RSS
امروز دوشنبه ، ۳۰ مهر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

خدمات‌رسانی نظام بانکی به زائران اربعین

بانک صادرات از بحران ها سربلند بیرون آمد

بیمارستان بانک ملی ایران در مسیر زائران اربعین

دو انتصاب جدید در بانک مرکزی توسط رییس کل

کاهش ۱۰ درصدی شعب بانک ملی در تهران

افت ۵۰۰تومانی قیمت ارز صادراتی در بازار ثانویه

رشد ۸۶۲واحدی شاخص بورس

برند ایرانی در جهان چه جایگاهی دارد؟

گلایه فعالان اقتصادی از عدم حضور همتی در اتاق ایران

کاهش قیمت دلار به ۱۳۸۰۰ تومان

تقویت تولید کشور نیازمند تغییر رویه بانک‌هاست

تعرفه های مشمول معافیت از پرداخت ما به التفاوت ارز افزایش پیدا کرد

بقای بورس انرژی منوط به همکاری بخش خصوصی است

سایپا برای نهمین بار صادرکننده نمونه کشور شد

راه سختى در پیش است اما طولانى نیست

پست‌بانک، بانک عامل صنعت مخابرات می‌شود

شروع پروژه های نوسازی

ادبیات جدید نیاز بازار بیمه در کلانشهر تهران

استقبال نوربخش از وزارت دکتر شریعتمداری عضو هیأت امناء تأمین اجتماعی

تامین مالی خرید لکوموتیو و واگن باری از طریق بورس

طرح اصلاح قانون بودجه ۶ ماه مسکوت ماند

۱.۴ میلیون فقره چک برگشت خورد

اجرای دستورالعمل حاکمیت شرکتی در بانک‌های دولتی

افزایش نرخ سود بانکی شاید وقتی دیگر

هجدهمین مدرسه "مهر نوین" بهره‌برداری شد

سلطانی نژاد تشریح کرد؛

توسعه استانداردسازی کالاها از طریق بورس کالا

۱۷:۲۶ - ۱۳۹۶/۹/۲۶کد خبر: 228406
ایستانیوز:حامد سلطانی نژاد در رابطه با ظرفیت بورس کالا در استاندارد سازی کالاها اظهار کرد: اجناس مورد معامله در بورس کالا از کیفیت و استاندارد های بالایی برخوردار هستند و در کنار اهمیت دهی به کیفیت محصولات، قیمت آنها هم کمی در مقایسه با بازار آزاد بیشتر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) ، حامد سلطانی نژاد در رابطه با ظرفیت بورس کالا در استاندارد سازی کالاها اظهار کرد: اجناس مورد معامله در بورس کالا از کیفیت و استاندارد های بالایی برخوردار هستند و در کنار اهمیت دهی به کیفیت محصولات، قیمت آنها هم کمی در مقایسه با بازار آزاد بیشتر است.
 
وی در ادامه افزود: کالاهایی که در تالار اصلی بورس کالای ایران مورد معامله قرار می‌گیرند از استاندارد کافی برخوردار بوده و تمامی افراد نسبت به قیمت و استاندارد محصولات مورد عرضه اطمینان کافی دارند، بنابراین معامله‌ها شفاف بوده و همین موضوع دلیلی بر گسترش کالاهای استاندارد در بورس کالا شده است.
 
وی تصریح کرد: بورس کالا اجناس مورد معامله را از نظر سلامت و قیمت تضمین می‌کند، زیرا تمامی فاکتورهای مربوط به ارائه محصول حساب شده و شفاف است و این بورس تبدیل به مکانی امن برای خرید محصولات با کیفیت تبدیل شده است.
 
مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه گاهی در محصولات غذایی از نام ارگانیک سواستفاده می شود، افزود: سودجویان برای اینکه بتوانند محصولات خود را با قیمتی گران تر به فروش برسانند، از این نام بهره می برند، اما زمانیکه اجناس در ویترین بورس کالا قرار می گیرند؛ خریداران، فروشندگان و مراحل کشف قیمت مشخص می شود تا همگان به اطلاعات و نحو معاملات دسترسی پیدا کنند.
 
وی بیان کرد: بورس کالا موجب شده تا فعالان اقتصادی در  تولیدهای خود و خرید کالاهای واسطه ایی با بهره بری از اطلاعات صحیح و شفاف، تصمیم درستی را اتخاذ کنند و فرآیند کسب و کار و میزان سودآوری مشخصی را در آینده تجارتِ مجموعه خود ترسیم کنند.
 
سلطانی نژاد با اشاره به هدف بورس کالا به توسعه استاندارد سازی اجناس، اذعان کرد: اگر خواهان توسعه اجناس استاندارد هستیم، باید فضای تجارتی استانداردی هم برای آن فراهم آورده و معیار مشخصی برای برتری دادن میان محصولات با کیفیت و بی کیفیت قائل شویم.
 
وی یادآور شد: زمانیکه انتخاب کالای با کیفیت همراه با قیمتی منطقی در فضای شفاف پیوند بخورد؛ می توانیم اجناس مرغوب و استاندارد را در سطح وسیع تری گسترش دهیم.
 
سلطانی نژاد با بیان اینکه اجناس با کیفیت بورس کالا حدود ۵.۶ درصد GDP کل کشور است، گفت: بیش از ۹۰ الی ۹۵ درصد اجناس مبادله ای بورس کالا در بازار اصلی معامله می شود و به همین سبب حدود ۵.۶ درصد GDP )تولید نا خالص داخلی) کل کشور را تشکیل می دهد.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران ،سلطانی نژاد در خاتمه  گفت: ایجاد بازار شفافی برای اجناسی که نقش زیادی در زندگی افراد دارند، هدف اصلی راه اندازی بازارهای فرعی برای مقدار اندک محصولاتی بوده که از کیفیت چندانی برخوردار نیستند.
  

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *