RSS
امروز یکشنبه ، ۳ مرداد ۱۳۹۵
آخرین اخبار

کارت‎های بانکی رنگ و بوی جهانی می گیرند

نرخ سود وام بانک توسعه صادرات کم شد

سهامداران بر عملکرد بانک‌پاسارگاد مهر تأیید زدند

جدی‌ترین گزینه جایگزین صفدر حسینی کیست؟

روز معدنی‌ها و گروه فلزات اساسی در بورس

افزایش ۱۱ درصدی تعداد خریداران اوراق مسکن در فرابورس

سایه فیش های حقوق بر سر مجمع عمومی بانک ها

افزایش قیمت دلار / قیمت سکه ریخت

رشد ۱۰۲ درصدی حجم معاملات ماهانه شکر در بورس کالا

برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه بانک آینده

خدمات بدون کارت خودپردازهای بانک سینا

کاغذ از مکاتبات اداری بانک ایران زمین حذف شد

مستر و ویزا کارت به چین می روند

تصویب اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه‌ای

آماده باش وزیر به بورس کالای ایران

نسخه «زراعتی» برای ارتقاء بانکداری الکترونیکی

خروج اقتصاد ایران از زیر سلطه بانک ها

بانک سامان به کمک اقتصاد می آید

روابط عمومی بانک کشاورزی درخشید

تولید فولاد ایران در مسیر صعودی قرار گرفت

صعود ۱۲پله‌ای ایران در عملکرد لجستیکی

آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد ۹۴

رشد خزنده ارزش دلار بانکی و تاثیر برگزیت بر نوسان یورو و پوند

مدیر صندوق بین المللی پول به اتهام فساد مالی محاکمه می شود

لیزینگ هواپیماهای سریلانکا به ایران

افزایش پیش بینی های "تاپیکو"

۱۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۶/۳۱کد خبر: 21049
ایستانیوز: افزایش سودآوری شرکت های سرمایه پذیر و نیز شناسایی سود حاصل از فروش سهام شرکت پتروشیمی جم در فرابورس موجب شد تا پیش بینی درآمد هر سهم شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین در شهریور ماه امسال معادل ۱۱.۸ درصد افزایش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز) ،  شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین پیش بینی سود هر سهم شرکت اصلی برای سال مالی 93 را با سرمایه 29 هزار میلیارد ریال در اردیبهشت ماه 92 مبلغ 736 ریال، در تیر ماه 92 مبلغ 833 ریال، در مرداد ماه 92 مبلغ 839 ریال و در شهریور ماه امسال مبلغ 938 ریال اعلام کرده است.
این شرکت علت افزایش پیش بینی درآمد هر سهم را ناشی از پیش بینی افزایش سودآوری شرکت های سرمایه پذیر و نیز شناسایی سود حاصل از فروش سهام شرکت پتروشیمی جم در فرابورس اعلام کرده است.
این شرکت پیش بینی سود هر سهم تلفیقی گروه (پس از کسر سهم اقلیت) برای سال مالی 93 را در اردیبهشت ماه 92 مبلغ 789 ریال، در تیر و مرداد ماه 92 مبلغ 869 ریال و  در شهریور ماه 92 مبلغ یک هزار  ریال اعلام کرده است.
لازم به ذکر است تاپیکو مبلغ 15 هزار و 45 میلیارد و 845 میلیون ریال بابت سود حاصل از سرمایه گذاری در سهام شناسایی کرده است که مبلغ یک هزار و 993 میلیارد و 124 میلیون ریال آن (مبلغ 69 ریال به ازای هر سهم) مربوط به شرکت های سرمایه پذیر خارج از بورس (عمدتا شرکت های پتروشیمی امیر کبیر، پتروشیمی غدیر و پتروشیمی مروارید) می باشد.
گفتنی است در مفروضات پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 93، درآمد نقدی هر سهم پیش بینی شده برای شرکت های پذیرفته شده در بورس (سال مالی 92 شرکت ها) با مبالغ اعلام شده توسط این شرکت ها متفاوت می باشد.
بر اساس این گزارش هیئت‌مدیره این شرکت در نظر دارد 80 درصد سود هر سهم سال مالی 93 را جهت تقسیم به مجمع عمومی عادی سالانه پیشنهاد کند.
این در حالی است که این شرکت در اطلاعیه قبلی اعلام کرده بود در نظر دارد 90 درصد سود خالص  سال مالی 92 را به مجمع پیشنهاد کند.
"تاپیکو" پیش بینی سود هر سهم شرکت اصلی برای سال مالی 92 را با سرمایه 29 هزار میلیارد ریال مبلغ 445 ریال و در مرداد ماه 92 مبلغ 562 ریال اعلام کرده بود که مطابق صورت های مالی حسابرسی نشده مبلغ 565 ریال و صورت های مالی حسابرسی شده مبلغ 561 ریال سود به ازای هر سهم محقق شده است.
این شرکت پیش بینی سود هر سهم تلفیقی گروه (پس از کسر سهم اقلیت) را با سرمایه 29 هزار میلیارد ریال در اردیبهشت ماه 92 مبلغ 488 ریال و در مرداد ماه 92 مبلغ 460 ریال اعلام کرده بود که مطابق صورت های مالی حسابرسی نشده مبلغ 604 ریال و صورت های مالی حسابرسی شده مبلغ 600 ریال سود به ازای هر سهم محقق شده است.

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *