آخرین اخبار

بررسی تکنیکالی دلار در هفته پیش رو

جزئیات واگذاری دو ملک دولتی اعلام شد

جزئیات فروش اقساطی مسکن

توسعه روابط اقتصادی ایران و ترکیه

تحقق بازار ۵۰ هزار میلیارد تومانی صکوک

جزئیات دارایی‌ و بدهی‌‌ شبکه بانکی

مذاکره با بانک‌های معتبر جهانی در فرآیند ارزی بانک شهر

فعالان آتی سکه به دنبال کاهش وجه تضمین معاملات

خداحافظی زد وبند از بازار ارز

وعده جدید اقتصادی "طیب نیا "

وقتی تلنگر وام، مسکن را از رکود خارج‌نکرد

با کارت هوشمند بیمه، چگونه دکتر برویم؟!

ورود بزرگ ترین بیمه اتکایی بین المللی به قشم

امکان پرداخت وام به همه بازنشستگان وجود ندارد

اوراق بهادار بین‌المللی منتشر می‌شود

بودجه قزاقستان در سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ تصویب شد

اعتماد مردم به خیرخواهی بیمه مرکزی

علل بی‌رغبتی کشاورزان برای بیمه محصولات

بازارهای مالی در انتظار تصمیم "فدرال رزرو"

بازار طلا امن نیست ؛ ذخایر طلای خود را بفروشید

منتظر کاهش نرخ سود نباشید

مدل جدید قراردادهای نفتی فردا رونمایی می شود

رانت بازار ارز به ۶۴۰ تومان افزایش یافت

۱.۱ میلیون مهندس خانه‌نشین شدند!

بورس ارز وارد کشف قیمت ومعامله فیزیکی نمی شود

کاهش تولید طلا وجواهرات

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۵/۱۳کد خبر: 17783
ایستانیوز: عضو هیات مدیره اتحادیه طلاوجواهر زنجان گفت: فروش طلای دست دوم توسط طلافروشان به ضرر مصرف کننده و موجب خروج تولیدکنندگان از چرخه تولید میشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی ( ایستانیوز) ، حسین ارجمند  اظهار داشت: مدتی است که فروش مصنوعات طلا و جواهر تحت عنوان طلای دست دوم و بدون اجرت ساخت در بیشتر شهرهای کشورمان رواج پیدا کرده است.
وی ادامه داد: تمام فروشگاه هایی که مبادرت به این امر ناپسند میکنند فقط به فکر فروش و سود خود میباشند، درحالیکه این امر موجب تعطیلی کارگاههای تولید طلا وجواهر می شود.
عضو هیات مدیره اتحادیه طلاوجواهر زنجان تصریح کرد: اگرقرار باشد هر طلا فروشی مبادرت به خرید طلای دست دوم نموده ، مجددا همان طلای کهنه را با 7درصد سود به مشتریان خود بفروشد  در مرحله اول مبادرت به گرانفروشی نموده زیرا طلای کهنه دیگر شامل 7درصد سود نمیشود دوم آنکه طلاهای متفرقه و کهنه که خریداری میشوند ممکن است که در سالیان دور ساخته شده باشند و دارای عیار مشخص وکد رهگیری نباشد.
ارجمند با بیان اینکه  طلاهای دست دوم باید ذوب ، عیارسنجی ، مجددا ساخته و به بازار فروش عرصه شود، افزود: چرخه صنعت طلا و جواهر شامل تولید کنندهایی است که با زحمات خیلی زیاد وتحمل کردن انواع مشکلات بازهم خالق کارهای زیبا وبا ارزشند و نباید با مرور زمان از چرخه ای صنعت با ارزش طلاوجواهرحذف شود.
وی ادامه داد: بعضی از طلا فروشان ، مصنوعات 17 عیازی که در سالیان دور تولید شده و یا بدلیجاتی که خیلی شباهت زیادی به مصنوعات طلا دارند را به عنوان طلای متفرقه خریداری و به مشتزی تحت عنوان طلای بدون اجرت ساخت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران ، ارجمند با بیان اینکه باید مانند گذشته این صنف و صنعت را حفظ کرده و اعتماد و اعتبار انرا همانند طلای ناب پاک نگاه داریم، خاطر نشان کرد: بعضی از همکاران سود جو که ولع سود بیشتر دارند، نا اگاهانه طلاهای سرقتی و بدون فاکتور فروش را در پی فرشو به عنوان طلای دست دوم خریداری خریداری و.خود را گرفتار پلیس و دادگاه میکنند.
 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *