RSS
امروز شنبه ، ۵ اسفند ۱۳۹۶
آخرین اخبار

معرفی خودروی مفهومی جدید سانگ‌یانگ +عکس

رونمایی رسمی از سانتافه ۲۰۱۹ +عکس

چرا پایتخت مسکن مهر خالی ماند؟

ارقام متفاوت از بدهی دولت به بانک مرکزی

ایران؛ الگویی برای اجرای جایگزینی ارز در مبادلات بین‌المللی

افزایش مزد به نسبت تورم

شعب مجازی جایگزین سنتی می‌شوند

سهم ۱۱.۵۱ درصدی تراکنش‎های ناموفق در شبکه پرداخت کشور

کرباسیان: گسترش بازار خدمات مالی

ضرورت تنوع بخشی به پرتفوی سرمایه گذاری

نشان باستانی بورس تهران از پاریس رسید

سازمان مالیاتی دبه درآورد

واگذاری ۱۸ هزار طرح نیمه‌تمام دولتی به بخش خصوصی

مشکل ونزوئلا، مشکل تمام امریکای لاتین است؟

یک بام و دو هوای دولت در نرخ ارز

اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری تا پایان سال ۹۷ تمدید شد

نرخ دلار و یورو در بازار ریخت

۱۵هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی اختصاص یافت

روایت وزارت اقتصاد از افت قیمت‌ها در بازار ارز و سکه

حجم مبادلات ایران و فرانسه ۳.۸ میلیارد یورو شد

پشتیبانی ۲۴ ساعته در مرکز امداد مشتریان سپهر بانک صادرات

آگهی دعوت به همکاری بانک ایران زمین

رقم بودجه ۹۷ به ۳۸۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافت

موسسه اعتباری کوثر به مجمع می نشیند

پرداخت آخرین مرحله سود قطعی اوراق مشارکت شرکت پالایش نفت بندرعباس در بانک ملت

سیاست های بازار پول بازار سرمایه را متحول می کند

نگاه بازارسرمایه به دستان بازارپول

۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۳/۶کد خبر: 198963
ایستانیوز:مدیرعامل شرکت سبد گردان سرمایه ایرانیان سیاست های مالی بودجه را دارای اثر بلند مدت دانست، افزود: چنین سیاست هایی بازار را امیدوار می کند، چراکه بازار سرمایه آینده نگر است و سیاست هایی که باعث رونق این بازار حتی در آینده شود، مورد توجه بازار قرار میگیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،مصطفی صفاری، مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان  با تاکید بر اینکه نتیجه انتخابات خبر مثبتی برای بازار سرمایه بود، اظهار داشت: به طور معمول شوک های سیاسی چه مثبت، چه منفی اثری کوتاه مدت دارد و به سرعت از بین می رود. نتیجه انتخابات رییس جمهوری نیز شوک سیاسی مثبت برای بازار سرمایه بود که اثری کوتاه مدت در بازار داشت.
 
وی با اشاره به اینکه اثرات بلند مدت روی بازار سرمایه  ناشی از شوک های اقتصادی است، ادامه داد: بازار سرمایه معمولا از شوک های اقتصادی تاثیر بلند مدت می گیرد به عنوان مثال کاهش نرخ بهره شوک اقتصادی است که اثر مثبت بلند مدت بر بازار سرمایه خواهد داشت.
 
این استاد دانشگاه با اشاره به برنامه ریزی بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود بانکی تصریح کرد: قرار است در 17 خرداد ماه بانک های خصوصی و دولتی برای کاهش نرخ بهره جلسه برگزار کنند اما بانک مرکزی به طور مستقل هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته است.
 
وی با اشاره به اینکه شوک اقتصادی ملموسی در این مدت نداشته ایم، گفت: تا زمانی که شوک اقتصادی مثبتی رخ ندهد، تغییری در بازار سرمایه ایجاد نخواهد شد.
 
وی کاهش نرخ بهره را شوک مثبت اقتصادی دانست که می تواند بازار سرمایه را متاثر کند و افزود: هرچند بانک مرکزی باید روند بانک ها را کنترل کند تا با ترفندهایی مثل صندوق سرمایه گذاری قوانین را دور نزنند. البته بانک مرکزی برای صندوق های بانک ها نیز بخش نامه ای صادر کرده تا سود ثابت آنها کنترل شود.
 
وی با اشاره به اینکه قوه نظارتی بانک مرکزی قوی نیست، ادامه داد: بازارهای مالی از جمله بازار سرمایه متاثر از سیاست های بانک مرکزی است و بانک مرکزی می تواند با تجدید نظر در نرخ بهره بانکی باعث رونق بازار سرمایه شود.
 
صفاری با اشاره به اینکه سیاست های اقتصادی تاثیر خود را با تاخیر در بازار سرمایه نشان می دهد، افزود: قاعده اقتصادی تاخیر اثر سیاست ها این گونه است که برخی سیاست ها با تاخیر درونی، تاخیر بیرونی و تاخیر اجرا مواجه می شود.
 
وی با اشاره به اینکه سیاست های بازار پول تاخیر درونی ندارد و به محض تصویب اجرایی نیز می شود، ادامه داد: اما این سیاست ها با تاخیر بیرونی مواجه است به این ترتیب که اثر این تصمیم یک سال بعد در بازار سرمایه خود را نشان می دهد.
 
به گفته وی معمولا سیاست های پولی تاخیر درونی کمی دارند اما اثر آن یک سال بعد در اقتصاد نمایان می شود و باعث رونق اقتصاد می شود.
 
به گزارش سنا ،مدیرعامل شرکت سبد گردان سرمایه ایرانیان سیاست های مالی بودجه را دارای اثر بلند مدت دانست، افزود: چنین سیاست هایی بازار را امیدوار می کند، چراکه بازار سرمایه آینده نگر است و سیاست هایی که باعث رونق این بازار حتی در آینده شود، مورد توجه بازار قرار میگیرد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *