RSS
امروز چهارشنبه ، ۴ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

ضربه جدیدی که بانک ها خوردند

حضور فعال بیمه پارسیان در نمایشگاه نفت و انرژی کیش

نرخ بیکاری به ۱۲.۱ درصد می‌رسد

فروش ارز در بازار رونق گرفت

بیت‌کوین بیش از ۲۰ درصد سقوط کرد

سهم هر ایرانی از درآمد نفتی چقدر است؟

جشنواره دکتر نوربخش "بله" را برگزید

مدیرعامل بانک صادرات ایران استعفا داد

توسعه کمی و کیفی خدمات ارز بانک اقتصاد نوین

۱۱ میلیون نفر بیمه تامین اجتماعی هستند

یک پیشنهاد برای افزایش سن بازنشستگی

اختلال در تسویه دستور پرداخت‌های مشتری در ساتنا

سپرده گذاری ۴.۴هزارمیلیارد تومانی صندوق توسعه

افزایش ۸۱ میلیارد دلاری تولید ناخالص داخلی ایران

تنوع تالار صادراتی با عرضه قیر، گوگرد، لوب کات و عایق رطوبتی

معافیت مالیاتی حقوق ۲.۳ میلیون شد

پاداش بازنشستگان ۲۵۰ تا ۲۶۰ میلیون

حرکت نظام بانکی به سمت بانکداری دیجیتال

معرفی برندگان هفتمین جشنواره مرحوم دکتر نوربخش

موانع پذیرش ۸ صندوق وابسته به بانک در فراوبرس

ضرورت اصلاح اجزای نظام مالی

آغاز ارائه خدمات بانک ایران­ زمین بر روی فینوتک

پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به صنایع خرد روستایی باهمکاری پست بانک

پست‌بانک در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی موفق عمل کرده است

اعلام برندگان باشگاه مشتریان تجارت

معاون نظارت مالی و خزانه‌ دار کل کشورتاکید کرد:

تدوین نقشه راه اصلاح نظام حسابداری در حال انجام است

۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۹/۱۴کد خبر: 226708
ایستانیوز: معاون نظارت مالی و خزانه‌ دار کل کشوراز پیگیری اجرای حسابداری تعهدی در ایران از سال ۹۴تاکنون خبر داد و گفت: تدوین نقشه راه اصلاح نظام حسابداری در حال تکمیل است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، سید رحمت‌الله اکرمی در مراسم بزرگداشت روز حسابدار با بیان اینکه اطلاعات از مهمترین نیازهای افراد، سازمان‌ها و جامعه است، گفت: حسابداری می تواند بخش مهمی از نیازهای اطلاعاتی را تأمین نموده و در اختیار ذینفعان قرار ‌دهد و مبنای درستی برای تصمیم گیری فراهم آورد.
 معاون نظارت مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: گزارشگری مالی از ابزارهایی است که به مسئولان کمک می‌کند تا بتوانند نحوه ایفای وظایف خود را در استفاده از منابع شفاف‌سازی کنند.
 خرانه‌دار کل کشور تاکید کرد: تحول در نظام مالی از نیازهای اساسی کشور بوده و در اسناد بالادستی مورد تاکید قرار گرفته است.
 اکرمی پیش شرط مهم برای اجرای این تحول را اصلاح گزارشگری مالی و استفاده از حسابداری تعهدی دانست و اظهار داشت: اصلاح حسابداری بخش عمومی نقطه آغاز تحول در نظام مالی و محاسباتی کشور محسوب می شود.
 وی ادامه داد: از سال ۹۴تاکنون اقدامات فراوانی برای اجرای حسابداری تعهدی انجام شده که مهمترین آن تشکیل کمیته اجرایی برای نقش‌آفرینی بیشتر ذیحسابان در فرآیند اصلاحات بوده است. در عین حال قوانین ناسازگار با اجرای حسابداری تعهدی احصاء و پیش نویس لایحه اصلاحیه آن تنظیم شده است.
 اکرمی گفت: موضوع دیگر در مسیر اصلاح نظام حسابداری، وجود نقشه راه دقیق و مدون با توجه به شرایط کشور بوده که این نقشه در حال تکمیل است. وی ادامه داد: پیاده‌سازی حسابداری تعهدی در بخش عمومی زمان‌بر بوده و دسترسی به منابع لازم و میزان پشتیبانی سیاسی در این خصوص تعیین کننده است.
 همچنین مدیرکل هماهنگی و تلفیق حساب‌ها و روش‌های حسابداری نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ۱۵آذر روز حسابدار است، گفت: طبق گزارش صندوق بین‌المللی پول در سال ۲۰۰۹تنها ۱۴کشور حسابداری تعهدی را به صورت کامل اجرا کرده بودند که در سال ۲۰۱۵این تعداد به ۴۱کشور افزایش یافته است.در واقع کشورهایی که از مبنای تعهدی در حسابداری بخش عمومی خود استفاده می کنند طی 6 سال حدود سه برابر شده است.
 فعال قیومی اظهار داشت: در ایران طی سال‌های اخیر اصلاحات خوبی در بودجه‌ریزی و گزارشگری مالی اتفاق افتاده که نتایج آن در آینده نزدیک مشخص می‌شود.
 در ادامه این مراسم دکتر ثقفی، استادتمام گروه حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی و بنیانگذار انجمن حسابداری ایران بیان نمود که حسابدار، کانال رسمی اطلاعات است و سالها طول کشید تا این عنوان به حسابداری اطلاق شد.
وی افزود: اعداد و ارقام، انتظارات آینده را عوض می کند و ثروتها را جابجا می کند و گروههای اجتماعی نیز از طریق همین جابجایی ثروتها ایجاد می شود. به گزارش شادا، بنیانگذار انجمن حسابداری ایران تصریح کرد: حسابداری بخش خصوصی بنیانش بر مبنای تضاد منافع و حسابداری بخش عمومی بر مبنای تعامل می باشد. در واقع حسابداری دولتی بایستی توانایی ایفاء و ارزیابی مسولیت پاسخگویی را برای ذینفعان و استفاده کنندگان آن که در واقع مجلس شورای اسلامی و مردم هستند فراهم سازد.
 در پایان این مراسم با اهدای لوح، از تعدادی پیشکسوتان، ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استانها و بخش مالی دستگاههای اجرایی برتر تقدیر گردید. 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *