RSS
امروز دوشنبه ، ۲۵ تیر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

نحوه دریافت ارز همراه حجاج اعلام شد

شناسایی متقاضییان واقعی آلومینیوم با همکاری بورس کالا

پتانسیل‌های مثبت بورس، ترمز اصلاح قیمتی را می‌کشد

احمدی‌نژاد و روحانی چقدر نفت فروختند؟

شرایط دریافت ارز دولتی تغییر کرد

تمام خودروهای پژو ۲۰۰۸ ثبت‌نامی تحویل مشتریان می‌شود

امکان تمدید، صدور و تعویض دفترچه بیمه به‌شکل آنلاین با بیمه‌بازار

پرداخت ۲هزار میلیارد تومان وام اشتغال روستایی توسط بانک تعاون

بنیاد مستضعفان به دنبال واگذاری سهام کنترلی «غگل»

افزایش سهم بانک‌های دولتی از سپرده‌ها

کاهش ۸۴۴ واحدی شاخص کل بورس

در اقتصاد واردات محور، بازار ثانویه مشکلی را حل نخواهد کرد

پیشنهاد تاسیس صندوق توسعه‌ای منطقه ای

تلاش برای یافتن راه حل های اقتصادی برای اقتصاد

اقدامات بانک پاسارگاد در حمایت از تولید ملی

انتصاب سرپرست بیمه مرکزی

بانک صادرات سه هزار و ۶۹۰ نفر از اقشار ویژه را صاحب‌خانه کرد

رشد ۲۶درصدی حق‌‌بیمه‌های تولیدی کوثر در سه ‌ماهه اول۹۷

دعوت به مجمع عمومی‌فوق العاده صاحبان سهام بیمه سرمد

افتتاح شعبه اهواز بیمه تجارت نو

نقش بانک مسکن در تسریع جریان نوسازی بافت فرسوده

بیمه نامه آتش سوزی حامی ما توسط بیمه ما ارائه می‌شود

تامین مالی تولید یک هزار مگاوات برق توسط بانک صادرات

ساختار گزارش‌های تفسیری ناشران باید متحول شود

کاهش زمان ثبت افزایش سرمایه

سلطانی نژاد تشریح کرد؛

توسعه استانداردسازی کالاها از طریق بورس کالا

۱۷:۲۶ - ۱۳۹۶/۹/۲۶کد خبر: 228406
ایستانیوز:حامد سلطانی نژاد در رابطه با ظرفیت بورس کالا در استاندارد سازی کالاها اظهار کرد: اجناس مورد معامله در بورس کالا از کیفیت و استاندارد های بالایی برخوردار هستند و در کنار اهمیت دهی به کیفیت محصولات، قیمت آنها هم کمی در مقایسه با بازار آزاد بیشتر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) ، حامد سلطانی نژاد در رابطه با ظرفیت بورس کالا در استاندارد سازی کالاها اظهار کرد: اجناس مورد معامله در بورس کالا از کیفیت و استاندارد های بالایی برخوردار هستند و در کنار اهمیت دهی به کیفیت محصولات، قیمت آنها هم کمی در مقایسه با بازار آزاد بیشتر است.
 
وی در ادامه افزود: کالاهایی که در تالار اصلی بورس کالای ایران مورد معامله قرار می‌گیرند از استاندارد کافی برخوردار بوده و تمامی افراد نسبت به قیمت و استاندارد محصولات مورد عرضه اطمینان کافی دارند، بنابراین معامله‌ها شفاف بوده و همین موضوع دلیلی بر گسترش کالاهای استاندارد در بورس کالا شده است.
 
وی تصریح کرد: بورس کالا اجناس مورد معامله را از نظر سلامت و قیمت تضمین می‌کند، زیرا تمامی فاکتورهای مربوط به ارائه محصول حساب شده و شفاف است و این بورس تبدیل به مکانی امن برای خرید محصولات با کیفیت تبدیل شده است.
 
مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه گاهی در محصولات غذایی از نام ارگانیک سواستفاده می شود، افزود: سودجویان برای اینکه بتوانند محصولات خود را با قیمتی گران تر به فروش برسانند، از این نام بهره می برند، اما زمانیکه اجناس در ویترین بورس کالا قرار می گیرند؛ خریداران، فروشندگان و مراحل کشف قیمت مشخص می شود تا همگان به اطلاعات و نحو معاملات دسترسی پیدا کنند.
 
وی بیان کرد: بورس کالا موجب شده تا فعالان اقتصادی در  تولیدهای خود و خرید کالاهای واسطه ایی با بهره بری از اطلاعات صحیح و شفاف، تصمیم درستی را اتخاذ کنند و فرآیند کسب و کار و میزان سودآوری مشخصی را در آینده تجارتِ مجموعه خود ترسیم کنند.
 
سلطانی نژاد با اشاره به هدف بورس کالا به توسعه استاندارد سازی اجناس، اذعان کرد: اگر خواهان توسعه اجناس استاندارد هستیم، باید فضای تجارتی استانداردی هم برای آن فراهم آورده و معیار مشخصی برای برتری دادن میان محصولات با کیفیت و بی کیفیت قائل شویم.
 
وی یادآور شد: زمانیکه انتخاب کالای با کیفیت همراه با قیمتی منطقی در فضای شفاف پیوند بخورد؛ می توانیم اجناس مرغوب و استاندارد را در سطح وسیع تری گسترش دهیم.
 
سلطانی نژاد با بیان اینکه اجناس با کیفیت بورس کالا حدود ۵.۶ درصد GDP کل کشور است، گفت: بیش از ۹۰ الی ۹۵ درصد اجناس مبادله ای بورس کالا در بازار اصلی معامله می شود و به همین سبب حدود ۵.۶ درصد GDP )تولید نا خالص داخلی) کل کشور را تشکیل می دهد.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران ،سلطانی نژاد در خاتمه  گفت: ایجاد بازار شفافی برای اجناسی که نقش زیادی در زندگی افراد دارند، هدف اصلی راه اندازی بازارهای فرعی برای مقدار اندک محصولاتی بوده که از کیفیت چندانی برخوردار نیستند.
  

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *