RSS
امروز چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

اگر بانک مرکزی دخالت نکند، حباب سکه می‌ترکد

از "الف" تا "ی" ارزهای دیجیتالی

شگرد جدید صرافان در فروش ارز

زمان واریز یارانه مردادماه مشخص شد

امکان ثبت اینترنتی درخواست برای دریافت پایانه فروشگاهی بانک ملت

حمایت بانک کشاورزی از سنت حسنه ازدواج

انتشار شماره جدید ماهنامه بیمه دانا

پاسخگویی صددرصدی بیمه آسیا

افزایش اعتماد عمومی و رشد سرمایه‌گذاری در بانک شهر

نقش حساس تأمین اجتماعی در شرایط دشوار اقتصادی

مکاتبه مالیاتی بانک‌ها با جهانگیری

رشد ۲۴۰۰واحدی شاخص بورس

دستورالعمل توازن صادراتی تصویب شد

متوسط مالیات هر پزشک ۵.۷ میلیون

نرخ دلار به زیر ۸ هزار تومان رسید

انتخاب رئیس و نایب رئیس شورای عمومی سندیکای بیمه گران

شرکت مخابرات سرویس های ویژه به صنعت بیمه ارایه می دهد

بیمه گذاران الحاقیه بیمه بدنه خودرو تهیه کنند

سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار بیمه‌ای به ۴ میلیارد دلار رسید

دستورالعمل تامین و انتقال ارز هزینه‌های حمل‌ونقل کالا ابلاغ شد

راهکارهای ۱۰ گانه ساماندهی بازار مسکن

ابلاغ صورت‌های مالی نمونه به شرکت‌های کارگزاری

انتصاب مدیر امور سرمایه انسانی و آموزش بانک ایران زمین

نظام پیشنهادها، محور مجله شماره ۲۵۳ بانک ملی ایران

شارژ آزمایشی مگامدول چادرملو با موفقیت انجام شد

معاملات آتی تحویل اسفند ماه، سکه شد

۱۵:۱ - ۱۳۹۵/۳/۲۲کد خبر: 163876
ایستانیوز:حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران به ۴۳ هزار و ۳۸۸ قرارداد و ارزش آن به بیش از چهار هزار و ۶۲۹ میلیارد ریال رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار های مالی (ایستانیوز) به نقل از بورس کالا، طی هفته اخیر در بین سررسیدهای فعال بازار آتی سکه، بیش‌ترین حجم معاملات با 35 هزار و 642 قرارداد به معاملات تحویل اسفند ماه اختصاص داشت تا ارزش این سررسید به بیش از سه هزار میلیارد و 817 میلیون ریال برسد. این در شرایطی است که سررسید دی ماه با شش هزار و 396 قرارداد و ارزش بیش از 673 میلیارد ریال رسید و در جایگاه دوم قرار گرفت. همچنین سکه تحویل تیر ماه سال جاری نیز با حجم 533 قرارداد و به ارزش بیش 54 میلیارد ریال در جایگاه سوم قرار گرفت.
 
قرارداد تحویل شهریور ماه نیز با 490 قرارداد و ارزش بیش از 50 میلیارد ریال در جایگاه چهارم معاملات قرار گرفت، این در شرایطی است که قرارد آبان ماه با 327 قرارداد به ارزش بیش از 34 میلیارد ریال در جایگاه پنجم معاملات قرار گرفت.
 
نکته قابل توجه در معاملات سکه آتی طی هفته اخیر این بود که سر رسید تیر ماه به عنوان نزدیک ترین قرارداد حجم معاملات بیشتری نسبت به قراردادهای شهریور و آبان تجربه کرد. از طرفی بررسی روند معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنجشنبه) نشان می دهد بهای سکه در سررسیدهای مختلف روند تقریبا صعودی را تجربه کردند؛ به طوری که تمام سررسیدها به جز سر رسید آبان ماه با افزایش قیمت همراه شد. به این ترتیب سکه تحویل تیر با قیمت یک میلیون و 20 هزار تومان به فروش رسید که افزایش 0.01 درصدی را در این روز به ثبت رساند.
 
همچنین قرارداد تحویل شهریور با قیمت یک میلیون و 32 هزار تومان معامله شد و رشد 0.21 درصدی را در این روز تجربه کرد. این در شرایطی است که سکه تحویل آبان سال جاری با قیمت یک میلیون و 42 هزار تومان مورد معامله قرار گرفت و با کاهش 0.09 درصدی نسبت به چهارشنبه گذشته رو به رو شد. از سویی سکه سررسید دی ماه با رشد 0.03 درصدی با قیمت یک میلیون و 55 هزار تومان معامله شد. در پایان نیز سکه تحویل اسفند ماه با نرخ یک میلیون و 73 تومان، رشد 0.07درصدی را تجربه کرد.
 
در بازار نقدی نیز طی هفته گذشته، سکه تمام بهار آزادی چند روز طلایی را پشت‌سر گذاشت تا مسیر قیمت هفتگی آن عوض شود. در اولین روز هفته گذشته یعنی یکشنبه سکه 12 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به قیمت یک میلیون و 13 هزار تومان رسید. بر همین اساس روزهای دوشنبه و سه‌شنبه قیمت سکه مقداری تعدیل شد و تا بهای یک میلیون و شش هزار تومان پایین آمد؛ با این حال از روز چهارشنبه سکه بار دیگر در مسیر افزایشی قرار گرفت. در پنجمین روز هفته گذشته، سکه با پنج هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون و 11 هزار تومان رسید. عبور اونس از محدوده هزار و 250 دلار در کنار رشد بهای شاخص ارزی دو عاملی بودند که به رشد قیمت سکه کمک کردند. ادامه افزایش اونس و دلار در روز پنج‌شنبه موجب شد که سکه خشت هزار تومان رشد دیگر را تجربه کند و به قیمت یک میلیون و 19 هزار تومان برسد. با رشد روز آخر، میزان افزایش هفتگی سکه به 8.1 درصد رسید. این افزایش در حالی ثبت شد که سکه دو هفته پیش کاهش چهار درصدی را تجربه کرده بود.
 
کارشناسان معتقدند، با افزایش بهای اونس طی روز جمعه، سکه امروز، شنبه، افزایش بیشتری را تجربه کند، این در حالی است که برخی معامله‌گران اعتقاد دارند تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد و به همین دلیل سکه ظرفیت رشد بیشتر قیمت را ندارد.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:معاملات آتی، سکه
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *