RSS
امروز شنبه ، ۲۴ بهمن ۱۳۹۴
آخرین اخبار

سرمایه «بیمه پارسیان»۴۰۰میلیارد تومان می شود

سهامداران بیمه ملت بخوانند

مجمع بانک پارسیان به تنفس خورد

پرداخت ۳ میلیارد ریال خسارت آتش سوزی از سوی بیمه ما

اعضای هیات مدیره بیمه البرز انتخاب می شوند

وضعیت نمادهای بانکی بورس

افزایش سرمایه چند شرکت بورسی و فرابورسی

رشد ۱۲۵ درصدی ارزش معاملات در بورس انرژی ایران

رشد ۷۳ درصدی حجم معاملات آتی سکه

گزارش رئیس کل از ۸ اقدام بانک مرکزی

پژو شاسی بلند در راه بازار ایران/عکس

احتمال افزایش قیمت طلا تا ۱۴۰۰ دلار

۸ بانک ایرانی به سوئیفت وصل شدند

بانک‌های کارگزار خارجی احتیاط می‌کنند

نسخه های جدید همراه بانک ملی عملیاتی شد

اعلام شرط پذیرش هزینه قابل‌قبول مالیاتی

ربیعی: بازنشستگان منتظر خبرهای خوب باشند

کاهش قیمت دلار / افزایش قیمت سکه

عقبگرد ۹۰۳واحدی شاخص بورس

گام‌های بلند بانک شهر در تحقق عدالت اجتماعی

تکمیل طرح‌های توسعه شرکت گل گهر

اصلاح قانون تجارت در دستور کار متولیان بورس

تخلف آشکار در بانک "مهر اقتصاد "

توقف نماد پالایشگاه اصفهان

میزان ذخایر طلا در کشور اعلام شد

کاهش تولید طلا وجواهرات

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۵/۱۳کد خبر: 17783
ایستانیوز: عضو هیات مدیره اتحادیه طلاوجواهر زنجان گفت: فروش طلای دست دوم توسط طلافروشان به ضرر مصرف کننده و موجب خروج تولیدکنندگان از چرخه تولید میشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی ( ایستانیوز) ، حسین ارجمند  اظهار داشت: مدتی است که فروش مصنوعات طلا و جواهر تحت عنوان طلای دست دوم و بدون اجرت ساخت در بیشتر شهرهای کشورمان رواج پیدا کرده است.
وی ادامه داد: تمام فروشگاه هایی که مبادرت به این امر ناپسند میکنند فقط به فکر فروش و سود خود میباشند، درحالیکه این امر موجب تعطیلی کارگاههای تولید طلا وجواهر می شود.
عضو هیات مدیره اتحادیه طلاوجواهر زنجان تصریح کرد: اگرقرار باشد هر طلا فروشی مبادرت به خرید طلای دست دوم نموده ، مجددا همان طلای کهنه را با 7درصد سود به مشتریان خود بفروشد  در مرحله اول مبادرت به گرانفروشی نموده زیرا طلای کهنه دیگر شامل 7درصد سود نمیشود دوم آنکه طلاهای متفرقه و کهنه که خریداری میشوند ممکن است که در سالیان دور ساخته شده باشند و دارای عیار مشخص وکد رهگیری نباشد.
ارجمند با بیان اینکه  طلاهای دست دوم باید ذوب ، عیارسنجی ، مجددا ساخته و به بازار فروش عرصه شود، افزود: چرخه صنعت طلا و جواهر شامل تولید کنندهایی است که با زحمات خیلی زیاد وتحمل کردن انواع مشکلات بازهم خالق کارهای زیبا وبا ارزشند و نباید با مرور زمان از چرخه ای صنعت با ارزش طلاوجواهرحذف شود.
وی ادامه داد: بعضی از طلا فروشان ، مصنوعات 17 عیازی که در سالیان دور تولید شده و یا بدلیجاتی که خیلی شباهت زیادی به مصنوعات طلا دارند را به عنوان طلای متفرقه خریداری و به مشتزی تحت عنوان طلای بدون اجرت ساخت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران ، ارجمند با بیان اینکه باید مانند گذشته این صنف و صنعت را حفظ کرده و اعتماد و اعتبار انرا همانند طلای ناب پاک نگاه داریم، خاطر نشان کرد: بعضی از همکاران سود جو که ولع سود بیشتر دارند، نا اگاهانه طلاهای سرقتی و بدون فاکتور فروش را در پی فرشو به عنوان طلای دست دوم خریداری خریداری و.خود را گرفتار پلیس و دادگاه میکنند.
 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *