آخرین اخبار

پات امکان کارت به کارت برای بانک کشاورزی را فراهم کرد

تداوم حمایت بانک شهر از مدیریت شهری کلانشهرها

رسیدگی به طرح اصلاح قانون چک به کجا رسید؟

منع شرکت‌های بیمه دولتی از سپرده‌گذاری در بانک‌ها

زمان،زمانِ ارز تک‌نرخی است؟

آیا بانک‌ها زیان می‌دهند؟

افزایش ۴۰۰ درصدی فروش آنلاین سکه‌ به دنبال سقوط بیت کوین

اعلام آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک شرکت‌های بیمه

افزایش ۲۲ درصدی درآمد «سپ» از محل قراردادهای سال ۹۷

درخواست دو شرکت جدید برای انتشار اوراق در بورس انرژی

صدور کارت هوشمند در ۱۵ روز با طعم خدمات بانکی

واردات برنج از ابتدای بهمن آزاد شد

رشد ۲۸درصدی شاخص بورس تهران

تحقق۷۴.۲ درصد اهداف مالیاتی سال ۹۶

افزایش ۱۹.۶درصدی سهم وام قرض‌الحسنه بانک ها

بیت کوین از نظر شرعی اشکال دارد

ضریب ریسک "بیت کوین" بالاست

صندوق تأمین اجتماعی در مرز هشدار

علت اصلی گرانی دلار چیست؟

برگزاری مسابقات ورزشی در بانک مسکن

عرضه اوراق سپرده مدت‌دار در بانک خاورمیانه

توسعه بازارپول با توسعه اوراق بهادار دولتی

هدف اول بانک تجارت تامین منافع ذینفعان است

رشد مطلوب حوزه بین‌الملل بانک رفاه در پسابرجام

عرضه اوراق گواهی سپرده موسسه ملل ادامه دارد

تورم؛ عامل گرانی خودرو

کیفیت خودرو رضایت‌بخش نیست

۱۲:۳ - ۱۳۹۶/۵/۳۱کد خبر: 209000
ایستانیوز:رییس شورای رقابت با اعلام اینکه شورا از ارتقاء کیفیت خودروها رضایت ندارد، از ادامه نظارت این شورا بر روند قیمت‌گذاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، رضا شیوا درباره شنیده شدن زمزمه‌هایی مبنی بر حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو بیان کرد: شورای رقابت در خصوص هر کالایی که بازار آن انحصاری باشد، دستورالعمل تنظیم قیمت ارایه می کند و تا زمانی که بازار یک محصول رقابتی نشود، کار شورا درباره قیمت گذاری ادامه خواهد یافت.
 
شیوا با تاکید بر عدم رضایت شورای رقابت از ارتقای کیفیت خودرو و اینکه رشد تورم، عامل گرانی خودرو است به خبرگزاری خانه ملت گفت: دستورالعمل رشد ۳ درصدی قیمت خودرو متاثر از افزایش تورم بخشی است و شورای رقابت از موضوع ارتقای کیفیت در صنعت خودرو رضایت ندارد.
 
رییس شورای رقابت ادامه داد: شورای رقابت نرخ های جدید را برای قیمت خودرو مطرح کرده که بر این اساس، قیمت خودرو ۲.۵ الی  ۳ درصد افزایش یافته است.
 
شیوا ادامه داد: دستورالعمل تعیین قیمت متاثر از سه مولفه تورم بخشی، کیفیت و بهره وری است، میزان تورم بخشی حدود ۶ درصد اعلام شده اما در عین حال از نظر بهره وری و کیفیت روند کاهشی در صنعت خودرو صورت گرفته، بنابراین قیمت خودرو براساس دستورالعمل جدید ۲.۵ الی  ۳ درصد با رشد روبرو شده  است.
 
وی افزود: آنچه مشخص است که شورای رقابت نیز از موضوع ارتقای کیفیت در صنعت خودرو رضایت ندارد و به موضوع ارتقای کیفیت در صنعت خودرو نمره منفی داده، اما افزایش قیمت به دلیل رشد تورمی بخشی صورت گرفته و مبنای این کار قیمت ها در سال گذشته بوده است.
 
شیوا ادامه داد: اینکه تنها در زیرمجموعه وزارت ارتباطات سازمان رگولاتوری وجود داشته باشد یک نقص محسوب می شود، زیرا برای رشد اقتصاد کشور باید از ظرفیت رگولاتوری ها در بخش هایی که انحصار طبیعی وجود دارد، استفاده شود. به طور مثال در این رابطه می توان به بخش آب و برق و پتروشیمی اشاره کرد.
 
رییس شورای رقابت افزود: در گذشته بحث ایجاد سازمان رگولاتوری در بخش برق پیگیری شد، اما هیات وزیران این موضوع را رد کرد. بر این اساس مطلوب است که بحث ایجاد سازمان های رگولاتوری از طریق مجلس و در قالب طرح پیگیری شود.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:کیفیت خودرو
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *