RSS
امروز شنبه ، ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
آخرین اخبار

بیانیه موسسه راز به مناسبت روز جهانی صلح

۶۰ هزار واحد رشدشاخص در ۶ ماه

لزوم عرضه محصولات زنجیره تولید در بورس

عرضه پرحجم و مستمر انواع محصولات فولادی از فردا

عزم دولت برای تشکیل بورس نفت جزم شد

عرضه نفت خام در رینگ صادراتی بورس انرژی

نوسان ارز روند خصوصی‌سازی را با مشکل مواجه کرد

۷۰درصد سپرده‌های مردم دراختیار بانک های خصوصی

بازده ۷۰ درصدی فرابورس از ابتدای امسال

وام‌های مَسکن بی اثر شد

مدیرعامل فولکس خبر خروج از ایران را تکذیب کرد

امهال ۳ ساله تسهیلات کشاورزان خسارت‌دیده

معامله روزانه ۳۰۰ بیت کوین در ایران

بزرگترین پولشویی تاریخ اروپا در غول بانکی دانمارک

تمدید مهلت تسویه حساب بدهی ارزی واحدهای تولیدی

شیوه تسویه حساب بدهی ارزی واحدهای تولیدی اعلام شد

صدور مجوز انتشار ۵۰۰ میلیارد ریال صکوک مرابحه

خریدوفروش طلاوجواهر در فضای مجازی غیرقانونی است

شفاف سازی درباره بورس انرژی

رشد اقتصادی بهار با نفت ۱.۷ و بدون نفت ۱.۹ درصد

هشدارپلیس فتا به مالباختگان موسسه سکه ثامن

حجم سه رانت‌پاشی در نیمه اول

ایرانی ها چقدر اسکناس و سکه دارند؟

قطعی موقت سامانه های بانک ملت

پیام تسلیت مدیرعامل بانک رفاه برای محرم

فدراسیون جهانی بورس‌ها منتشر کرد:

گزارش نیمه نخست سال ۲۰۱۷ بورس‌های جهانی

۱۶:۷ - ۱۳۹۶/۵/۲۴کد خبر: 207482
ایستانیوز:فدراسیون جهانی بورس‌ها به عنوان مهم‌ترین نهاد بین‌المللی بازارهای اوراق بهادار با بیش از ۲۰۰ عضو از میان بورس‌ها و اتاق‌های تسویه و پایاپای، گزارش عملکرد ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی را انتشار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)؛ بر اساس گزارش اخیر این فدراسیون، عملکرد بازارهای سرمایه در نیمه نخست سال جاری پیچیده بود. در مجموع، ارزش کل بازارها به سطوح بی‌سابقه‌ای دست یافت. همزمان، پذیرش شرکت ها نیز با رشد همراه شد، هر چند فعالیت در بازار ثانویه بی نوسان و تا حدودی پایین تر از مدت مشابه در سال ۲۰۱۶ گزارش شد.
 
ارزش مجموع بازارهای بین المللی در دوره مورد بررسی نسبت به نیمه نخست سال گذشته بیش از ۱۶ درصد افزایش یافت به رقم ۷۸ تریلیون و ۲۰۰ میلیارد دلار بالغ شد که از سال ۲۰۱۲ به این سو بی سابقه بوده است.
 
ارزش بازار بورس تهران در پایان نیمه نخست سال جاری به بیش از ۹۶ میلیارد دلار رسیده است. ایالات متحده آمریکا که ۸۸ درصد از کل ارزش بازار بورس های منطقه آمریکا را به خود اختصاص می دهد، به دلیل داده‌های مثبت اقتصادی، افزایش اعتماد مشتریان و پیش بینی اعمال اصلاحات مالیاتی، رشدی ۱۴ درصدی را در این حوزه شاهد بود. در حوزه آسیا - اقیانوسیه این رشد به ۱۸ درصد و در منطقه اروپا - خاور میانه آفریقا بیش از ۱۷ درصد اعلام شد.
 
این در حالی است که حجم و ارزش معاملات سهام در مجموع و به ترتیب ۱۲ و ۹ درصد نسبت به نیمه نخست سال ۲۰۱۶ کاهش یافته است. در تمام حوزه ها شاهد این افت بوده ایم، به طوری که بیشترین کاهش ارزش معاملات در آسیا-اقیانوسیه با ۱۱ درصد و بیشترین کاهش حجم معاملات در آمریکا با ۲۵ درصد ثبت شد.
 
کل ارزش معاملات سهام در شش ماهه نخست ۲۰۱۷ به حدود ۴۱ تریلیون رسید که سهم بورس تهران ۶ میلیارد و یکصد میلیون دلار بود.
 
تعداد عرضه‌های اولیه در این دوره بیش از ۴۴ درصد نسبت به شش ماه نخست سال ۲۰۱۶ افزایش داشت و کل سرمایه جذب شده حاصل ازآنها نزدیک به ۱۱۰ درصد بیشتر شد. ۷۳ درصد از کل عرضه های جدید در حوزه آسیا-اقیانوسیه رخ داد که از آن میزان، بیش از ۵۰ درصد در کشور چین بود.
 
در مجموع، در بورس های جهان طی نیمه نخست سال ۲۰۱۷ تعداد ۸۷۹ شرکت از طریق فرآیند عرضه اولیه عمومی و ۳۵۰ شرکت به سایر روش ها پذیرش شدند.
 
در بخش مشتقات، بورس‌های بین‌المللی شاهد رشد ۳ و ۵ درصدی قراداد های اختیار معامله و آتی سهمی بودند. به علاوه، حجم قرارداد های اختیار معامله شاخصی بیش از ۱۳ درصد افزایش یافتند. هم چنین، قرارداد­های آتی مبتنی بر نرخ بهره بیش از ۱۹ درصد در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ افزایش معامله داشتند و میزان افزایش حجم قراردا های اختیار معامله مبتنی بر نرخ بهره به حدود ۲۵ درصد رسید. حجم قرارداد های اختیار معامله ارزی و کالایی نیز به ترتیب در شش ماهه نخست سال جاری ۲۳ درصد رشد و یک و نیم درصد افت داشت.برچسب‌ها:بورس های جهانی
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *