RSS
امروز سه شنبه ، ۲۰ آذر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

هزینه تنزیل اوراق دولتی، هزینه قابل قبول مالیاتی شد

عملکرد مثبت بانک توسعه صادرات در واگذاری اموال مازاد

اتوپلاس نوین، دغدغه و نگرانی مشتریان را رفع می کند

پیاده سازی پارکینگ هوشمند توسط شرکت فناپ زیرساخت

دریافت نشان تعالی منابع انسانی در جایزه استاندارد ۳۴۰۰۰ توسط بیمه زندگی خاورمیانه

مدیریت منابع انسانی بیمه دی برنده جایزه مدل ۳۴۰۰۰ شد

آغاز به کار مرکز تخصصی بیمه‌های زندگی شرکت بیمه نوین

وین‌کارت خود را کارت سوخت کنید جایزه ببرید

"سعید معادی" مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک توسعه تعاون شد

چالش کسب‌وکارها در سال ۲۰۱۹

سکه ۳میلیون و ۶۱۰هزار تومان شد

قیمت خرید دلار بازهم کاهشی شد

کاهش ۶۸۰ واحدی شاخص کل بورس

قراردادهای آتی سبد سهام، ۲۵ آذر در بورس تهران

مقاله برتر بیمه آسیا در همایش ملی بیمه و توسعه

تابلوی اوراق تسهیلات مسکن باز قرمز شد

نایب قهرمانی تیم شنای بانوان بانک ملی

نقش موزه بانک ملّی در استراتژی فرهنگی

بانک صادرات١٢٠ هزار فقره وام قرض‌الحسنه پرداخت کرد

تمدیدبیمه تکمیلی مستمری بگیران تامین اجتماعی

سرمایه گذاری ۱۰هزار میلیارد تومانی چادرملو در معدن

اعلام اسامی برندگان قرعه‌کشی سومین هفته جشنواره پرداخت الکترونیکی بانک کشاورزی

موافقت بانک مرکزی با بازگشت تهاتری ارز صادراتی

خدمات بانک تجارت با شتاب جدید

کسب رتبه برتر گزینش توسط بانک مسکن

مروری بر عملکرد صنعت بیمه بعد از برجام

۱۴:۳۶ - ۱۳۹۵/۲/۲۸کد خبر: 160397
ایستانیوز:درحالی که برداشته شدن تحریم ها برروی بخش های اقتصادی کشور تاثیر گذاشت به فرصتی مناسب برای رشدوتوسعه صنعت بیمه تبدیل شد ،به طوری که از زمان اجرایی شدن برجام بسیاری از شرکت‌های بزرگ بیمه ای برای برقراری روابط با ایران اعلام آمادگی کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،با تحولاتی که در روابط ایران و کشورهای اروپایی ایجاد شد، نزدیک به 100 درصد قرارداد مازاد خسارت رشته باربری و کشتی به طور مستقیم و در چند بروکر اتکایی در سطح بین المللی توزیع شد که یک شرکت بیمه اتکایی اروپایی با رتبه s&p برای اولین بار پس از تحریم ها 15 درصد از این قرارداد، سهم پذیرفت.
با اجرایی شدن برجام، فرصتی فراهم شد تا شرکت‌های بیمه خارجی وارد بازار ایران شوند و از سوی دیگر امکان تعامل بین‌المللی شرکت‌های بیمه ایرانی نیز افزایش یابد. هرچند یکی از جهت گیری‌های اصلی تحریم‌ها به سمت صنعت بیمه و به‌ویژه تحریم بیمه دریایی بود اما ایران توانست با استفاده از ظرفیت‌های موجود ، مشکلات این بخش را به حداقل برساند.
کشورهایی مانند انگلیس، آلمان، اسلوونی، الجزایر و عراق و... برای برقراری فعالیت بیمه ای با ایران اعلام آمادگی کردند وهمچینن علاوه بربیمه های بازرگانی زمینه حضور شرکت‌های بزرگ بیمه اعتباری درایران نیزفراهم شد.
شرکت‌های ساچه ایتالیا و هرمس آلمان از جمله بزرگترین شرکت های فعال درزمینه پوشش بیمه اعتباری هستند که همکاری خود را با ایران آغاز کرده اند.
این شرکت ها به عنوان تسهیل صادرات کالا وخدمات از دولت های مطبوع خود خدمات را ضمانت و درزمینه تامین منابع مالی آن اقدام می کنند. برهمین اساس درقالب توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و اروپا شرکت ساچه سرمایه گذاری هنگفتی به منظور ضمانت صادرات کالا از اوپا به ایران انجام داده است .
از میان شرکت‌های بزرگ می توان به شرکت »مونیخ ری» اشاره کرد که یک ماه پس از اجرای برجام به صورت رسمی برای همکاری با ایران اعلام آمادگی کرد .
انچه دراین میان حائز اهمیت است قطعا" بعد از برجام امکان رتبه بندی شرکتهای بیمه توسط موسسات معتبر رتبه بندی فراهم می گردد. توسعه رفتار حرفه ای و ارائه نرخ های فنی بیمه پس از اجرای برجام و توسعه اقتصادی ، توسط شرکتهای بیمه ازدیگر دستاوردهای برجام می باشد.
درپایان متذکر می شویم ،حفظ و صیانت از صنعت بیمه از مهمترین وظایف بیمه مرکزی بعنوان نهاد ناظر است و باید سیاستهای دقیقی برا ی شرایط بوجود امده تدوین نماید .
به گزارش عصر اقتصاد ،همچنین برخلاف فعالیت های بانکی که بعد از برجام کاملا شفاف سازی شده ولی افق روشنی از صنعت بیمه نداریم واین سوال برای ما مطرح است که فعالیت بیمه ها ی خا رجی در ایران درچه مرحله ای است واز مسئولین بیمه مرکزی درخواست داریم تا دراین زمینه شفاف سازی کنند.
 

خبرهای مرتبط:



برچسب‌ها:صنعت بیمه، برجام
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *