RSS
امروز شنبه ، ۴ مرداد ۱۳۹۳
آخرین اخبار

اولین مرسدس بنز طلایی ایران! +عکس

تبعات تنش های سیاسی بر قیمت طلا

گسترش سبد ارائه محصولات خدمات بانکی با شتاب ۷

قیمت اوراق مسکن ارزان می‌شود

۵۹ درصد از کل معاملات در اختیار ۶ کارگزار

قیمت دلار افزایش یافت / قیمت یورو ریخت

بتا چیست و چه کاربردی در سرمایه گذاری دارد؟

واگذاری ۲۷ هزار میلیارد ریال سهم دولتی در ۴ ماه

پول ایرانی‌ها در جیب ترکیه!

سقوط همزمان طلا و یورو

نوسان ۱۰ دلاری قیمت طلا

قیمت انواع سکه،دلار و طلا / ۴ مردادماه

دیدار آیت‌ الله سیستانی با بان‌ کی‌ مون+عکس

پوریا پورسرخ: سانسور سلیقه می‌خواهد

روزنامه های ورزشی شنبه ۱۳۹۳/۵/۴

رتبه‌بندی بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان

سود سهامداران بانک صادرات ایران واریز شد

کانال‌یابی جدید طلای جهانی

کوچکتر ها میدان دار بزرگترین تغییرات شدند

میل شتابان به سیگار در زنان بالا شهر تهران

موافقت اسرائیل با آتش‌ بس ۱۲ ساعته

ماجرای تصادف عجیب دو اتوبوس و یک کامیون

دعای روز بیست‌ و هشتم ماه مبارک رمضان

پیشخوان روزنامه های امروز ۹۳/۰۵/۰۴

طلا از چه عواملی تاثیر می گیرد

افزایش پیش بینی های "تاپیکو"

۱۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۶/۳۱کد خبر: 21049
ایستانیوز: افزایش سودآوری شرکت های سرمایه پذیر و نیز شناسایی سود حاصل از فروش سهام شرکت پتروشیمی جم در فرابورس موجب شد تا پیش بینی درآمد هر سهم شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین در شهریور ماه امسال معادل ۱۱.۸ درصد افزایش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز) ،  شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین پیش بینی سود هر سهم شرکت اصلی برای سال مالی 93 را با سرمایه 29 هزار میلیارد ریال در اردیبهشت ماه 92 مبلغ 736 ریال، در تیر ماه 92 مبلغ 833 ریال، در مرداد ماه 92 مبلغ 839 ریال و در شهریور ماه امسال مبلغ 938 ریال اعلام کرده است.
این شرکت علت افزایش پیش بینی درآمد هر سهم را ناشی از پیش بینی افزایش سودآوری شرکت های سرمایه پذیر و نیز شناسایی سود حاصل از فروش سهام شرکت پتروشیمی جم در فرابورس اعلام کرده است.
این شرکت پیش بینی سود هر سهم تلفیقی گروه (پس از کسر سهم اقلیت) برای سال مالی 93 را در اردیبهشت ماه 92 مبلغ 789 ریال، در تیر و مرداد ماه 92 مبلغ 869 ریال و  در شهریور ماه 92 مبلغ یک هزار  ریال اعلام کرده است.
لازم به ذکر است تاپیکو مبلغ 15 هزار و 45 میلیارد و 845 میلیون ریال بابت سود حاصل از سرمایه گذاری در سهام شناسایی کرده است که مبلغ یک هزار و 993 میلیارد و 124 میلیون ریال آن (مبلغ 69 ریال به ازای هر سهم) مربوط به شرکت های سرمایه پذیر خارج از بورس (عمدتا شرکت های پتروشیمی امیر کبیر، پتروشیمی غدیر و پتروشیمی مروارید) می باشد.
گفتنی است در مفروضات پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 93، درآمد نقدی هر سهم پیش بینی شده برای شرکت های پذیرفته شده در بورس (سال مالی 92 شرکت ها) با مبالغ اعلام شده توسط این شرکت ها متفاوت می باشد.
بر اساس این گزارش هیئت‌مدیره این شرکت در نظر دارد 80 درصد سود هر سهم سال مالی 93 را جهت تقسیم به مجمع عمومی عادی سالانه پیشنهاد کند.
این در حالی است که این شرکت در اطلاعیه قبلی اعلام کرده بود در نظر دارد 90 درصد سود خالص  سال مالی 92 را به مجمع پیشنهاد کند.
"تاپیکو" پیش بینی سود هر سهم شرکت اصلی برای سال مالی 92 را با سرمایه 29 هزار میلیارد ریال مبلغ 445 ریال و در مرداد ماه 92 مبلغ 562 ریال اعلام کرده بود که مطابق صورت های مالی حسابرسی نشده مبلغ 565 ریال و صورت های مالی حسابرسی شده مبلغ 561 ریال سود به ازای هر سهم محقق شده است.
این شرکت پیش بینی سود هر سهم تلفیقی گروه (پس از کسر سهم اقلیت) را با سرمایه 29 هزار میلیارد ریال در اردیبهشت ماه 92 مبلغ 488 ریال و در مرداد ماه 92 مبلغ 460 ریال اعلام کرده بود که مطابق صورت های مالی حسابرسی نشده مبلغ 604 ریال و صورت های مالی حسابرسی شده مبلغ 600 ریال سود به ازای هر سهم محقق شده است.

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *