RSS
امروز دوشنبه ، ۱ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

موافقت سهامداران شرکت بورس با تقسیم ۸۰ ریال سود نقدی به ازای هر سهم

با دست خود گلوی خود را نفشاریم

خریداران انبوه سکه و ارز باید مالیات بدهند

روحانی خطاب به ترامپ: با دم شیر بازی نکن

تاکید همتی در پکن بر تداوم حفظ ثبات و آرامش در صنعت بیمه

رشد پرداخت تسهیلات ساخت مسکن

ساعت کار شعب بانک ملی در استان تهران تغییر کرد

صورتحساب‌ بانکی ۲۵۷۹ مودی مشکوک به فرار مالیاتی دریافت شد

عرضه نفت خام در بورس در انتظار تصمیم دو وزیر

موافقت سازمان بورس با افزایش سرمایه شرکت خدمات انفورماتیک

پیام مدیر عامل بیمه آسیا به مناسبت پنجاه ونهمین سالگرد تاسیس بیمه آسیا

جشنواره بانک گردشگری برای پایانه‌های فروش

سود ۱۴۹ریالی بیمه نوین برای هر سهم

صورت‌های مالی بانک پارسیان تصویب شد

تحقیق و تفحص از بانک مرکزی تصویب شد

ساعت کاری شعب بانک سپه تهران تغییر کرد

ساعت کاری بانک‌ها به روال قبل برمی گردد؟

تسهیلات پرداختی بانک ها افزایش یافت

آمادگی صنعت بیمه برای حمایت از طرح‌های جدید

صورت‌های مالی بیمه دانا تصویب شد

دلار ثابت ماند و سکه گران شد/جدول

ضرورت حمایت بانک‌ها از واحدهای کوچک و متوسط

مجمع بیمه آرمان به حدنصاب نرسید

فساد در سازمان خصوصی سازی تکذیب شد

ارائه خدمات مطلوب با درگاه الکترونیکی

سلطانی نژاد با اشاره به معامله یک میلیون و ۲۱۰ هزار تن گندم خبر داد:

رکوردشکنی معاملات گندم در بورس کالا

۱۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۹/۲۶کد خبر: 228407
ایستانیوز:حامد سلطانی نژاد با بیان مطلب فوق گفت: در کل سال ۱۳۹۵ حجم معاملات گندم داخلی و صادراتی در بورس کالای ایران ۴۲۲ هزار تن بوده که از این میزان ۳۹۱ هزار تن گندم در بازار داخلی به فروش رسیده و ۳۱ هزار تن آن صادر شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رساین بازارهای مالی(ایستانیوز)، حامد سلطانی نژاد با بیان مطلب فوق گفت: در کل سال ۱۳۹۵ حجم معاملات گندم داخلی و صادراتی در بورس کالای ایران ۴۲۲ هزار تن بوده که از این میزان ۳۹۱ هزار تن گندم در بازار داخلی به فروش رسیده و ۳۱ هزار تن آن صادر شده است.
 
وی افزود: این در حالی است که از ابتدای امسال تا ۱۵ آذر ماه، یک میلیون و ۲۱۰ هزار تن گندم در بورس کالا مورد معامله قرار گرفته که با رشد چشمگیری همراه بوده است. 
 
به گفته سلطانی نژاد، طی سال جاری از کل معاملات به ثبت رسیده برای محصول گندم در بورس کالای ایران، یک میلیون و ۱۴۵ هزار تن محصول در داخل به فروش رفته و حجم گندم صادراتی در سال جاری نیز با رشد بیش از دو برابری به رقم ۶۵ هزار و ۷۵۰ تن رسیده است.  
 
سلطانی نژاد مهم ترین اقدام بورس کالای ایران در حوزه فروش گندم طی سال جاری را عملیاتی شدن ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری محصولات کشاورزی و اجرای سیاست قیمت تضمینی برای این محصول دانست و گفت: ماده ۳۳ قانون مذکور در حالی برای محصول گندم در چهار استان مرکزی، اردبیل، زنجان و خراسان شمالی به صورت آزمایشی اجرایی شد که شاهد افزایش حجم معاملات گندم در بازه معاملات هفتگی نیز هستیم.
 
مدیرعامل بورس کالای ایران اظهار کرد: در بخش معاملات گندم طی هفته چهارم آذرماه، بیش از ۸۰ هزار و ۱۵۰ تن محصول مورد معامله قرار گرفته که این رقم نسبت به هفته های پیش از آن با رشد قابل توجهی همراه شده است. 
 
سلطانی نژاد در خصوص عرضه کل گندم کشور در بورس کالا، عنوان کرد: بورس کالای ایران ظرفیت اجرای طرح قیمت تضمینی گندم کل کشور را داراست که برای این کار بایستی ملزوماتی فراهم شود که از میان آنها می توان به شناسایی و پذیرش انبارهای استاندارد و همچنین بهره گیری از سامانه ثبت اطلاعات کشاورزان که توسط بورس کالای ایران طراحی شده است، اشاره کرد.
 
وی در پایان گفت: با اجرای کامل طرح قیمت تضمینی گندم از سال آینده، می توان سالی پربار همراه با تثبیت خودکفایی گندم، حمایتی به مراتب بهتر از کشاورزان و پرداخت سریع مطالبات آنها، رشد کیفیت محصول و کاهش قابل توجه بار مالی دولت را به ارمغان آورد که این موارد، حمایت همه نهادهای مرتبط با این طرح ملی را می طلبد.
  

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *