RSS
امروز جمعه ، ۹ آبان ۱۳۹۳
آخرین اخبار

دلار در برابر یورو قد کشید

سومین همایش بازاریابی و فروش بیمه‌های زندگی

فرار مالیاتی ۱۳۰ میلیارد یورویی بانک‌های جهان

تولید اسکناس از سال ۶۳ در کشور آغاز شد

قیمت رهن آپارتمان دوخوابه در تهران+ جدول

قیمت موبایل‌های مقاوم در برابر آب+جدول

قیمت آپارتمان در محله یوسف آباد تهران؟ +جدول

چند واقعیت دربارۀ میلیاردهای مهاجر

تهرانی ها گران زندگی می کنند؟

رونمایی از "خودروی پرنده" +عکس

زمین خواری ۵۰۰ میلیارد تومانی در تهران

جدول جدیدترین قیمت‌های انواع تلویزیون

(تصاویر) ۳ تبلت جدید لنوو روانه بازار شدند

پرش اسب‌های میلیاردی در پایتخت

نوری مارادونا نشد

کشف جسد مرد تنها پس از ۴‌ ماه در خانه‌اش

توافق خودروسازان با رنو

پول‌های پلاستیکی ۲.۵ برابر کاغذی‌ها عمر می‌کنند

تصاویر عجیب ترین پول های دنیا

بانک لویدز به مشتریانش جریمه می دهد

قیمت شامگاهی دلار،سکه و طلا /پنجشنبه۸ آبان ماه

طلا به کمتر از ۱۲۰۰دلار سقوط می کند

تحلیل ANZاز روند قیمت طلا

جدیدترین قیمت تبلت های کوچک +جدول

آیا «زنان نان‌آور» خوشحال هستند؟

کاهش تولید طلا وجواهرات

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۵/۱۳کد خبر: 17783
ایستانیوز: عضو هیات مدیره اتحادیه طلاوجواهر زنجان گفت: فروش طلای دست دوم توسط طلافروشان به ضرر مصرف کننده و موجب خروج تولیدکنندگان از چرخه تولید میشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی ( ایستانیوز) ، حسین ارجمند  اظهار داشت: مدتی است که فروش مصنوعات طلا و جواهر تحت عنوان طلای دست دوم و بدون اجرت ساخت در بیشتر شهرهای کشورمان رواج پیدا کرده است.
وی ادامه داد: تمام فروشگاه هایی که مبادرت به این امر ناپسند میکنند فقط به فکر فروش و سود خود میباشند، درحالیکه این امر موجب تعطیلی کارگاههای تولید طلا وجواهر می شود.
عضو هیات مدیره اتحادیه طلاوجواهر زنجان تصریح کرد: اگرقرار باشد هر طلا فروشی مبادرت به خرید طلای دست دوم نموده ، مجددا همان طلای کهنه را با 7درصد سود به مشتریان خود بفروشد  در مرحله اول مبادرت به گرانفروشی نموده زیرا طلای کهنه دیگر شامل 7درصد سود نمیشود دوم آنکه طلاهای متفرقه و کهنه که خریداری میشوند ممکن است که در سالیان دور ساخته شده باشند و دارای عیار مشخص وکد رهگیری نباشد.
ارجمند با بیان اینکه  طلاهای دست دوم باید ذوب ، عیارسنجی ، مجددا ساخته و به بازار فروش عرصه شود، افزود: چرخه صنعت طلا و جواهر شامل تولید کنندهایی است که با زحمات خیلی زیاد وتحمل کردن انواع مشکلات بازهم خالق کارهای زیبا وبا ارزشند و نباید با مرور زمان از چرخه ای صنعت با ارزش طلاوجواهرحذف شود.
وی ادامه داد: بعضی از طلا فروشان ، مصنوعات 17 عیازی که در سالیان دور تولید شده و یا بدلیجاتی که خیلی شباهت زیادی به مصنوعات طلا دارند را به عنوان طلای متفرقه خریداری و به مشتزی تحت عنوان طلای بدون اجرت ساخت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران ، ارجمند با بیان اینکه باید مانند گذشته این صنف و صنعت را حفظ کرده و اعتماد و اعتبار انرا همانند طلای ناب پاک نگاه داریم، خاطر نشان کرد: بعضی از همکاران سود جو که ولع سود بیشتر دارند، نا اگاهانه طلاهای سرقتی و بدون فاکتور فروش را در پی فرشو به عنوان طلای دست دوم خریداری خریداری و.خود را گرفتار پلیس و دادگاه میکنند.
 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *