RSS
امروز چهارشنبه ، ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
آخرین اخبار

ایجاد فضای رانتی در صنعت خودروسازی با واگذاری سهام متقاطع شرکت‌ها

بانک ملت تندیس زرین زُبدگی دیجیتال گرفت

بانک سرمایه، میزبان اولین جلسه کارگروه سواد رسانه ای، اقتصاد و برند سازی

بانک ملی ایران رکورد خود را شکست

پیام رئیس کل بانک مرکزی به مناسبت فرارسیدن سال جدید

کلنگ زنی یک باب مدرسه در استان خراسان جنوبی

​چهار خدمت جدید به قابلیت‌های اپلیکیشن«صاپ» اضافه شد

کشتی اقتصاد در سال ۱۳۹۸ به کدام سو ‌می‌رود؟

ساخت ۱۳۰هزار مسکن با ابزار صندوق زمین و ساختمان از سال آینده

ریسک نوسان قیمت فولاد در قراردادهای آتی بیمه می شود

طلا صعود کرد

نوروز ۹۸، بیمه سامان در کنار مشتریان

بررسی رتبه ایران در شاخص‌های بین المللی منتخب

درج نماد یک شرکت سرمایه‌گذاری در بورس

آخرین مرحله تسویه اوراق بهادار اسلامی دولت در سال ۹۷

معرفی با ارزش ترین صنایع بازار سهام

کاهش نرخ ۱۵ ارزبانکی در آخرین روز کاری سال ۹۷

اعلام شعب کشیک و ساعت کار بانک سینا در ایام تعطیل نوروز ۹۸

برگزاری مجمع سالیانه شرکت خدمات و پشتیبانی بانک توسعه تعاون

مروری بر مهم‌ترین‌ اتفاقات بانکی سال۹۷

حداقل دستمزد کارگران، یک میلیون و ۵۱۶هزار تومان تعیین شد

هیچ محدودیتی در روابط چین و ایران وجود ندارد

لغو مزایده خصوصی‌سازی در دقیقه نود

«ربات آلفا» به یاری کارکنان بانک ملی ایران آمد

مجمع عمومی عادی سالیانه موسسه اعتباری کوثر به حد نصاب نرسید

مروری بر عملکرد صنعت بیمه بعد از برجام

۱۴:۳۶ - ۱۳۹۵/۲/۲۸کد خبر: 160397
ایستانیوز:درحالی که برداشته شدن تحریم ها برروی بخش های اقتصادی کشور تاثیر گذاشت به فرصتی مناسب برای رشدوتوسعه صنعت بیمه تبدیل شد ،به طوری که از زمان اجرایی شدن برجام بسیاری از شرکت‌های بزرگ بیمه ای برای برقراری روابط با ایران اعلام آمادگی کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،با تحولاتی که در روابط ایران و کشورهای اروپایی ایجاد شد، نزدیک به 100 درصد قرارداد مازاد خسارت رشته باربری و کشتی به طور مستقیم و در چند بروکر اتکایی در سطح بین المللی توزیع شد که یک شرکت بیمه اتکایی اروپایی با رتبه s&p برای اولین بار پس از تحریم ها 15 درصد از این قرارداد، سهم پذیرفت.
با اجرایی شدن برجام، فرصتی فراهم شد تا شرکت‌های بیمه خارجی وارد بازار ایران شوند و از سوی دیگر امکان تعامل بین‌المللی شرکت‌های بیمه ایرانی نیز افزایش یابد. هرچند یکی از جهت گیری‌های اصلی تحریم‌ها به سمت صنعت بیمه و به‌ویژه تحریم بیمه دریایی بود اما ایران توانست با استفاده از ظرفیت‌های موجود ، مشکلات این بخش را به حداقل برساند.
کشورهایی مانند انگلیس، آلمان، اسلوونی، الجزایر و عراق و... برای برقراری فعالیت بیمه ای با ایران اعلام آمادگی کردند وهمچینن علاوه بربیمه های بازرگانی زمینه حضور شرکت‌های بزرگ بیمه اعتباری درایران نیزفراهم شد.
شرکت‌های ساچه ایتالیا و هرمس آلمان از جمله بزرگترین شرکت های فعال درزمینه پوشش بیمه اعتباری هستند که همکاری خود را با ایران آغاز کرده اند.
این شرکت ها به عنوان تسهیل صادرات کالا وخدمات از دولت های مطبوع خود خدمات را ضمانت و درزمینه تامین منابع مالی آن اقدام می کنند. برهمین اساس درقالب توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و اروپا شرکت ساچه سرمایه گذاری هنگفتی به منظور ضمانت صادرات کالا از اوپا به ایران انجام داده است .
از میان شرکت‌های بزرگ می توان به شرکت »مونیخ ری» اشاره کرد که یک ماه پس از اجرای برجام به صورت رسمی برای همکاری با ایران اعلام آمادگی کرد .
انچه دراین میان حائز اهمیت است قطعا" بعد از برجام امکان رتبه بندی شرکتهای بیمه توسط موسسات معتبر رتبه بندی فراهم می گردد. توسعه رفتار حرفه ای و ارائه نرخ های فنی بیمه پس از اجرای برجام و توسعه اقتصادی ، توسط شرکتهای بیمه ازدیگر دستاوردهای برجام می باشد.
درپایان متذکر می شویم ،حفظ و صیانت از صنعت بیمه از مهمترین وظایف بیمه مرکزی بعنوان نهاد ناظر است و باید سیاستهای دقیقی برا ی شرایط بوجود امده تدوین نماید .
به گزارش عصر اقتصاد ،همچنین برخلاف فعالیت های بانکی که بعد از برجام کاملا شفاف سازی شده ولی افق روشنی از صنعت بیمه نداریم واین سوال برای ما مطرح است که فعالیت بیمه ها ی خا رجی در ایران درچه مرحله ای است واز مسئولین بیمه مرکزی درخواست داریم تا دراین زمینه شفاف سازی کنند.
 

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:صنعت بیمه، برجام
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *