RSS
امروز شنبه ، ۵ خرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

«فروش ۷هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت شهرداری مشهد توسط بانک آینده»

بیمه پاسارگاد حامی اهداء کنندگان عضو در شب های ماه مبارک رمضان

کدام بانک ها در سرمایه گذاری موفق ترند

افزایش قیمت انواع سکه در بازار

بررسی تحقیق و تفحص از مطالبات مشکوک الوصول بانکی در مجلس

بانک مرکزی پاکستان و چین سوآپ ارزی را تمدید کردند

تحکیم همکاری‌های بانک تجارت و شرکت نفت

افزایش حقوق کارمندان دولت نهایی شد

جدیدترین نظرسنجی کیتکو درباره قیمت طلا

افزایش وجه‎تضمین اولیه قراردادهای‌آتی‌سکه

تورم اردیبهشت ماه ۹.۱ درصد محاسبه شد

افزایش ۳۰ درصدی معاملات اوراق بدهی

بهره برداری از مجموعه ورزشی سرپل ذهاب تا پایان شهریورماه

تکمیل خطوط مترو کلانشهر مشهد با سرمایه گذاری بانک شهر

اطلاع رسانی صحیح و شفاف، راهکار مقابله با مشکلات اقتصادی

پست بانک بهترین عملکرد را در اجرای طرح‌های اشتغال‌زائی داشته است

مدیرعامل شرکت سمات بانک توسعه تعاون معرفی شد

آغاز مسابقات، لیگ جهانی والیبال

توضیحات سازمان تأمین اجتماعی درخصوص بیمه هنرمندان

اشتغال بازنشسته‌ها متوقف می شود؟

انتخاب دبیر کارگروه تخصصی توسعه بیمه های زندگی و اتکایی سندیکا

نرخ تورم کالاهای وارداتی در سال ۹۶ کاهش یافت

ابهام مصوبه هیات دولت در خصوص فعالیت فین تک‌ها

هزار و ۲۰۰هزار میلیارد تومان؛ مطالبات جاری وغیرجاری بانکها تا ۹۶

پرداخت سود سهامداران شرکت شرکت توسعه اقتصادی آرین

سیاست های بازار پول بازار سرمایه را متحول می کند

نگاه بازارسرمایه به دستان بازارپول

۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۳/۶کد خبر: 198963
ایستانیوز:مدیرعامل شرکت سبد گردان سرمایه ایرانیان سیاست های مالی بودجه را دارای اثر بلند مدت دانست، افزود: چنین سیاست هایی بازار را امیدوار می کند، چراکه بازار سرمایه آینده نگر است و سیاست هایی که باعث رونق این بازار حتی در آینده شود، مورد توجه بازار قرار میگیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،مصطفی صفاری، مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان  با تاکید بر اینکه نتیجه انتخابات خبر مثبتی برای بازار سرمایه بود، اظهار داشت: به طور معمول شوک های سیاسی چه مثبت، چه منفی اثری کوتاه مدت دارد و به سرعت از بین می رود. نتیجه انتخابات رییس جمهوری نیز شوک سیاسی مثبت برای بازار سرمایه بود که اثری کوتاه مدت در بازار داشت.
 
وی با اشاره به اینکه اثرات بلند مدت روی بازار سرمایه  ناشی از شوک های اقتصادی است، ادامه داد: بازار سرمایه معمولا از شوک های اقتصادی تاثیر بلند مدت می گیرد به عنوان مثال کاهش نرخ بهره شوک اقتصادی است که اثر مثبت بلند مدت بر بازار سرمایه خواهد داشت.
 
این استاد دانشگاه با اشاره به برنامه ریزی بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود بانکی تصریح کرد: قرار است در 17 خرداد ماه بانک های خصوصی و دولتی برای کاهش نرخ بهره جلسه برگزار کنند اما بانک مرکزی به طور مستقل هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته است.
 
وی با اشاره به اینکه شوک اقتصادی ملموسی در این مدت نداشته ایم، گفت: تا زمانی که شوک اقتصادی مثبتی رخ ندهد، تغییری در بازار سرمایه ایجاد نخواهد شد.
 
وی کاهش نرخ بهره را شوک مثبت اقتصادی دانست که می تواند بازار سرمایه را متاثر کند و افزود: هرچند بانک مرکزی باید روند بانک ها را کنترل کند تا با ترفندهایی مثل صندوق سرمایه گذاری قوانین را دور نزنند. البته بانک مرکزی برای صندوق های بانک ها نیز بخش نامه ای صادر کرده تا سود ثابت آنها کنترل شود.
 
وی با اشاره به اینکه قوه نظارتی بانک مرکزی قوی نیست، ادامه داد: بازارهای مالی از جمله بازار سرمایه متاثر از سیاست های بانک مرکزی است و بانک مرکزی می تواند با تجدید نظر در نرخ بهره بانکی باعث رونق بازار سرمایه شود.
 
صفاری با اشاره به اینکه سیاست های اقتصادی تاثیر خود را با تاخیر در بازار سرمایه نشان می دهد، افزود: قاعده اقتصادی تاخیر اثر سیاست ها این گونه است که برخی سیاست ها با تاخیر درونی، تاخیر بیرونی و تاخیر اجرا مواجه می شود.
 
وی با اشاره به اینکه سیاست های بازار پول تاخیر درونی ندارد و به محض تصویب اجرایی نیز می شود، ادامه داد: اما این سیاست ها با تاخیر بیرونی مواجه است به این ترتیب که اثر این تصمیم یک سال بعد در بازار سرمایه خود را نشان می دهد.
 
به گفته وی معمولا سیاست های پولی تاخیر درونی کمی دارند اما اثر آن یک سال بعد در اقتصاد نمایان می شود و باعث رونق اقتصاد می شود.
 
به گزارش سنا ،مدیرعامل شرکت سبد گردان سرمایه ایرانیان سیاست های مالی بودجه را دارای اثر بلند مدت دانست، افزود: چنین سیاست هایی بازار را امیدوار می کند، چراکه بازار سرمایه آینده نگر است و سیاست هایی که باعث رونق این بازار حتی در آینده شود، مورد توجه بازار قرار میگیرد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *