RSS
امروز چهارشنبه ، ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار

رشد چهار درصدی تولید در ۱۰ واحد بزرگ فولادی کشور

رشد اقتصادی حاصل حذف صفر از پول ملی در سایر کشورها

ایران در حفظ ارزش پول ملی موفق بوده است

چشم‌انداز رشد اقتصادی ایران

سود هر سهم "رکارت" کاهشی بود

قیمت طلا مجدد ۱۵۰۰ دلاری شد

دولت کارگران فقیر را به حال خود رها کرد

سرمایه‌هایی که به رونق تولید منجر نمی‌شود!

آیا آغاز تغییرات از کارت سوخت جایگاه‌ها کلید خورده؟

نقص فنی نفتکش ایرانی در دریای سرخ

سه‌گانه قیمت‌شکن در بازار مسکن

اصلاح چرخه کارمزد با اعمال در درگاه‌های پرداخت اینترنتی

واریز ۳هزار میلیارد تومان حق بیمه ثالث به حساب سه ارگان

بیمه عمر تسهیلات قرض الحسنه بانک رفاه اقساطی شد

"دبالک" به سود رسید

رشد ۱۹۰۰ واحدی شاخص بورس

کاهش قیمت‌ها در بازار ارز و سکه

سیر صعودی ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا

نتایج انتخابات هیات رئیسه کمیسیون‌های اتاق ایران اعلام شد

بورس‌های آسیایی بر نردبان صعود

احداث بیمارستان یون درمانی با حمایت بانک ملت

بازار جهانی نفت شوکه شد!

اخذ ایزو ۱۰۰۰۲ برای رسیدگی به شکایات مشتریان توسط بانک سامان

ادامه دریافت شماره شبای بانکی مشمولان سهام عدالت

درخواست بانک مرکزی برای استفساریه در خصوص مالیات برتسعیردارایی‌ها

افزایش ۸ واحدی شاخص کل بورس تهران

۱۴:۴۷ - ۱۳۹۵/۷/۵کد خبر: 173622
ایستانیوز:معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد غلبه عرضه بر تقاضای سهام به تبع واگذاری اغلب صفحه خریدهای شکل گرفته دیروز بود، بازاری که حجم معاملات آن با رشد ۸ واحدی شاخص کل چندان تعریفی نداشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه 5 مهر 95 با افزایش 8 واحدی به رقم 77 هزار و 89 واحد رسید.
 
شاخص کل هم‌وزن اما با 86 واحد افزایش عدد 14 هزار و 883 واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور اما با 165 واحد کاهش روی عدد 85 هزار و 641 واحد ایستاد. شاخص بازار اول نیز در حالی با کاهش 92 واحدی به رقم 53 هزار و 690 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با 598 واحد افزایش به رقم 170 هزار و 80 واحد رسید. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش یک واحدی عدد 821 واحد را تجربه کرد.
 
بر اساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی 3 شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 67 واحد، سرمایه‌گذاری غدیر با 25 واحد و کشتیرانی ج‌.ا.ا با 20 واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
 
در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت پالایش صنعت نفت آبادان با 46 واحد،‌ ایران خودرو با 29 واحد و گروه سایپا با 16 واحد کاهش بالاترین تاثیر منفی را بر محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
 
 ارزش کل معاملات بورس تهران به بیش از 197 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن 696 میلیون و 491 هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 60 هزار و 90 نوبت داد و ستد بود.
 
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده، فرآورده‌های غذایی و قند تربت جام، بیمه سامان، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، اوراق اجاره «صبوتا» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی ودر مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های مهندسی نصیرماشین و بهمن لیزینگ متوقف شدند.
 
امروز همچنین آگهی عرضه 10.55 درصد سهام مدیریتی غیرکنترلی آلومتک به قیمت پایه بیش از 6 میلیارد تومان برای عرضه در فردا (سه شنبه) از طریق بازار پایه فرابورس منتشر شد.
 
 امروز اندکی بیش از 94 میلیون سهم هلدینگ سرمایه‌گذاری دارویی تامین از سوی شستا به ارزش بیش از 57.5 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی کد به کد شد.
 
اندکی بیش از 17 میلیون سهم اعتباری کوثر مرکزی نیز به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده به کدهای درون گروهی انتقال داده شد.
 
کمتر از 15 میلیون سهم صنعتی دریایی ایران اما به ارزش کمتر از 4 میلیارد تومان از سوی قرارگاه خاتم‌آلانبیا به کدهای درون گروهی کد به کد شد.
 
11 میلیون سهم سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی نیز به ارزش 2 میلیارد تومان با هدف تجمیع سهام به کدهای درون گروهی منتقل شد. در گسترش صنایع انرژی آذراب امروز 10 میلیون سهم از سوی سهامدار عمده این سهم به ارزش بیش از 2 و نیم میلیارد تومان کد به کد شد.
 
همچنین 5 میلیون سهم گسترش سرمایه‌گذاری ایرانخودرو به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد.
 
بر اساس این گزارش امروز به دنبال واگذاری صف‌های خرید خودرویی‌ها در روز گذشته و در عین حال غلبه عرضه سهام بر تقاضا معامله‌گران بازار سهام ترجیح دادند که امروز بیش از آنکه در گروه‌های شاخص‌ساز بازار به تکاپو بپردازند، بیشتر نظاره‌گر بازار امروز باشند. بازاری که در عین حال به تک‌سهم‌ها و شرکت‌های کوچک بازار دومی نیز اقبال داشت.
 
 امروز در گروه پالایشی‌ها نیز با افزایش عرضه سهام در مقابل تقاضا روندی متعادل بر این گروه حاکم شد. این در حالی است که امروز با واگذاری صفحه خرید «شبریز» مشخص شد که آنچه بازار در خصوص شایعات این سهم می‌پندارد صحیح نیست.
 
بر اساس این گزارش آنچه در پالایشگاه نفت تبریز این روزها افتتاح شده پروژه اختلاط روغن است که تاثیر آن بر سودآوری هر سهم این شرکت در حدود 2 یا 3 تومان است که چندان با اهمیت نیست. این در حالی است که این شرکت هم اکنون در حال بررسی انعقاد قرارداد بزرگ و با اهمیتی برای پروژه دیگری با مشارکت شرکای خارجی است که طی 24 ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
 
 امروز گروه قندی‌ها نیز با وجود افزایش عرضه سهام در اغلب نمادهای معاملاتی اما برخی تک‌سهم‌های این گروه که از سهام شناوری پایینی در بازار برخوردار هستند، امروز با حمایت حامیان حقیقی خود روبرو شدند.
 
بر اساس این گزارش نماگرهای منتخب بازار در حالی امروز علائم استراحت را در کانال 77 هزار واحدی شاخص کل صادر کردند که به مدد حامیان سنتی بازار از جمله هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه‌گذاری غدیر، شاخص بورس خود را در مرز 77 هزار واحد نگه داشت.
 
 امروز بازار سهام بازاری متعادل و توام با غلبه عرضه بر تقاضای سهام بود که کاهش حجم معاملات سهام نسبت به روز گذشته و نیاز به استراحت مقطعی نماگرهای منتخب آن از ویژگی‌های بارز این بازار بود. بازاری که به شدت این روزها مراقب بلعیده شدن در گرداب‌های سفته بازی است.» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *