RSS
امروز سه شنبه ، ۱۳ مرداد ۱۳۹۴
آخرین اخبار

افتتاح «ستاره سرمایه‌» در تبریز

برگزاری جلسه IT بانک قرض الحسنه مهر

۳۸میلیون حساب بانکی مشکل­‌دار!

انعقاد تفاهمنامه میان بانک ملت و اتکا

رتبه بانک مسکن در تکریم ارباب‌رجوع

افزایش ۲۰درصدی دارایی بانک های ایرانی

همکاری کمیته امداد و بانک پارسیان

افزایش ۲۰درصدی دارایی بانک های ایرانی

ارتباط تلفنی با معاون شعب بانک شهر

گزارش بانک مرکزی از نرخ کالاهای اساسی

بانکداران سینا خون اهدا کردند

تحلیل کارشناسان از روند تغییرات قیمت طلا

برای اولین‌بار یک زن عضو‌هیات‌مدیره‌پتروشیمی

۶ کارخانه بزرگ سیمان تعطیل کردند +اسامی

کارگران فاقد بیمه به این شماره پیامک بزنند

تقوی: ورود‌ بانک‌ها به بیمه‌ خطرناک‌ است

حلال ۴۰۲ پالایش نفت شیراز از بورس انرژی صادر شد

مشمولان جدید بیمه اهل قلم معرفی شدند

پیگیری تخلفات شرکت‌ بیمه‌ای در دادستانی

رسیدگی به مشکلات بیکاری و بیمه روستایی

تشریح جزییات "بانکآشنا" بانک اقتصادنوین

طرح تحول بانکی آماده شد

بهبود فرایند صدور کارتهای شهروندی بانک شهر

نحوه دسترسی به اینترنت بانک تجارت

سهم کشاورزی از تسهیلات افزایش یافت

کاهش تولید طلا وجواهرات

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۵/۱۳کد خبر: 17783
ایستانیوز: عضو هیات مدیره اتحادیه طلاوجواهر زنجان گفت: فروش طلای دست دوم توسط طلافروشان به ضرر مصرف کننده و موجب خروج تولیدکنندگان از چرخه تولید میشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی ( ایستانیوز) ، حسین ارجمند  اظهار داشت: مدتی است که فروش مصنوعات طلا و جواهر تحت عنوان طلای دست دوم و بدون اجرت ساخت در بیشتر شهرهای کشورمان رواج پیدا کرده است.
وی ادامه داد: تمام فروشگاه هایی که مبادرت به این امر ناپسند میکنند فقط به فکر فروش و سود خود میباشند، درحالیکه این امر موجب تعطیلی کارگاههای تولید طلا وجواهر می شود.
عضو هیات مدیره اتحادیه طلاوجواهر زنجان تصریح کرد: اگرقرار باشد هر طلا فروشی مبادرت به خرید طلای دست دوم نموده ، مجددا همان طلای کهنه را با 7درصد سود به مشتریان خود بفروشد  در مرحله اول مبادرت به گرانفروشی نموده زیرا طلای کهنه دیگر شامل 7درصد سود نمیشود دوم آنکه طلاهای متفرقه و کهنه که خریداری میشوند ممکن است که در سالیان دور ساخته شده باشند و دارای عیار مشخص وکد رهگیری نباشد.
ارجمند با بیان اینکه  طلاهای دست دوم باید ذوب ، عیارسنجی ، مجددا ساخته و به بازار فروش عرصه شود، افزود: چرخه صنعت طلا و جواهر شامل تولید کنندهایی است که با زحمات خیلی زیاد وتحمل کردن انواع مشکلات بازهم خالق کارهای زیبا وبا ارزشند و نباید با مرور زمان از چرخه ای صنعت با ارزش طلاوجواهرحذف شود.
وی ادامه داد: بعضی از طلا فروشان ، مصنوعات 17 عیازی که در سالیان دور تولید شده و یا بدلیجاتی که خیلی شباهت زیادی به مصنوعات طلا دارند را به عنوان طلای متفرقه خریداری و به مشتزی تحت عنوان طلای بدون اجرت ساخت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران ، ارجمند با بیان اینکه باید مانند گذشته این صنف و صنعت را حفظ کرده و اعتماد و اعتبار انرا همانند طلای ناب پاک نگاه داریم، خاطر نشان کرد: بعضی از همکاران سود جو که ولع سود بیشتر دارند، نا اگاهانه طلاهای سرقتی و بدون فاکتور فروش را در پی فرشو به عنوان طلای دست دوم خریداری خریداری و.خود را گرفتار پلیس و دادگاه میکنند.
 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *