RSS
امروز دوشنبه ، ۱ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

قیمت سهم‌ها در بورس شروع به ریزش کرد

قیمت سکه آتی به مرز ۴ میلیون تومان رسید

بالا بودن حجم نقدینگی هر بازاری را دچار تلاطم می کند

قیمت سکه از ۳ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان گذشت

انتشار ۶ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت

جزییات مدل آزمایشگاهی ارز رمزپایه ملی اعلام شد

آغاز طرح گسترده بیمه تکمیلی رایگان رانندگان

نرخ سود ۲۱درصدی در بانک‌های خصوصی

دیدار هیات سرمایه گذاری کنسرسیوم فیلیپینی – چینی با مدیرعامل بانک صنعت و معدن

کاهش سقف مجاز موقعیت‌های تعهدی باز خرید سکه

فهرست همه گیرندگان ارز رسمی منتشر می‌شود

تعاونی‌های سهام عدالت بزودی تسویه حساب می‌شوند

با تسهیلات خرید دین بانک ملّی، دین خود را بپردازید!

حمایت گروه مالی سامان از جشنواره کیش

بانک‌های نظامی در بانک‌های دولتی ادغام می‌شوند

پول دانه‌درشت‌ها را از جیب مردم نپردازید

حباب ۷۰۰ هزار تومانی قیمت سکه در بازار

بورس آتی سکه بسته نشده است

التهابات بازار ارز و تکرار سناریوی سال‌های گذشته

شاخص ملی کسب و کار در وضعیت قرمز

کار به بخش خصوصی سپرده شود

موافقت دولت با تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

عزم دولت برای مدیریت نقدینگی

برگزاری مجمع سالیانه بانک سینا با حداکثر سهامداران

افزایش نرخ تمام ارزها در اولین روز مرداد ماه

گزارش عملکرد ۵ ماهه وزارت صنعت/ وضعیت ایجاد اشتغال صنعتی

۱۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۷/۱۶کد خبر: 218072
ایستانیوز:وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام سرمایه‌گذاری ۱۱۴ هزار و ۵۸۴ میلیارد ریالی در ۵ ماهه نخست سال‌جاری، از رشد ۲۰.۲ درصدی اشتغال‌زایی در این بخش خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، بر اساس گزارش عملکرد ارایه شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پنج ماهه اول امسال، ۲ هزار و ۲۳۸ فقره پروانه بهره برداری با میزان سرمایه گذاری حدود ۱۱۴ هزار و ۵۸۴ میلیارد ریال و اشتغال ۳۶ هزار و ۴۰۹ نفر صادر شد که از لحاظ تعداد، میزان سرمایه گذاری و اشتغال به ترتیب ۸.۷، ۱.۹ و ۲۰.۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ رشد داشت.
 
رشد ۱۳.۷ درصدی صدور جواز تاسیس و ۹.۷ درصدی مجوزهای صنفی صادر شده از نکات قابل توجه گزارش عملکرد ۵ ماهه امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت بود. همچنین میزان وصول حقوق دولتی معادن در این بازه زمانی ۳.۶ برابر شد و صدور پروانه‌های اکتشاف معادن ۳۰.۳ درصد رشد داشت.
 
گفتنی است که در پنج ماهه اول سال گذشته دو هزار و ۵۹ پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری ۱۱۲ هزار و ۴۶۷ میلیارد ریال و اشتغال زایی حدود ۳۰ هزار و ۲۹۶ نفر صادر شده بود.
 
رشد ۱۳.۷ درصدی صدور جواز تاسیس در ۵ ماهه ۹۶
 
همچنین جوازهای تأسیس صادر شده در پنج ماهه اول امسال هفت هزار و ۳۳۶ فقره با پیش بینی سرمایه گذاری ۶۷۰ هزار و ۱۷۸ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۱۶۸ هزار و ۶۵۰ نفر بود که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ از لحاظ تعدادی، میزان سرمایه گذاری و اشتغال پیش بینی شده به ترتیب ۱۳.۷ درصد، ۰.۶ درصد و ۱۷.۶ درصد رشد نشان می‌دهد.
 
شایان ذکر است که در پنج ماهه اول سال گذشته شش هزار و ۴۵۱ جواز تأسیس صنعتی با پیش بینی سرمایه گذاری ۶۶۶ هزار و ۱۵۱ میلیارد ریال و همچنین پیش بینی اشتغال ۱۴۳ هزار و ۳۸۱ نفر صادر شده بود.
 
از سوی دیگر در گزارش عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت مشخص شد که تعداد مجوزهای صنفی صادرشده در پنج ماهه اول ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹.۷ درصد رشد داشت.
 
بر این اساس در پنج ماهه اول امسال ۱۱۳ هزار و ۷۸۹ فقره مجوز صنفی صادر شد، در حالی که مجوزهای صنفی صادر شده در بازه زمانی مشابه در سال گذشته ۱۰۳ هزار و ۷۲۵ فقره بود.
 
در بخش معدن نیز صدور پروانه های اکتشاف در پنج ماهه اول ۹۶ با رشد ۳۰.۳ درصدی روبرو بود. گفتنی است که در پنج ماهه اول امسال ۳۷۴ فقره پروانه اکتشاف صادر شد که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۲۸۷ فقره بود.
 
همچنین میزان حقوق دولتی وصول شده معادن در پنج ماهه اول ۹۶ حدود سه هزار و ۴۵۷ میلیارد ریال بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳.۶ برابر شد. میزان حقوق دولتی وصول شده در پنج ماهه اول ۹۵ حدود ۹۷۳ میلیارد ریال بوده است.
 
گفتنی است که ماشین آلات مشمول معافیت گمرکی از لحاظ تعداد و ارزش در پنج ماهه اول ۹۶ نیز به ترتیب با ۱۲.۸ درصد و ۵۹.۴ درصد رشد مواجه بود.
 
بر اساس این گزارش در پنج ماهه اول امسال دو هزار و ۱۰۵  کالا از این دست به ارزش حدود دو هزار و ۷۰۱ میلیون دلار مشمول معافیت های گمرکی شد و ماشین آلات مشمول این معافیت‌ها در سال گذشته یک هزار و ۸۶۶ فقره به ارزش  حدود یک هزار و ۶۹۴ میلیون دلار بوده است.
 
از سوی دیگر در پنج ماهه امسال ماشین آلات مستعمل معافیت گمرکی ۲۶۷ فقره به ارزش حدود ۱۰۳ میلیون دلار بود که با توجه به ۱۸۸ فقره ماشین آلات مستعمل معافیت های گمرکی به ارزش حدود ۹۵ میلیون دلار در مدت مشابه سال ۹۵، از لحاظ تعدادی و ارزشی به ترتیب ۴۲ درصد و ۸.۸ درصد با رشد مواجه بود.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:وزارت صنعت
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *