RSS
امروز چهارشنبه ، ۱۲ شهریور ۱۳۹۳
آخرین اخبار

قیمت خرید آپارتمان ۷۰ متری در تهران +جدول

آخرین قیمت انواع لپ تاپ های لمسی +جدول

انواع اسکنر دستی زیر ۳۰۰هزارتومان +جدول

قیمت انواع ماشین اصلاح سر +جدول

قیمت انواع ماشین حساب +جدول

قیمت انواع آباژور +جدول

آخرین قیمت انواع اتو مخزن دار +جدول

اتو مو رمینگتون در بازار ۱۶۸ هزار تومان+جدول

قیمت قهوه ساز+ جدول

قیمت انواع اجاق گاز توکار +جدول

قیمت سشوار خانگی +جدول

قیمت انواع لامپ کم مصرف +جدول

دلار دربرابر یورو قدرتمند تر شد

پرداختهای موبایل بانکی امن تر می شود

بیمه لغو سفر در راه است

زیر ساخت های راننده محوری در بیمه ثالث مهیا نیست

ربیعی سفیر نهادهای مردم نهاد در دولت شد

هدیه پروفسور سمیعی به جراحان ایرانی

عکس/ فیلمبرداری اکشن از ماشین عروس

الزام دارندگان بیمه‌نامه شخص ثالث برای تهیه الحاقیه

برنامه خاص دولت برای افزایش سرمایه بانک های دولتی

چرا مجلس باتسعیر ارزی مخالف است ؟

کدام کشور بازار اصلی کیوی ایران است؟

نقش پر رنگ بانک ها در اجرای اقتصاد مقاومتی

قیمت جدیدترین انواع ماشین ریش تراش+جدول

بانک های آینده و مهر اقتصاد بدون مجوز بانک کارمی کنند

۱۵:۲۶ - ۱۳۹۲/۷/۱۵کد خبر: 22603
ایستانیوز: پس از گذشت ماه ها از شروع فعالیت دو بانک خصوصی،همچنان بانک مرکزی، از آنها به عنوان بانک های در شرف تاسیس نام می برد و مجوز فعالیت آنها را صادر نکرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز) ، در حالی که بانک آینده مدتی طولانی است که از ادغام بانک تات و موسسات اعتباری آتی و صالحین تشکیل شده و حتی فعالیت خود را با همین نام شروع کرده است اما هنوز بانک مرکزی آن را به عنوان بانک تاسیس شده، به رسمیت نشناخته و نام این بانک را در زمره بانک های غیردولتی با عنوان "در شرف تاسیس" آورده است.
در عین حال بانک مهر اقتصاد نیز سرنوشت مشابهی دارد و با این که مدت ها است که مدیران ارشد این بانک تابلوهای موسسه مهر را تغییر داده و در همه جا سخن از بانک مهر اقتصاد می آورند، بانک مرکزی هنوز زیر بار بانک شدن این موسسه نرفته و در سایت خود در بخش نظارت بانکی، بانک ها و موسسات اعتباری مجاز(http://www.cbi.ir/simplelist/1541.aspx )،  از آن به عنوان "بانک در شرف تاسیس" یاد کرده است.
" در شرف تاسیس بودن" این شبهه را برای مشتریان این بانک ها پدید آورده است که آیا این بانک ها می توانند همچون سایر بانک های دارای مجوز، به ارائه خدمات بانکی بپردازند یا این که در شرف تاسیس بودن و به عبارتی نداشتن مجوز فعالیت، برای آنها مشکل ایجاد خواهد کرد. آنچه مشخص است این است که گویا هنوز این بانک ها شرایط لازم را برای تبدیل شدن کامل به بانک خصوصی فراهم نکرده اند که بانک مرکزی نیز مجوز فعالیت آنها را صادر نکرده است.
به گزارش اعتبار ، با انتخاب رییس کل جدید و روی کار آمدن تیم جدید مدیریتی بانک مرکزی، بهتر است موضوع اعطای مجوز فعالیت به این بانک ها و خارج شدن نام آنها از فهرست بانک های در شرف تاسیس، در اولویت کاری قرار گیرد تا تکلیف صدها هزار سپرده گذار و سهامدار این بانک ها مشخص شود. یا اگر هنوز مانعی وجود دارد با راهنمایی های بیشتر زمینه رفع آنها فراهم شود.
 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *