RSS
امروز دوشنبه ، ۳۰ مهر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

چشم انداز تیره رشد اقتصاد جهانی در سال‌۲۰۱۹

کاهش ۲۰ هزار تومانی وجه تضمین اولیه قراردادهای «آتی زعفران» از فردا

شرطی برای ادامه معاملات سکه آتی سکه

قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد+جدول

لزوم تقویت معاملات الکترونیکی طلای سرخ

در کیش اینوکس ۲۰۱۸ با معاملات الگوریتمی بیشتر آشنا شوید

گذاشتن وثیقه‌ برای اخلالگران بازار ارز، ممنوع

شرط جدید استفاده از وام مسکن یکم اعلام شد

اثرات شیوه های جبران کسری بودجه بر تورم و رشد اقتصادی

بازار بدهی در آستانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان

امروز آخرین مهلت ثبت شماره شبا برای سهام عدالت

واگذاری سهام موسسات دولتی جدی‌تر شد

نظرات بخش خصوصی را اخذ و منعکس کنید

فضای کسب و کار نامساعدتر شد

بانک رفاه حامی همایش انجمن پریودنتولوژی

پیش بینی گلدمن ساش از افزایش نرخ بهره

معاون نظارت بیمه مرکزی منصوب شد

نخستین همایش حسابرسی داخلی بانک ها برگزار شد

بانک سپه ۷۰۰ میلیارد ریال جایزه می‌دهد

برنامه جدید بانک مرکزی برای تعادل بازار ارز

هیچ گونه خطایی در اپلیکیشن «بله» وجود ندارد

توقف همکاری یک بانک تایوانی با ایران

پرویزیان عضو اصلی هیات انتظامی بانک‌ها شد

اروپا خواستار اتصال حداقل یک بانک ایرانی به سوئیفت

بانک ملی ایران ۲۴ ساعته با شماست!

برگزاری جلسه شورای عالی هیئت خدمات مالی اسلامی

۱۶:۲۱ - ۱۳۹۶/۹/۲۲کد خبر: 228195
ایستانیوز:سی و یکمین جلسه شورای عالی هیئت خدمات مالی اسلامی روز دوشنبه بیستم آذرماه ۱۳۹۶ در کوآلالامپور مالزی به میزبانی مشترک بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بانک مرکزی مالزی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، در این جلسه که  با حضور دکتر کمیجانی به نمایندگی از بانک مرکزی برگزار شد، گزارشی از عملکرد و اقدامات دبیرخانه هیئت خدمات مالی اسلامی (IFSB) در سال جاری میلادی که براساس تصمیمات و مصوبات جلسات پیشین شورای عالی انجام شده بود، تشریح شد. همچنین در نشست مذکور برنامه های سال ۲۰۱۸ هیئت خدمات مالی اسلامی مطرح و به تایید اعضا رسید. علاوه بر این، بودجه سازمان در سال آتی و نیز تغییرات پیشنهادی دبیرخانه IFSB  در خصوص آیین‌نامه اداری و ضوابط ناظر بر امور مالی آن سازمان مطرح و به تایید اعضا رسید.
در این جلسه تدوین استانداردها و رهنمودهای فنی، برگزاری کارگاه های آموزشی و ارایه کمک‌‌های فنی در موضوعات مختلف تخصصی در کشورهای عضو، ادامه گردآوری و انتشار شاخص های نظارتی و احتیاطی موسسات مالی اسلامی و به تبع آن تنظیم گزارش ثبات مالی و تداوم برنامه های اصلاحی مالی، اداری و ارتباطی با رویکرد حداقل کردن هزینه‌ها از مهمترین برنامه های سال ۲۰۱۸ هیئت خدمات مالی اسلامی عنوان و به تأیید رسید. 
در جلسه یاد شده، بانک مرکزی کویت به عنوان رئیس دوره ای آن سازمان در سال ۲۰۱۸ برگزیده شد و بانک مرکزی بنگلادش به عنوان معاون سازمان همچون سال جاری باقی ماند.
در ادامه جلسه، گزارش اقدامات انجام شده در خصوص انتخاب دبیرکل جدید IFSB  به استحضار اعضای شورای عالی رسید و مطابق با نظر و بررسی های کمیته تعیین شده در این خصوص که نماینده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز در آن عضویت داشت، دبیرکل جدید هیئت خدمات مالی اسلامی انتخاب شد و مقرر شد تشریفات مقتضی برای شروع به کار وی از ابتدای سال ۲۰۱۸، انجام پذیرد.
گفتنی است بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی ریاست دوره‌ای هیئت خدمات مالی اسلامی را بر عهده داشت و مهمترین رویداد این دوره که تعاملات و هماهنگی بیشتری را با دبیرخانه نیاز داشت، موضوع انتخاب دبیرکل جدید IFSB بود. ضمن آن که تابستان سال جاری، کارگاه آموزشی برای همکاران حوزه نظارت بانک مرکزی توسط مدرسان هیئت خدمات مالی اسلامی در بانک مرکزی برگزار شد.
در حاشیه نشست فوق‌الذکر، جلسه هم‌اندیشی نیز با موضوع "‌بازسازی و حل و فصل مؤسسات مالی با تمرکز بر مؤسسات مالی اسلامی"‌ برگزار شد و سخنرانان به بیان نظرات و ملاحظات خود در این زمینه پرداختند.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *