RSS
امروز سه شنبه ، ۲۳ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

عقد تفاهم نامه همکاری میان صندوق بیمه معدنی و بانک توسعه تعاون

راهکارهای کاهش فاصله نرخ ارز در بازار آزاد و ثانویه

۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند+اسامی

درآمد ارزی ۱۲۰ روزه ۳۰ میلیارد دلار شد

نظارت آنلاین بر صنعت بیمه

واگذاری دو جایگاه سوخت دولتی در شهریور ماه

تصمیمات جدید درباره سهام عدالت

عرضه ۵۰ هزار کیلووات برق در بورس انرژی

همکاری با بانک مرکزی برای مبارزه با قمار

جلسه ویژه وزیر اقتصاد با قطعه سازان

سقف تامین مالی جمعی هر پروژه ۲ میلیارد تومان است

پرداخت ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه تا پایان سال جاری

تقدیر بانک ملی ایران از دارنده مدال طلای کشتی ناشنوایان جهان

راه کارتخوان به مطب پزشک‌ها باز شد

توقف فعالیت بانک تایوانی در ایران

افزایش نرخ یورو و پوند

بانک دی در مسیر بانکداری باز

دریافت تمامی اظهارنامه‌ها الکترونیکی شد

تدوین سیاست‌های جامع ارزهای رمزنگار

اعلام حمایت ویژه از اقشار محروم جامعه

واگذاری ۴۷ درصدی سهام ارج

عرضه آهن اسفنجی در بورس کالا

۳۰ مرداد، پایان مهلت واگذاری چک سایر بانک‌ها

عرضه ۱۲۰۰۰ میلیارد ریال صکوک اجاره

نرخ دلار و یورو افزایش یافت

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران همزمان با روز استاندارد می گوید:

نمره رعایت استاندارد ساختمان ها در کشور ۶۵ از ۱۰۰ است

۱۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۷/۱۷کد خبر: 218143
ایستانیوز:از نظر قوانین ما خیلی قوانین کاملی داریم ولی وقتی به اجرا می رسد نظارت کافی به رعایت استانداردها صورت نمی گیرد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و مدیرعامل سندیکای آسانسو همزمان با روز استاندارد در کشور معتقد است نمره ایمنی و استانداری که در ساختمان سازی کشور رعایت می شود 60 تا 65 از 100 نمره است و می گوید: با کنترل بیشتر و افزایش نطارت می توانیم و باید استانداردهای ساختمانی را در کشور بالاتر ببریم.»
 
زهره وندی در ادامه می گوید:« صنعت آسانسور از پیشگامان رعایت و تدوین استاندارد در کشور بوده است و از سال 1377 مهندسان و مسئولان سندیکا با مسئولان و کارشناسان سازمان استاندارد نشست هایی داشتند که منجر به تدوین و بومی سازی استاندارد صنعت آسانسور در کشور شد که تاکنون دوبار ویرایش شده است و در این زمینه جزو کشورهای سختگیر هستیم که در برخی از موارد سختگیرتر از اروپا هم عمل می کنیم. در استانداردهای ساختمانی هم دو بخش وجود دارد هم بحث مصالح است و هم بحث اجرا. معمولا در مصالح ما استانداردهای مناسب را داریم، استانداردها یک کف و یک سقف دارند و ما در بخش تولید مصالح ساختمانی معمولا متوسط هستیم ولی در اجرا ما دچار مشکل می شویم؛ ببینید از نظر قوانین ما خیلی قوانین کاملی داریم ولی وقتی به اجرا می رسد نظارت کافی به رعایت استانداردها صورت نمی گیرد یعنی استاندارد تدوین شده است، قوانین لازم وجود دارد ولی افرادی که می خواهند نظارت بر اجرا و رعایت این استانداردها را انجام دهند که عموما هم مهندسان ناظر هستند بعضا دقت لازم را ندارد؛ شاید در شهرهای بزرگ دقت و نظارت بیشتر باشد ولی در شهرهای کوچک این نظارت ها ضعیف تر است.»
 
او در ادامه با اشاره به اینکه نمره استاندارد ساختمان ها در کشور ما در حال حاضر 60 تا 65 از 100 نمره است، می گوید:« با کنترل بیشتر می توانیم و باید استاندارد را در ساختمان های کشور افزایش دهیم. مثلا در مورد آسانسور در ابتدا که رعایت استانداردها اجباری شد کارشناسان و بازرسانی وجود داشتند که برای نظارت بر اجرا را انجام می دادند ولی درصد کمی از آن ها دانش کافی را در این زمینه داشتند و ما با شناسایی این چالش در سندیکا نظارت ها را دقیق تر و سختگیرانه تر کردیم و به نقطه ای رسیدم که حالا بازرسانی که برای بررسی استاندارد آسانسورها می روند خیلی دقیق بررسی می کنند و این اتفاق در صنعت ساختمان هم باید رخ دهد. ما الان می بینیم مهندسان ناظری را که با یک ساختمان برای نظارت قرار داد بسته اند ولی اصلا سری به ساختمان نمی زنند و در صورت که نیاز هست پروژه در مراحل مختلف مورد بررسی و نظارت قرار گیرد.»
 
این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران همچنین درباره ساختمان های قدیمی و فرسوده و رعایت استاندارد در آن ها می گوید:« برای استانداردسازی ساختمان های قدیمی هیچ دستور العملی وجود ندارد، تعدادی از ساختمان ها و آسانسورهای داخلی آن ها هستند که چند دهه هست ساخته شده اند ولی حالا استانداردهای لازم را ندارند، مثلا به حادثه پلاسکو توجه کنیم یا شرایط ساختمان هایی مانند آلومینیوم را در نظر داشته باشیم این ها استانداردها لازم را نداشتند و ندارند. شما فکر کنید عمر مفید یک آسانسور بین 20 تا 25 سال و 42 تا 44 هزار ساعت کار کرد است و آسانسورهایی که پیش از این عمر می کنند باید تعویض شوند ولی چقدر این استانداردها از سوی مالکین و... رعایت می شود؟ و چقدر نهادهای مسئول به این مشکل رسیدگی می کنند؟ در کشورهایی که پیش رو هستند، نظارت های سختی در این زمینه وجود دارد و اگر رعایت نشود، حتی ساختمان را پلمب می کنند ولی اینجا همچین چیزی وجود ندارد.»
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *