RSS
امروز یکشنبه ، ۳ تیر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

شرکت بیمه پاسارگاد شفاف ترین شرکت فرابورس در کشور

حمایت از حوزه سلامت همچنان در اولویت

خروج آمریکا از برجام، فرصت‌ طلایی نظام بانکداری

سیاست نسخه واحد نظارتی برای بانک‌ها باید اصلاح شود

اجرای اعطای تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به روستاییان

روند وصول مالیات از تراکنش‌های مشکوک بانکی

سوپر ماریو

حملات و ضدحملات آمریکا و شرکای تجاری در جنگ تعرفه‌ای

چک های برگشتی زخمی بر بدنه اعتماد اقتصادی کشور

«آتیه‌پلاس» محصول جدید بانک سامان برای علاقمندان سرمایه‌گذاری

جایگاه ۵۵ ایران از نظر ریسک‌های زیرساختی در دنیا

مشاغل امریکا در معرض خطر هستند

دوراهی شرکت‌های اروپایی و سردرگمی پرریسک

جدیدترین پیش‌بینی از قیمت ارز

واردات خودرو ممنوع شد +سند

سکه‌هایمان را کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟

پرداخت کمک‌های نقدی برای تقویت معیشت کارگران

رسیدگی دیوان لاهه به شکایت ایران از آمریکا

بیکاری ۱۰ هزار نفر در پی ممنوعیت واردات خودرو

توزیع ۹میلیارد و ۷۰۰میلیون دلار ارز در کشور

عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بهار ۹۷

واکاوی ابعاد تنش ارزی در بهار ۹۷

پیشنهاد طراحی چک الکترونیک

بانک تجارت در زنجان ۶۰ هزار کارت شهروندی صادر کرد

انعقاد تفاهم نامه بانک مرکزی و بورس کالا در عرضه سکه های پیش فروش

مروری بر عملکرد صنعت بیمه بعد از برجام

۱۴:۳۶ - ۱۳۹۵/۲/۲۸کد خبر: 160397
ایستانیوز:درحالی که برداشته شدن تحریم ها برروی بخش های اقتصادی کشور تاثیر گذاشت به فرصتی مناسب برای رشدوتوسعه صنعت بیمه تبدیل شد ،به طوری که از زمان اجرایی شدن برجام بسیاری از شرکت‌های بزرگ بیمه ای برای برقراری روابط با ایران اعلام آمادگی کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،با تحولاتی که در روابط ایران و کشورهای اروپایی ایجاد شد، نزدیک به 100 درصد قرارداد مازاد خسارت رشته باربری و کشتی به طور مستقیم و در چند بروکر اتکایی در سطح بین المللی توزیع شد که یک شرکت بیمه اتکایی اروپایی با رتبه s&p برای اولین بار پس از تحریم ها 15 درصد از این قرارداد، سهم پذیرفت.
با اجرایی شدن برجام، فرصتی فراهم شد تا شرکت‌های بیمه خارجی وارد بازار ایران شوند و از سوی دیگر امکان تعامل بین‌المللی شرکت‌های بیمه ایرانی نیز افزایش یابد. هرچند یکی از جهت گیری‌های اصلی تحریم‌ها به سمت صنعت بیمه و به‌ویژه تحریم بیمه دریایی بود اما ایران توانست با استفاده از ظرفیت‌های موجود ، مشکلات این بخش را به حداقل برساند.
کشورهایی مانند انگلیس، آلمان، اسلوونی، الجزایر و عراق و... برای برقراری فعالیت بیمه ای با ایران اعلام آمادگی کردند وهمچینن علاوه بربیمه های بازرگانی زمینه حضور شرکت‌های بزرگ بیمه اعتباری درایران نیزفراهم شد.
شرکت‌های ساچه ایتالیا و هرمس آلمان از جمله بزرگترین شرکت های فعال درزمینه پوشش بیمه اعتباری هستند که همکاری خود را با ایران آغاز کرده اند.
این شرکت ها به عنوان تسهیل صادرات کالا وخدمات از دولت های مطبوع خود خدمات را ضمانت و درزمینه تامین منابع مالی آن اقدام می کنند. برهمین اساس درقالب توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و اروپا شرکت ساچه سرمایه گذاری هنگفتی به منظور ضمانت صادرات کالا از اوپا به ایران انجام داده است .
از میان شرکت‌های بزرگ می توان به شرکت »مونیخ ری» اشاره کرد که یک ماه پس از اجرای برجام به صورت رسمی برای همکاری با ایران اعلام آمادگی کرد .
انچه دراین میان حائز اهمیت است قطعا" بعد از برجام امکان رتبه بندی شرکتهای بیمه توسط موسسات معتبر رتبه بندی فراهم می گردد. توسعه رفتار حرفه ای و ارائه نرخ های فنی بیمه پس از اجرای برجام و توسعه اقتصادی ، توسط شرکتهای بیمه ازدیگر دستاوردهای برجام می باشد.
درپایان متذکر می شویم ،حفظ و صیانت از صنعت بیمه از مهمترین وظایف بیمه مرکزی بعنوان نهاد ناظر است و باید سیاستهای دقیقی برا ی شرایط بوجود امده تدوین نماید .
به گزارش عصر اقتصاد ،همچنین برخلاف فعالیت های بانکی که بعد از برجام کاملا شفاف سازی شده ولی افق روشنی از صنعت بیمه نداریم واین سوال برای ما مطرح است که فعالیت بیمه ها ی خا رجی در ایران درچه مرحله ای است واز مسئولین بیمه مرکزی درخواست داریم تا دراین زمینه شفاف سازی کنند.
 

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:صنعت بیمه، برجام
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *