RSS
امروز یکشنبه ، ۳۰ دی ۱۳۹۷
آخرین اخبار

مالکیت paintech برای هیچ شرکتی نیست

جزییات طرح راننده محور شدن بیمه شخص ثالث

اهدا جوایز سفیران فرهنگی بانک صادرات

افت دوباره شاخص ملی محیط کسب و کار در پائیز ۹۷

قیمت واقعی ارز در کشور ۸هزار تومان است

چشم انداز بازار مسکن در سال آینده

برنامه‌ای برای بازگشایی ثبت سفارش خودرو نداریم

طرح اروپا برای تحریم علیه ایران

کدام کارگران سبد کالا می‌گیرند؟

برای تامین مالی تولید به سمت بورس کالا برویم

رشد ۳۶ درصدی حجم معاملات بورس کالای ایران

سهم ۸۰ درصدی معاملات الگوریتمی از داد و ستد جهانی سهام

حمایت اینستاگرامی دوستداران محیط زیست از توقف چاپ سررسید نامه در بانک ملت

ابزارهای مالی جدید در راه بورس

برگزاری همایش هنر، صلح و توسعه پایدار با حمایت بانک شهر

تأمین مالی پروژه های صادرات محور در صندوق ضمانت صادرات ایران

شارژ مجدد کاراکارت از سوی بانک رفاه ممکن شد

سهم کارمزد ۳۴ بانک از تراکنش‌های خرید

شرط موفقیت حذف صفر از پول ملی

همایش سراسری مدیران بانک‌پاسارگاد برگزار شد

مدیریت ریسک، هدف اصلی ابزار آتی سهام

قیمت سکه طرح جدید ۳میلیون و ۹۴۵ هزار تومان شد

اجرایی شدن طرح عقیق بانک‌انصار با سقف ۱۰ میلیارد ریال

پایگاه داده‌ای از اطلاعات هویتی تمام مشتریان بانکی ایجاد شد

نگرانی مردم از بیمه نامه های راننده محور

معاملات آتی تحویل اسفند ماه، سکه شد

۱۵:۱ - ۱۳۹۵/۳/۲۲کد خبر: 163876
ایستانیوز:حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران به ۴۳ هزار و ۳۸۸ قرارداد و ارزش آن به بیش از چهار هزار و ۶۲۹ میلیارد ریال رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار های مالی (ایستانیوز) به نقل از بورس کالا، طی هفته اخیر در بین سررسیدهای فعال بازار آتی سکه، بیش‌ترین حجم معاملات با 35 هزار و 642 قرارداد به معاملات تحویل اسفند ماه اختصاص داشت تا ارزش این سررسید به بیش از سه هزار میلیارد و 817 میلیون ریال برسد. این در شرایطی است که سررسید دی ماه با شش هزار و 396 قرارداد و ارزش بیش از 673 میلیارد ریال رسید و در جایگاه دوم قرار گرفت. همچنین سکه تحویل تیر ماه سال جاری نیز با حجم 533 قرارداد و به ارزش بیش 54 میلیارد ریال در جایگاه سوم قرار گرفت.
 
قرارداد تحویل شهریور ماه نیز با 490 قرارداد و ارزش بیش از 50 میلیارد ریال در جایگاه چهارم معاملات قرار گرفت، این در شرایطی است که قرارد آبان ماه با 327 قرارداد به ارزش بیش از 34 میلیارد ریال در جایگاه پنجم معاملات قرار گرفت.
 
نکته قابل توجه در معاملات سکه آتی طی هفته اخیر این بود که سر رسید تیر ماه به عنوان نزدیک ترین قرارداد حجم معاملات بیشتری نسبت به قراردادهای شهریور و آبان تجربه کرد. از طرفی بررسی روند معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنجشنبه) نشان می دهد بهای سکه در سررسیدهای مختلف روند تقریبا صعودی را تجربه کردند؛ به طوری که تمام سررسیدها به جز سر رسید آبان ماه با افزایش قیمت همراه شد. به این ترتیب سکه تحویل تیر با قیمت یک میلیون و 20 هزار تومان به فروش رسید که افزایش 0.01 درصدی را در این روز به ثبت رساند.
 
همچنین قرارداد تحویل شهریور با قیمت یک میلیون و 32 هزار تومان معامله شد و رشد 0.21 درصدی را در این روز تجربه کرد. این در شرایطی است که سکه تحویل آبان سال جاری با قیمت یک میلیون و 42 هزار تومان مورد معامله قرار گرفت و با کاهش 0.09 درصدی نسبت به چهارشنبه گذشته رو به رو شد. از سویی سکه سررسید دی ماه با رشد 0.03 درصدی با قیمت یک میلیون و 55 هزار تومان معامله شد. در پایان نیز سکه تحویل اسفند ماه با نرخ یک میلیون و 73 تومان، رشد 0.07درصدی را تجربه کرد.
 
در بازار نقدی نیز طی هفته گذشته، سکه تمام بهار آزادی چند روز طلایی را پشت‌سر گذاشت تا مسیر قیمت هفتگی آن عوض شود. در اولین روز هفته گذشته یعنی یکشنبه سکه 12 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به قیمت یک میلیون و 13 هزار تومان رسید. بر همین اساس روزهای دوشنبه و سه‌شنبه قیمت سکه مقداری تعدیل شد و تا بهای یک میلیون و شش هزار تومان پایین آمد؛ با این حال از روز چهارشنبه سکه بار دیگر در مسیر افزایشی قرار گرفت. در پنجمین روز هفته گذشته، سکه با پنج هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون و 11 هزار تومان رسید. عبور اونس از محدوده هزار و 250 دلار در کنار رشد بهای شاخص ارزی دو عاملی بودند که به رشد قیمت سکه کمک کردند. ادامه افزایش اونس و دلار در روز پنج‌شنبه موجب شد که سکه خشت هزار تومان رشد دیگر را تجربه کند و به قیمت یک میلیون و 19 هزار تومان برسد. با رشد روز آخر، میزان افزایش هفتگی سکه به 8.1 درصد رسید. این افزایش در حالی ثبت شد که سکه دو هفته پیش کاهش چهار درصدی را تجربه کرده بود.
 
کارشناسان معتقدند، با افزایش بهای اونس طی روز جمعه، سکه امروز، شنبه، افزایش بیشتری را تجربه کند، این در حالی است که برخی معامله‌گران اعتقاد دارند تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد و به همین دلیل سکه ظرفیت رشد بیشتر قیمت را ندارد.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:معاملات آتی، سکه
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *