RSS
امروز سه شنبه ، ۵ خرداد ۱۳۹۴
آخرین اخبار

فعالیت اقتصادی تأمین اجتماعی کاملا سالم و شفاف است

بانک ها چه کمکی می توانند از بورس بگیرند

اظهارات یلن کمکی به طلا نخواهد کرد

احتمال افزایش قیمت سیمان

تحلیل تکنیکال لبنیات پاک

بانک‌ها‌؛ گاهی رقیب، گاهی رفیق بورس

مشکلات نظام بانکی چطور حل می‌شود؟

پژو ۳۰۱ رقیب جدید تندر ۹۰

قبل از خواب بادام بخورید!

چرابا با الکترونیکی شدن بازار ارز مقابله می شود

مجتمع نمونه مرکزی بیمه دی افتتاح شد

نظارت آنلاین بیمه مرکزی از طریق سنهاب

اعلام نتیجه مزایده چهارم سرخابی‌ها لغو شد

افزایش ارزش دلار در برابر یورو

" تمبر" طلا و نقره روانه بازار می‌ شود

خرید مسکن مهر با وام ۸۰ میلیون تومانی

برج‌سازی بانکها با پول مردم اشکال ندارد

موسسات غیرمجاز مخل اقتصاد هستند

نرخ حق الوکاله بانک رفاه اعلام شد

کنترل تورم پیش شرط خروج از رکود

افزایش سرمایه ی پالایش نفت اصفهان

تجلیل از بنیانگذار بانک اقتصادنوین

کاهش ۴درصدی دارایی خارجی بانک های کشور

دلار وارد کارزار ارزی شد

دارایی بانک های ایران ۱۵۹۸هزار میلیارد تومان می رسد

کاهش تولید طلا وجواهرات

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۵/۱۳کد خبر: 17783
ایستانیوز: عضو هیات مدیره اتحادیه طلاوجواهر زنجان گفت: فروش طلای دست دوم توسط طلافروشان به ضرر مصرف کننده و موجب خروج تولیدکنندگان از چرخه تولید میشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی ( ایستانیوز) ، حسین ارجمند  اظهار داشت: مدتی است که فروش مصنوعات طلا و جواهر تحت عنوان طلای دست دوم و بدون اجرت ساخت در بیشتر شهرهای کشورمان رواج پیدا کرده است.
وی ادامه داد: تمام فروشگاه هایی که مبادرت به این امر ناپسند میکنند فقط به فکر فروش و سود خود میباشند، درحالیکه این امر موجب تعطیلی کارگاههای تولید طلا وجواهر می شود.
عضو هیات مدیره اتحادیه طلاوجواهر زنجان تصریح کرد: اگرقرار باشد هر طلا فروشی مبادرت به خرید طلای دست دوم نموده ، مجددا همان طلای کهنه را با 7درصد سود به مشتریان خود بفروشد  در مرحله اول مبادرت به گرانفروشی نموده زیرا طلای کهنه دیگر شامل 7درصد سود نمیشود دوم آنکه طلاهای متفرقه و کهنه که خریداری میشوند ممکن است که در سالیان دور ساخته شده باشند و دارای عیار مشخص وکد رهگیری نباشد.
ارجمند با بیان اینکه  طلاهای دست دوم باید ذوب ، عیارسنجی ، مجددا ساخته و به بازار فروش عرصه شود، افزود: چرخه صنعت طلا و جواهر شامل تولید کنندهایی است که با زحمات خیلی زیاد وتحمل کردن انواع مشکلات بازهم خالق کارهای زیبا وبا ارزشند و نباید با مرور زمان از چرخه ای صنعت با ارزش طلاوجواهرحذف شود.
وی ادامه داد: بعضی از طلا فروشان ، مصنوعات 17 عیازی که در سالیان دور تولید شده و یا بدلیجاتی که خیلی شباهت زیادی به مصنوعات طلا دارند را به عنوان طلای متفرقه خریداری و به مشتزی تحت عنوان طلای بدون اجرت ساخت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران ، ارجمند با بیان اینکه باید مانند گذشته این صنف و صنعت را حفظ کرده و اعتماد و اعتبار انرا همانند طلای ناب پاک نگاه داریم، خاطر نشان کرد: بعضی از همکاران سود جو که ولع سود بیشتر دارند، نا اگاهانه طلاهای سرقتی و بدون فاکتور فروش را در پی فرشو به عنوان طلای دست دوم خریداری خریداری و.خود را گرفتار پلیس و دادگاه میکنند.
 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *