RSS
امروز چهارشنبه ، ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار

قابلیت اعتماد به زیرساخت‌های احراز هویت؛ لازمه مبارزه با پولشویی

طرح کار و تحصیل هم‌زمان مرکز رشد بیمه رازی

تجمیع اطلاعات هویتی و سوابق مودیان مالیاتی تا دو ماه آینده

سامانه بورس، ظرفیت پذیرش سهام عدالت را ندارد

بسیار بزرگ برای" ورشکسته شدن" یا "بسیار کوچک"برای موفق شدن؟

فرآیند تحویل قراردادهای آتی زعفران رشته ای سررسید شهریور ۹۸

عرضه و تقاضای ارز کنترل می شود

هواپیمایی ایرتور پس از ۵ نوبت در مزایده عمومی فروخته شد

پیشنهاد افزایش سرمایه یک هزار میلیاردی "های وب"

بازار سرمایه جایی برای نگرانی ندارد

عرضه فولاد، آلومینیوم، سرب، روی و طلا در بورس کالا

رشد چهار درصدی تولید در ۱۰ واحد بزرگ فولادی کشور

رشد اقتصادی حاصل حذف صفر از پول ملی در سایر کشورها

ایران در حفظ ارزش پول ملی موفق بوده است

چشم‌انداز رشد اقتصادی ایران

سود هر سهم "رکارت" کاهشی بود

قیمت طلا مجدد ۱۵۰۰ دلاری شد

دولت کارگران فقیر را به حال خود رها کرد

سرمایه‌هایی که به رونق تولید منجر نمی‌شود!

آیا آغاز تغییرات از کارت سوخت جایگاه‌ها کلید خورده؟

نقص فنی نفتکش ایرانی در دریای سرخ

سه‌گانه قیمت‌شکن در بازار مسکن

اصلاح چرخه کارمزد با اعمال در درگاه‌های پرداخت اینترنتی

واریز ۳هزار میلیارد تومان حق بیمه ثالث به حساب سه ارگان

بیمه عمر تسهیلات قرض الحسنه بانک رفاه اقساطی شد

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت؛

سال خروج از رکود اقتصادی را پیش رو داریم

۱۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۵/۲۲کد خبر: 169160
ایستانیوز:قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وام‌های رونق اقتصادی تا پایان شهریور پرداخت می‌شود تا امسال، سال خروج از رکود اقتصادی برای صنایع کوچک و متوسط باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز) به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در مراسم نکوداشت و تجلیل از صنعت‌گران، معدن‌کاران و اصناف برتر استان زنجان افزود: تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط است که برنامه‌های این بخش تهیه و تدوین شده و وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال‌جاری هفت پروژه را در ذیل اقتصاد مقاومتی در دستور کار خود داده که یکی از این هفت پروژه، برنامه رونق واحدهای کوچک و متوسط است.
 
وی ادامه داد: در سطح کشور ۷۵۰۰ واحد تولیدی کوچک و متوسط وجود دارد که ظرفیت تولید آن‌ها بدون استفاده قرار گرفته است. همچنین ۲۵۰۰ واحد تولیدی کوچک و متوسط با ۶۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند که با تزریق نقدینگی، برای رونق تولید به بهره‌برداری می‌رسند و این وزارتخانه در همه بخش‌ها به دنبال فعال کردن واحدهای کوچک و متوسط است.
 
رحمانی با اشاره به اقدامات این وزارتخانه نسبت به صنایع کوچک و متوسط، خاطرنشان کرد: وزارتخانه واحدهای کوچک و متوسط مشکل‌دار را شناسایی کرده است که هر یک از آن‌ها در سرفصل اقتصاد مقاومتی و در ذیل برنامه‌های خروج از رکود هستند، زیرا صنایع کوچک و متوسط بیشترین آسیب‌ها را در دوران تحریم متحمل شده‌اند.
 
وی تصریح کرد: در چند سال گذشته اقتصاد کشود شرایط خاصی داشت و در این سال‌ها تورم ۴۰ درصد اعلام شد که این نرخ تورم به تنهایی می‌تواند مانع از تولید و توسعه شود. همچنین در حال حاضر تحریم‌ها برداشته شده و دشمن که با حربه تحریم‌ها سعی در نابودی اقتصاد کشور را داشت، حال در خواسته خود ناکام مانده است.
 
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجادت یادآور شد: واحدهای تولیدی کوچک و متوسط که مشکل نقدینگی و تامین مواد اولیه دارند ولی مشکل فروش و تولید ندارند و فعال‌سازی آن‌ها منجر به افزایش و یا تثبیت اشتغال شود و یا صادرات را افزایش دهد مورد حمایت قرار می‌گیرد و به آن‌ها نقدینگی تخصیص داده می‌شود و با تشکیل هفتگی ستاد تسهیلات با حضور بانک‌ها، مشکلات بین بانک‌ها و واحدهای کوچک و متوسط نیز حل شده است.
 
این مسئول با اشاره به ۲.۵ میلیون تن مازاد تولیدات کشاورزی در زنجان گفت: با ایجاد واحدهای فرآوری کوچک و متوسط برای این مازاد تولید علاوه بر ایجاد اشتغال، می‌توان ارزش افزوده تولید کرد.
 
وی خاطرنشان کرد: تا پایان شهریورماه امسال، تسهیلات و نقدینگی به واحدهای تولیدی تزریق می‌شود تا در نیمه دوم سال رونق داشته باشند و امسال، سال خروج از رکود باشد. همه باید در این زمینه همکاری کنند؛ چرا که همه ما سرنشینان یک کشتی هستیم و با همکاری به مقصد خواهیم رسید.
 
در ادامه این جلسه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: یکی از اهداف این سازمان حمایت از تشکل‌های غیردولتی است و تشکل‌های ذی‌ربط در حال حاضر جایگاه خاصی را نسبت به دوره‌های قبل دارند و بیشترین جایگاه را در بخش توسعه‌ای استان عملی می‌کنند.
 
ناصر فغفوری ادامه داد: با توجه به افتتاح دو سرمایه‌گذاری در ماه‌های آتی در زنجان، این استان رتبه ۱۱ کشوری را از نظر حجم سرمایه‌گذاری به خود اختصاص خواهد داد و حجم سرمایه‌گذاری صنعتی استان در سال ۹۳ نزدیک به ۳۰ میلیارد ریال بوده و در مردادماه امسال این شاخص بیش از ۵۱ هزار میلیارد ریال است که این میزان افزایش نشان از حرکت توسعه استان با الگوی توسعه صنعتی است.
 
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر زنجان رتبه ۱۸ کشوری را از نظر حجم سرمایه‌گذاری صنعتی، رتبه ۱۵ در فعالیت صنعتی و رتبه ۱۴ را در زمینه فعالیت‌های معدنی دارد و با بهره‌برداری از سه واحد تولیدی تا شهریورماه امسال این رتبه از ۱۸ به ۱۱ ارتقای جایگاه خواهد داشت.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:رکود اقتصادی
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *