، داروسازی تهران شیمی، سرمایه‌گذاری پارس‌آریان، کاشی صدف سرام استقلال آباده، بیمه تعاون، معدنی و صنعتی شمال شرق شاهرود، داروسازی زهراوی، همکاران سیستم، گسترش نفت و گاز پارسیان از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های صنعتی بهشهر، همکاران سیستم، سرمایه‌گذاری مسکن الوند، خدمات دریایی کشتیرانی خط دریا بندر، سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان، بین‌المللی توسعه ساختمان و کشاورزی و دامپروری مگسال بازگشایی شدند.
 
 امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد 485 میلیون سهم فولاد مبارکه اصفهان به ارزش بیش از 147 میلیارد و 988 میلیون تومان کد به کد شد.
 
در معدنی و صنعتی گل‌گهر نیز 105 میلیون سهم به ارزش بیش از 36 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده منتقل شد و کمتر از 103 میلیون سهم سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی به ارزش 21.5 میلیارد تومان کد به کد شد.
 
همچنین 25 میلیون سهم گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان در کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده تجمیع شد.
 
بیش از 13.5 میلیون سهم پتروشیمی شازند نیز به ارزش بیش از 4 میلیارد تومان کد به کد شد.9 میلیون سهم گروه صنعتی پاکشو به ارزش بیش از 10.5 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. در پتروشیمی خراسان نیز 8 میلیون سهم به ارزش 5.5 میلیارد تومان کد به کد شد.
 
همچنین 4 میلیون واحد از صندوق قابل معامله اعتماد‌آفرین پارسیان به ارزش 400 میلیون تومان با معاملات انتقالی از سوی مدیر این صندوق مواجه بود و در نهایت بیش از 3 میلیون سهم شرکت نیرو سرمایه به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان کد به کد شد. همین وضعیت در پتروشیمی جم نیز با کد به کد شدن بیش از 2 میلیون سهم به ارزش 2 میلیارد تومان تکرار شد.
 
براساس این گزارش، امروز بورس تهران با معاملاتی کم حجم و متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی بازار روبه‌رو بود.
 
راه‌اندازی سامانه مدیریت ریسک سهامداران در حالی ریسک معاملات اعتباری مشتریان کارگزاری‌ها متناسب با وجه نقد در گردش آنها را مورد توجه قرار داده که از نظر برخی معامله‌گران این سامانه می‌تواند از مزیت و یا معایب مختلفی برخوردار باشد.
 
 امروز افزایش عرضه سهام در گروه خودرویی‌ها در حالی به صف فروش 25 میلیون سهمی ایران‌خودرو منجر شد که در گروه بانک‌ها نیز با وجود  معامله 399 میلیارد تومانی بانک ملت بر سر واگذاری بلوک 3.8 درصدی «شبندر» اما با فشار فروش سهام از سوی معامله‌گران حقیقی مواجه بود.
 
در گروه پالایشی‌ها نیز افزایش عرضه سهام به قرمزپوش شدن همه نمادهای معاملاتی این گروه انجامید هرچند که روندی متعادل در دامنه نزولی قیمت‌ها حاکم بود. همچنین گروه فلزات اساسی نیز همچون سایر گروه‌ها با افزایش عرضه از سوی حقیقی‌ها مواجه شد هرچند که انتظار برای آغاز به کار بازارهای جهانی از فردا باعث شد، تا برخی معامله‌گران خریدار سهام این گروه در دامنه نزولی قیمتی باشند.
 
در این گروه انتظار برای جمع آوری سهام آلومینیومی‌ها از سوی مالک مجتمع آلومینیوم المهدی باعث شده تا «فنوال» امروز نیز با معاملاتی پرحجم در محدوده سقف کامل مثبت قیمتی بسته شود. در این گروه مالکیت سهام «فایرا» و «فالوم» از سوی مالک آلومینیوم المهدی در حالی تکمیل شده که به تازگی برخی نمایندگان مجلس نسبت به تخلف در واگذاری این مجتمع و وجود انحصار در عرضه آلومینیوم با انتقادهای بسیاری مواجه بوده است.
 
 بازار سهام امروز بازاری متعادل و با افزایش عرضه سهام در اغلب نمادهای معاملاتی در حالی به پایان رسید که حجم معاملات سهام حقوقی‌ها در فرایند بازار نقد سهام با کاهش زیادی مواجه است.برچسب‌ها:شاخص بورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *