RSS
امروز یکشنبه ، ۲۲ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

سود ۲۶۷ریالی بیمه دانا برای هر سهم

پیشنهاد افزایش سرمایه "وبصادر"

عرضه صکوک رهنی ۱۰ هزار میلیارد ریالی بانک مسکن

موزه بانک ملی ایران سه ساله شد

افزایش مبلغ وام طرح پردیس بانک سینا

کمک بانک ایران زمین برای کاهش ترافیک

رشد ۷۷ درصدی سود سهم بانک اقتصادنوین

توقف فروش صندوق ETF دوم و سوم شایعه است

بورس هفته را با چراغ قرمز آغاز کرد

فاصله اقتصاد از اهداف کلان چقدر است؟

انتصاب معاونت بازاریابی و فروش بیمه البرز

بانک پاسارگاد برای مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت

بانک قرض الحسنه رسالت به مجمع می رود

بازدید مدیرعامل بانک دی از نیروگاه تولید برق دماوند

برگزاری آنلاین مجمع بانک صادرات

توسعه استفاده از «ابزارهای بیومتریک» در بانک مسکن

عبور منابع بانک تجارت از ۲۰۰۰ هزار میلیارد ریال

تودیع و تکریم رسول ساجدی در بیمه میهن

خطر تردد ۹ میلیون موتورسیلکت فاقد بیمه ثالث در شهر

آگهی استخدام ایران کیش

برگزاری آنلاین مجامع بانک پارسیان

مزیت اوراق گام در ایام کرونا

بانک ملی ایران به فکر سلامتی شماست

تهاتر مطالبات و بدهی‌های بانک ملت با بدهی شرکت نیروی برق حرارتی

آگهی پرداخت سود سهام بانک کارآفرین

رشد ۶۸واحدی شاخص بورس

بازارگردانی سهام در نمادهای فولاد مبارکه و گروه خودرویی

۱۶:۴۶ - ۱۳۹۶/۹/۱۸کد خبر: 227877
ایستانیوز:معامله‌گران بورس تهران امروز معاملات متعادل و به نسبت کم‌حجم‌ را نظاره‌گر بوده و شاهد بازارگردانی سهام در نمادهای فولاد مبارکه و گروه خودرویی بودند؛ شاخص کل هم با ۶۸ واحد رشد همراه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران، در پایان معاملات امروز شنبه (18 آذر ماه 96) با افزایش 68 واحدی به رقم 91 هزار و 160 واحد رسید.
 
شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش 26 واحدی به رقم 17 هزار و 650 واحد رسید. همچنین سهام شاخص شناور با افزایش 119 واحدی به عدد 98 هزار و 755 واحد دست یافت. 
 
شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش 38 واحدی به رقم 64 هزار و 782 واحد رسید که شاخص بازار دوم با 198 واحد افزایش به عدد 193 هزار و 972 واحد رضایت داد. شاخص کل فرابورس نیز امروز با افزایش 2 واحدی به عدد یک هزار و 16 واحد رسید.
 
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت فولاد مبارکه با 73 واحد، داده‌گستر عصر نوین با 25 واحد و ایران خودرو سایپا هر یک به میزان 20 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
 
در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت ملی صنایع مس ایران با 63 واحد، معدنی و صنعتی چادرملو با 28 واحد و پالایشگاه تهران با 23 واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
 
ارزش معاملات امروز بورس تهران به بیش از 172 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن 879 میلیون و 197 هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 62 هزار و 447 نوبت دادوستد بود. 
 
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان شرق، مالیبل سایپا، خاک نسوز استقلال آباده و پشم‌بافی افشار یزد بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های کشت و دام گل‌دشت نمونه اصفهان و صنایع سیمان دشتستان متوقف شدند.
 
امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، 113 میلیون سهم هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه به ارزش کمتر از 20 میلیارد تومان کد به کد شد.
 
در فولاد کاوه جنوب کیش نیز 69.5 میلیون سهم به ارزش 16.5 میلیارد تومان کد به کد شد. در عین حال 20 میلیون سهم پتروشیمی شیراز به ارزش 5.5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی روبه‌رو شد.
 
همچنین اندکی بیش از 11 میلیون سهم سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق به ارزش بیش از یک میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده همراه بود، 8 میلیون سهم سرمایه‌گذاری ساختمانی نوین به ارزش بیش از یک میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. 
 
همچنین بیش از 7.5 میلیون سهم سرویس‌های صنعتی اردکان به ارزش کمتر از 2.5 میلیارد تومان با تجمیع سهام از سوی سهامدار عمده به کدهای درون گروهی همراه شد و در گروه بهمن نیز بیش از 7 میلیون سهم به ارزش کمتر از 800 میلیون تومان کد به کد شد. 
 
بر اساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی شاهد معاملاتی متعادل اما کم‌حجم در کلیت بازار سهام بود که روند تکنیکالی قیمت سهام خودرویی‌ها باعث شد، تا امروز نیز همسو با پرحجم‌تر شدن معاملات سهام در این گروه با اقبال خریداران حقیقی همراه باشد. 
 
همزمان در گروه اطلاعات و ارتباطات در حالی حجم معاملات سهام در این نماد امروز تنها به اندکی بیش از 3 میلیون سهم رسید که همچنان صف خرید کمتر از 110 میلیون سهمی در این نماد خودنمایی می‌کند.
 
در نماد معاملاتی آلومینیوم ایران نیز امروز تقابل عرضه و تقاضای سهام در ثبت کامل قیمتی در حالی به معامله بیش از 11.5 میلیون سهم در این نماد معاملاتی انجامید که آخرین خبرها حاکی از منتفی شدن معامله بلوکی این سهم از سوی سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی دارد.
 
این در حالی است که با ورود مدیرعامل صنعت آلومینیوم به این شرکت که در کارنامه خود مدیریت آلومینیوم المهدی را نیز داشته ،گمانه‌زنی‌ها حاکی از عرضه تدریجی سهام به نفع مالک کنونی آلومینیوم المهدی و سرمایه‌گذاری ملی ایران دارد.
 
سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران تاکنون سهم خود را در آلومینیوم ایران از 14 آبان ماه که به 716 میلیون سهم رسید هم اکنون به حدود 59 میلیون سهم کاهش داده است. 
 
در نماد فولاد مبارکه نیز امروز بازارگردانی سهام و معاملات درون‌گروهی باعث شد، تا قیمت این سهم در دامنه نوسان مثبت قیمتی بسته شود.
 
 امروز بازار سهام بازاری متعادل و کم حجم بود، هر چند که معامله‌گران تکنیکال را به سمت گروه خودرویی‌ها متمایل می‌کرد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *