RSS
امروز یکشنبه ، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار

انتصاب سرپرست معاونت فنی بیمه البرز

از کارکنان برتر بیمه "ما" تقدیر شد

برنامه ریزی مالی رو یاد بگیر!

انتشار اوراق اجاره سهام زمینه رشد بازار را فراهم می کند

ورود کامل زنجیره فولاد به بورس کالا در حال عملیاتی شدن است

سنگ آهن دانه بندی "چادرملو" در بورس کالا پذیرش شد

بهبود نقدشوندگی بازار سهام

دور جدید صعود طلا در پیش است؟

مجازات جعل چک تضمین شده مشخص شد

۶ عامل تاثیرگذار بر نرخ ارز در سال ۱۴۰۰

سقوط وحشتناک بیت کوین تنها در ۱ ساعت

نحوه اخذ مالیات از بازیگران و اینفلوئنسر‌ها

انتخاب اعضای جدید هیأت مدیره بانک سینا

جزئیات نامه‌نگاری رئیس سازمان بورس با همتی

صدور فهرست مودیان معاف از ثبت‌نام در سامانه مودیان

حذف قوانین مازاد در بازار سرمایه

صندوق های بازنشستگی را چطور اصلاح کنیم؟

پیشنهادهایی برای بهبود نظام توزیع در ایران

پیشنهاد مشارکت بخش‌خصوصی در مذاکرات سند همکاری ایران و چین

هشتمین جشنواره روابط عمومی در روز ارتباطات برگزیدگان خود را معرفی خواهد کرد

مجوز قبولی اتکایی بیمه پارسیان تمدید شد

همکاری بیمه دی و شبکه نوآفرینی پلنت

سال ۱۴۰۰، نقطه عطف بیمه دانا

تعیین تکلیف حساب های مازاد مشتریان حقیقی بانک ملت

۶ خدمت بانک مسکن بروزرسانی شد

پورابراهیمی اعلام کرد: تصمیم روحانی درباره موسسات

آزادسازی سهام عدالت جدی شد

۹:۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳کد خبر: 230581
ایستانیوز:رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام اینکه دولت لایحه ای برای آزادسازی سهام عدالت به مجلس ارایه خواهد کرد گفت: رییس جمهور از اجرای تصمیمات جدیدی درباره موسسات پولی تا یکی دو ماه آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، محمدرضا پورابراهیمی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه سامانه سهام عدالت در زمینه شفافیت عملکرد و مالکیت مردم با مشکلاتی مواجه است گفت: لایحه ای برای آزادسازی این سهام از سوی دولت به مجلس ارایه خواهد شد و صبح امروز نیز نشستی با حضور مدیران ارشد بازار سرمایه برای بررسی این موضوع برگزار شد.
 
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهارداشت: با این اقدام ۵۰ میلیون ایرانی دارای سهام عدالت می شوند و واگذاری مالکیت بخش زیادی از دارایی های دولت اقدام بزرگی است. در عین حال، پیش بینی می شود یک تا یک و نیم میلیون تومان ارزش هر برگ سهام عدالت باشد.
 
پورابراهیمی با اشاره به اینکه تا پایان سال خبرهای خوشی در این زمینه خواهیم داشت گفت: نکته دیگر موسسات مجاز و غیرمجازی است که ضوابط قانونی را رعایت نکردند و بر اساس گفته رییس کل بانک مرکزی ۹۸ درصد سپرده گذاران این موسسات تعیین تکلیف شده اند، در حالی که بر اساس بررسی های میدانی شواهد با گزارش های بانک مرکزی متفاوت است و بخشی از مشکلات همچنان ادامه دارد و لازم است تا واقعیت ها دیده شود.
 
وی افزود:‌ بر همین اساس به رییس جمهور پیشنهاد شد تا کمیته ای از سوی ریاست جمهوری تعیین شود و رسیدگی به این موضوع از طریق بررسی های میدانی انجام شود. در عین حال، رییس جمهور نیز با مدنظر قرار دادن این کمیته از اجرای تصمیمات مرتبط با این موسسات تا یکی دو ماه آینده خبر داد.
 
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: همچنین از سوی بانک مرکزی ۱۱ هزار میلیارد تومان خط اعتباری برای این موسسات در نظر گرفته شده است. نکته سوم لایحه بیمه حوادث ساختمان ها در کشور است که با اجرای این طرح همه ساختمان های کشور بیمه شده و در صورت بروز مشکل ساختاری برای رسیدگی به این مشکلات وجود خواهد داشت.
 
پورابراهیمی تاکید کرد: بر اساس توافقات صورت گرفته، وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس کل بیمه مرکزی نیز رضایت خود را برای اجرای این اقدام مثبت اعلام کرده اند. نکته بعدی یکی از چالش هایی است که در حال حاضر وجود دارد و آن هم مجموعه نهادهای عمومی غیردولتی است که باید درباره بنگاه های آنها تصمیم گیری شود و با هماهنگی دولت در این زمینه اقدامات اصلاحی صورت می گیرد.
 
وی افزود: بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق همچنان ادامه دارد و خوشبختانه نگاه جدیدی در دولت درباره بودجه ایجاد شده و ادبیات ارزشمندی از سوی رییس جمهور و دولت برای بررسی بودجه وجود دارد که بررسی تبصره ۱۸ درباره درآمدهای حامل های انرژی است می توان اشاره کرد.
 
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: همچنین روز گذشته در مجلس طبق بررسی های صورت گرفته با حضور رییس مجلس پیشنهاد شد که در سال آینده افزایش قیمت نداشته باشیم اما رویکرد مثبتی در زمینه هدفمندی یارانه ها اتخاذ شود. از یکشبنه هفته آینده تا پایان همان هفته نیز برای بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده بررسی هایی را در مجلس خواهیم داشت و تا پایان سال نیز این لایحه به صورت قانون دائمی تصویب می شود.» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *