RSS
امروز دوشنبه ، ۴ تیر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

آغازصدور نسخه الکترونیک در مراکز درمانی طرف قرارداد تأمین اجتماعی

احتمال تغییر نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی

التهابات بازار ارز به نفع هیچ کسی نیست

"سلیمانی امیری" رئیس کل بیمه مرکزی می شود ؟

ابلاغ مصوبه جدید حقوقی دولت

عبدالناصر همتی سفیر ایران در چین شد

بیمه‌نامه وقفه در فعالیت پزشکان و پیراپزشکان

ورود شاخص بورس به کانال ۱۱۲ هزار واحد

رونق بورس در تابستان عمیق‌تر می‌شود

وجه تضمین سکه آتی ۷ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان شد

رشد قیمت انواع سکه

بازار مشتقه و آتی بورس کالا تابع بازار نقدی است

احتمال تعیین نرخ جدید دلار

نخستین فقره از تسهیلات طرح ویژه مسکن بانک ملی پرداخت شد

افتتاح شعبه «دروس» بانک کارآفرین در شهر تهران

شروع جنگ اقتصادی توسط آمریکا

ظریف: مشکل بانکی ما برجام نبود

تقریبا همه بانک‌هاى کشور زیان‌ده شده‌اند

بانک اقتصادنوین سپرده‌های سرمایه‌گذاری ارزی افتتاح می‌کند

بانک ملت آماده همراهی گل گهر کرمان

قائم مقام بیمه مرکزی سرپرست می‌شود

طرح ارائه دفترچه بیمه بصورت غیرحضوری

صادرات در دوماه اول سال ۴.۸ درصد رشد کرد

شرکت بیمه پاسارگاد شفاف ترین شرکت فرابورس در کشور

حمایت از حوزه سلامت همچنان در اولویت

تشکیل کمیته شناسایی مشاغل سخت و زیان‌آور خبرنگاری

۱۶:۵۸ - ۱۳۹۶/۵/۱۸کد خبر: 206998
ایستانیوز:وزیر کار اعلام کرد:‌ خبرنگاران مشمول استفاده از قانون بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، علی ربیعی با اعلام اینکه خبرنگاران مشمول قانون مشاغل سخت و زیان‌آور هستند، از تشکیل کمیته‌ای برای تشخیص مشاغل خبرنگاری در مطبوعات و خبرگزاری‌ها برای استفاده از مزایای شغل سخت و زیان‌آور خبر داد و گفت: خبرنگاران مشمول قانون بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور هستند.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بنا داریم تا بخشی از اشتغال هدف‌گذاری‌شده در سال ۹۶ را از طریق گردشگری محقق کنیم، اظهارداشت:‌ مطالعات ما نشان داد از مجموع شغل‌های ایجاد شده عمده‌اش در بخش خدمات بوده به‌ طوری که از این میزان بخش گردشگری به طور اعجاب‌انگیزی رتبه نخست را در سال ۹۵ به خود اختصاص داده است.
 
وی با بیان اینکه هنوز زیرساخت‌های مان برای ایجاد اشتغال در بخش گردشگری به طور کامل آماده نشده است، افزود: می‌توانیم در این زمینه علاوه‌ بر ایجاد بخش گردشگری سلامت برای بوم‌گردی گردشگران نیز سایت‌های مختلفی ایجاد کنیم و زنجیره گردشگری در کشور را تکمیل کنیم.
 
ربیعی با اعلام این خبر که در سال ۹۶ بیش از ۱۲۰ هزار شغل در حوزه گردشگری پیش‌بینی شده است، بیان داشت: هم‌اکنون برای افزایش دانش و مهارت گردشگری نواقصی داریم که در حال رفع کردن آن هستیم تا به هدفگذاری ایجاد اشتغال در این بخش برسیم.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به پرسشی درباره سخت و زیان‌آور بودن شغل خبرنگاری، گفت: ابتدا لازم است این روز را به خبرنگاران تبریک عرض کنم و معتقدم خبرنگاران برای شناخت ایران و حرکت سالم در زمینه اطلاع‌رسانی اثرگذار هستند.
 
وی با اشاره به اینکه موضوع بیمه تأمین اجتماعی خبرنگاران در تفاهمی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حل و فصل شده است، ادامه داد: پیش از این بر اساس یارانه‌ای که تخصیص داده شده بود، بیمه صورت می‌گرفت و اکنون محدودیتی در این زمینه موجود ندارد.
 
ربیعی درباره سخت و زیان‌آور بودن شغل خبرنگاری ادامه داد: همه مشاغل و گروه‌های شغلی در صدا و سیما و سایر خبرگزاری‌ها و مطبوعات مشمول مشاغل سخت و زیان‌آور نمی‌شوند؛ چرا که برخی افراد در بخش اداری مشغول به کارند و برخی مستقیما به کار خبرنگاری مشغولند.
 
وزیر کار در اینباره توضیح داد: کمیته‌ای تشکیل شده تا بر اساس آن مشاغل خبرنگاری را تشخیص دهد و بر اساس آن مزیت‌های مربوط به سخت و زیان‌آور به آنها تخصیص داده شود تا با تقویت تشکل‌های صنفی خبرنگاری، اقدامات مهمی را برای افزایش امنیت شغلی و تسهیل روند بیمه آنان سامان دهیم.
برچسب‌ها:روز خبرنگار
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *