RSS
امروز چهارشنبه ، ۵ آذر ۱۳۹۳
آخرین اخبار

روند قیمت دلار تا پایان هفته

پارازیت روی فرکانس ارزی

چشم انداز بازار مسکن بعد از تمدید

آمریکا نتوانست ایران را به‌زانو درآورد

ایجاد مناطق آزاد جدید در مناطق مرزی

قیمت شامگاهی دلار،سکه و طلا د/ سه شنبه۴ آذر ماه

ورود دلالان به بازار طلا

عدم همراهی بازار ارز و بورس با تمدید مذاکرات

تورم نقطه به نقطه روی ۱۳.۲ درصد ایستاد

قیمت سهام بیمه ملت ریخت

منافع بیمه گذاران کی به خطر نمی افتد ؟

بیمه به جای پول، کالا بدهد

سند منشور حقوق مودیان مالیاتی ابلاغ شد

نرخ تورم آبان ماه ۱۷.۸درصد

تیبا جایگزین پراید می‌شود

نحوه قیمت گذاری خودروهای خارجی

احتمال افزایش تولید مسکن در سال ۹۴

تحلیل بلومبرگ درباره نفت ایران تا ۲۰۱۶

ایران چهارراه ترانزیتی منطقه

تمدید مذاکرات و تاثیر آن براقتصاد ایران

سیف: وضعیت بازار طلا و ارز عادی است

برگزاری همایش اتحادیه های حمل ونقل کشور

ایجاد شرکت های دانش بنیان در قالب تعاونی ها

لزوم حرکت نمایندگان بیمه در مسیر حرفه ای گری

بازارمردم به بازار سکه ارز

بانک های آینده و مهر اقتصاد بدون مجوز بانک کارمی کنند

۱۵:۲۶ - ۱۳۹۲/۷/۱۵کد خبر: 22603
ایستانیوز: پس از گذشت ماه ها از شروع فعالیت دو بانک خصوصی،همچنان بانک مرکزی، از آنها به عنوان بانک های در شرف تاسیس نام می برد و مجوز فعالیت آنها را صادر نکرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز) ، در حالی که بانک آینده مدتی طولانی است که از ادغام بانک تات و موسسات اعتباری آتی و صالحین تشکیل شده و حتی فعالیت خود را با همین نام شروع کرده است اما هنوز بانک مرکزی آن را به عنوان بانک تاسیس شده، به رسمیت نشناخته و نام این بانک را در زمره بانک های غیردولتی با عنوان "در شرف تاسیس" آورده است.
در عین حال بانک مهر اقتصاد نیز سرنوشت مشابهی دارد و با این که مدت ها است که مدیران ارشد این بانک تابلوهای موسسه مهر را تغییر داده و در همه جا سخن از بانک مهر اقتصاد می آورند، بانک مرکزی هنوز زیر بار بانک شدن این موسسه نرفته و در سایت خود در بخش نظارت بانکی، بانک ها و موسسات اعتباری مجاز(http://www.cbi.ir/simplelist/1541.aspx )،  از آن به عنوان "بانک در شرف تاسیس" یاد کرده است.
" در شرف تاسیس بودن" این شبهه را برای مشتریان این بانک ها پدید آورده است که آیا این بانک ها می توانند همچون سایر بانک های دارای مجوز، به ارائه خدمات بانکی بپردازند یا این که در شرف تاسیس بودن و به عبارتی نداشتن مجوز فعالیت، برای آنها مشکل ایجاد خواهد کرد. آنچه مشخص است این است که گویا هنوز این بانک ها شرایط لازم را برای تبدیل شدن کامل به بانک خصوصی فراهم نکرده اند که بانک مرکزی نیز مجوز فعالیت آنها را صادر نکرده است.
به گزارش اعتبار ، با انتخاب رییس کل جدید و روی کار آمدن تیم جدید مدیریتی بانک مرکزی، بهتر است موضوع اعطای مجوز فعالیت به این بانک ها و خارج شدن نام آنها از فهرست بانک های در شرف تاسیس، در اولویت کاری قرار گیرد تا تکلیف صدها هزار سپرده گذار و سهامدار این بانک ها مشخص شود. یا اگر هنوز مانعی وجود دارد با راهنمایی های بیشتر زمینه رفع آنها فراهم شود.
 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *