RSS
امروز چهارشنبه ، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
آخرین اخبار

مرکز اطلاع رسانی بانک رفاه نقل مکان کرد

کارکنان بانک ملی کارآمدتر می شوند

حضور بانک ملت در نمایشگاه پتروشیمی

تورم تولید ۱۶.۱ درصد شد

نرخ تورم روستایی ۱۳.۴ درصد شد

دیدار رئیس اتاق بازرگانی الجزایر با آخوندی

اطلاعیه حذف نرخ شکست اوراق مشارکت میدکو

عرضه نفت صادراتی در بورس منتظر تایید وزارت اقتصاد

ایران بیشترین دارایی اسلامی را دارد

واگذاری پرسپولیس در خوان آخر

افزایش اصطکاک های ارزی در جهان

عوامل تاثیر گذار بر قیمت طلا

قیمت طلا سطح حمایتی ۱۱۷۸ تا ۱۱۸۳ دلاری را حفظ می کند

هند رکورد دار مصرف طلا در جهان

برگزاری دهمین جشنواره دانش آموزی تبیان

تجارت‌ خارجی‌ ایران آماده‌ "تیک‌آف" شد

تاکید رییس‌جمهور برحمایت از‌حوزه نشر‌و‌کتاب

افتتاح بیمارستانهای میلاد ۳ و ۴ در تابستان

گشایش شعبه مستقل صندوق توسعه ملی بانک صنعت و معدن

تمدید مهلت استفاده از حق تقدم گروه صنعتی بارز

افزایش حضور سرمایه گذاران خرد در صندوق ها

دعوت سهامداران رینگ سازی مشهد به مجمع سالانه

کاهش ارزش بازار داروپخش

الکتریک خودرو شرق به مجمع می نشیند

۷۰۰ هزار قالیباف در صف انتظار بیمه هستند

کاهش تولید طلا وجواهرات

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۵/۱۳کد خبر: 17783
ایستانیوز: عضو هیات مدیره اتحادیه طلاوجواهر زنجان گفت: فروش طلای دست دوم توسط طلافروشان به ضرر مصرف کننده و موجب خروج تولیدکنندگان از چرخه تولید میشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی ( ایستانیوز) ، حسین ارجمند  اظهار داشت: مدتی است که فروش مصنوعات طلا و جواهر تحت عنوان طلای دست دوم و بدون اجرت ساخت در بیشتر شهرهای کشورمان رواج پیدا کرده است.
وی ادامه داد: تمام فروشگاه هایی که مبادرت به این امر ناپسند میکنند فقط به فکر فروش و سود خود میباشند، درحالیکه این امر موجب تعطیلی کارگاههای تولید طلا وجواهر می شود.
عضو هیات مدیره اتحادیه طلاوجواهر زنجان تصریح کرد: اگرقرار باشد هر طلا فروشی مبادرت به خرید طلای دست دوم نموده ، مجددا همان طلای کهنه را با 7درصد سود به مشتریان خود بفروشد  در مرحله اول مبادرت به گرانفروشی نموده زیرا طلای کهنه دیگر شامل 7درصد سود نمیشود دوم آنکه طلاهای متفرقه و کهنه که خریداری میشوند ممکن است که در سالیان دور ساخته شده باشند و دارای عیار مشخص وکد رهگیری نباشد.
ارجمند با بیان اینکه  طلاهای دست دوم باید ذوب ، عیارسنجی ، مجددا ساخته و به بازار فروش عرصه شود، افزود: چرخه صنعت طلا و جواهر شامل تولید کنندهایی است که با زحمات خیلی زیاد وتحمل کردن انواع مشکلات بازهم خالق کارهای زیبا وبا ارزشند و نباید با مرور زمان از چرخه ای صنعت با ارزش طلاوجواهرحذف شود.
وی ادامه داد: بعضی از طلا فروشان ، مصنوعات 17 عیازی که در سالیان دور تولید شده و یا بدلیجاتی که خیلی شباهت زیادی به مصنوعات طلا دارند را به عنوان طلای متفرقه خریداری و به مشتزی تحت عنوان طلای بدون اجرت ساخت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران ، ارجمند با بیان اینکه باید مانند گذشته این صنف و صنعت را حفظ کرده و اعتماد و اعتبار انرا همانند طلای ناب پاک نگاه داریم، خاطر نشان کرد: بعضی از همکاران سود جو که ولع سود بیشتر دارند، نا اگاهانه طلاهای سرقتی و بدون فاکتور فروش را در پی فرشو به عنوان طلای دست دوم خریداری خریداری و.خود را گرفتار پلیس و دادگاه میکنند.
 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *