RSS
امروز جمعه ، ۱۱ تیر ۱۳۹۵
آخرین اخبار

برندگان طرح نقد برتر بانک پاسارگاد اعلام شد

هند ۵۰۰ میلیون دلار از بدهی ایران را پرداخت کرد

تفاهمنامه همکاری بورس کالای ایران با بورس کراچی

بورس کالای ایران عضو فدراسیون جهانی بورس‌ها شد

رشد ۳۱ تومانی نرخ دلار+ جدول

زمان یکسان‌سازی نرخ ارز فرا رسیده است؟

عبور بازارهای جهانی از شوک برگزیت

حال و هوای تابستانی بازار سرمایه

عبور ایرباس از سد آمریکا

جزئیات تغییر مدیران بانکی هفته آینده

مدیران عامل چهار بانک تغییر کرد

تکذیب استعفای مدیرعامل بانک کشاورزی

قطعی موقت در سرویس های بانک ملی

قیمت طلا در نوسان خواهد بود

هشدار بیمه مرکزی درباره کارت تخفیف

تغییر نگاه و رویکرد سازمان تأمین اجتماعی

پرداخت غرامت سربازان فوت شده در بیمه دانا

بیمه کشاورزی اهرم توسعه ملی

ابلاغیه طیب نیا درباره حقوق، پاداش و وام

اقدام بانک مرکزی برای شفاف سازی صورت های مالی بانک ها

استعفا داوطلبانه مدیرعامل بانک صادرات

تغییر مدیرعامل بانک تجارت در آینده‌ای نزدیک

بانک آمریکا:مبادله‌ای برای ایران تسهیل‌نمی‌شود

برنامه بانک سامان برای بهینه‌سازی شعب

رد‌‌‌یابی فصلی عملکرد‌‌‌ ماهانه صنعت بیمه

افزایش پیش بینی های "تاپیکو"

۱۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۶/۳۱کد خبر: 21049
ایستانیوز: افزایش سودآوری شرکت های سرمایه پذیر و نیز شناسایی سود حاصل از فروش سهام شرکت پتروشیمی جم در فرابورس موجب شد تا پیش بینی درآمد هر سهم شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین در شهریور ماه امسال معادل ۱۱.۸ درصد افزایش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز) ،  شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین پیش بینی سود هر سهم شرکت اصلی برای سال مالی 93 را با سرمایه 29 هزار میلیارد ریال در اردیبهشت ماه 92 مبلغ 736 ریال، در تیر ماه 92 مبلغ 833 ریال، در مرداد ماه 92 مبلغ 839 ریال و در شهریور ماه امسال مبلغ 938 ریال اعلام کرده است.
این شرکت علت افزایش پیش بینی درآمد هر سهم را ناشی از پیش بینی افزایش سودآوری شرکت های سرمایه پذیر و نیز شناسایی سود حاصل از فروش سهام شرکت پتروشیمی جم در فرابورس اعلام کرده است.
این شرکت پیش بینی سود هر سهم تلفیقی گروه (پس از کسر سهم اقلیت) برای سال مالی 93 را در اردیبهشت ماه 92 مبلغ 789 ریال، در تیر و مرداد ماه 92 مبلغ 869 ریال و  در شهریور ماه 92 مبلغ یک هزار  ریال اعلام کرده است.
لازم به ذکر است تاپیکو مبلغ 15 هزار و 45 میلیارد و 845 میلیون ریال بابت سود حاصل از سرمایه گذاری در سهام شناسایی کرده است که مبلغ یک هزار و 993 میلیارد و 124 میلیون ریال آن (مبلغ 69 ریال به ازای هر سهم) مربوط به شرکت های سرمایه پذیر خارج از بورس (عمدتا شرکت های پتروشیمی امیر کبیر، پتروشیمی غدیر و پتروشیمی مروارید) می باشد.
گفتنی است در مفروضات پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 93، درآمد نقدی هر سهم پیش بینی شده برای شرکت های پذیرفته شده در بورس (سال مالی 92 شرکت ها) با مبالغ اعلام شده توسط این شرکت ها متفاوت می باشد.
بر اساس این گزارش هیئت‌مدیره این شرکت در نظر دارد 80 درصد سود هر سهم سال مالی 93 را جهت تقسیم به مجمع عمومی عادی سالانه پیشنهاد کند.
این در حالی است که این شرکت در اطلاعیه قبلی اعلام کرده بود در نظر دارد 90 درصد سود خالص  سال مالی 92 را به مجمع پیشنهاد کند.
"تاپیکو" پیش بینی سود هر سهم شرکت اصلی برای سال مالی 92 را با سرمایه 29 هزار میلیارد ریال مبلغ 445 ریال و در مرداد ماه 92 مبلغ 562 ریال اعلام کرده بود که مطابق صورت های مالی حسابرسی نشده مبلغ 565 ریال و صورت های مالی حسابرسی شده مبلغ 561 ریال سود به ازای هر سهم محقق شده است.
این شرکت پیش بینی سود هر سهم تلفیقی گروه (پس از کسر سهم اقلیت) را با سرمایه 29 هزار میلیارد ریال در اردیبهشت ماه 92 مبلغ 488 ریال و در مرداد ماه 92 مبلغ 460 ریال اعلام کرده بود که مطابق صورت های مالی حسابرسی نشده مبلغ 604 ریال و صورت های مالی حسابرسی شده مبلغ 600 ریال سود به ازای هر سهم محقق شده است.

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *