RSS
امروز چهارشنبه ، ۲۲ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

دلار ۴۲۰۰ تومان باقی ماند

سرمایه «شستا» ۸هزارمیلیاد تومانی می شود

سازمان بورس نماد‌ «های وب» را متوقف کرد

بلاتکلیفی طلا تا تعیین نرخ بهره در آمریکا

سایپا سایت فروش سراتو را بست

اطلاعیه سفارت ایران در پکن در مورد حل مشکلات بانکی ایرانیان مقیم چین

افتتاح رسمی مرکز پشتیانی ایران کیش سعید آباد

ضوابط تمدید مهلت بازپرداخت تسهیلات صادرات خدمات فنی مهندسی به عراق

پرداخت ۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به صنایع استان البرز

بانک شهر به پات ملحق شد

تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات نهادهای غیرمجاز

انتخاب پژوهشگر برتر سال ۹۶ از موسسه اعتباری کوثر

پژوهشگر برتر نظام بانکی از بانک دی انتخاب شد

تقدیر از پژوهشگر نمونه بانک ایران زمین

تقدیر از پژوهشگر برتر بانک گردشگری

حضور بانک‌ها در شبکه‌های اجتماعی گریز ناپذیر است

بیانیه موسسه کاسپین در آغاز فصل جدید فعالیت‌ها

درج نماد یک شرکت جدید در سامانه پس از معاملات

نمایش نرخ بازده تا سررسید اوراق بدهی در بورس آنلاین شد

بانک جهانی فاینانس نفت و گاز را متوقف می‌کند

پست بانک ۳ دی ماه به مجمع می نشیند

متن کامل اصلاحیه قانون مبارزه با پولشویی

رشد بیش از ۹.۵ درصدی منابع درآمدی بانک ها

منابع قرض الحسنه بانک ملی کجا هزینه می شود؟

تعدیل شعب و باجه های بانک صادرات به دو هزار و۸۳۲ شعبه

رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد

بسته تسهیلاتی دولت برای زلزله‌زدگان+جزییات

۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۸/۲۷کد خبر: 224684
ایستانیوز:رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: در اولین دستور هیات وزیران چگونگی ۴ سرفصل احداث، مرمت خانه ها، تامین لوازم منزل و اسکان موقت مطرح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، نوبخت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما درباره تصمیمات دولت برای پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده مسکونی شهری و روستایی بر اثر زلزله کرمانشاه گفت: برای احداث مسکن های زلزله زده از دو محل به خانوارهای آسیب دیده کمک می شود.
بر اساس اعلام نوبخت، از طریق تسهیلات ارزان قیمت به ۱۱ هزار خانوار روستایی و ۴۵۰۰ خانوار شهری دچار آسیب کمک خواهد شد و بر اساس برنامه ریزی ها به هر خانوار روستایی ۲۵ میلیون تومان و به هر خانوار شهری ۳۵ میلیون تومان با سود ۴ درصد اختصاص می یابد.
همچنین علاوه بر تسهیلات نوسازی، دولت به هر خانوار روستایی ۵ میلیون تومان و به هر خانوار شهر نیز ۶ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می کند که سرجمع تسهیلات ۶۵۹ میلیارد تومان و ۲۸۱ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض است که کمک بلاعوض از خزانه و وام را از منابع بانکی پرداخت خواهیم کرد.
 
ابلاغ به رییس کل بانک مرکزی
نوبخت در ادامه افزود: همه بانک ها موظف شدند بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی همکاری کنند و به رییس کل بانک مرکزی نیز این مسئله ابلاغ شده است. وی اضافه کرد: در مصوبه هیات وزیران درباره بدهکاران بانکی در مناطق زلزله زده نیز مشخص شد که دو سال بدهی ها امهال شد و تسریع شد که برای پرداخت وام جدید وام قبلی مدنظر نباشد.
وی تاکید کرد: افزون بر این، ابلاغ دولت و اعلام آمادگی بانک مرکزی بر این مبنا استوار شده که سخت گیری های قبلی اعمال نشود تا مشکلات برطرف شود. از سوی دیگر، همه مبلغ تصویب شده «۲۸۱ میلیارد تومان» خزانه را دریافت کرده و در اختیار بنیاد مسکن قرار می گیرد تا کارها با سرعت انجام شود.
نوبخت اظهارداشت: خانه های ۴۵۰۰ خانوار شهری و ۱۱ هزار خانوار روستایی نیاز به بازسازی دارد که قرار شد به میزان ۱۲ میلیون تومان به صورت تسهیلات و ۲ میلیون به صورت بلاعوض به خانوارهایی که نیاز به مرمت و بازسازی دارند تعلق گیرد.
 
تسهیلات تامین لوازم ضروری
وی همچنین درباره تسهیلات برای تامین لوازم ضروری نیز گفت: آنچه پیشنهاد شده بود ۳ میلیون تومان برای لوازم خانگی و ۲ میلیون تومان کمک بلاعوض بود اما رییس کل بانک مرکزی رقم را بالاتر بردند که قرار شد ۱۰ میلیون تومان به صورت قرض الحسنه در اختیار خانوارهای زلزله زده برای تامین لوازم ضروری قرار گیرد، علاوه بر آن کمک دو میلیون بلاعوض نیز اختصاص می یابد.
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای اسکان موقت نیز تسهیلاتی در نظر گرفته شده که بلاعوض در اختیار خانوارهای شهری و روستایی قرار خواهد گرفت تا زمانی که ساخت و سازها انجام می شود بتوانند اسکان داشته باشند و رییس جمهور دستور دادند که کمک ها به موقع پرداخت شود و اسکان به سرعت انجام شود.
 
زمان بازپرداخت تسهیلات
نوبخت گفت: زمان بازپرداخت تسهیلات ۱۵ ساله و ۳ سال هم دوره مشارکت و ۱۲ سال هم دوره اقساط خواهد بود. برای تعمیر نیز بازپرداخت هفت ساله و برای لوازم خانگی بازپرداخت ها ۵ ساله خواهد بود. وی درباره خسارت به اماکن دولتی نیز گفت: باید خسارت ها به اماکن و ابنیه دولتی برآورد شود و بعد در هیات دولت بررسی شود.
وی در ادامه گفت: رقم باید به بنیاد مسکن ارایه شود تا پرداخت ها صورت گیرد؛ بنابراین برای زمان دریافت تسهیلات باید بگویم که اگر وعده می دهیم باید عمل کنیم و پرداخت ها تا یکماه آینده خواهد بود. اما عمده تمرکز روی اسکان اضطراری و کمک رسانی است.
سخنگوی دولت افزود: رییس جمهور سه ارجاع وظیفه داشتند. اول به بنیاد مسکن اعلام شد که باید در ساخت و سازها نظارت داشته باشد، دوم به هلال احمر در امر کمک رسانی موارد شفاف شد و اطلاع رسانی نیز به صدا و سیما واگذار شده تا مردم فقط خبرها را از رسانه ملی پیگیر باشند.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *