RSS
امروز دوشنبه ، ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
آخرین اخبار

واکنش به رقابت ناسالم برخی بانک‌ها در جذب مشتری

اقدام فوق‌العاده بانک ملی در خروج از بنگاه‌داری

پیگیری مشکلات موسسات مالی به کجا رسید؟

اعلام ساعت کار شعب بانک اقتصادنوین در نوروز

فهرست اسامی کارکنان کشیک بانک‌ها منتشر شد

طلبکار همیشگی و بدهکار بدقلق

سمت‌ و سوی بازار مسکن در سال ۹۷

اقتصاد ایران، تحت تأثیر چه شوک‌هایی بوده است؟

رکوردهای ٩٦ در چهار بازار مهم

نرخ ارز بانکی ثابت ماند

گزارش­‌گیری آنلاین از وضعیت اقساط تسهیلات

ابلاغ قانون بودجه ۹۷

۸۵۰ میلیارد تومان از دیون بیمه توسعه پرداخت شد

تندیس زرین «اعتماد ملی» به بانک صادرات تعلق گرفت

جدیدترین پیش بینی بازار مسکن در سال ۹۷

کاتالیزورهای قیمت طلا در سال۲۰۱۸

مصوبه جدید دولت برای تهاتر بدهی مالیاتی

سقف بودجه ٩٧ هزار و ٢٢٢ هزار میلیارد تومان شد

ضمانتنامه بانکی واردات خودرو ممنوع شد

آمادگی کامل خودپرداز و پایانه های فروش بانک ملی

فراز و فرود بازار بورس در سالی که گذشت

مسیر ناهموار جذب سرمایه خارجی در سال ۹۷

انتشار چکیده آمارهای اقتصادی دی و بهمن‌ماه

افزایش زنان ثروتمند در جهان؛ چرا و چگونه؟

۱۰۰ شرکت معتبر دنیا را بشناسید

مذاکرات جدید اقتصادی ایران-بوسنی

۱۶:۴۲ - ۱۳۹۶/۵/۱۶کد خبر: 206842
ایستانیوز:یک هیات سیاسی متشکل از رییس مجلس سنا، سفیر و رایزن اقتصادی کشور بوسنی هرزگوین با رییس و دبیر کل اتاق تعاون دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، صافت سافتیچ رییس مجلس سنای بوسنی هرزگوین به همراه کمال موفتیچ سفیر و ساتکو بیتانگا رایزن اقتصادی این کشور، با بهمن عبداللهی: رییس اتاق تعاون، ماشاالله عظیمی؛ دبیر کل اتاق و صمدمرعشی؛ معاون پارلمانی اتاق تعاون ایران دیدار و گفتگو کردند.
 
در این نشست بهمن عبداللهی؛ رییس اتاق تعاون ایران ضمن خیرمقدم به هیات کشور بوسنی و هرزگوین، به معرفی بخش تعاون و توانمندی های این بخش پرداخت و گفت: اتاق تعاون ایران این آمادگی را دارد که از طریق تعاونی بخشی از نیازمندی های کشور بوسنی را از طریق بخش تعاون تامین کنیم.
 
رییس اتاق تعاون ایران ادامه داد: انجام این مهم در راستای سیاست های سیاسی کلی کشور که همانا افزایش و ارتقای تعاملات اقتصادی کشور است، صورت می گیرد.
 
عبداللهی گفت: در حال حاضر، تعاملات تجاری کمی میان دو کشور هست اما آمادگی برای افزایش سطح تعاملات به میزان دو برابر ظرف یکسال وجود دارد.
 
در این نشست، رییس مجلس سنا کشور بوسنی هرزگوین با تشکر از آمادگی اتاق تعاون برای گسترش روابط تجاری، یادآور شد: ایران، جهت گیری سیاسی و احساس دوستانه و برادرانه خود را در شرایط سخت جنگی به مردم بوسنی نشان داده است.
 
وی گفت: جنگ در کشور بوسنی وضعیت وحشتناکی بود و به اقتصاد کشور آسیب های زیادی وارد کرد. به گفته رییس مجلس سنای بوسنی، تعداد قربانیان این جنگ نسبت به جمعیت این کشور بسیار زیاد بود. در شرایط کنونی دوره جنگ تمام شده است و اکنون بوسنی به سرمایه گذاری نیاز دارد.
 
رییس مجلس سنای بوسنی ادامه داد: برای گسترش روابط تجاری دو کشور همانطور که وزیر خارجه پیش از این اشاره داشته، تسهیل رفت و آمد تجار و بازرگانان همچنین تسهیل در انتقال پول، دو راهکار مناسب و قابل بررسی خواهد بود.
 
وی با اشاره به روابط بانکی دو کشور اظهارداشت: بانک مرکزی ایران آماده است که با همتای خود در کشور بوسنی راه های مختلفی را برای پرداخت های بانکی ارایه کند؛ البته باید در نظر داشت که سرعت حل این مهم منوط به میزان فعالیت ما دارد و ما امیدواریم با این حل این مشکل بتوانیم روابط را گسترش دهیم.
 
این مقام افزود: در حال حاضر دستگاه قانونگذاری ما در حال تطبیق استانداردهای خود با اتحادیه اروپاست و این استانداردها می تواند ضامن خوبی برای سرمایه گذاری باشد.
 
وی یادآور شد: در سیستم اقتصادی کشور بوسنی، اتاق بازرگانی وجود دارد که یک نهاد غیردولتی بوده و می تواند در گسترش مناسبات تجاری با ما همکاری کند.
 
سفیر کشور بوسنی در این نشست به فعالیت های سفارت پرداخت و گفت: ما در سفارت در کنار فعالیت های متداول برای گسترش روابط سیاسی به دنبال تشویق، ترغیب و حمایت از کسانی هستیم که به دنبال روابط تجاری و اقتصادی هستند.
 
وی ابراز امیدواری کرد: در شرایط کنونی سیستم ما در حال انتقال به خصوصی سازی و ملی کردن است اما در همین شرایط نیز ما بخش های تجاری اقتصادی بسیار موفقی داریم که می توانند راهنمای خوبی برای تعیین پروژه ها باشند.
 
بهمن عبداللهی؛ رییس اتاق ایران در ادامه این نشست پیشنهادات سه گانه ای را مطرح کرد و گفت: در راستای افزایش سطح همکاری های تجاری اختصاص تسهیلات ویزایی برای تجار و بازرگانان بسیار حایز اهمیت است.
 
وی اعزام هیات های تجاری و پذیرش این هیات ها را به عنوان پیشنهاد دوم مطرح کرد و گفت: ایجاد  ارتباط میان بخش تعاون و اتاق بازرگانی کشور بوسنی نیز می تواند در گسترش مناسبات تجاری نقش ویژه ای داشته باشد.
 
رییس اتاق تعاون ایران، برگزاری نمایشگاه های تخصصی در هر دو کشور  را به عنوان راهکار بعدی پیشنهاد داد و گفت: برگزاری نمایشگاه های تخصصی در این سطح و معرفی توانمندی و ظرفیت های بخش تعاون می تواند بخشی از نیازمندی های هر دو کشور را تامین کند.
 
در این نشست، رییس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین اولین قدم آشنایی با ظرفیت ها وتوانمندی ها را مشاهده عینی عنوان کرد و از رییس اتاق تعاون ایران برای بازدید از توانمندی های  کشور بوسنی هرزگوین دعوت کرد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *