RSS
امروز سه شنبه ، ۶ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار

تشکیل ستاد بحران بیمه دی در استان گلستان

بازدید روسای شعب استان های گلستان و مازندران بیمه ما از مناطق سیل زده

بیمه کوثر در کنار سیل زدگان گلستان از روز اول حادثه

آمادگی بیمه آسیا برای پرداخت خسارت سیل استان های گلستان و مازندران

پرداخت خسارت زیان‌دیدگان سیل در شمال کشور

استمهال پرداخت بدهی محکومین رانندگی مازندران و گلستان

نقش آفرینی بورس کالا در رونق تولید

وضعیت ارز دانشجویی در سال۹۸ چگونه خواهد بود؟

بزرگترین اشتباه اقتصادی دولت در سال۹۷ چه بود؟

رشد ۵۳۵ واحدی شاخص بورس

در تحقق شعار سال تمام توان خود را به کار خواهیم بست

وضعیت اقتصاد ایران در سال ۹۸

بانکداران رفاه به یاری سیل زدگان شتافتند

هشدار به بانک های ناتراز

حق بیمه شخص ثالث ۱۵ درصد گران شد

حضور فعال بانک رفاه در مناطق سیل زده

کمک به سیل زدگان، قابل کسر درآمد مشمول مالیات پرداخت کنندگان است

قیمت طلای جهانی گران شد

رشد ۸۲۰۰۰ واحدی شاخص کل بورس

استقرار پایگاه کمک رسانی بانک قرض الحسنه مهر ایران در گلستان

رشد ۱۵۰ درصدی ارزش معاملات بازار سهام

یک کشتارگاه دولتی ۱۱ میلیارد تومان فروخته شد

مسابقه اینستاگرامی نوروزی بانک شهر

پرداخت فوری خسارت قربانیان سیل شمال کشور

آمادگی بیمه پارسیان جهت رسیدگی به پرونده های بیمه‌گذاران آسیب دیده از سیل

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده:

قیمت سهام با نگاه بلند مدت جذاب شده است

۱۰:۰ - ۱۳۹۵/۳/۲۶کد خبر: 164317
ایستانیوز:آقا بزرگی به چشم اندار مثبت ورود سرمایه گذار خارجی به بازار سهام نیز اشاره کرد و گفت: اجرایی شدن این اتفاق می تواند باعث جذب نقدینگی های جدید در بازار سرمایه شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،فردین آقابزرگی، مدیر عامل کارگزاری بانک آینده در گفت و گو با سنا، درباره وضعیت بازار با تاکید بر اینکه افت های اخیر قیمت ها را به محدوده های جذابی رسانده است، گفت: بعید می دانم چنین افت های سنگینی فعلا در بازار تکرار شود.
 
وی به اصلاح قیمت ها در برخی صنایع اشاره و گفت: به عنوان مثال در یک ماه اخیر بیش از 25 درصد اصلاح قیمتی در صنعت خودرو داشتیم که می تواند خریدها را در نرخ های فعلی جذاب کند.
 
این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره پیش بینی روند آتی قیمت ها در بازار سرمایه گفت: در حال حاضر پیش بینی وضعیت بازار به خصوص در بلند مدت دشوار است.
 
آقابزرگی معتقد است از این به بعد دغدغه کاهش قیمت ها با شیب تند احتمالا در بازار وجود نخواهد داشت و حتی در برخی صنایع با توجه به شناسایی سودهای خوب و آغاز فصل مجامع سهامداران می توانند برنامه ریزی خوبی برای دریافت سود نقدی داشته باشند.
 
وی با تاکید بر اینکه سهامداران پس از رکود طولانی مدت حاکم بر بازار بهتر است امسال از فصل مجامع به خوبی بهره ببرند،گفت: هرچند به دلیل کمبود نقدینگی در بنگاه های اقتصادی سیاست تقسیم سود نقدی برای بسیاری از شرکت ها سخت است اما این سیاست ابزاری برای جذب سهامدار است چراکه جذابیت خاصی برای همه سهامداران دارد.
 
مدیر عامل کارگزاری بانک آینده پیش بینی کرد فصل مجامع امسال بهتر از سال گذشته خواهد بود.
 
آقابزرگی همچنین به برنامه ریزی های دولت برای پرداخت بدهی به پیمانکاران و شرکت های خصوصی اشاره کرد و گفت: دولت در تلاش است با انتشار اوراق مشارکت و اوراق بدهی، بدهی خود را پرداخت کند که این اتفاق باعث خروج بسیاری از شرکت ها از بحران کمبود نقدینگی خواهد شد چراکه در سالهای اخیر کمبود نقدینگی مهمترین معضل شرکت ها و واحدهای تولیدی اقتصاد ما بوده است.
 
وی به سایر گشایش های مالی پس از اجرای برجام اشاره کرد و افزود: همه این موارد در کنار هم می تواند به شرکت هایی که نیازمند واردات تکنولوژی جدید، اجرای طرح های توسعه ای و تامین مواد اولیه هستند، کمک شایانی کند، علاوه بر این شرکت های صادراتی نیز راحتتر اقدام به تولید و صادرات کالای خود خواهند کرد.
 
مدیر عامل کارگزاری بانک آینده با تاکید بر چشم انداز روشن پیش رو ، اظهار داشت: هرچند افق های روشنی پیش روی بازار سرمایه ترسیم شده است اما نباید فراموش کرد این اتفاق ها یک شبه و به سرعت رخ نمی دهد و نیازمند زمان است و تاثیر این اتفاق های مثبت هم در بلند مدت خودشان را در صنایع و شرکت ها نشان می دهند.
 
آقا بزرگی در ادامه به چشم اندار مثبت ورود سرمایه گذار خارجی به بازار سهام نیز اشاره کرد و گفت: اجرایی شدن این اتفاق می تواند باعث جذب نقدینگی های جدید در بازار سرمایه شود.
 » ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *