RSS
امروز پنج شنبه ، ۳۰ دی ۱۳۹۵
آخرین اخبار

۳تصمیم ویژه دولت برای بانک‌ها

کاهش هزینه های مبادلاتی تجارت خارجی

نمایشگاه بانک و بیمه در مشهد گشایش یافت

آمریکا دویچه بانک آلمان را جریمه کرد

کاهش شکایات از شرکت های بیمه

عملکرد صرافی‌های منتخب در معامله ارز

نرخ ۲۷ ارز بانکی کاهش یافت

تحقق ۵۴درصد بودجه ایران کیش در ۶ماه

سرمایه "پککو" ۱۰۰ درصد افزایش یافت

اعطای تسهیلات در بانک ملی ادامه دارد

واکنش دلار و پوند به اظهارات ترامپ و می

۲۲ میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران آزاد شد

انعقاد ۲۲هزار قرارداد آتی سکه

راه دور زدن مالیاتی کارمندان بسته شد

اطلاع رسانی دقیق از بخشش جرائم بیمه ای

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران تغییر می‌کند

جزئیات بخشنامه دولت برای تشویق سرمایه گذاری خارجی

دلار امروز ارزان شد

بوشهر، میزبان بانک قرض الحسنه مهر

شعبه جدید بانک ملی ایران افتتاح شد

مدیرعامل بانک کشاورزی کارآفرین برجسته شد

مزایای کارت خانواده بانک سینا

بررسی دلایل عدم به کار‌گیری NFC در ایران

توسعه فعالیت های بانک گردشگری در حوزه بین الملل

تحریم شعبه لندن بانک صادرات لغو شد

کاهش تولید طلا وجواهرات

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۵/۱۳کد خبر: 17783
ایستانیوز: عضو هیات مدیره اتحادیه طلاوجواهر زنجان گفت: فروش طلای دست دوم توسط طلافروشان به ضرر مصرف کننده و موجب خروج تولیدکنندگان از چرخه تولید میشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی ( ایستانیوز) ، حسین ارجمند  اظهار داشت: مدتی است که فروش مصنوعات طلا و جواهر تحت عنوان طلای دست دوم و بدون اجرت ساخت در بیشتر شهرهای کشورمان رواج پیدا کرده است.
وی ادامه داد: تمام فروشگاه هایی که مبادرت به این امر ناپسند میکنند فقط به فکر فروش و سود خود میباشند، درحالیکه این امر موجب تعطیلی کارگاههای تولید طلا وجواهر می شود.
عضو هیات مدیره اتحادیه طلاوجواهر زنجان تصریح کرد: اگرقرار باشد هر طلا فروشی مبادرت به خرید طلای دست دوم نموده ، مجددا همان طلای کهنه را با 7درصد سود به مشتریان خود بفروشد  در مرحله اول مبادرت به گرانفروشی نموده زیرا طلای کهنه دیگر شامل 7درصد سود نمیشود دوم آنکه طلاهای متفرقه و کهنه که خریداری میشوند ممکن است که در سالیان دور ساخته شده باشند و دارای عیار مشخص وکد رهگیری نباشد.
ارجمند با بیان اینکه  طلاهای دست دوم باید ذوب ، عیارسنجی ، مجددا ساخته و به بازار فروش عرصه شود، افزود: چرخه صنعت طلا و جواهر شامل تولید کنندهایی است که با زحمات خیلی زیاد وتحمل کردن انواع مشکلات بازهم خالق کارهای زیبا وبا ارزشند و نباید با مرور زمان از چرخه ای صنعت با ارزش طلاوجواهرحذف شود.
وی ادامه داد: بعضی از طلا فروشان ، مصنوعات 17 عیازی که در سالیان دور تولید شده و یا بدلیجاتی که خیلی شباهت زیادی به مصنوعات طلا دارند را به عنوان طلای متفرقه خریداری و به مشتزی تحت عنوان طلای بدون اجرت ساخت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران ، ارجمند با بیان اینکه باید مانند گذشته این صنف و صنعت را حفظ کرده و اعتماد و اعتبار انرا همانند طلای ناب پاک نگاه داریم، خاطر نشان کرد: بعضی از همکاران سود جو که ولع سود بیشتر دارند، نا اگاهانه طلاهای سرقتی و بدون فاکتور فروش را در پی فرشو به عنوان طلای دست دوم خریداری خریداری و.خود را گرفتار پلیس و دادگاه میکنند.
 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *