RSS
امروز دوشنبه ، ۲ مرداد ۱۳۹۶
آخرین اخبار

بانک های خصوصی از کاهش نرخ سود استقبال می‌کنند

قیمت سوخت باید هر چه سریعتر واقعی شود

شوک بزرگ قیمت سکه به فروشندگان/ دلار ۳ هزار و ۷۴۴ تومان

بیمه نامه شخص ثالث کارت الکترونیکی می شود

تغییر واحد پول رسمی مشروط به تصویب مجلس است

۲۸ گمرک برای صادرات محصولات نفتی مجاز شدند

رشد بی سابقه بیمه شدگان تامین اجتماعی

راه‌اندازی خدمت کارت به کارت در "سه سوت"

سرویس‌های جدید ارزی بانکی فعال شد

افزایش شفافیت در صورت‌های مالی بیمه ها

بزرگترین واگذاری بخش کشاورزی نهم مرداد برگزار می‌شود

اصلاح فوری نرخ سود بانکی

رفع موانع قطار شهری و بافت فرسوده با حضور بانک شهر محقق شد

انتصاب رئیس اداره توسعه سرمایه انسانی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

انتشار کارنامه بهاری صنایع بورسی

افزایش قیمت طلای جهانی

از دریک تا تومان !

سازمان تامین اجتماعی برای حمایت ازحوزه استارتاپ ها آمادگی دارد

مرجع تشخیص ازکارافتادگی و میزان آن، کمیسیون پزشکی است

ارز گزارش‌گری از «دلار» به «یورو» تغییر می‌کند

دریافت ۷۰۰ هزار اظهارنامه مالیاتی مشاغل در استان تهران

بانک مسکن ۷ رتبه برتر ملی گرفت

نشتی در وام ساخت و ساز مسکن

عملکرد سازمان محیط‌زیست طی چهار سال گذشته قابل‌قبول است؟

توان ایران در صید فرصت‌های اقتصادی

معاون ربیعی خبر داد؛

شیوه تعیین نمایندگان کارگری برای حضور در اجلاس ILO

۱۲:۱۴ - ۱۳۹۶/۳/۱۵کد خبر: 199506
ایستانیوز:معاون وزیر کار در واکنش به ادعای سلب مسئولیت یک تشکل کارگری برای شرکت در اجلاس سازمان جهانی کار گفت: دعوت از تشکل ها طبق روال همیشگی بوده و هیچ اقدام غیرقانونی در فرآیند دعوت رخ نداده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،احمد مشیریان ، در واکنش به اظهارات اخیر رئیس مجمع عالی نمایندگان سراسر کشور مبنی بر سلب مسئولیت این مجمع در اجلاس سازمان جهانی کار گفت: طبق روال همیشگی، وزارت کار با ارسال نامه‌ای به سه تشکل رسمی کشور درخواست کرد تا نمایندگان خود را برای شرکت در اجلاس سازمان جهانی کار در مقرر اروپایی سازمان ملل در سوئیس، معرفی کنند.
 
وی افزود: در همین راستا معاونت روابط کار، یکبار در تاریخ ۲۳ فروردین با ارسال نامه‌ای درخواست کرد تا هر یک از تشکل‌های رسمی، ۴ نفر را (یک نفر عضو اصلی و ۳ نفر مشاور) برای حضور در این اجلاس به وزارت کار معرفی کنند؛ اما بعد از ۳ روز یعنی در تاریخ ۲۶ فروردین ماه، با اصلاح نامه مذکور خطاب به هر سه تشکل مجدد اعلام شد تا ۲ نفر را برای این اجلاس معرفی کنند که از هر تشکل، یک نفر به عنوان عضو اصلی و یک نفر نیز به عنوان عضو علی البدل در اجلاس شرکت خواهد کرد؛ اما مجمع نمایندگان کارگران بدون توجه به نامه اصلاحی و به استناد به نامه نخست، ۳ نفر را معرفی کردند در حالی که باید دو نفر را معرفی می کردند.

 

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: به دلیل عدم توجه مجمع به نامه اصلاحی، وزارت کار هم از بین افراد معرفی شده دو نفر را انتخاب کرد و برای دریافت ویزا به سفارت سوئیس معرفی شدند.

مشریان در پاسخ به این سوال که با توجه به توافق سه تشکل کارگری مبنی بر «تعیین گردشی سرپرست گروه کارگران در اجلاس‌های بین المللی» و با توجه به اینکه سرپرستی گروه کارگران در اجلاس امسال سازمان جهانی کار، طبق نوبت بر عهده رئیس مجمع نمایندگان بود، چرا از رئیس این مجمع به عنوان سرپرست کارگران در این اجلاس دعوت به عمل نیامده است؟ گفت: سه تشکل یک توافق داخلی با یکدیگر امضا کردند که ما در جریان این توافق آنها نبودیم و طبق روال همیشه دو نفر را به عنوان نماینده برای حضور در جلاس پیش رو معرفی کردیم.

به گزارش مهر ،وی با تاکید بر اینکه هیچ اقدام غیرقانونی از سوی وزارت کار در فرآیند انتخاب و معرفی نمایندگان سه تشکل کارگری به اجلاس بین المللی سازمان جهانی کار صورت نگرفته است گفت: به دلیل اینکه حضور نمایندگان جامعه کارگری در اجلاس‌های بین‌المللی تبدیل به یک کرسی دائمی نشود، امسال نمایندگان هر سه تشکل را با ملاحظه تسلط به زبان انگلیسی و کسانیکه کمتر در اجلاس‌های بین المللی حضور داشتند، دعوت کردیم که برای هر سه تشکل این ملاحظه در نظر گرفته شده است.

از امروز در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو سوئیس آغاز می‌شود که ایران نیز به عنوان یکی از ۱۸۷ کشور عضو سازمان جهانی کار در سه سطح دولتی، تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در اجلاس شرکت خواهد کرد.

 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *