RSS
امروز سه شنبه ، ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار

اتکای تولید به بانک‌ها باید کاهش یابد

لوازم خانگی در بانه تقلبی هستند

آغاز پروازهای خارجی از ترمینال سلام از اول تیرماه

رشد شاخص بورس بعد از برگزاری مجامع

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی ایران آگروفود افتتاح شد

فقط ۷ کالا با ارزش بالای یک میلیارد دلار صادرات داریم

استفاده از نخستین تجهیزات فرودگاهی ساخت داخل در ترمینال سلام

پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیونی مسکن روستایی کلید خورد

احتیاط بازارهای آسیا در آستانه نشست بانک مرکزی آمریکا

پیشنهاد افزایش سرمایه ۷۸ درصدی "تایرا"

رشد اقتصادی امسال مثبت می‌شود

جایگاه‌های برتر بانک ملی ایران در گزارش شاپرک

حذف شائبه در مزایده‌های غیرشفاف به کمک بورس کالا

مشمولان مالیات سکه در سامانه مالیاتی ثبت نام کنند

بازار متشکل ارزی دریچه‌ای برای شناخت بازار

همسان‌سازی حقوق کارکنان قراردادی و پیمانی در دستور کار دولت

راه‌اندازی تیر الکترونیک میان گمرکات ایران و جمهوری آذربایجان

سامانه تولید رمز یک بار مصرف بانک سینا فعال است

علیرضا یزدان ‌دوست مدیرعامل بیمه آسماری شد

ضرورت مجوز اوفک به یک بانک

یارانه سوخت را به تولید اختصاص دهید

ارایه اطلاعات باکیفیت به سهامداران اولویت ماست

نقش بانک کشاورزی در اقتصاد بدون نفت فوق‌العاده پررنگ است

قیمت دلار با کاهش اثرات روانی واقعی می‌شود

تشکیل کارگروهی برای حل مشکل کاغذ

معاملات آتی تحویل اسفند ماه، سکه شد

۱۵:۱ - ۱۳۹۵/۳/۲۲کد خبر: 163876
ایستانیوز:حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران به ۴۳ هزار و ۳۸۸ قرارداد و ارزش آن به بیش از چهار هزار و ۶۲۹ میلیارد ریال رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار های مالی (ایستانیوز) به نقل از بورس کالا، طی هفته اخیر در بین سررسیدهای فعال بازار آتی سکه، بیش‌ترین حجم معاملات با 35 هزار و 642 قرارداد به معاملات تحویل اسفند ماه اختصاص داشت تا ارزش این سررسید به بیش از سه هزار میلیارد و 817 میلیون ریال برسد. این در شرایطی است که سررسید دی ماه با شش هزار و 396 قرارداد و ارزش بیش از 673 میلیارد ریال رسید و در جایگاه دوم قرار گرفت. همچنین سکه تحویل تیر ماه سال جاری نیز با حجم 533 قرارداد و به ارزش بیش 54 میلیارد ریال در جایگاه سوم قرار گرفت.
 
قرارداد تحویل شهریور ماه نیز با 490 قرارداد و ارزش بیش از 50 میلیارد ریال در جایگاه چهارم معاملات قرار گرفت، این در شرایطی است که قرارد آبان ماه با 327 قرارداد به ارزش بیش از 34 میلیارد ریال در جایگاه پنجم معاملات قرار گرفت.
 
نکته قابل توجه در معاملات سکه آتی طی هفته اخیر این بود که سر رسید تیر ماه به عنوان نزدیک ترین قرارداد حجم معاملات بیشتری نسبت به قراردادهای شهریور و آبان تجربه کرد. از طرفی بررسی روند معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنجشنبه) نشان می دهد بهای سکه در سررسیدهای مختلف روند تقریبا صعودی را تجربه کردند؛ به طوری که تمام سررسیدها به جز سر رسید آبان ماه با افزایش قیمت همراه شد. به این ترتیب سکه تحویل تیر با قیمت یک میلیون و 20 هزار تومان به فروش رسید که افزایش 0.01 درصدی را در این روز به ثبت رساند.
 
همچنین قرارداد تحویل شهریور با قیمت یک میلیون و 32 هزار تومان معامله شد و رشد 0.21 درصدی را در این روز تجربه کرد. این در شرایطی است که سکه تحویل آبان سال جاری با قیمت یک میلیون و 42 هزار تومان مورد معامله قرار گرفت و با کاهش 0.09 درصدی نسبت به چهارشنبه گذشته رو به رو شد. از سویی سکه سررسید دی ماه با رشد 0.03 درصدی با قیمت یک میلیون و 55 هزار تومان معامله شد. در پایان نیز سکه تحویل اسفند ماه با نرخ یک میلیون و 73 تومان، رشد 0.07درصدی را تجربه کرد.
 
در بازار نقدی نیز طی هفته گذشته، سکه تمام بهار آزادی چند روز طلایی را پشت‌سر گذاشت تا مسیر قیمت هفتگی آن عوض شود. در اولین روز هفته گذشته یعنی یکشنبه سکه 12 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به قیمت یک میلیون و 13 هزار تومان رسید. بر همین اساس روزهای دوشنبه و سه‌شنبه قیمت سکه مقداری تعدیل شد و تا بهای یک میلیون و شش هزار تومان پایین آمد؛ با این حال از روز چهارشنبه سکه بار دیگر در مسیر افزایشی قرار گرفت. در پنجمین روز هفته گذشته، سکه با پنج هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون و 11 هزار تومان رسید. عبور اونس از محدوده هزار و 250 دلار در کنار رشد بهای شاخص ارزی دو عاملی بودند که به رشد قیمت سکه کمک کردند. ادامه افزایش اونس و دلار در روز پنج‌شنبه موجب شد که سکه خشت هزار تومان رشد دیگر را تجربه کند و به قیمت یک میلیون و 19 هزار تومان برسد. با رشد روز آخر، میزان افزایش هفتگی سکه به 8.1 درصد رسید. این افزایش در حالی ثبت شد که سکه دو هفته پیش کاهش چهار درصدی را تجربه کرده بود.
 
کارشناسان معتقدند، با افزایش بهای اونس طی روز جمعه، سکه امروز، شنبه، افزایش بیشتری را تجربه کند، این در حالی است که برخی معامله‌گران اعتقاد دارند تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد و به همین دلیل سکه ظرفیت رشد بیشتر قیمت را ندارد.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:معاملات آتی، سکه
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *